Şimdi Ara

LPG ve BUJİ seçimi (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
997
Cevap
30
Favori
376.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostlar "0 242 240 653" kodlu bosch buji arıyorum. 5 adet alıcam. elinde olanlar bana pm atabilir mi fiyatıyla beraber. tabi taktırmayı da düşünüyorum.
  • 94 model motor kodu C1J-798 L422 renault spring 1400 motor lpg için özel buji varmıdır bu araca uygun?
  • bana da yardımcı olur musunuz acaba? aracım chevrolet aveo 1.4 hb 16v 2008 model. buna uygun lpg bujisi nedir acaba? şimdiden sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

dostlar "0 242 240 653" kodlu bosch buji arıyorum. 5 adet alıcam. elinde olanlar bana pm atabilir mi fiyatıyla beraber. tabi taktırmayı da düşünüyorum.

http://www.oto-parca.net/CNGLPG-Buji-0242240653,PR-58.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Physio_

quote:

dostlar "0 242 240 653" kodlu bosch buji arıyorum. 5 adet alıcam. elinde olanlar bana pm atabilir mi fiyatıyla beraber. tabi taktırmayı da düşünüyorum.

Sen de almış mıydın abi?

• quote:

Orijinalden alıntı: _Physio_

quote:

açıkçası fiyat çok da uygun değil. zaten otostartta daha ucuz. ama ben hem satın alıp hem de taktırabileceğim bir yer arıyorum. forumda bunun satan ustalar varsa onlardan alıp onlara taktırmak isterim tabi ki. sonuçta 5-10 lira daha fazla verip taktırmaya razıyım.

• "2008 model chevrolet aveo 1.4 hb otomobilim var. araçta brc marka lpg mevcut. bujileri yenilemek istiyorum acaba sitenizde belirtmiş olduğunuz lpg\'ye uygun buji hangisidir, şahsımı bilgilendirirseniz çok sevinirim. teşekkürler hayırlı işler."

"Merhaba,

Aracınıza uygun Bosch Platin LPG buji numarası 0 242 240 653 numaralı üründür. Ürüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Saygılarımla / Mit freundlichen Grüßen / Best regards

A.Mert Özekmekçi"

• http://img228.imageshack.us/img228/5526/bosch.png

Resimden anladığım kadarıyla benzin için bu bujiler uygun değil. Sadece cng/lpg yazıyor.

Sizinde görüşlerinizi almak isterim.
  • 1992 Vectra 2.0i aracımız var.

iki sene kadar önce buji konusuna kafam takılmıştı. Nette yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendiğim prensiplerle (bir iki kademe daha soğuk buji, azaltılmış tırnak aralığı, mümkünse itrium, platin, iridyum vb gibi kaliteli malzeme)
    ) orijinali olan WR8DC 0.8mm yerine bir kademe soğuk olan WR7DC+ (bosch super plus yttrium) buji alıp tırnak aralığını 0.7mmye düşünerek kullanmaya başladım. Alt devirlerde canlılık arttı ve yakıt tüketimi çok olmasa da hissedilir derecede düştü.

Bugün ekşi sözlükte bu konuya rastlayınca "madem özel lpg bujisi varmış, alıp onu kullanalım bari" dedim. Bosch kataloğunda arama yaptığımda 20NE Vectra A motorunaa özel lpg bujisi göremedim. Bire bir aynı motoru kullanan Astra'ya baktığımda özel lpg bujisi olduğunu gördüm.

Komik olan şu ki, bulduğum kod ile (0 242 235 663) iki sene önce kendimce aldığım bujinin kodu aynı. (kutularında çok az kullanılmış eski bujileri saklıyorum) O zaman adı lpg bujisi diye geçmiyordu tabii. Zar zor arayıp bulmuştum alakasız bir yerdeki parçacıda.

araç için özel bir lpg bujisi mevcut olmasa bile eldeki standarttan yola çıkarak uygun buji bulunabilir yani.

• Lütfrn uardım bende laguna 1 var, sıralı sistem lpg li atiker
    safefast mı multifastmı bilmiyorum bunu nasıl öğrenirim,
    ayrıca lpg bujisi içinhangi bujinin uyduğunuu nasıl öğrenirim nasıl yapacam?
  • bu lpg bujileri sıralı sistemde uyumlu olurmu, ben bosch un sitesine baktm, sadece gaz ile çalışan araçlar içindir diyor
    sıralı sistem de önce benzinle çalışıyor ya o açıdan
  • bana bugün geldi kargoyla, taktırdım, araç biraz daha atak oldu, alt devirlerde hissedilir bir ataklık var o kesin. yarın denizli-akhisar (gidiş-geliş 400 km.) arası yol yapacağım, lpg'yi fulleyeceğim, değerleri buraya yazarım yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet3844

bu lpg bujileri sıralı sistemde uyumlu olurmu, ben bosch un sitesine baktm, sadece gaz ile çalışan araçlar içindir diyor
    sıralı sistem de önce benzinle çalışıyor ya o açıdan

Ben ara sıra aracımı benzinde de kullanıyorum,performansında bir kayıp ya da çiğ benzin atma sözkonusu değil.
    Yakıt tüketimini benzinde artırdığı söylenmişti ama bunu pek deneme şansım olmadı depoyu fullemediğim için,bu konuda başlık sahibi O.B.K. hocamın bir görüşü veya bilgisi varsa bizlerle paylaşırsak seviniriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ag2001

94 model motor kodu C1J-798 L422 renault spring 1400 motor lpg için özel buji varmıdır bu araca uygun?

motor kodu olarak C1J-798 bulamadım L422 şase koduna ait C1J-796 motor için denso iridyum kodu IW20 ve VW20
    orjinal buji kodundan cross referansla bulunabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet3844

Lütfrn uardım bende laguna 1 var, sıralı sistem lpg li atiker
    safefast mı multifastmı bilmiyorum bunu nasıl öğrenirim,
    ayrıca lpg bujisi içinhangi bujinin uyduğunuu nasıl öğrenirim nasıl yapacam?

Aracınızın motor kodu ne?
    Denso iridyum bujiler hem LPG hemde Benzinde çalışıyor platinium bujilere göre daha yüksek sıcaklıkla çalışabiliyor ve daha uzun ömürlü
  • selamlar arkadaşlar... buji konusunda yazılanları uzun uzun okudum.. benim aracım hyundai elantra 2005 model 1.6 gazda neredeyse 1.5 yıldır 1500 devirde tekleme var 5-6 kez buji değiştirdim olmadı... buji kablosu 2 kez değişti olmadı... sizden ricam aracıma lpg bujisi alma istiyorum ankarada nereden temin edebilirim lütfen yardımcı olurmusunuz...
  • 1.2 hyundai i20 aracım için bosh a baktım LPG bujisi yok sanırım. Başka nerden bakabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

1.2 hyundai i20 aracım için bosh a baktım LPG bujisi yok sanırım. Başka nerden bakabilirim.

NGK:

http://www.ngk.de/tr/ueruen-bulma-araci/produktfinder/PKW/ZK_LPG/
  • merhaba bende 2009 model tata indigo marka lpg li araç var buna uygun buji hangisi acaba yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
  • 0 242 240 653 Bosch Iridium bujiyi (Ekleme: LPG li araçlar için üretilmiş bujidir) benim 2.0 araca taktım.

Aynen burda okuduklarım gibi yavaş giderken büyük viteste iseniz alt devirlenmeyi toparlıyor araç silkelemiyor yani. Araç daha sakin ve sessiz gidiyor. Fakat performansta %30 civarında azalma oldu diyebilirim. Yakıt ekonomisni 2 depo gitmeme rağmen not alıp ölçmedim ama bir ara ölçüçem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 25 Ocak 2011; 23:25:32 >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.