Şimdi Ara

LPG Montajı ve Kullanımı ile ilgili herşey, LPG & Dizel Mukayeseleri (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.203
Cevap
8
Favori
903.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onur bey teşekkürler, tanıdık bir usta olduğu için tartarini firmasını düşünmüştüm, sonuç olarak kendini kanıtlayan markalar belli, benim için önemli olan satış sonrası ilgi ve sorun oluşması durumunda servis ve hizmet kolaylığı idi, , ama zaten Kadir bey'in gerek forumdaki gerek pm'lerdeki yoğun ilgisi sebebi ile Brc taktıracağım, SGI konusuna gelince, jeepimin üzerine 20.000 ytl daha verip TDI amblemine sahip olmaktansa, 2.000 ytl ile hemen hemen aynı ekonomiye sahip olmanın vereceği kişisel tatmin için taktıracağım bir amblemdi, brc'nin modelinin amblemini bilmiyordum, onu taktırırım sorun değil. Bu arada tekrar rahatsız edeceğim ama simit tankın ortası delik olmayıp kapasitesi daha yüksek olan modeli bulunmakta mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: approachfani

Onur bey teşekkürler, tanıdık bir usta olduğu için tartarini firmasını düşünmüştüm, sonuç olarak kendini kanıtlayan markalar belli, benim için önemli olan satış sonrası ilgi ve sorun oluşması durumunda servis ve hizmet kolaylığı idi, , ama zaten Kadir bey'in gerek forumdaki gerek pm'lerdeki yoğun ilgisi sebebi ile Brc taktıracağım, SGI konusuna gelince, jeepimin üzerine 20.000 ytl daha verip TDI amblemine sahip olmaktansa, 2.000 ytl ile hemen hemen aynı ekonomiye sahip olmanın vereceği kişisel tatmin için taktıracağım bir amblemdi, brc'nin modelinin amblemini bilmiyordum, onu taktırırım sorun değil. Bu arada tekrar rahatsız edeceğim ama simit tankın ortası delik olmayıp kapasitesi daha yüksek olan modeli bulunmakta mıdır?

amblemler önemli değilde marka olarak BRC yi öneririm anlamında atmıştım o mesajı... simit tankların ortalarının boş olması mukavemet açısındandır, yani sizin dediğiniz gibi öyle bir depo yoktur. BRC için özellikle CRV üzerine baya bi tecrübesi olan bayi ihtiyacınız olursa lütfen pm atınız...

• quote:

Orjinalden alıntı: önder1978

lpg nin oktanı kaçtır

Yakıtların oktan sayıları aşağıdaki gibidir.

BENZİN 86-98
    DİZEL 8-15
    BİODİZEL 25
    DOĞALGAZ 120
    ETHANOL 100
    HİDROJEN 130+
    LPG 102-104
    METHANOL 100

Forumun daha önceki sayfalarında bu konuyla ilgili bilgi bulabilirsiniz.
    İyi günler.
  • dört ay önce şahin 1.6 ie ye aldesa tüp taktırdım.forumdan öğren diğim kadarıyla iki tipi varmış.lambdaya bağlı ve mikserli.benimkinin hangisi olduğunu nasıl anlarım.mikserliyse eğer karbüratörle aynı mı yakar.motor soğukken regulatörden su damlıyor.normalmi.lpgde tek nokta enjeksion ve karbüratör arasında km.de yüzde kaç oynar.karbüratöre çevirirsem regülatörü değiştirmem gerekir mi.teşekkürler.
  • 6 gibi arabamı getirecekler LPG sistemi uygulanmış olacak , hangi firma ve firmalardan gaz almalıyım acaba ? 2 3 firma söylerseniz sevinirim.
  • dostlar soruma herhangi bir cvp veren arkadaş olmadı..
    sorumu bir daha sorayım;çıkma lpg kitinin montaj maliyeti ne kadar olabilir?(sıralı sistem için)
  • quote:

Orjinalden alıntı: guide

6 gibi arabamı getirecekler LPG sistemi uygulanmış olacak , hangi firma ve firmalardan gaz almalıyım acaba ? 2 3 firma söylerseniz sevinirim.

DAHA ÖNCEDE YAZMIŞTIM AMA;
    Aygaz , Milangaz alın,
  • quote:

Orjinalden alıntı: onur_er

dostlar soruma herhangi bir cvp veren arkadaş olmadı..
    sorumu bir daha sorayım;çıkma lpg kitinin montaj maliyeti ne kadar olabilir?(sıralı sistem için)

ne yapacaksınız ki çıkma ve sıralı sistemi, bulamazsınız, bulsanız bile sadece voltran bulursunuz,
    fiyatların çok cazip olacağını sanmıyorum,
  • aygaz ve milangaz almaya özen göstereceğim , ok . Nedeni nedir ? son olarakta Opet ve Shell i de değerlendirirseniz sevinirim.
  • lütfen soruma cevap verin
  • quote:

Orjinalden alıntı: önder1978

dört ay önce şahin 1.6 ie ye aldesa tüp taktırdım.forumdan öğren diğim kadarıyla iki tipi varmış.lambdaya bağlı ve mikserli.benimkinin hangisi olduğunu nasıl anlarım.mikserliyse eğer karbüratörle aynı mı yakar.motor soğukken regulatörden su damlıyor.normalmi.lpgde tek nokta enjeksion ve karbüratör arasında km.de yüzde kaç oynar.karbüratöre çevirirsem regülatörü değiştirmem gerekir mi.teşekkürler.

lambdaya göre çalışanlarda da mikser vardır. kitin hangisi olduğunu anlamanın yolu; regülatörden çıkıpta motora giden borunun üzerinde gaz ayar musluğu varsa şayet bu lambdasız kittir. ayar musluğu yoksa lambdaya göre çalışıyor demektir. eğer lambdasızsa karbüratörlüyle aynı yakar, soğukken su damlaması normal. lambdasız sistemde tek nokta ve karbüratör arasında lpg de yakıt farkı olmaz. karbüratöre çevirmen boşuna bir masraf olur, çevirirsende regülatör değiştirmeye gerek yoktur...

• quote:

Orjinalden alıntı: guide

aygaz ve milangaz almaya özen göstereceğim , ok . Nedeni nedir ? son olarakta Opet ve Shell i de değerlendirirseniz sevinirim.

aygazın sayfasını açın ve okuyun, veriler firmalarını övmekten ziyade gerçekleri söylüyor.
    www.aygaz.com , bu arada opet istasyonlarında aygaz satılıyor zaten,
    Shell bence ikinci seçenek,
    tekrar yazıyorum,
    aygaz-milangaz, 3. de shell denebilir,
  • adres göstermek gibi olmasın ama gittigidiyor com da bir ara gözüme ilişmişti; çıkma lpg kiti satılıyordu. yanlış anımsamıyorsam 450 ytl falan istiyordu ve adam bayağı ballandırarak anlatmıştı. sahiden voltran dı marka ve dediğine göre laptop ile ayar yapıaln yeni modelindenmiş, enjektörlerini vs sini yeni dğeiştirmiş.. çok da dikkat etmemiştim. isteyen baksın. ama tabi fatura vb bir sürü iş çıkacak onu alanın başına...

bir de soranlar için..: bizim burada bir araçtan söküp diğerine takma ücreti olarak 100 ytl istiyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: senmühendislik

quote:

ne yapacaksınız ki çıkma ve sıralı sistemi, bulamazsınız, bulsanız bile sadece voltran bulursunuz,

• peki eğer lamdaya bağlıysa değiştirmek için ne yapmam lazım.
  • Çıkma LPG kit olmaz.
    Standart ve Yönetmeliklere göre yasaktır.
    Aracınıza taktıracaksınız, tescil aşamasında Makina Mühendisleri Odasından Gaz sızdırmazlık raporu alırken kitin çıkma olduğu anlaşılacak ve tescilini yaptıramayacaksınız.
    Olsun böyle kullanırım derseniz söylenecek bir şey yok.
    İyi günler.

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: __SaDRaZaM__

adres göstermek gibi olmasın ama gittigidiyor com da bir ara gözüme ilişmişti; çıkma lpg kiti satılıyordu. yanlış anımsamıyorsam 450 ytl falan istiyordu ve adam bayağı ballandırarak anlatmıştı. sahiden voltran dı marka ve dediğine göre laptop ile ayar yapıaln yeni modelindenmiş, enjektörlerini vs sini yeni dğeiştirmiş.. çok da dikkat etmemiştim. isteyen baksın. ama tabi fatura vb bir sürü iş çıkacak onu alanın başına...

bir de soranlar için..: bizim burada bir araçtan söküp diğerine takma ücreti olarak 100 ytl istiyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: senmühendislik

quote:

slm sadrazam,
    nasıl bildim ama :)))
    yok arkadaşlar sakın böyle çıkma kitle falan uğraşmayın, hem de sıralı yani,
    bir de şöyle bir mantık var , bu adam niye satmak istesin ki, çok sevdiği bir ürünü maddi sıkıntısından dolayı satacağını hiç sanmıyorum, atlamayın lütfen,
    ayrıca kadir beyde yazmış, tescil ettiremezsiniz, seri numaraları alınmıştır muhtemelen,
    bir de işin en ciddi kısmı var,
    hem parça hem de bakım garantiniz olmayacak,
    daha ne yazılabilir bu konuda bilmiyorum artık,

• lütfen yıkardaki soruma cevao verirmisiniz
  • Arkadaşlar yardım.

Arabamın (2003 Fiat Palio 1.2 16V Speedgear&BRC Sequent 24) aküsü boşaldı. Arabamı en son 2 gün önce kullanmıştım. Bugün kullanmak için bindiğimde açık unuttuğum araç içi tavan lambası nedeniyle akünün boşaldığını farkettim.

Ankara'daki yetkili BRC servisine geçen ay gittiğimde bana eğer arabayı takviye akü ile çalıştırmak gerekirse; LPG sisteminin sigortalarının sökülmesi gerektiği söylendi, aksi taktirde LPG ECU'sunun yanabileceği ikazı yapıldı.

Ben de bu şekilde ilgili LPG sistemi sigortalarını sökerek başka bir arabanın aküsünden takviye ile arabayı çalıştıracağım. Ama bu işlemi yapmadan önce merak ettiğim konular var. Cevaplandıran arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

1. Benzin enjektörleri komutları direkt olarak benzin ECU'sundan değil, LPG ECU'su üzerinden dönüştürülerek alıyorlar. LPG sistemi sigortaları sökülmesi sonucu LPG ECU'su devre dışı kalınca benzin enjektörleri de devre dışı kalmaz mı?

2. Başka bir arabadan akü ile takviye konusunda ilave önerileriniz var mı? Aküyü söküp şarj ettikten sonra yerine takmak daha mı iyi olur?

3. Takviye alacağım arabaya ait akünün amper-saati, benim akünün 10-15 amper-saat üzerinde olmasınının (her iki akünün de 12 voltluk olması kaydıyla) bir mahsuru olur mu? (Arabanın kitapçığında takviye alınacak arabaya ait akünün amper-saatinin eşit veya daha fazla olması gerektiği yazıyor. Ama internette çoğu sitede ille de eşit olması gerektiği söyleniyor.)

İyi çalışmalar...

• Merhaba arkadaşlar. clio 1.6 hb aracıma sıralı sistem lpg takmak istiyorum. BEDİNİ diye bir marka duydum. Fiyatı 1400 YTL. Bu marka hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirler mi?
  • merhaba arkadaşlar;

hepinizin yorumları çok güzel , hepinize bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
    bende 2000 model opel vectra cdx 2.0 16v arabama sıralı sistem LANDİRENZO marka cihaz taktırdım.
    50ytl gaz koydum 300 kmdeyim ve gaz daha bitmedi.Bu arada gaz takan yer ve ben de aşırı hor kullandık.Bir şey daha bu cihazı da aşırı tuttum.sabahları ilk çalıştırmada dahi gaza geçişte problem yok.(bu karlı havada bile)
    Doğan kullanırken TARTARİNİ vardı.TARTARİNİYİ aratmayacak gibi gözüküyor.Performans harika.
    Gaz bitsin km sıfırlayıp normal kullanıp hepinize sonucu bildireceğim.
    (yalnız cihaz pahalıya geldi galiba axess'e 12 taksitli fiyatı 2070ytl peşin 1700 ytl:kdv montaj dahil.)
    Fiyat normal mi?
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.