Şimdi Ara

lpg dolum kapağı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
16.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar gaz alırken lpg dolum kapağımı pompacılar unutup takmamış sanırım ve kayboldu herhalde bu kapak olmasa bir sorun çıkarmı ve yenisini nasıl temin ederim pahalı bir parçamı?

• aynısı benimde basıma geldi..ben 2 tanesini 5 TL ye almıştım. şimdi ucuna zincir taktım kapağın.
  • benimkini de pompacı zorlamış yalama olmuş, fazla tutmuyor, tümsekte falan çıkıyor yerinden.
    bu şekilde bir zararı olur mu?
    bantla tutturmayı düşünüyorum, ama o da ne kadar tutar...
  • sayın voshborn.dolum kapağı dolum ağzındaki bilyayı paslanmaktan,bilya ile oring -lastik conta-arasına pislik girmesini önler.daha çok kalitesiz şamandıralarda görülen şamandıradan kaynaklanan geri gaz kaçmayı güvence altına alır.oring-bilya arasını temiz tutmayı bu kapak,önemsiz görünen bu kapak sağlar .saygılarımla.
  • bugün 2 tl'ye bir kapak alıp taktım.
    sorunum çözüldü.

yalnız yeni kapakta vida yuvası olmadığı için plastik tutacağa bağlayamadım.
    şimdi bunun için kafamda yöntemler geliştiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 10 Aralık 2011; 18:42:01 >
  • sayın prof.ince köstek zinciri kullanın.25 cm sizin işinizi görür.ufak -05 cm-2 ad.sac vidası,1ini kapağın tam ortasına,diğerini de dolum ağzının 1 cm yakınına vidalayın.bence bunlarla hiç uğraşmayın.kapağa sahip olmaya çalışın.beceremiyorsanız,1 kaç tane kapak yedekte bulundurun.saygılarımla.
  • Kapak olmayınca depoya gaz dolumu sırasında depoya çamur kaçar çakıl kaçar geri kalanızı hayal gücünüze bırakıyorum . Depoya şeker atılması misali bir bakmışsınız araba tamircisinin avucuna bir tomar para sayıyorsunuz.. Bunların hepside 2 liralık kapak ve 2 kuruşluk pompacı yüzünden.

He bu arada ben 5 yıldır arabamın depo kapağını takılmışmı diye kontrol ederim yada kendim takarım. Bir kere bakmadım kapak gitmiş. Şİmdide internetten kapak arıyorum. Yolum bu mükemmel siteye yine düştü dostlar... Araç gaz tamircilerinde varmıdır acaba internette bulamadım varmı bir tavsiyesi olan.. 5 sene önce bir benzin istasyonundan almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemamelesi

Kapak olmayınca depoya gaz dolumu sırasında depoya çamur kaçar çakıl kaçar geri kalanızı hayal gücünüze bırakıyorum . Depoya şeker atılması misali bir bakmışsınız araba tamircisinin avucuna bir tomar para sayıyorsunuz.. Bunların hepside 2 liralık kapak ve 2 kuruşluk pompacı yüzünden.

He bu arada ben 5 yıldır arabamın depo kapağını takılmışmı diye kontrol ederim yada kendim takarım. Bir kere bakmadım kapak gitmiş. Şİmdide internetten kapak arıyorum. Yolum bu mükemmel siteye yine düştü dostlar... Araç gaz tamircilerinde varmıdır acaba internette bulamadım varmı bir tavsiyesi olan.. 5 sene önce bir benzin istasyonundan almıştım.

Herhangi bir parçacida 1 tl, Ankaradaysan büyük sanayi de 1 tl satılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sağolasın Exar__Kun Teğmenim. İstanbuldayım parçacılara da bakarım.
  • quote:

Sağolasın Exar__Kun Teğmenim. İstanbuldayım parçacılara da bakarım.

lpg alırken pompacıya söyle kapak yok diye
    başkasına takmayı unuttuklarından birini senin araca takar
    pompanın yanında bir kutu içinde genelde biriktiriyorlar
  • Ben bu tip ihtiyaçlarımı otogazmarketi diye bir site var oradan karşılıyorum. Bu güne kadar bir sıkıntım olmadı ne aldı isem soryunsuz geldi.Tavsiye ederim.
  • O kapak tam bir bela, bir gün parçası içerde kaldı da gidip komple degişmek zorunda kaldım dolum ağzını. 40 tl ye kurtuldum
    Ama uzun yolda olsaydım nerden bulacaktım ustayı.
    Demem o ki o kapağı istasyonda çok sıkmasınlar !!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kapak olmayınca depoya gaz dolumu sırasında depoya çamur kaçar çakıl kaçar geri kalanızı hayal gücünüze bırakıyorum . Depoya şeker atılması misali bir bakmışsınız araba tamircisinin avucuna bir tomar para sayıyorsunuz.. Bunların hepside 2 liralık kapak ve 2 kuruşluk pompacı yüzünden.

şimdi bende arıyorum. o kapağa n11 de 20 tl diyorlar. oha yaa.

• İstanbuldan karabüğe giderken bir shell bayisinde 4 tane kapak gördüm. Hepsini aldım. Pompacı toplamış koleksyon yapmış gavat. Artık kapağı ben söküp takıyorum 3 tane de yedek kapak var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.