Şimdi Ara

Lozan Hezimetinin 97. Yılı! #LozanHezimettir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
1
Favori
16.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
473 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İroni başlık açmayın. Adam konuya girmeden bakacak hezimet yazmışlar, öne çıkarma sayısı iyi. Bence de hezimet diyip aynı kafayla devam edecek Lozan Hezimetinin 97. Yılı! #LozanHezimettir 

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Hiç bir zaman yürürlüğe girmemiş serv ile lozan neden karşılaştırılıyor merak ediyorum.

Hayır sanki serv imzalanmış ama sonra onu düzeltmek için lozan yapılmış gibi saçmalıyorsunuz.

Neyse ego mastürbasyonunuzu bölmeyeyim ben takılın siz.

Sevr imzalandı. Kurtuluş Savaşı olmasaydı yürürlüğe de girerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Sevr imzalandı. Kurtuluş Savaşı olmasaydı yürürlüğe de girerdi.

Alıntıları Göster

Benim bildiğim kadarı ile imzalanmadı Kurtuluş savası dolayısı ile ortadan kalktı ve savaş sonucu Lozan ile bağlandı.

Serv in ortaya atıldığını biliyorum ama imzalandığını ilk kez bu forumda duydum

• Sevr imzalanmadı diyen yok, seksen defa yazdım Sevr mecliste onaylamadığı icin yürürlüğe girmedi.

Not: Bundan sonra okuduğunu anlamayan adamlara cevap vermeyeceğim

• quote:

Benim bildiğim kadarı ile imzalanmadı Kurtuluş savası dolayısı ile ortadan kalktı ve savaş sonucu Lozan ile bağlandı.

Alıntıları Göster

İmzalandı. Osmanlı'dan üç kişinin imzası var.

https://en.wikisource.org/wiki/Treaty_of_S%C3%A8vres/Protocol

• Sevrin imzalandığını ilk defa forumdan duyanlar varmış

Daha İlköğretim eğitimini tamamlayamamışlar, tarihten bir haberler... sonra gelmişler burda tartışma cürreti buluyorlar kendilerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 25 Temmuz 2020; 13:43:30 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam o zaman cidden diyorum tekrar gözden geçirin bildiklerinizi.

Sevr imzalandi, alıntı yaptığım mesajda da imzalayan heyeti de attim, o fotoğraf zaten gemide cekilmis, Sevri imzalamaya giderken.

hatta bu heyetin o anlasmaya imza atmasi sebebiyle T.C. kurulduktan sonra vatan haini ilan edilip sınırdışı edilmesini de anlattim.

Vikipediden bile okuyabilirsiniz 10 dakika alır en fazla. Sevr imzalandi, fiilen yürürlüğe girip girmediği tartışma konusudur.

Sevri kabul etmeyen Ankara Hükümeti milli mücadele sonrası Lozanı imzaladi.

Okuduğum okul filan tabii ki ilgilendirmiyor, onu soylememin sebebini de yazmıştım tekrara dusmeyelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Biri bu ülke Sevr'den kurtuldu der,
    Biri Mondros bilmez,
    Ötekinin x ışınları var zarfin içindekini görebilir,
    Öteki yunan işgali ile yunan savaşını karıştırır,
    Diğeri Sevr imzalandı diye bize hakaret eder sanki imzalanmadı diyen varmış gibi.
    Tuhaf bir kafa yapıları var.

Sizin bu kafayla bu palavra tarihe inanmanız çok norma artık şaşırmıyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1593E8EC2

Hocam o zaman cidden diyorum tekrar gözden geçirin bildiklerinizi.

Sevr imzalandi, alıntı yaptığım mesajda da imzalayan heyeti de attim, o fotoğraf zaten gemide cekilmis, Sevri imzalamaya giderken.

hatta bu heyetin o anlasmaya imza atmasi sebebiyle T.C. kurulduktan sonra vatan haini ilan edilip sınırdışı edilmesini de anlattim.

Vikipediden bile okuyabilirsiniz 10 dakika alır en fazla. Sevr imzalandi, fiilen yürürlüğe girip girmediği tartışma konusudur.

Sevri kabul etmeyen Ankara Hükümeti milli mücadele sonrası Lozanı imzaladi.

Okuduğum okul filan tabii ki ilgilendirmiyor, onu soylememin sebebini de yazmıştım tekrara dusmeyelim.

Alıntıları Göster

O zaman benim hatam açıkçası çok uzun zaman geçti bunları gördüğüm zaman üzerinden artık zaman geçtikçe birbirine karışıyorlar. Ben bunlarla ilgili konuları göreli 25 yıldan fazla olmuş :)

• bloklamaya gelmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi birisiydim -- 25 Temmuz 2020; 13:43:48 >
  • quote:

O zaman benim hatam açıkçası çok uzun zaman geçti bunları gördüğüm zaman üzerinden artık zaman geçtikçe birbirine karışıyorlar. Ben bunlarla ilgili konuları göreli 25 yıldan fazla olmuş :)

Alıntıları Göster
    Olabilir insanız neticede hatayi herkes yapar dogrusunu öğrenmiş-hatirlamis oldunuz.

Onceki mesajlarda üslup sınırı aşmış olabilir, onun için sadece sizin adiniza kusura bakmayın diyorum, o da benim hatam olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 25 Temmuz 2020; 13:45:1 >

• Vatan hainleri için hezimettir.

• Lozan'ı şimdiki yönetim kadrosuyla yapsalar, inanıyorum ki daha çok toprağımız olurdu. Ahmet Davutoğlu'nun da dediği gibi, Kayserili Pazarlığı yaparlardı

• Başlık için gelmiştim, şimdi çıkabiliriz. Lozan Hezimetinin 97. Yılı! #LozanHezimettir 

• Lozan askerliğini paralı yapanlar için bir hezimet olabilir.

Cephe görmemiş, kafasının üstünden kurşun geçmemiş, Vatan için ölmemiş öldürmemiş, ölümün nefesini ensesinde hissetmemiş adamlar için Lozan hezimet olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

İyi de Sevr hiçbir zaman yürürlüğe girnedi ki, iki gram tarih bilin bari konu açarken
    Çünkü senin burada laf attığın insanlar milli mücadeleyi verdi ve beğenmediğin lozan imzalandı, size kalsa koşa koşa sevr uygulanırdı, neyse blok

• Tırrıth bu aralar aktif çalışıyor, gündem yoğun yıllık izin vermediler zaar.

• Bana milli mücadele dersi veren adam bak.
    Milli mücadeleyi veren Kazım Karabekir paşayı neden mahkemede yargıladınız o zaman? Eminim Kazım Karabekir Paşa'nın yargılandığını da bilmiyorsun tabi.
    Parti kurdu partisini neden kapattınız? Şalcı Bacı'dan ne istediniz? Yunanla neden kadeh kaldırıp alemler yaptınız?
    Bunların hepsi çarşaf çarşaf ortaya çıkacak az kaldı.
    Sevr hiçbir zaman yürürlüğe girmedi hala Sevr üzerinden acitasyon slogan tarih naraları.
    Yok mu bir tane tarih bilen kemalist burada???

• Konuyu açan arkadaş başlıkla çok tehlikeli sularda yüzüyor diyordum ki son anda kurtardı.

• Lozan bir barış antlaşmasıdır. Bizden alınanları geri aldığımızın belgesidir.
    Hezimettir diyen ingilizci vatan hainleridir.
    2+2=4

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.