Şimdi Ara

Lord Of The Rings PC Kasa Projesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    uzun zamandır planladığım projemi yavaştan uygulamaya geçirmek istemekteyim.
    Genel araştırmalarımda LOTR türünde tam anlamı ile kasa göremedim. Olanlarıda ben konsept olarak benzetemedim.

Elimdeki malzemeler olarak, Pleksiglas, Alüminyum - metal levhalar.

LOTR ile ilgili malzeme olarak "Yüzük", Extended versiyondan çıkan "Gollum" , "Minas Tirith", "Argonath" figürleri...

Sizlerden öneri ve görüşlerinizi beklemekteyim...

Teşekkür Ederim...

• Sıfırdan yapmak pek mantıklı gelmedi bana, LOTR'da kasa olarak düşünülebilecek hiçbir öğe gelmedi aklıma.

Ancak herhangi bir kasayı modlayacaksanız aklımda iki fikir canlandı;

-Yüzüğü kasanın ön paneline yuva açarak monte ettikten sonra, açma tuşunu ancak parmağınızı yüzükten geçirerek basabileceğiniz kadar içeriye yerleştirebilirsiniz. Böylelikle kasanız ancak yüzüğün gücüyle çalışacaktır.

-Ayrıca CNC'de alüminyumdan bu desen boşaltılıp, arkasına şeffaf kırmızı pleksiglas yapıştırarak beyaz veya kırmızı LED ile(hangisi istenilen efekti verirse) aydınlatılabilir. Hatta metal pleksiglasın üzerindeyken ince bir zımparayla harflerin kenarlarına gelmeyecek şekilde hafifçe zımparalanır ve pleksiglasın etrafına sarı veya turuncu LED şerit dönüldüğü takdirde yer yer turuncu ışık verecek ve yanma efektini daha da belirginleştirecektir diye düşünüyorum. Üstüne bir de LED'ler için bir breathing modülü yapılırsa çok hoş bir detay çıkabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: K_None

-Ayrıca CNC'de alüminyumdan bu desen boşaltılıp, arkasına şeffaf kırmızı pleksiglas yapıştırarak beyaz veya kırmızı LED ile(hangisi istenilen efekti verirse) aydınlatılabilir. Hatta metal pleksiglasın üzerindeyken ince bir zımparayla harflerin kenarlarına gelmeyecek şekilde hafifçe zımparalanır ve pleksiglasın etrafına sarı veya turuncu LED şerit dönüldüğü takdirde yer yer turuncu ışık verecek ve yanma efektini daha da belirginleştirecektir diye düşünüyorum. Üstüne bir de LED'ler için bir breathing modülü yapılırsa çok hoş bir detay çıkabilir.

Bu kadar uğraşmak yerine yan paneli buzlu (buğulu) pleksiden yapıp yüzüğü asetat üzerine bastırıp pleksiye yapıştırarak da yapabilirsin. Arkadan kırmızı ışık verdiğinde aynen resimdeki gibi görünür. Parmağı yüzük içinden geçirerek kasa açma fikri bana da güzel geldi.

• quote:

Sıfırdan yapmak pek mantıklı gelmedi bana, LOTR'da kasa olarak düşünülebilecek hiçbir öğe gelmedi aklıma.

Ancak herhangi bir kasayı modlayacaksanız aklımda iki fikir canlandı;

-Yüzüğü kasanın ön paneline yuva açarak monte ettikten sonra, açma tuşunu ancak parmağınızı yüzükten geçirerek basabileceğiniz kadar içeriye yerleştirebilirsiniz. Böylelikle kasanız ancak yüzüğün gücüyle çalışacaktır.

Soyle soylemek isterim su anda feel kasa var ve zamanini doldurdu. Ekran karti bile zor oldu. Boyutlari iyice yetersiz . Aylardir forumda ikici el aradim. Ama fiyatlar 300 altinda degil bir kasa icin. Bu yuzden her hangi bir ana sablonla yapmadan direk sifirdan yapmayi planladim. %90 yatay dusunuyorum. Elimdeki action figurler yatay kasaya daha uygun. Bu arada yuzuk konusunda ayni fikirdeyiz ben power tusunu tamamen ondan yapmayi dusundum mesela siz daha farkli acidan gormemi sagladiniz. Ayrica bu resimdeki goruntu yatay oldugundan kasa ust kisma gelecek ve led le aydinlaticagim. Pleksi de yazi yazmak icin el aletler aldim. Kasanin yanina kirmizi ledli fan alicagim bunu Saurounu gozu gibi dusunup ona gore kasaya gozu kaziyacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

quote:

Bu kadar uğraşmak yerine yan paneli buzlu (buğulu) pleksiden yapıp yüzüğü asetat üzerine bastırıp pleksiye yapıştırarak da yapabilirsin. Arkadan kırmızı ışık verdiğinde aynen resimdeki gibi görünür. Parmağı yüzük içinden geçirerek kasa açma fikri bana da güzel geldi.

Peki yuzugu pleksini ortasina gomsek isitip sonrada yuzuge isik verdek userindeki yazilar golge gibi pleksiye yayilma imkani oluru bilgini varmi?

• Yüzüğe dikkatli bakarsan oyma işçiliği için fazla girift, fazla karmaşık olduğunu göreceksin. Dremelle yapılmayacak iş değil ama hattat gibi uğraşman, çok emek vermen lazım. Emek iyidir ama değer mi emin değilim. Zor iş. Yüzüğe ışık verme olayı biraz şaibeli. Olacağını sanmıyorum. Yüzüğü pleksi içine gömersen sarı bir halka gibi görünecektir, ne olduğu hiç anlaşılmayacaktır kanımca..
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

Yüzüğe dikkatli bakarsan oyma işçiliği için fazla girift, fazla karmaşık olduğunu göreceksin. Dremelle yapılmayacak iş değil ama hattat gibi uğraşman, çok emek vermen lazım. Emek iyidir ama değer mi emin değilim. Zor iş. Yüzüğe ışık verme olayı biraz şaibeli. Olacağını sanmıyorum. Yüzüğü pleksi içine gömersen sarı bir halka gibi görünecektir, ne olduğu hiç anlaşılmayacaktır kanımca..

Aslında benimde aklıma yazıyı tüm şekilde Pleksi ye aktarmak var, evet uğraşılacak birşey ama hiç kimsenin yapmadığını yapmak ve kişisel özel bir kasa çin değer gibi geliyor...

orjinal yüzüğü sanırım Power tuşu yapacağım nede olsa Güç Yüzüğü gerçekten o işe yarasın... diğer figürleri yerleştirme işlemi zor olacak tam istediğim şekilleri vermek için cizime gectim...

• Elimdeki eşyaların resimlerini yayınlayım belki fikir verir arkadaşlara neler yapılabileceği gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elgor -- 19 Temmuz 2013; 14:43:40 >

• Argonath figürü muhteşemmiş. Ama figürlerin hem boyutları, hem de yapıları itibariyle fonksiyonel bir kullanımlarının olması pek mümkün görünmüyor bana. Süsleme veya sistemin yanında aksesuar olarak düşünülebilir ancak.

• quote:

Argonath figürü muhteşemmiş. Ama figürlerin hem boyutları, hem de yapıları itibariyle fonksiyonel bir kullanımlarının olması pek mümkün görünmüyor bana. Süsleme veya sistemin yanında aksesuar olarak düşünülebilir ancak.

Evet Argonath lar üzerine düşünüyorum aslında... iki argo arasından ext.dvdrom koyacağım... aslında bu yüzden yatay bir kasa düşündüm planlarken... birebir çizim yapacağım 3D olarak inşallah...
  • konuyla alakasız ama nerden temin ettiniz acaba bu eşyaları?ayrıca bu mod u yapabilirsen güzel olur ama zor gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

konuyla alakasız ama nerden temin ettiniz acaba bu eşyaları?ayrıca bu mod u yapabilirsen güzel olur ama zor gibi

Tam olarak yılı hatırlayamıyorum... Yüzükleri Efendisi Fan Club başkanlığını yaptıım zamalardan da, ilk uzun metraj versiyonları çıktığında her filmin içinde bir tanesi figür olarak çıktı...

Tabiki yurtdışından siparişle getirtim. Türkiye'de satılmıyordu o zaman... şimdi bazı arkadaşlar satıyor olabilir...

Zor bir olay olacak ama değecek...

fikirlere açığım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elgor -- 20 Temmuz 2013; 13:18:14 >
  • Konu yalan olmazsa mükemmel bir proje çıkabilir ben olsam yüzük uzerine yoğunlaşırım figürlerle kasayı boğmam ama kişisel fikir tabi[sm=dontknow.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoforum-bs -- 21 Temmuz 2013; 1:56:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoforum-bs

Konu yalan olmazsa mükemmel bir proje çıkabilir ben olsam yüzük uzerine yoğunlaşırım figürlerle kasayı boğmam ama kişisel fikir tabi[sm=dontknow.gif

Proje zorlu ve güç gözüküyor herkes hatta benim iin ama benim zor gördüğüm kısım projenin şekil kısmı, Kasa yatay olduğundan (Amfibi nin yatay pleksi kasaları gibi) iç donanım yerleştirmesi çok sorun değil. kasanın dıştan görünüşü aslında beni zorluyor.

Bazı kesin düşüncelerim var;
    Mesela elimdeki Altın Tek Yüzüğü kesin Power Tuşu yapacağım.
    argonath figürlerini (resimlerden isildur ve anarion heykelleri..) onları ön tarafta kasanın iki yanına kullanmayı planladım. (Ext dvd-rom - slim kasa - nin iki yanına)

Gollum sanırım iptal bir yer bulamadım... M.T. şehri ise kasa planında bir yer bulmaya çalışıyorum olmazsa alt tarafın ayrıldığı için farklı gizli bir yer gibi yapabilirim...

Kullandığım sistemde H100i sıvı cpu soğutucu var bunun fanlarını veya fan deliklerinden 1 tanesini Sauron un gözü şeklinde yapmayı planladım (tam göz bebeğinin ortası FAN) diğer çevreside ışıklandırma...

Yatay kasanın üst kısmı Üstteki mesjalarda gözüken kırmızı yuvarlak şeklindkei Yüzük Yazısı ile pleksiye kazıma işlemini düşünmekteyim.

Boş kalan yerlere LOTR hiyakesinden özel anları stikerla yapıştırıcağım...

Bu sabah son bir eşya daha buldum (evleniceğim kişiye ayırdığım bir eşya) Akşamyıldızı Evenstar kolyesi onuda eklemeyi düşünüyorum... (Belki Reset Tuşu) :)

• Proje için ilk malzeme alımları yapıldı, Pleksi ve Mdf malzemeler alındı. Dremel (pleksi ve mdf ye desen vermek için) alınacak. Argonath ların renginde boya seçimi var...

hafta içinde çizimleri buradan yayınlayacağım fikir alışverişi için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elgor

Proje için ilk malzeme alımları yapıldı, Pleksi ve Mdf malzemeler alındı. Dremel (pleksi ve mdf ye desen vermek için) alınacak. Argonath ların renginde boya seçimi var...

haydi bakalım iyi şeyler bekliyoruz senden
  • Sayfayı hortlattım sanırım ama Lotro oynayan var mı ? :=)) sıkı bir lotro fanı olarak merak ettim :=) oyuncu ismim Erenarth
  • bitirince ss leri bekliyorum merak ettim nasıl birşey çıkacak ortaya
  • quote:

Proje için ilk malzeme alımları yapıldı, Pleksi ve Mdf malzemeler alındı. Dremel (pleksi ve mdf ye desen vermek için) alınacak. Argonath ların renginde boya seçimi var...

Beklemedeyiz
  • quote:

Elimdeki eşyaların resimlerini yayınlayım belki fikir verir arkadaşlara neler yapılabileceği gibi...

yüzüğü nerden aldın ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.