Şimdi Ara

Lord of the Rings mi Game of Thrones mu? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
1
Favori
11.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki

Lord of the Rings mi Game of Thrones mu?

(En Son Oy Tarihi: 26.2.2023)
Giriş
    Şöyle saçma sapan yorumlar yapmayın artık. Yapacaksanız bana göre böyledir deyin.
  • Ben de onu dedim zaten. Benim için değeri devede kulak demek istedim. Taht Oyunları kışın eriyen kar gibi unutulur, ama Yüzüklerin Efendisi dört mevsim yaşar. Kıyas bile olamaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tiplere bak, kitapları sanki orijinal dillerinde okuyup tüm anolojileri anlamışlar da karşılaştırabiliyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu konuya yorum yazmıyım yazmıyım diyorumda yazmadan rahat edemeyeeğim.Arkadaşlar LOTR ile bu ucube karşılaştırılamaz.(nokta)
  • Atmin kullanıcısına yanıt
    Neden ucube olduğunu nedenleriyle anlatırsan biz de anlamış oluruz. Basit yorumlar yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 9 Ağustos 2018; 17:38:43 >
  • Askaparta kullanıcısına yanıt
    GoT hiç de unutulacak bir seri değil. Sen büyük ihtimal çok etkilendiğin için böyle düşünüyorsun. Arkadaşın dediği gibi orijinal diliyle okuduktan sonra yorum yapmak daha mantıklı olur. Eğer sadece uyarlamaları izleyip böyle yorum yaptıysan çok üzücü.
  • Öncelikle film ile dizi karşılaştırması yapmak başlı başına saçmalık.Lort dizisi çekilir,2 dizide final yapar ondan sonra oturur eğrisiyle doğrusuyla tartışılır,karşılaştırılır.İlla karşılaştırılacaksa şu anda kitaplar karşılaştırılabilir.Zaten öyle bir durumda da hobbit,yüzüklerin efendisi,bitmemiş öyküleri at bir kenara tek başına silmarillion bile got evrenini 10 a katlar.
  • İkisinide çok severek izledim ama lotr çok başka. GoT kendi klasmanında efsanedir ama lotr ile karşılaştırmak ne bileyim yersiz olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzüklerin Efendisini tek geçerim. Bir daha bu atmosferde bu güzellikte bir film çıkacağını sanmam

Hobbit de iyiydi ama Yüzüklerin Efendisi başka bir boyut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Space -- 10 Ağustos 2018; 22:52:24 >
  • Lotr evreni harika ama filmleri neden bu kadar abartılıyor anlamıyorum.yok kıyaslanamazmış,bu seviyeler düşmemeliymiş vs fazla overrated olduğunu düşünüyorum.böyle diyenler, büyük ihtimalle atası olduğu için doğrudan şimdikilerden daha iyi diyor veya film kültürü olmayıp genel kültüre bakarak lotr en iyi diyor.

3'lü film serisi tabii ki çok kaliteli biri seri ama fantastik/bilim kurgu kategorisinde en iyilerden değil.

Konuya gelirsek film/dizi olarak bakarsak got daha kaliteli,çoğu yönden çok daha iyi.en basitinden en büyük farkı lotr, got'un yanında çocuk filmi gibi kalıyor.ama diğer yandan kitaplara bakarsak lotr'a oy verirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Targaryen96 -- 11 Ağustos 2018; 14:44:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Targaryen96

Lotr evreni harika ama filmleri neden bu kadar abartılıyor anlamıyorum.yok kıyaslanamazmış,bu seviyeler düşmemeliymiş vs fazla overrated olduğunu düşünüyorum.böyle diyenler, büyük ihtimalle atası olduğu için doğrudan şimdikilerden daha iyi diyor veya film kültürü olmayıp genel kültüre bakarak lotr en iyi diyor.

3'lü film serisi tabii ki çok kaliteli biri seri ama fantastik/bilim kurgu kategorisinde en iyilerden değil.

Konuya gelirsek film/dizi olarak bakarsak got daha kaliteli,çoğu yönden çok daha iyi.en basitinden en büyük farkı lotr, got'un yanında çocuk filmi gibi kalıyor.ama diğer yandan kitaplara bakarsak lotr'a oy verirdim.
    Lotr, Got yanında çocuk filmi gibi kalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Lotr, Got yanında çocuk filmi gibi kalıyor

Alıntıları Göster
    neden garipsedin ki? öyle olduğu aşikar.lotr basitçe çirkin canavarlara karşı savaşılan aşırı fanstastik bir film serisi,got basitçe politik konuları ele alan taht mücadelesi verilen bir dizi.lotr'da iyi kötü çok net sınırlara sahip,got'da herkes gri,hepsinin iyisi kötüsü var.sevilen baratheonlar da şerefsiz,sevilen starkların bile büyük şerefsizlikleri var.mesela herkes Ned'i sever ama o olayın doğrusunu yani robert isyanının kocaman bir yalan olduğunu bile bile sesini çıkartmadı çünkü o da intikam almak istiyordu. lannisterlar bile kendi açılarından oldukça haklı bir amaca sahipler.

konusunu geçtim; içindeki diyaloglardan aksiyon sahnelerindeki vahşete kadar hangi yaş kitlesine hitap ettiklerini, aradaki farkı gösteren çok fazla sahne var.sevmesem de malum sahneler de yine aradaki farkı gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Targaryen96 -- 11 Ağustos 2018; 16:39:17 >

• LOTR, Game of Thrones Evrenini ikiye katlar dörde böler beşe çarpar.

Biri Ferrari, ötekisi Renault ayarı...

Her iki Evreni de derinlemesine bilen biri olarak...

• LOTR ile GOT'u karşılaştırırken herkesin atladığı bir konu var.

Ne LOTR Orta Dünya tarihinin tamamını anlatıyor ne de GOT şuan ki işlenen konunun öncesini. Bence LOTR öncesi Orta Dünya evreni; Eru, Valarlar, Maiarlar ve Evrenin yaratılışı ve diğer LOTR serisinde asla göremeyeceğimiz derecedeki fantastik savaşlar gibi konuların işlendiğini göz önüne alırsak Orta Dünya evreni daha ilgi çekici gözüküyor. GOT öncesine baktığımızda ise yine aynı klasik krallıklara hükmetme konusu gibi bildiğimiz konular işleniyor.
  • Bazen Tolkien öldüğü için seviniyorum adam şu günleri görmüyor taş gibi eser evren ne hale düştü oy kullanarak lotra hakaret etmek istemiyorum fakat ne olursa olsun huzur içinde yat Tolkien reis ne olursa olsun mirasına sahip çıkacağız

• quote:

Orijinalden alıntı: Hardstyler

An itibariyle forum :D
    Hahaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İşkolik. -- 13 Ağustos 2018; 13:59:19 >

• Lotr efsanedir
  • iki seriyide defalarca izlemişimdir. asoiaf serisinin ilk 3 kitabını okudum. game of thrones'un kendine ait artı yönleri mevcut
    fakat ben hep lotr'un atmosferini daha çok sevmişimdir.

• 80 saat boyunca ortalama ve ustu bir kalite ile cekilen dizi ile 5 saatlik bir filmi karsilastirmak sacma genele bakarsak got daha iyidir ancak Oyuncularin oyunculuklarini gorme sansi acisindan bu boyle ote yanda lotr sinema teknolojisi olarak 10 sene geriden geliyor 2000 li yillarda cikti ve teknoloji gelisti ikisini karsilastirmak elma ile armuttan farksiz" lotr gotu gomebilecek bir yapit degil gotta lotr salak sacma yorumlar yapmaktan kacinin

• quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

Game of Thrones in bütün müziklerini toplasan bi şu müzik etmez.

AĞLA

GoT konusundan hatırlıyorum seni izleyenlere kinle saldırıyordun liseli veled

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.