Şimdi Ara

Londra’da yaşıyorum sorularınızı alabilirim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
40
Favori
69.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen telefondan yazıyorum ondan dolayı karışıyor kusura bakmayın. Olur adres at uygun zamanda ziyaret ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • elonardo kullanıcısına yanıt
    2k £ civarı

• 5 yıl üzeri kadrolu çalışanlar 12 ay ücretsiz izne ayrılabilirler. İzin yönetmenliği 15-4 olması gerekiyor. Dilekçe yaza yaza öğrendim😊 bir buçuk yıl Bursa olmamın sebebi de yaz tatilleri izin almıyorum zaten izinli sayılıyorum. Ama Kasım’da iznim bitiyor istifa edeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıpjoker -- 12 Eylül 2019; 2:14:14 >
  • Heinz Guderian kullanıcısına yanıt
    Geniş zamanda izlerim muhakkak yorum yapacağım

• Dreiunddreißig kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler

• türkiyedeki diplomanızla nasıl özel eğitim öğretmenliği yapıyorsunuz? ingiltere vizem var beni bekleyen işim var fakat eşimi peşimden sürüklemek istemiyorum, mesleğinden kopmasın istiyorum. o yüzden gitmekte kararsızım. kendisi de özel eğitim öğretmeni, nasıl mümkün oldu orda öğretmenlik yapmanız? cevaplarsanız çok memnun olurum. selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zafonte kullanıcısına yanıt
    Burda Ankara antlaşması ile hem Türk okullarında çalışabilirsiniz ile hemde özel eğitim ihtiyacı öğrenciler bularak onlarla çalışabilirsiniz. Özel ders yani. Örneğin beni Somali’li öğrencilerim onların evlerine gidip özel ders veriyorum ya banka havalesi ya da nakit olarak ödeme yapıyorlar.

• Sheffield Wednesday kullanıcısına yanıt
    Hocam bir el ver de biz de gelelim, varsa free shop'un arka tarafında hammallık falan alayım hemen uçak bileti

Şaka bir yana, Türkçe-İngilizce tercümansınız sanıyorum, ihtiyaç hasıl görünce mi mahkemede bulunuyorsunuz yoksa belli bir mesainiz mi var?
  • kayıpjoker K kullanıcısına yanıt
    Aradım, bulamadım soran olmadı sanırım, hangi şirketle çalıştınız vize işlemleri için? Fiyat da uygun geldi bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayıpjoker

Geniş zamanda izlerim muhakkak yorum yapacağım
    Bekliyorum hocam muhakkak dön. İngiltere benim yıllardır hayalim ülke kötüye gitmeden önce de öyleydi. Buradakierden daha çok yanıtlanmayı hak ettiğimi düşünüyorum. Özel mesajdan soru sormamın sakıncası var mı acaba?
  • Beni de yanına al nasıl gelebilirim?

• steganography kullanıcısına yanıt
    şimdi uzun uzun yazsam roman olur. hem ben yazmakla uğraşırım hem sen okumakla.

kısaca yazayım. ben 10yıldan fazladır yurtdışındayım.

yurtdışı şu durumlarda çekilebilir
    a-) ayda en az 2bin dolar kenara atacaksın
    b-) mortgage ile ev ödemeye başlayacaksın. yurtdışında en az 250bin dolar fiyatı olan evi 20yılda alma hedefin olacak.
    c-) en az 2çocuk olup bunlar kaliteli eğitim alacak.

eğer bu 3 seçenekten biri bile yoksa, bu durumda muhtemelen cicim ayları geçince psikolojin ciddi anlamda kaymaya başlar. cicim ayları kişiden kişiye değişir. en safı bile 5yıl sonra tr deki akrabaları o gurbetteyken birer birer ölünce uyanmaya başlar.

ben ayda en az 5-6bin dolar kenara atıp çocuğu da ingiliz okula yazdırdım.yılda 2kez gelip 15gün kalırım. buna rağmen psikolojim kayık.arada geliyorum buraya.geçmiş mesajlarıma bakarsan psikolojimin çok iyi olmadığını kolayca anlarsın.

yani uzun lafın kısası karın tokluğuna gurbete gidilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakaji -- 12 Eylül 2019; 5:42:13 >

• armutsever A kullanıcısına yanıt
    Bireysel olarak avukat ve muhasebeci ayarladım onlarda sağolsunlar gereken hassasiyeti gösterdiler. İsterseniz özelden isimlerini paylaşabilirim

• Heinz Guderian kullanıcısına yanıt
    Tabi özelden yazın ben cevaplarım muhakkak . Elimden geleni yaparım kaygısız olun

• entelseven kullanıcısına yanıt
    Tamam alayım. Öncelikle turist vizesi almanız gerekiyor. Tabi en önemlisi bu topraklara yasal olarak ayak basabilmek gerisi kolay

• ankara anlaşması diye birşey var ingiltereye gidiş için. ingiltereden başvurursan ortalama 1200-2000 pound, tr den başvurursan 1500-3000 pound arası para istiyor danışmanlar. tabi 750 pounda yapan fasonlarda bol.kendin başvurursan bedava ama yol yordam bilmeyenin işi imkansıza yakın.

yakında brexit olup ankara anlaşması kalkacak. bu yüzden bunun piyasası çok kızıştı. ankara anlaşması kalkmadan önce herkes başvuru telaşına girdi. danışmanlar yada kendini danışman ilan eden bazı kurnazlarda müşteri kapışma avına çıktı.

her başvuru en az 1500 pound para demek. o da sana nerden baksan 10bin tlden fazla para demek. ben 100 kişiye başvursam 1milyon tl yi vurdum olduda bitti işte.danışmanlar diyor ki içinden "gelecekmiş de burda iş kuracakmış ahahahaha, asıl işi ben kurdum ve paranın a....." diyorlar ve mevlana gibi "ne olursan yine gel,başvuralım olur" diyorlar.çünkü herhangi bir evden ofisten dosyayı hazırlıyor adam.

bu piyasa olduğundan ve ciddi para döndüğünden, etrafta xxxx beyle çalıştım çok memnunum, gittim çok memnunum, sizde xxx beyle çalışın, ahh ingiltere süper diyen tiplemeler hayli çoğaldı. konuyu açan arkadaşa lafım yok o yardımcı olmaya çalışıyor. ben sadece genel resmi anlatıyorum. bu nedenle her söyleyene inanmayın.

• İslami açıdan nasıl.müslümanlara karşı bir ön yargı varmı.cami vs.durumu nasıl

• Koç_hisarlı K kullanıcısına yanıt
    Müslümanlar baya var ve gayet rahatlar. Herkes yerel kıyafeti ile rahatlıkla gezebiliyor. Camilerde baya var. Hatta Türkler ayrı cami yapmış Pakistanlılar ayrı Somali’ler ayrı yapmış.

• Hocam çok soru gelmiş, sıkılmadıysanız benimde bir sorum olacak.
    Ben hemşirelik fakültesi öğrencisi 2.sınıfım, üniversite bitince benimde yurtdışına gelme hayalim var. işimi orada yapmak istiyorum. Bana ve benim gibi hemşirelik öğrencilerine nasıl bir yol önerirsiniz? Şartlarımız ne olur?

• Tabi seve seve cevaplarım.
    Sağlık alanı en avantajlı alan. Burda çalışma vizesi alabilirseniz rahatlıkla Türk doktorların kliniklerinde çalışabilirsiniz çünkü bazı bölgelerde yoğunluk olarak Türkler yaşıyor orda Türk doktorların özel klinikler var.
    Üniversite bitine kadar orta derece İngilizce öğrensen çok daha rahat edersin. Kanada ve yeni Zelanda da sağlık alanında göçmenlik başvurularını kolaylıkla kabul ediyor. Umarım hayallerinize ulaşırsınız

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.