Şimdi Ara

Londra’da yaşıyorum sorularınızı alabilirim (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
40
Favori
69.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel iş. Londra’da yaşıyorum ayağına Ankara anlaşmasını pazarla.

İnanmayın arkadaşlar, gizli reklam ve pazarlama hileleri bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım her soruya ne kadar hassasiyetle cevap verdiğimi farketmişsinizdir. Tecrübelerimizi paylaştığımız için kötü niyetli düşünmeyin bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kayıpjoker K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Gitmek isteyenlere iyi şanslar dilemekten başka bir diyeceğim yok. Çok şey demek isterim aslında da neyse.... Herkes gittikten sonra bu ülke kime kalacak, kimler bu ülkeyi ileri taşıyacak diye sormadan edemiyorum kendime! Biz kalanların işi çok zor bu yüzden, çünkü gidenlerin sorumluluğunu da biz yükleneceğiz. Sizden oluşan açığı kimlerin dolduracağı bu ülkenin kaderini belirleyecek... 90 yıl evvel bu ülkeyi kurtarmaya kurmaya kendini adayan o güzel insanlar da bizim gençler gibi gitselerdi; ki o zamanlar bu daha mümkündü; şu anda bu topraklarda Türklük diye bir şey olmayacaktı. Büyük ihtimalle 50 sene sonra bu dediğim gerçek olacak!

• 2. resim bizim evin orasi, Camden Town :), tam 24-29 numarali otobuslerin karsisindaki Sainsbury'sin orasi...

evin aslinda merkeze cok uzak ama olsun, underground ile 1 saat surmez.

tadini cikarmasini bilene Londra dunyanin en guzel sehri. alisamayanlar cok oluyor ama kesinlikle sikinti onlarda.
  • Ben işimi aşkla yapan bir öğretmendim. Ama paramı alıyorum güzel semtte oturuyorum arabam var diyemedim mücadele ettim. Haksızlıklara karşı durdum. Ülkenin herhangi bir noktasındaki yapılan haksızlık bile bana dokunuyordu. Ama öğretmenler odasında bile hayatında bir kitap okumamış insanlarım sistem adamı olması haksızlıkları savunması iyice sinir etmeye başladı beni. Artık hukuğun işlemediği bir ülke haline geldik. İnsanlar her gün işlerinden çıkartılıyor. Herkes birbirinden nefret ediyor.

Hayata bir kere geliyoruz hayallerimiz ve beklentilerimiz var bu hayattan. Hepimiz dertli insanlar haline geldik. Size de hak veriyorum ama şöyle düşünelim lütfen biraz. Eğer ben ülkeyi kurtaracaksam hükümet neden var devlet neden var neden polis var.

Kurtuluş zamanında dış güçler bizi yok etmeye çalışıyordu şimdi ise içimizden insanlar bizi yok etmeye çalışıyor. Markette ön sırada duran kişi, otobüste yanınızda oturan adam, trafikte arkanızdaki sürücü, yan sınıfta ders işleyen öğretmen bunlar bizi bitirmeye çalışıyor ve sistem onlardan yana. Daha söyleyecek çok şey var ama daha fazla uzatmak istemiyorum

• orada bir işyeri açmak kafe tarzı yada pastahane tarz ortalama kaç liraya mal olur
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Şimdi o konuda ne desem yalan olur çünkü iş yerini açtığımız Semt kiraınız dükkanın büyüklüğü bunlar hepsi maliyeti düşüren ya da yükselten şeyler . Eğer işinizde iyisiniz maliyet yüksek olsa bile 1 2ortak birlikte iş yaparsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

şimdi uzun uzun yazsam roman olur. hem ben yazmakla uğraşırım hem sen okumakla.

kısaca yazayım. ben 10yıldan fazladır yurtdışındayım.

yurtdışı şu durumlarda çekilebilir
    a-) ayda en az 2bin dolar kenara atacaksın
    b-) mortgage ile ev ödemeye başlayacaksın. yurtdışında en az 250bin dolar fiyatı olan evi 20yılda alma hedefin olacak.
    c-) en az 2çocuk olup bunlar kaliteli eğitim alacak.

eğer bu 3 seçenekten biri bile yoksa, bu durumda muhtemelen cicim ayları geçince psikolojin ciddi anlamda kaymaya başlar. cicim ayları kişiden kişiye değişir. en safı bile 5yıl sonra tr deki akrabaları o gurbetteyken birer birer ölünce uyanmaya başlar.

ben ayda en az 5-6bin dolar kenara atıp çocuğu da ingiliz okula yazdırdım.yılda 2kez gelip 15gün kalırım. buna rağmen psikolojim kayık.arada geliyorum buraya.geçmiş mesajlarıma bakarsan psikolojimin çok iyi olmadığını kolayca anlarsın.

yani uzun lafın kısası karın tokluğuna gurbete gidilmez.
    Birisi bu arkadaşa Turkiyeden ev almanın birim fiyatta daha zor oldugunu anlatabilir mi? Kredi ile ev almaya çalışınca aylık ödemesi asgari ücreti geçiyor çünkü.

• evs4evs kullanıcısına yanıt
    1. Bölgede kalsam açlıktan ölürüm herhalde çok pahalı 😊 evet çok kullanıyorum 29 ‘u.

• Ev içi resim atabilrmisiniz.

• ''Ben işimi aşkla yapan bir öğretmendim. Ama paramı alıyorum güzel semtte oturuyorum arabam var diyemedim mücadele ettim. Haksızlıklara karşı durdum. Ülkenin herhangi bir noktasındaki yapılan haksızlık bile bana dokunuyordu. Ama öğretmenler odasında bile hayatında bir kitap okumamış insanlarım sistem adamı olması haksızlıkları savunması iyice sinir etmeye başladı beni. Artık hukuğun işlemediği bir ülke haline geldik. İnsanlar her gün işlerinden çıkartılıyor. Herkes birbirinden nefret ediyor.''

o zaman Türkiye'de kim kalacak hocam :) hepimiz aynı şeylerden şikayetçiyiz, tüm ülke İngiltere'ye mi taşınalım ne yapalım :). şimdi gençler hep bu sebeplerden gitmek istiyor , nasıl olacak :S ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 12 Eylül 2019; 9:33:57 >
  • hakan1581 kullanıcısına yanıt
    Fırsatı olanlar daha huzurlu ülkelere gidebilirler. Hem aileleri hem çocukları geleceğe umut ve güven içinde bakacaktır

• kayıpjoker K kullanıcısına yanıt
    Vatandaşlık almak için Labor demen doğal.

• Merhaba hocam İngiltere'de doktorluk hakkında bilgileriniz neler? Çalışma yeri, şartları, maaşı vs. Birde burdan mezun olan doktordan orda çalışmak için ne istiyorlar(USMLE gibi bir sınav vs.)

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıpjoker

Fırsatı olanlar daha huzurlu ülkelere gidebilirler. Hem aileleri hem çocukları geleceğe umut ve güven içinde bakacaktır
    fırsatı olmayanlar ne yapsın peki ? yani kaçabilen kaçsın, kaçamayan da ezilsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 12 Eylül 2019; 9:45:23 >
  • Sizin adınıza çok sevindim, darısı bize.
  • Merhaba, şunu sormak istiyorum. Anladığım kadarı ile vize alıp oraya ayak basmak en büyük adım. Diğelim ki aldık vize, çalışma vizesi nasıl alabiliyorsunuz ki? Mesela benim korkum vize almak değil, çalışma vizesi almak. Neye göre çalışma vizesi veriyor, gereklilik nedir. Farz edelim ki çalışma vizesi de aldım, işi nasıl buluyorsun ve bulunca kendini nasıl kabul ettiriyorsun? Adam demez mi neden az dil bilen birini işe alayım, hem de vatandaş değil. Benim bildiğim çalışma vizesi almak çok basit bir iş değil fakat sizin anlatımınıza göre tereyağından kıl çeker gibi olmuş. Gittim aldım başladım. Bu kadar olma sebebi nedir yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayıpjoker

Ben işimi aşkla yapan bir öğretmendim. Ama paramı alıyorum güzel semtte oturuyorum arabam var diyemedim mücadele ettim. Haksızlıklara karşı durdum. Ülkenin herhangi bir noktasındaki yapılan haksızlık bile bana dokunuyordu. Ama öğretmenler odasında bile hayatında bir kitap okumamış insanlarım sistem adamı olması haksızlıkları savunması iyice sinir etmeye başladı beni. Artık hukuğun işlemediği bir ülke haline geldik. İnsanlar her gün işlerinden çıkartılıyor. Herkes birbirinden nefret ediyor.

Hayata bir kere geliyoruz hayallerimiz ve beklentilerimiz var bu hayattan. Hepimiz dertli insanlar haline geldik. Size de hak veriyorum ama şöyle düşünelim lütfen biraz. Eğer ben ülkeyi kurtaracaksam hükümet neden var devlet neden var neden polis var.

Kurtuluş zamanında dış güçler bizi yok etmeye çalışıyordu şimdi ise içimizden insanlar bizi yok etmeye çalışıyor. Markette ön sırada duran kişi, otobüste yanınızda oturan adam, trafikte arkanızdaki sürücü, yan sınıfta ders işleyen öğretmen bunlar bizi bitirmeye çalışıyor ve sistem onlardan yana. Daha söyleyecek çok şey var ama daha fazla uzatmak istemiyorum
    iyi yapmışsın kardeşim. allah bizim toptan belamızı verecek zaten yakındır. bu mentalitede ki ülkeden bi cacık olmaz. eğitim görmemiş, eşşek suratlı, öküzler, barzolar, krolar, insan olmayı bilmeyenler her yerde. nerde cumhuriyetin ilk yıllarındaki uygarlaşmaya çalışan o millet nerde şimdiki orta doğululaşmaya çalışan develer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 12 Eylül 2019; 10:18:51 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.