Şimdi Ara

Londra’da yaşıyorum sorularınızı alabilirim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
40
Favori
69.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ozgyur

quote:

Kiraya aylık 450£ ödüyorum. 1+1 gayet ferah bir evim var. Lira konusu değişik biraz. Bazı yerlerde sadece oda kirası 450£ olabiliyor aylık.

Hangi bölge bu kadar ucuz hemde studio flat ta degil 1+1 450 aylik.
    Fena sallamissin londrayi gectim londra cevre illerinde bile böyle fiyatlar yok
    ?

Peynirin fiyatida yanlis simdi gozume carpti o fiyata size kirec satmislardir.

Toptancida 1.5 kg fiyati 3.50 civari

Ama ev konusunda hala cevap bekliyorum hangi bölgedesin o fiyata imkansız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozgyur

quote:

Kiraya aylık 450£ ödüyorum. 1+1 gayet ferah bir evim var. Lira konusu değişik biraz. Bazı yerlerde sadece oda kirası 450£ olabiliyor aylık.

Hangi bölge bu kadar ucuz hemde studio flat ta degil 1+1 450 aylik.
    Fena sallamissin londrayi gectim londra cevre illerinde bile böyle fiyatlar yok
    aynen katılıyorum londrada master için 3 sene yaşadım 450 pounda ev yok. bizim dandik 3 oda dairemiz bile 5.bolgede harrow on the hill de idi orası bile ghetto bir mahallede 1200 pound idi. oda fiyatı ise ona ok zaten çalışan bekar kesimin çoğu oda tutar genelde internet su elektrik council tax vs içindedir.
    ev tutmak için en az 2 kişinin eve para sokması gerek en dandik yer ev kirası şeklinde daire değil 1300 poundtan başlar o bölgelerde de ingiliz zor görürsünüz heryer hintli pakistanli kaynıyor. ingiliz görebilmek için 1. ve 2. bölgede yaşamanız lazım ki oralarda inanılmaz pahalı. ben zaten londrayı hiç beğenmedim londra dışındaki şehirler çok daha nezih yaşanabilir ve kaliteli insanlarıda daha iyi.
    bunların dışında yiyecek ucuz giyim eh işte, tek pahalı olan şey ulaşım(metro) ve barınma. birde ev tutarsanız council tax denen bir illet var onuda göz ardı etmemek lazım senelik en son 1100-1200 pound gibi birşeydi. her ev sahibinin ödemesi gereken birşey ama o kiracıya kalıyor.

• Türkiye’de insanlar tembelliğe alışmış ondan dolayı Türkiye’de rahatıma alışmış öğretmen bu sisteme dahil olamıyor. Sürekli kahvede takılan boş muhabbet seven, alamayacağı arabanın piyasasını takip eden. İ konumuna saygı gösterildiği için kendini çok değerli sanan birisi buraya gelince Sudan çıkmış çalışa dönüyor. Sonra diyor ki “ ben kendi çöplüğüme döneyim. “ medeniyet herkese göre değildir anladığım kadarıyla.

Hayatı kısıtlı yaşadığım konusunda yanılıyor olabilirsin. Zaten sürekli arkadaşlarım ile birlikteyim. Rahatça para harcıyorum. Tek konsere 60£ verdiğim de oldu. En meşhur yerinde yemek de yedim.
    Boş zamanlarımda turistik yerlerini geziyorum yakında İskoçya’ya gideceğim. Piccadilly Circus,London eye, Westminster palace, Oxford Circus, hyde park ,tower bridge ,... burglars defakarca Visio takildim.

Londra’da yaşıyorum  sorularınızı alabilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• kayıpjoker K kullanıcısına yanıt
    orası tr den iyi gibi duruyor ama herkes için değil. aa'lılar içinde değil.
    örnek verecek olursak;
    emekliliğine yönelik çalıştığını sanmıyorum hocam. 46yaşında felaket bel ağrısı çıktı çalışma imkanın yok. nolacak?
    maaşı alıp yedikten sonra heryerde yapılır o. ingilterede mortgage'a girdin mi?
    girmediysen alım gücüm çok iyi diyerek patates domatesten bahsediyorsan, onları herkes alıyor.
  • Orada arabanız var mı?
    Soldan akan trafikte araç kullanmak nasıl bir his kafanız karışıyor mu?
  • Londra güzeldir, şehir merkezinde kocaman hyde park, greenpark. Metro tramway desen heryere gidebiliyorsun, üç kat üstüste metro var. Treni ayrı. Arkadaşım dediği gibi deal meal diye birşey icat etmişler, 3 pounda bir sandwich, bir snack, bir içecek alabiliyorsun. İnsanlar güleryüzlü, yardımsever. Yalnız times kenarında sürekli koşan birilerini görmek sinir bozucu olabiliyor😁 bir de bozuk paraları çok kötü, kaç para olduğunu anlamıyorsun, rakam yok. Yazı ile yazmışlar, onu da okumak mesele.

• Antalya-londra 600tl. Bir turist için gidilebilecek ucuz ve güzel bir yer. (İzmir-Lax) 5.4k

Bu arada hayırlı olsun. İyi insanlarla karşılaşmanız dileğiyle, mutluluklar..

• Vay be bir çırpıda tüm yorumları okudum. Anladığım kadarıyla İngiltere'ye kapak atmak çok zor. Sanırım iş teklifi vs alsak rahatça oturma izni alabiliriz değil mi? Zaten diğer türlü oraya gidip de iş aramak pek mantıklı olmaz.

Şöyle söyleyim: Şuan işletme okuyorum ve "Big Data" veya "Yenilenebilir Enerji & Doğal Kaynaklar" alanında yüksek lisans yapmayı düşünüyorum Rusya'da. Rusyayı seçme sebebim Rusça'ya başlamış olmam ve bu dediğim bölümlerde kaliteli eğitim vermesi (İngilizcem var)
    Yüksek lisans'dan sonra Rusya'da yaşamayı düşünüyorum; fakat bir imkanım olursa İngiltere gibi daha kaliteli bir ülkede yaşamak isterim.

Kariyer açısından bir tavsiyeniz var mı? Çevrenizde belki yabancılar vardır. Ne iş yapmaya gelmişler? (özellikle benim alanımdan var mı?)
  • kayıpjoker K kullanıcısına yanıt
    Dilerim iyi bir hayat yaşarsınız.

Geçen Kıbrıs'a gittim.Orada da trafik soldan akıyor.Sorduğumda İngiltere usulü demişlerdi.

Sokakta gezerken korna sesi neredeyse hiç duymadım.İnsanlar beklemeyi öğrenmişler.

Kafede otururken yoldan geçen arabaların çoğu lüxtü.Burada pahalı arabaları nasıl alıyorlar şaşırdım.

Bir keresinde farkında olmadan yolun ortasında yürüdüğümü farkettim.Arkadan gelen bir kişi bile korna çalmadı.

Sonra kenara çekildim geçtiler.

• bisiklet alıp ulaşımınızı bisikletle sağlamayı düşünüyomusunuz. soru 2- ev masrafından kurtulmak için karavan baktınız mı malum fiyatlar aşırı iyi 2.el de.. son olarak soru 3- biraz özel ama kazancınızı iş bulana kadar nereden elde ediyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan_3002 -- 11 Eylül 2019; 22:58:40 >
  • En çok hoşuma giden insanların kurallara uyması oldu burada. Herkes kurallara uyuma korna çalmaya gerek yok. İnsanlar sabırlı burda. Ve emeğinizin karşılığı var yani devlet sizi sömürmüyor. Arabalar ucuz ve yakıp 1£ Cıvarı hep.
    Çok teşekkürler

• Dogukan_3002 D kullanıcısına yanıt
    Evet bisikletlere çok önem veriyorlar. Hem bisiklet hemde elektrikli araba kullananlar daha önemli burada. Benim bisikletim var ama genelde otobüs kullanıyorum çünkü daha hızlı toplu taşıma.
    Trafikte otobüsler için ayrı şerit var trafik sıkışık olsa bile akıp gidiyor. En çok şaşırdığım 1 dk bile
    geçilmiyor be otobüs ne de trenler hayret etmiştim.
    İki katlı otobüslere hayranım 😊

• Kings Cross'ta 1 hafta kuzenimde kaldim gecen sene.

Park bahce olarak fena degil, ama sevemedim haci abi oralari. Metrobusteki kaosu aradim hyde park'in derinliginde, gunesi goremedim kralicenin sincaplarina, tilkilerine bakarken. Don gel ulkene

Sakasi bir yana hayirlisi olsun. 2020 baslarinda belki tekrar ugrarim haber ederim. Kuzeyde bir kebap gomer, piccadily'de iceriz

Kesfetmediysen Waxys O'Connor guzel mekandir. cay, kahve icin de Zedel.
  • Conservative mi Labor mu?

Kira kismi inandirici gelmedi o kiranin en az iki katina tek basina evde kalabilirsin. Paylasimli desen neyse ama oyle degil demissin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patatos -- 11 Eylül 2019; 23:24:43 >
  • İngilizler futbolu seviyorlarmı ve siz hangi takımlısınız

• Bir terslik var.
  • Hocam bende İngiltere’de yaşıyorum. Aslında size katılmadığım bir kaç nokta var. 2014te 3 ay daha sonra 2015ten beri İngiltere’de yaşıyorum. Havaalanında Duty Free shopta müdür oldum, yeminli mahkeme tercümanıyım. Irkçılar, yaşam kalitesi gittikçe düşüyor, Doğu avrupalı istilasından en çok çeken AB ülkesi diyebilirim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.