Şimdi Ara

LoL'mü HoN'mu DotA'mı Avo Heroes'mu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
6
Favori
46.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Okadar kafanı yoracagina einstein modunu acacagina bunlarin birer oyun ve oynayanlarinda zevk renk meselesi gibi zevkine hitap edeni oynadigini anlaman gerekirdi masallah satranci yıkıp bi daha kurdun. ..

2515161717. Kez yaziyorum oyunlar zevk meselesidir .Tıpkı renkler gibi sen mavi seversin ben yeşil. ..Dünyanın ispatini yapsanda bu degismez 10 seneden fazladır ultima oynayan arkadaşlarım var daha bunun üzerine oyun çıkmadı diyorlar ne yapacaksin ?Saçma saçma konular açıp saçma yorumlar yapmayin hiç biri babamızın oyunu degil istedigini oynarsın kimse zorlamıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Never More

@Phtx3

Okadar kafanı yoracagina einstein modunu acacagina bunlarin birer oyun ve oynayanlarinda zevk renk meselesi gibi zevkine hitap edeni oynadigini anlaman gerekirdi masallah satranci yıkıp bi daha kurdun. ..

2515161717. Kez yaziyorum oyunlar zevk meselesidir .Tıpkı renkler gibi sen mavi seversin ben yeşil. ..Dünyanın ispatini yapsanda bu degismez 10 seneden fazladır ultima oynayan arkadaşlarım var daha bunun üzerine oyun çıkmadı diyorlar ne yapacaksin ?Saçma saçma konular açıp saçma yorumlar yapmayin hiç biri babamızın oyunu degil istedigini oynarsın kimse zorlamıyor...

Zaten burda kimse kimseye "senin oynadığın kötü oyun onu bırak bunu oyna" demiyo iki farklı oyunun oyuncularının arasında tartışması normal tabi tartışma kavgaya dönüşmedikçe amaç kimseyi oynadığın oyuna çekmek değil burda fikirleri ortaya dökmek dediğin gibi herkez istediği oyunu oynar tamamen zevk meselesi ama insanların kendi fikrini karşıdakine savunmasındada art niyet arayamazsın. Ben dotayı olayın dışında tutarsak LoL açık ara önde derim HoN oynadım kasvetli grafikleri olsun oyuncu düşmanı oynanabilrliği olsun tamamen bana uzak bir oyundu ordaki karakteri kendime ait hissedemedim birtürlü ama demiyorumki bırakın şu oyunu LoL oynayın hepiniz demekki adamlar benim HoN'da göremediğim birşey görebilmişki oynuyorlar kesinlikle saygı duyarım oyunu ne kadar kötü bulsamda.

• Hem zevk meselesidir diyorsun 'ben lol u seviyorum, lol oynuyorum ' diyecegine lol önde diyorsun allah sana akıl fikir versin bu konuya son postumdur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@Phtx3

yazdığım yazıyı okuduğuna emin misin? Özellikle peki insanlar niye DotA oynuyor? kısmını. Ben DotA daha kötü bir oyun demedim hiç bir zaman. DotA 2'nin özellikle daha iyi olan bir sürü yönü var. Daha "karmaşık" bir oyun dedim. Bu karmaşıklığın ise oyunu "daha hardcore" yapmadığını, sadece öğrenmeyi daha zor yaptığını söyledim. -Öğrenmenin zor olması ise hiç bir zaman bir oyun açısından daha iyi değildir. Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor olması önemlidir bir oyunun.-

İki oyun arasındaki en büyük fark grafik yapısındaki seçim, yani oyunların estetik duruşları. Kısacası, teknik özellikler -kodlama, 3d modeller falan.- olarak her türlü daha iyi oyun DotA2. Ancak anlaşılabilirlik olarak da LoL daha iyi. Ancak yine de her iki oyunda birbirine gayet yakın ve tercih yapmadaki en büyük etken alışılmışlık ve estetik yapısı. -Bunları kıyaslamak ise bir rengi kıyaslamak gibi bir şeydir. Doğru hepsinin daha iyi olduğu bir alan vardır, doğru cevabı olmaz.-

@Nossti, 1k+ maç attığında şans faktörünün seni ne kadar etkilediğini açıklamamı ister misin? oyuna sadece "1" tane feeder geldiğini, onun sen olmadığını ve tek başına oynadığını var sayıyorum. (oyuna 2 tane feeder gelip, 2sinin de sana düşme ihtimali daha az zaten. Her iki takımda da birer feeder olması ise durumu daha dengeli yapar.) Match making queue'daki oyunculardan belirli aralıklardan 10 tane kişi alıp, bunları tam olarak rasgele olmasa da, 2ye ayırıyor. Tam olarak rasgele olduğu bir durumda, kötü oynayan adamın senin karşına düşme ihtimali 44%'dir. Bu sayı, senin her üzerine düşeni yaptığın durumda oyunu kaybetme ihtimalindir diyebilirim. -Profesyonel oyuncuların ranked win ratiolarına bakabilirsiniz, sıralamalar stabilize olduktan sonra 53-55% civarında gezer hepsi. Hatta sevdikleri karakterler ile win ratioları 60% a kadar çıkabilir bazılarının.-

1000 oyun oynayan biri olarak, senin açından bu ihtimallerin daha da düştüğü ve MM'in özellikle yoğun elolarda dağıtmayı daha da düzgün yaptığını da biliyoruz.

Ufak Not: Bu hesapları yaparken, karşıdaki adamlar ile "eşit" seviyede oynadığını varsaydım. Daha iyi oynaman, feeder'ın etkisini azaltacak bir şeydir. Hani olur ya, bu adam da iyi oynadı, A kişisi yüzünden kaybettik ama, ben de lane kazanmadım dersin. İşte o şekil oyunlarda oyunu bozan tek adamın olması oyunu her şeyden daha çok etkiliyor zaten.

Sonuç; Bu kadar şanssız biri olma ihtimali var, ancak o kişi çok daha büyük ihtimal ile sen değilsin. -Artık solo que'da direk oyun kazandıracak karakter sayısı çok daha az mesela. Sezon öncesi boşluk, oyun değiştirme boşluğu zaten. Şu an Talon'ın veya Rumble'ın biraz güçlü olması da bu yüzden. Ancak yine de oyunu iyi oynayan insanların, iyi oynadıkları karakterler ile kazanma ihtimalleri daha yüksek.-
    Bu arada ben S1 de 1500+ idim, bırak lane creeplerini manipule etmek gayet minimap bakmaya, ward almaya bile tenezzül etmiyordum.

Edit:
    quote:

Hem zevk meselesidir diyorsun 'ben lol u seviyorum, lol oynuyorum ' diyecegine lol önde diyorsun allah sana akıl fikir versin bu konuya son postumdur.

Ben hiç bir zaman "LOL DAHA İYİ OYUN" demedim. Anlaşılabilirlik olarak daha iyi! derim. Komple kıyaslarsan, ikisi de eşit ancak LoL daha popüler derim. (CFL ve NFL benzetmesi yukardaydı. Tabi tam olarak aynı şey değil ama yine de iyi bir benzetme bence.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhTx3 -- 17 Aralık 2012; 12:03:08 >

• quote:

Hem zevk meselesidir diyorsun 'ben lol u seviyorum, lol oynuyorum ' diyecegine lol önde diyorsun allah sana akıl fikir versin bu konuya son postumdur.

Olay o değil bene dota çok daha iyi güzel bir oyun diyene lafımız yok zaten.

Ama bunu söylerlerken ortaya koydukları gerekçeler yanlış bunun nedeni de harcore gibi competitive gibi bazı kavramları yanlış bilmeleri.

Tartışmanın devam etmesinin sebebi bu aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neuro

Olay o değil bene dota çok daha iyi güzel bir oyun diyene lafımız yok zaten.

Ama bunu söylerlerken ortaya koydukları gerekçeler yanlış bunun nedeni de harcore gibi competitive gibi bazı kavramları yanlış bilmeleri.

Tartışmanın devam etmesinin sebebi bu aslında.

Şu an anlatmaya çalıştığım şeyi, anlayan/bilen birisi olduğu için mutlu oldum.

-Sorun benim Türkçemin yetersizliği heralde ama olsun.-
  • DotA
  • Arkadaşlar grafik hakkında da bir yorum yapayım kendi görüşüm HoN grafikler konusunda iyi fakat DotA ile benzlerlik gösteriyor fakat LoL deki grafikler daha çizgi filim gibi daha canlı daha renkli bir heyecan var karakterlerde ve haritada bence bana hoşuma giden LoL HoN'un grafikleri insanı sıkıyor diyebilirim ki LoL her zaman Bedava bir oyun HoN eskiden paralı bir oyundu Dota'ya saygım var ama HoN bence çakma bir oyun olmuş ama güzel diyene de saygım var tekrar söylüyorum.

4EVER LeaGuE Of LeGeNdS

• ortalama bir dota oyuncusu olmak için belli bir zeka seviyesine ihtiyacınız vardır, ortalama bir lol oyuncusu olmak için bir mouse ve bir klavye yeterlidir.

evet, uzun uzun yazıp ta anlatamayacağım çoğu şeyi anlatıyor bu cümle.
  • LoL bölümünde bunu sorarak,gerçekten objektif bir yanıt bekliyor musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rammvier -- 17 Aralık 2012; 17:44:10 >
  • Geçenlerde denedim pek anlayamadım botlarla girdim creep mi kesiceksin anlamıyorsun itemler karışık grafikler biraz daha geniş fakat renkli değil ortam loş olduğu için lol daha hoş gözüküyor renkli filan ama dota daha kaliteli
    Tabiki steamda olduğu için bir + daha önde
    Herolar free gördüğüm kadarıyla buda güzel bişey
    Ama eski dota değil. Dota all starr warcrafttan girerdik gerçekten çok daha iyiydi o zamanki dota farklı bir oyun yapmışlar ve yeni oyuncular gerçekten hiçbişey yapamıyor. Bence lol biraz daha önde ama grafiksel ve işlevsel olarak dota önde bunu kabul etmek lazım ama fanboyuk olsun etkinlikler olsun lol bu konuda 1. sırada kostum costplayler resim çizimleri oyunun giriş ekranında var, pro pick videoları summomer case olması lazım o oyuncularına önem verdiğinin göstergesi bence.
    Fakat çoluk cocuk dolu buda bir gerçek
  • quote:

Orijinalden alıntı: TüFtüF*

LoL bölümünde bunu sorarak,gerçekten objektif bir yanıt bekliyor musun?

dota 2 bölümünden girdim konuya. sadece lol bölümünde gözükmüyor.
  • Dota 2 tam anlamıyla çıkmadı. Her ne kadar key bulmak çok kolay olsa bile hala betada oyun. Daha çok şey değişecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARTALIZMA

quote:

Orijinalden alıntı: TüFtüF*

LoL bölümünde bunu sorarak,gerçekten objektif bir yanıt bekliyor musun?

dota 2 bölümünden girdim konuya. sadece lol bölümünde gözükmüyor.

Tamamdır o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lorrid

ortalama bir dota oyuncusu olmak için belli bir zeka seviyesine ihtiyacınız vardır, ortalama bir lol oyuncusu olmak için bir mouse ve bir klavye yeterlidir.

Bu laf tartışmaya çok açık bence çok iddialı :D
  • quote:

ortalama bir dota oyuncusu olmak için belli bir zeka seviyesine ihtiyacınız vardır, ortalama bir lol oyuncusu olmak için bir mouse ve bir klavye yeterlidir.

DotA'nın istediği "zeka" gerektiren olaylara örnek verir misin? :)
    Edit: LoL'de olmayan cinsinden olsun. Elo Hell QQ yapıp DotA 2 geçen biri olarak bilirsin yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhTx3 -- 18 Aralık 2012; 18:04:56 >
  • Dota bu saydığın oyunlar arasında en iyisidir ve en meşhurudur.Ama Dota 2 ile kıyaslama yaparsak LoL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qualtum

Dota bu saydığın oyunlar arasında en iyisidir ve en meşhurudur.Ama Dota 2 ile kıyaslama yaparsak LoL.

Dota 1 e laf yok çünkü bu tür oyunlara Dota 1 ile başladım ama Dota 2 ile LoL cıkkk
    ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhTx3

quote:

DotA'nın istediği "zeka" gerektiren olaylara örnek verir misin? :)
    Edit: LoL'de olmayan cinsinden olsun. Elo Hell QQ yapıp DotA 2 geçen biri olarak bilirsin yani.

ben ne elo hell'e düştüm, ne de qq yaptım(qq yapmak?), lol oynarken de, şimdi de söylediğim şey şu ki, lol aşırı dengesiz bir oyun ve aşırı dengesiz insanlarla dolu.

"zeka" gerektiren olaylara örnek vereyim;
    - aynı build seni 500 oyun götürmez. oyuna göre item almak zorundasın. ama lol'de morganaya 100 oyunun 85'inde aynı item'lar alınır.
    - aktif item sayısı çok fazla, oyunu asla 4 skill ile oynamıyorsun, zamanında doğru itemi kullanmak önemli.
    - şimdilik aklıma gelen; daha büyük harita, smoke gank, rune kontrol, jungle stack, juke, mana kontrol, body block, deny gibi durumları idare edebilmek çok önemli. (lol'de mana olayı ayıp olmasın diye konmuş resmen, hiç girmiyorum o olaya şimdi)
    - çoklu ünite kullanımı gibi bir olay var ve gerçekten yetenek ve zeka gerektiriyor iyi yapabilmek.http://www.youtube.com/watch?v=jCKhwltOCr0
    - ward ve gem sınırlı, eğer gem alıp keybedersen 7dk boyunca gem alamazsın. aynı şey wardlar için de geçerli.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. iki oyunu da fikrim olacak kadar oynadım, herhangi birini kötülemek gibi bi derdim de yok. sadece arada dağlar kadar fark var ve bunu söylüyorum.
    edit: "zeka" gerektiren derken kimseye einstein olması gerektiğini söylemedim. söylediğim şey şu; ezbere oynayamazsınız dota'yı lol gibi.

edit 2: lol'de bugüne kadar gördüğüm, kafa kullanılarak yapılmış ilk ve tek hamle de bu:http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Ka4sZCtH05k#t=113s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-902357F9E -- 19 Aralık 2012; 11:05:06 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.