Şimdi Ara

LoL'den Kurtulma Yolları(7 yıl sonra gelen düzenleme) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
8.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: letchkezy

Hemde dizi hem lol bağımlılığim var

Uyumuyor musun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emple

quote:

Orijinalden alıntı: Gamer-Z

Kasa yi bana versene

:D üniversitede lazım olacak

Ne gerek var knk kargo masraflarida benden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Uyumuyor musun

Ortalama 5 saat oyun 3 saat kadar dizi izliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hesaba talibim dostum
  • ağustos 2011'de başladım, aralıklar ile oynuyorum hala, en son hesabımı sattım, zaten bu sene de oynamayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyph

hesaba talibim dostum

Kimse kullanmasada kalsın kenarda sonuçta emek var :)

• quote:

quote:

quote:

Uyumuyor musun

Ortalama 5 saat oyun 3 saat kadar dizi izliyorum

Dizi süresini artır bence 3 saat 4 bölüm anca

• Ben true blood u ne zaman izlesem aklıma first blood gelir o yüzden dizi de izlemiyorum.

• Başka hobi bul. Bu kadar net milletin paragraflarını okumana gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Guardian of the Nitro

Tam bir liselisin, bir de liseli aklınla akıl vermişsin diziye başlayın falan çocukça tavsiyeler. Herneyse, daha paragraf yazmayı bilmeyen adam gelmiş burda kendinden büyük adamlara tavsiye veriyor. Sanane milletin oyunundan? Ben 10 yıldır online oyun oynarım. İlk olarak knight online ile başlamıştım 2002 senelerinde. 1 kuruş yatırmayarak cash satarak server'ın en iyi itemlerini yapmıştım, sadece bir priest ile ve benim gibi itemleri aynı düzeyde olan bir warrior ile 2 parti devirirdik 3 kişi. Ama sonra ne oldu? Bıraktım. İşim öyle gerektiriyordu bıraktım. Hesabı hatrı sayılır iyi bir mebladan sattım. Şimdi ise LoL, Plat1 ligindeyim Diamond olmaya çalışıyorum. Ama şimdi istesem bırakırım. Çünkü ko oynarken server'ın en iyi hesabını satmış birisiyim acımadan. Böyle kıçıkırık bir oyun için mi bırakamıyacağım?

Bunların hepsi irade meselesi. Şimdi git ders çalış..

Evet liseli ama liseli olunca herkes ergenliği bitirmemiş olmuyor bana göre bu konuyu açan arkadaşım senden daha olgun ki buna inanıyorum, sadece kendi başından geçen olayı anlatmış ve kendi gibi bir insan daha varsa belki oda bu yazdığımı görür aklı başına gelir kendine bir mesafe koyar diye yazmış yazdığı yazıdan bu konudan müzdarip 1 kişi bile faydalansa bu bile bir kar olur çok ama çok yanlış düşünüyorsun ayrıca bu konuyu açan arkadaş sana knight onlinede zamanında ne yaptığını sormamış ki bence sen şu an bu yazıyı yazarak ben bu konuyu açanı kendi olgun olmayan tavırlarınca iğnelemiş oldun hemde bir nevii hava atarcasına bir yorum yaptın o yüzden daha olgun düşünüp anlıyarak yorumunu yayınlarsan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: X360Forever

quote:

Tam bir liselisin, bir de liseli aklınla akıl vermişsin diziye başlayın falan çocukça tavsiyeler. Herneyse, daha paragraf yazmayı bilmeyen adam gelmiş burda kendinden büyük adamlara tavsiye veriyor. Sanane milletin oyunundan? Ben 10 yıldır online oyun oynarım. İlk olarak knight online ile başlamıştım 2002 senelerinde. 1 kuruş yatırmayarak cash satarak server'ın en iyi itemlerini yapmıştım, sadece bir priest ile ve benim gibi itemleri aynı düzeyde olan bir warrior ile 2 parti devirirdik 3 kişi. Ama sonra ne oldu? Bıraktım. İşim öyle gerektiriyordu bıraktım. Hesabı hatrı sayılır iyi bir mebladan sattım. Şimdi ise LoL, Plat1 ligindeyim Diamond olmaya çalışıyorum. Ama şimdi istesem bırakırım. Çünkü ko oynarken server'ın en iyi hesabını satmış birisiyim acımadan. Böyle kıçıkırık bir oyun için mi bırakamıyacağım?

Evet liseli ama liseli olunca herkes ergenliği bitirmemiş olmuyor bana göre bu konuyu açan arkadaşım senden daha olgun ki buna inanıyorum, sadece kendi başından geçen olayı anlatmış ve kendi gibi bir insan daha varsa belki oda bu yazdığımı görür aklı başına gelir kendine bir mesafe koyar diye yazmış yazdığı yazıdan bu konudan müzdarip 1 kişi bile faydalansa bu bile bir kar olur çok ama çok yanlış düşünüyorsun ayrıca bu konuyu açan arkadaş sana knight onlinede zamanında ne yaptığını sormamış ki bence sen şu an bu yazıyı yazarak ben bu konuyu açanı kendi olgun olmayan tavırlarınca iğnelemiş oldun hemde bir nevii hava atarcasına bir yorum yaptın o yüzden daha olgun düşünüp anlıyarak yorumunu yayınlarsan sevinirim.

2000'lisin galiba, heralde daha lisede ki dil anlatım derslerine girmemiş olsan gerek. Çünkü okurken maraton koşuyormuş gibi hissettim. Bu arada senin için yorumumu düzenleyip, millete nasihat vermemi mi bekliyorsun? Git sütünü iç ve yorganına sarılıp ağla lütfen.

• Emple kullanıcısına yanıt
    Siz iyisiniz gene bnde 6 gb lik vinn var. Bi 10 dk lik video izleyemiyorum bile. 2 haftaa anca gidiyor. Kota olmasa the walking dead i izlerim zaten herkes o dizi hakkinda konusuyor ben mal gibi bakiyom onlara . Ortam desen onu da yapamiyorum ki mahallede 1 tane. Cocuk yok takilicak insan yok. Mac yapmayi unuttum yeminle. Bi okuldan tanidiklarim var onlar da ne kadar yetecekse.

Sosyaloji 0 oldu artik. Spora baslicaktim 1 tane basket sahasi var tadilata girmis.

Istte yasanmiyor kardesim olmuyor ya. Yanindan gecen adam sanki elindekileei alip kacacakmis gibi geciyor. Evler de gecekondu gibi. Sirf okulum var diye istteyim

• quote:

'ko gibi oyun' diyor ne varmış ko gibi oyunda? Oyuncu kalitesi iğrenç, vasatın altında mahalledeki serseri, düz lisedeki salakların oynadığı ve para verdiği aptal bir oyun. Şöyle eskiyi hatırlama namıyla açayım dedim youtube'dan pk videoları izleyeyim dedim de bu kadar leş grafikler bu kadar leş bir oyun motoru olamaz. WoW oynadım 3 seneye yakın bak sana sahi söylüyorum Knight WoW'un tırnağındaki kir olamaz. Açık açık söyleyeyim ben de 2005-2007 senelerinde çok oynardım ve logos'ta hatrı sayılır itemlar'ı olan bi warriorum vardı ve emin ol iyiydim. Neyse konu o değil. Yaşı senden küçük biri sana hiçbir zaman tavsiye veremeyecek mi? Yani tavsiye vermek için ille de yaşın büyük mü olması lazım? Bence çok saçmalamışsın.

Arkadaşın yazısına gelince bir bakıma aynı şeyleri yaşamışız diyebilirim ben de tıp istiyordum ve sınav senemde oyunu, pc'yi kafamdan silip kaldırmıştım. Çok da adapte olmuştum seneye puanlarım baya yüksekti. YGS'te yaptığımın çok daha düşük bir puanı yapınca afallayıp çalışmayı bıraktım LYS'ye adam gibi çalışmadım seneye girerim diye ama sonradan fark ettım ki tıp bana göre değilmiş(zaten puanım da tutmuyordu) farklı bir tercih yaptım ve şu an çok memnunum, sen de umarım kazanırsın istediğini ama unutma en önemlisi memnun olmak gerisi fos.

• quote:

Arkadaşlar merhaba kendimi tanıtayım ismim Emre,17 yaşındayım İstanbul da oturuyorum.İlk olarak bu oyuna arkadaşların vesilesiyle başlamıştım tarih 2012 aralık.İlk zamanlarda o kadar oynamasamda şubattan sonra ciddi anlamda oynamaya başladım.Bunda en önemli etken arkadaşlar oluyor yine.1-2 oyun derken oluyor 4 5 oyun zamanın nasıl geçtiğini anlamıyordum.9 ve 10.sınıf ilk dönem derslerim mükemmeldi övmüyorum kendimi ama gerçekten öyleydi daha tıp kazanmayı 9.sınıfta kafaya koymuştum.Gelin görün ki kendimi düzeltmezsem tıp hayal bile değildi.Onun ötesi bir şeydi.O sene oynadım işte sezon 3 gold bitirdim.Yaz tatili vesilesiyle tüm zamanım ordaydı ayda 4 defa anca gezmeye giderdim.11.sınıfa geçtiğinde ise aklımda tek şey vardı 1 saat lol oynayıp ders çalışacaktım olmadı tabii ki de.İraden zayıfmış diyecekler ben istersem istediğim zaman bırakırım diyecekler olacaktır elbet.Ama bu iradenin ötesine geçiyor arkadaşlarla 2 oturup konuşsan konu dönüp dolaşıp lole geliyor.Çok uğraştım bırakmak için olmadı.Spora git çık dolaş diyenler oldu ama bu bağımlılıktan kurtulması en az sigara kadar zor.Aslında bağımlılık lol değil bilgisayar bağımlılıgı herkes beni PC bağımlısı olarak biliyordu hayatımda.neyse devam edeyim 11 ilk döneminde dersler fena değildi 76 ortalama ile bitirdim dönemi.Ama 2.dönem benim için kabustu sezonu diamond bitirme isteğiyle oynadıkça oynadim.Tabii okul konusunda sıctım sıvadım yani.11 bitti bu yaz tatili işte dedim Emre kendine gel üniversite sınavın var bırak şu oyunu olmadı yine ama amacima ulasmistim diamond olmustum.Bu aralarda yani temmuz ağustos arası bi dizi takip etmeye başladim bu beni lolden kısmen soğuttu.İlk hedefiniz bir diziye başlamak olsun.Öneride vereyim,lost fringe,prison break,game of thrones,breaking bad true blood shameless tarzı diziler iyi gider.İlk yapmaniz gereken başlayin dedigim ya da istediğiniz dizilerden birine kısmen soğutuyor sizi ayrica bilgisayardan izlemeyin ya indirip televizyona takin ya da telefondan izleyin.Devam ediyorum dizi sürekli merak uyandirdigi için 2 3 saat lol oynayip dizi izliyordum akşama kadar unutmayin vaktiniz evde geçiyor yine ama öncelik lolden kurtulmak. Ağustos geldi artık ben bilgisayar bile açmak istemiyordum ben bile yani bilgisayarın köpeği olmuş biri.Bir süre sonra dershaneye başladım 2 hafta önce işte.Amaç koydum hedef tıp 9 ve 10 konularımda sıkıntı yok bi 11 in 2.dönemi problemli sık dişini bu sene iyi bir yer kazan gerisi gelir dedim kendi kendime.2. Olarak hedef koyun kendinize bu lolde bile olabilir çünkü hedefinize ulaşınca soğumaya başlıyorsunuz bir süre sonra yani silver arkadaşlar bu sene dia bitiricem diye uğraşmasin goldu hedefleyin gold olduktan sonra soğuyacaksınız zaten oyundan diğer ligdeki arkadaşlar içinde geçerli.Amaç belirledik bu 2.aşama.Devam ediyorum 2 haftadır bilgisayara girmiyorum demiştim 10 gün önce 4000tl değerindeki(sadece kasa)bilgisayarımi kaldirdim ben bunu yapabildim günde 10 saat PC başında olan ben hiçbir sebebim yokken gidip kaldirdim bilgisayarımı.Artık yeni bir hedef koydum kendime iyi bir üniversite.Bilgisayardan nefret ediyorum şuan 1 dakikami bile harcamak istemiyorum.Bunların hepsi dizi izlememle başladı sürekli merak edip izliyordum dolayısıyla lol aklıma bile gelmiyordu.Zaten dershaneye gidiyorum ister istemez zamanım olmuyor.Ayrıca lole bir daha başlamayı hiç düşünmüyorum.Bunu benim gibi bilgisayarın köpeği olmuş biri yaptiysa yapamayacak kimse yoktur diyorum.Sorulariniz varsa buyrun.

Özet geç diyen arkadaşlar olmasın bari bu yazıyı okurken oyundan 5 dakika uzaklaşın.Hayat lol oynamayacak kadar dolu ve güzel.Tutarsa yazarım daha.Telefonda olduğum için yoruldum.

Ben feederları ve afkları düşünüp 1 ay ara verdim oyuna cok ugrasma :D bronz isen ve iyi oynuyorsan bırakman cok kolay :)

• Okumayın çöp
  • İradenle alakali. Oyunla sinavin onem sirasini bilmen gerek bu yasta

• quote:

quote:

quote:

2000'lisin galiba, heralde daha lisede ki dil anlatım derslerine girmemiş olsan gerek. Çünkü okurken maraton koşuyormuş gibi hissettim. Bu arada senin için yorumumu düzenleyip, millete nasihat vermemi mi bekliyorsun? Git sütünü iç ve yorganına sarılıp ağla lütfen.

Tamam ergenim benim özelden mesaj atarsın skype verip kamera açarım o zaman hodri meydan diyelim 2000 liler süt içmiyor sadece sende içiyorsun ama tabii doğaldır daha ilk okullusun sonuçta daha önünde koskoca lise hayatı ardından istesende o beynin ile alışamıyacağın bir üniversite hayatı var a sosyal ergenim benim

• quote:

Orijinalden alıntı: epikx

Siz iyisiniz gene bnde 6 gb lik vinn var. Bi 10 dk lik video izleyemiyorum bile. 2 haftaa anca gidiyor. Kota olmasa the walking dead i izlerim zaten herkes o dizi hakkinda konusuyor ben mal gibi bakiyom onlara . Ortam desen onu da yapamiyorum ki mahallede 1 tane. Cocuk yok takilicak insan yok. Mac yapmayi unuttum yeminle. Bi okuldan tanidiklarim var onlar da ne kadar yetecekse.

Sosyaloji 0 oldu artik. Spora baslicaktim 1 tane basket sahasi var tadilata girmis.

Istte yasanmiyor kardesim olmuyor ya. Yanindan gecen adam sanki elindekileei alip kacacakmis gibi geciyor. Evler de gecekondu gibi. Sirf okulum var diye istteyim

Benim oturduğun yerde benimle yaşıt 1 kişi bile yok bu konuda benden çaresiz olamazsın anca okul ve dershane arkadaşları.Maç yapmayı bende unuttum oynayacak kimse olmayınca.Kız arkadaş bulmak şart aynısı benim içinde geçerli o zaman sosyalligin dibine vurulur herhalde :)

• quote:

quote:

quote:

Beyefendi amacınız nedir anlamakta zorlanıyorum.Sanıyorsam Türkçe öğretmenisiniz.Yani sizin iradeniz güçlüyse ne kadar güzel.Bu konuya da girmenize gerek yok sanıyorsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Apakk

quote:

'ko gibi oyun' diyor ne varmış ko gibi oyunda? Oyuncu kalitesi iğrenç, vasatın altında mahalledeki serseri, düz lisedeki salakların oynadığı ve para verdiği aptal bir oyun. Şöyle eskiyi hatırlama namıyla açayım dedim youtube'dan pk videoları izleyeyim dedim de bu kadar leş grafikler bu kadar leş bir oyun motoru olamaz. WoW oynadım 3 seneye yakın bak sana sahi söylüyorum Knight WoW'un tırnağındaki kir olamaz. Açık açık söyleyeyim ben de 2005-2007 senelerinde çok oynardım ve logos'ta hatrı sayılır itemlar'ı olan bi warriorum vardı ve emin ol iyiydim. Neyse konu o değil. Yaşı senden küçük biri sana hiçbir zaman tavsiye veremeyecek mi? Yani tavsiye vermek için ille de yaşın büyük mü olması lazım? Bence çok saçmalamışsın.

Arkadaşın yazısına gelince bir bakıma aynı şeyleri yaşamışız diyebilirim ben de tıp istiyordum ve sınav senemde oyunu, pc'yi kafamdan silip kaldırmıştım. Çok da adapte olmuştum seneye puanlarım baya yüksekti. YGS'te yaptığımın çok daha düşük bir puanı yapınca afallayıp çalışmayı bıraktım LYS'ye adam gibi çalışmadım seneye girerim diye ama sonradan fark ettım ki tıp bana göre değilmiş(zaten puanım da tutmuyordu) farklı bir tercih yaptım ve şu an çok memnunum, sen de umarım kazanırsın istediğini ama unutma en önemlisi memnun olmak gerisi fos.

Teşekkür ediyorum dostum tıp sabırın kararlılığın en son seviyesi artık.Keşke dayanabilseydin de kazansaydın.Ama olmayacağı varmış demek ki.Hayırlısı diyip geçmek lazım.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.