Şimdi Ara

Logitech Z906 5.1 hoparlör video inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
35.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500 TL civarında bütçe ile hangi ses sistemini tavsiye edersiniz?
  • hayatınızda kac kere trueHD film aldınızda bu ses sistemi desteklemiyo diye kötülüyosunuz ben hayatımda torrent bile kullanan biri olarak 1 kere gördüm
    tasarım konusunda bana görede daha güzel olabilirdi
    belki büyük bi kötü tarafı varsa oda 7.1 olmamasıdır çünkü dts 7.1 formatı yaygınlaştı.
  • z5500'ün yerine çıkarıldı ise gerçekten olmamış. bunu sub sürücüsü 8" e indirildiği için söylemiyorum. sırf tasarım ve digital ekrana sahip modülü ile bile z5500 çok daha iyi bir konumda. hatta bu ürün ancak z5500'ün alt kategorisinde yer alabilir.
  • arkadaşlar PS3 e bağlayabileceğim , ayaklı hoparlörleri olan bir sistem arıyorum.. Oynatıcıya boş yere para vermek istemiorum (playstation3 var)..

Tavsiyesi olan ?
  • bende ikisini kullanmış biri olarak Z906 hakkındaki görüşlere yorumumu katmak istedim. bu ürünü kullanacak arkadaşlar yorumlarını sunarken oturdukları evin durumunuda göz önünde bulundurmalılar bence genel olarak apartmanda oturuyoruz ve bu sistemlerin sesini eğer ses yalıtımlı bir odamız yoksa yarısına kadar bile açamıyoruz. Z5500e göre subwoofer daha küçültülmüş ama bence ses olarak kayıp olmamış tatmin edici bir bas sunuyor. ses sistemlerine olan ilgimden dolayı haberleri sıkça takip ederim. genel olarak arkadaşlar sistemin eksiklerinden bahsetmişler bende artı yönlerini vurgulamak istedim:

• Bilgisayar,televizyon, oyun konsolu, DVD/Blu-ray oynatıcı ve iPod gibi 6 cihaza eş zamanlı olarak bağlanabilme.
    • Z906 için soğutucusu yok diyorlar fakat soğutucu mevcut ve subwooferın içerisine doğru konumlandırılmış.
    • Daha az elektirik tüketimi var ve kapatma tuşu decoder üzerinde olduğu için tek tuşla tamamen kapatılabilir fakat Z5500 kapatma düğmesi subwofeer arkasında olduğu için tamamen kapatılmıyordu ve kapalı göründüğü zamanlarda bile 30 watt elektrik harcıyordu.
    • Z5500 en büyük problemi sigorta sorunuydu fakat bu cihazdaki güç kaynağı elektriksel dalgalanmaları önleyici özelliğe sahip olduğu için sistem korunmalı ve daha güvenli.
    • Z5500de dekoderde bağlantı sağlanıyordu bu masa üzerinde dağınıklık sağlıyordu bunda ise daha çok girişi sayesinde bütün ürünleri subwoofer arkasına bağlayıp bırakabilirsiniz. Böylece dağınıklık sorunu olmaz.
    • Reguları küçültülmüş.
    • Subwoofer Z5500 kadar net ve güçlü bir ses sağlıyor.
    • Uydular dünyada kullanılan en üst kalitedeki bağlantı özellikleriyle bağlanmış.
    • Z906 daha ufaltılmış ve daha şık bir görünüme sahip.

• Olmamiş Logitech olmamiş.. Şahsen Beklentilerim boşa çikti..

Yillardir Z-5500 kullanicisi olarak Şahsi görüşümdür, Z-906 Hiç bir alanda(Oyun,Film,Müzik) performansi Z-5500 kadar iyi olmamiş.. Z-5500'den hemen sonra ayni Müzigi&Filmi&Oyun seslerini, birde Z-906'den dinleyince aradaki Ses farkini ve kalitesini direk olarak alabiliyorsunuz...

Logitech'i anlayabilmiş degilim.. Herkes Z-5500'den daha üstün bir Ses Sistemi beklerken çikan sistem Resmen beklentileri boşa çikardi..
  • z5500 kullanıcıları bu ürüne demediklerini bırakmadılar bende bunu anlamıyorum z5500 kullanıcıları apartmanda oturuyosunuz ve sesini son sesde dinleyebiliyomusunuz önemli olan ses yüksekliği deil kaliteli ses vermesi tasarruflu olmasıdır bende yeni ses sistemi alıcam z906 çıkmamış olsaydı tek bir seçenek vardı z5500 ama şimdi onun yerini almış olan z906 var ,fiyat tabiki çok yüksek hem doların 1.80 olması hem yeni çıkmış olması ürünün fiyatınıda etkiliyor bu yüzden 800tl altına düştüğü zaman almak istiyorum zaten başka seçenek yok dolby digital ses veren kaç tane pc sistemi var, 1 yıl sonra tüm stoklarıdaki 5500 ler bitince napıcak millet bu yüzden artık z5500 le bu ürünü kıyaslamanın bi anlamı yok "wierstrassss" arkadaşımız gibi ürünü kullananlarda ürün hakkında olumlu yada olumsuz konuşsunlar tizlerde zayıf,dts hd master audio desteklememesi gibi çok uzattım neyse iyi forumlar dilerim...

• ben daha yeni model bir hoparlörün eskisinden daha iyi olmasını beklerdim
    görüldüğü kadarıyla ne güç,ne de ses karakteri olarak gelişme olmadığı gibi gerilemede var
    fiyat ise uçuk
  • arkadaşlar ben alalı 3 gün oldu.sesi çok açtıgımda bass hava deliginden bi koku geliyor sizce normalmi bu ?
  • normaldir kimyasal bir kokudur ilk gelen kokular ısınan komponentler den ve pcb üzeirndeki flux dan gelir..

aslında z5500 tipi setlerin en sevmediğim yanı tüm donnaımın kapalı bir kutu içinde (amplifikatori katı) ve yetersiz bir soğutma ile çalışmaya mecbur bırakılmasıdır.. bazı kullanıcılarında çıkış katlaırnın yanması ile sonuçlanan arızaları oluşmuştur.. bu sebepden.
  • Bunlardan hansini alsam daha yaxsi olar z 5500 yoxsa z906? Mende almaq istiyirem
  • bizzat test ettim. sesten iyi anlayan biriyimdir. ama z5500 kadar iyi değil. bassları daha iyi veriyor z5500. aynı durumda z2300le z623 arasında. bende z623 var ama z2300 kadar güzel temiz bass vermiyor tizler konusunda çok başarılı ama. thx olduğundan oyunlarda 5.1 ses efekti veriyor sesin nereden geldiğini anlamıyorsunuz en sevdiğim yönü bu. alacak olan bulursa z5500 alsın. kadıköy yazıcıoğlu giriş katta bulursunuz. en son 550 liraydı.
  • tiz olmadan olmuyor bu işler. bari z5500 ün tizlisi olsaydı. amfili sistemler daha başarılı ve üstelik aynı fiyata da geliyor...
  • iyi günler ben medya marketten z906 aldım çok güzel vede kaliteli bir sistemdi ama 10 gün kullandım kendiliğinden kapanıyor bazen yarım saat çalışıyor sonra yine kapanıyor açılmıyor boş günümde kendi aracımla götürdüm servisine belkide hiç bişeyi yok ama servis elemanları alışmış bırak git hesabına belkide 5 dakikalık bir işi var ama git biz haber veririz felan filan diyeceğim arkadaşlar servis sıfır bilseydim böyle bir servisi var kesinlikle almazdım tamir eden elektronikçi varsa lütfen bana yazın yada ucuz yollu satacam içim daraldı çünkü 1000 lira ver ondan sonra bir bakmışsın ne ses ne görüntü saygılar telim 0543 574 00 60
  • arkadaşlar bütün cihazlardan bahsetmişiz ama bu cihazı bilgisayarımıza bağlamakta mümkün müdür?
  • Bildiğiniz uzun boylu güzel hopörlör var mı acaba? Bu arada incelemeyi seyrettim güzel inceleme
  • arkadaşlar kimse bu sisteme atıp tutmasın gerçekten mükemmel bi sistem fiyatı tuzlu olsada 700 tl ye indigi zaman kaçırmayın.....
  • Aldım mutluyum
    Hoparlör yağı aldım. Daha da mutluyum

edit: ayağı aldım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 906 -- 13 Nisan 2012; 15:53:33 >
  • 906 ayağı nerden aldın? bende arıyorum yardımcı olurmusun acaba.
  • 906 ayağı nerden aldın bende arıyorum yardımcı olurmusun?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.