Şimdi Ara

LOGITECH-Z623'cüler BURAYA!!! (İnceleme: Video - Resim) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.371
Cevap
27
Favori
182.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soluma denk geldiği için rahatsız ediyor ve bas yayılmıyor odun gibi çıkıyor böyle çok daha iyi tatlı bi ses oluşuyor

quote:

Orijinalden alıntı: Falkenbach54

@Jakess
    Ses kalitesi olarak T3 2,3 gömlek üstündür Logitech sistemlerden.
    @AnarcHiest
    Masayı kapıya doğru çekince;sistemide duvar ve masa arasına koyduğunda daha iyi bass elde etmiyor musun ? Çünkü genelde en iyi performansı o şekilde gösteriyor Sublar.Kapı yanlarında epey kayba uğruyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edifers

quote:

Orijinalden alıntı: RuSH86

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Falkenbach54

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

maksat gürültü olsun ise ototesisatı yapan tanıdıklarım var her marka parça felan bulunuyor iyi şeyler yapıp yarışmalara felanda katılıyorlar ... eğer onlardan rica etsem geliş fiyatından eve oto ses sistemi kurardım ve bi güzel gürültü yapardım asıl sen ozaman gör

herşeyin bi yeri var 1500lük jbl nin evde işi ne
    Hi-fi sistem kursan anlarım

neyse konuda dönecek olursak z623 z2300 den daha iyi bir sistem olmuş ayrıca ses kartı alıcam diyorsunda usb ses kartlarından tek tavsiye edeceğim creative premium hd midir nedir vatanda 200tl yakın bi fiyatı var onun bi alt modelini kimse begenmiyor zaten programında hiç birşey yok diye ....
    bunun dışında realtek de idare ediyor ama sadece idare ediyor

Eski bir yazı ama görüşlerimi belirtmek istiyorum.

Zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki ama bence bu tür pc ses sistemlerini oto tesisatlarıyla karşılaştırmamalısın. Öyle bir yorum yapmışsın ki oto tesisatlarını gürültüden başka ses vermiyor gibi anlatmışsın. Oto tesisatlarına laf söylemeden önce kullandığın cihazın distorsiyon ve "continuous power" değerlerini oto tesisatlarıyla kıyasla bakalım. Siz %10 distorsiyona "müthiş sesi var, ses hiç bozulmuyor" derken, oto tesisatlarında %1 distorsiyon bile fazladır. Ve sen gelmişsin burda oto tesisatlarına gürültüden başka ses veremiyor diyorsun. Her iki cihazın kullanım amaçları tabiki farklı ama gürültüden başka ses veremiyor demek haksızlık olur.

Hocam Türkiye'de yapılan oto ses sistemlerinin %95'i gürültüden başka birşey değil. :) Zaten bilmem kaç metre küp arabaya 4 haneli rakamlarda RMS gücü veren sub koyup onlarca comp. döşeyipte sonra müzik dinliyorum demek saçma olur.Ayrıca THD değeri ile arkadaşın bahsettiği gürültü biraz farklı sanırım.Merak ettim THD %1 bile araç tesisatlarına fazla demişsiniz ? Mesela hangi ürünler o kadar düşük seviyelerde THD değerlerine sahip ? Eğer Focal falan diyecekseniz hocam onlar tamamen ayrı dünyanın mallar. :)

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/Amplifiers/GM+Series/GM-5500T

Number of Channels 2/1
    Maximum Power Output 820 W
    Continuous Power Output (2 Ω, ≤ 1% THD+N) 190 W x 2
    Continuous Power Output (4 Ω, ≤ 1% THD+N) 125 W x 2
    Continuous Power Output Bridged (4 Ω) 400 W x 1
    Frequency Response 10 Hz to 70 kHz
    Total Harmonic Distortion (4 Ω) < 0.05% (1 kHz)
    Signal-to-Noise Ratio (IHF-A Weighted, at 1 kHz) > 98 dB

Gördüğün gibi 2 ohmda %1 in altında distorsiyonu var. Z-623 için söylenen 200W rms değeri müziklerde çok kısa süreliğine erişilebilen anlık güçtür. yukarıdaki anfide yazan "continuous power output" ise anfinin ses girişine verilen belirli frekanslardaki sinüs sinyaliyle üretilen, çıkıştaki "sürekli" güçtür. Z-623'ün sürekli "continuous power output" değeri en fazla 60W civarıdır. çünkü içerisinde bulunan güç kaynağının verebildiği sürekli güç maksimum 84W dır. Geriye kalan 24W içerisindeki devrelerin harcadığı güçtür. Ben Z-623 için kötü ürün demiyorum. yanlış anlaşılmasın. fakat oto tesisatı için gürültüden başka birşey değil demek yanlış olur.

Hocam merak ettimde şimdi bu z623'ün gücü 84w mı yoksa benmi yanlış anladım 200w yazıp milletimi kandırıyorlar yoksa ozaman benim s730'un gücüde heralde en fazla 100w dır beni bu konuda biraz aydınlatırmısın hocam valla kafama takıldıda...

üzerinde yazan 200W kandırmaca değil ama herkesin sandığı gibi cihazın sürekli verebildiği değer de değil. burada kavram kargaşası söz konusu. o yazan 200W müzik dinlerken çok kısa sürede erişilebilen değer. continuous power ise sürekli çıkışa aktarılabilen değer. sen boşver cihazın gerçek gücünü, sesi hoşuna gidiyorsa gerisi önemli değil. zaten hi-fi ürünler ve oto anfileri hariç bütün sistemlerde aynı durum söz konusu. mesela bende sony lbt-lv80 müzik seti vardı. üzerinde 6000W pmpo, 600W rms yazıyordu. fakat güç kaynağı şebekeden 300W çekiyordu. anfi katı %70 verimli olsa 210W gibi bir değer çıkışa aktarılabiliyordu. içerisindeki entegre ise güç kaynağı verebildiği taktirde en fazla 360W continuous power verebiliyordu. nerede 6000W, nerede 210W..kavramlar arasındaki farklılıkları bilmeyenler teyibi 6000W sanıyordu

uzun lafın kısası, cihazların üzerinde yazan güç değerinin ne demek olduğunu araştırıp ona göre kararınızı vermeniz daha doğrudur. hoperlörün frekans tepkisi ve benzeri faktörler de ses kalitesini etkileyen önemli konulardır. hangi sistemi alacaksanız sesini dinleyip karar vermek en doğrusudur.

Hocam açıklama için teşekkürler...

Hocam hiç takma kafana o güç mevzusunu zira hepsi aynı sistem üzerinden işler. :) Bunu ev sinema sistemleride,multimedya sistemlerde,oto ses sistemleride dahil.En büyük abartıda genelde ev sinema sistemlerinde oluyor. :)

• bu geceden küçük bi istisnai fotoğraf

LOGITECH-Z623'cüler BURAYA!!! (İnceleme: Video - Resim)

açtım müziği de yeah lanet olsun efkar bastı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 17 Ocak 2012; 18:53:25 >
  • quote:

bu geceden küçük bi istisnai fotoğraf

yakısırrrr.......

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

350 TL iyiymiş. İzmir'deki Mediamarkt'ta sadece teşhir ürünü kalmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam 410 TL gibi bir etiket vardı üzerinde. Şuan en düşük fiyat 386 TL ile Gold gözüküyor fakat sırf şu cızırtı muhabbetinden dolayı internetten almak istemiyorum. İzmir'de mağazadan satın alabileceğim bir yer bulabilirsem iyi olacak.

Cızırtı olayını kafana takma derim çünkü zamanla olan bir sorun hemen olmaz kolay kolay....

Valla benim denediğim teşhir ürünü acayip cızırdıyordu. Çalışan eleman bu durum kronik diyince soğumadım desem yalan olur. Vatan İzmir mağazalarında stoğa girince almayı düşünüyorum. Umarım kutuya açar açmaz böyle bir sorunla karşılaşmam. Yorumlarınız için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

quote:

bu geceden küçük bi istisnai fotoğraf

yakısırrrr.......

böyle sisteme böyle ortam gider kardeşim insanın içi titriyor

---

çızırtı sorunu kontrol paneliyle çok oynayınca oluyor sanırsam bende de sesi ortalarda kurcalayınca aç kapa yaparken hafif bi haşırtı yapıyor bide son seste dip ses oluşuyor oda olsun o kadar elektrik kaynağı ile alakalı

• Oturduğun zaman, yavaşça votkanın sürahisini al. Şimdi, bu çok değerli içkiyi herhangi bir eski bardağın içine boşaltma. Yoo hayır! Onu gümüşten yapılmış, büyük babana ait antika bir bardağa boşaltmalısın. Ve votkayı hemen içmemelisin. Hayır sevgili beyefendi! Önce derin bir nefes al, ellerini sil ve kayıtsızlığını gösterip tavana bak. Sonrasında, votkayı dudaklarına yavaşça götür. Aniden kıvılcım saçacaktır! Midenden uçuk, vücudunun en uç noktalarına ulaşacaktır.

nazdrovya ...
  • smirnoff'u tek geçerim absolut da iyidir güzel bir ses sistemi güzel bi meze ve ortamda iyi gidiyor gerçekten ses etki ediyor ortama vee güzel bi çalma listesi daha ne isterki insan :D

z623 farkımıdır nedir :P ban yiycez ses sistemiyle ilişkin yazılar atak
  • tamam tamam

ak ak ak .... non stop let s go .. !!
  • quote:

smirnoff'u tek geçerim absolut da iyidir güzel bir ses sistemi güzel bi meze ve ortamda iyi gidiyor gerçekten ses etki ediyor ortama vee güzel bi çalma listesi daha ne isterki insan :D

z623 farkımıdır nedir :P ban yiycez ses sistemiyle ilişkin yazılar atak

heh.. smirnoff ve müzik.. yılbaşını hatırladım.. evde girdim yeni yıla.. smirnoffa eşlik eden müzik kulaklıktan geliyordu evdekiler laf etmesin diye

• votka enerjı gıbı ... z623 sımırnoff
  • alkolu bosverin ya
    adamin aklini basindan aliyo :D
  • ne güzel işte rahat rahat yaşıyorsun
  • Logitech G35 ...bu urunu cok merak edıyorum bıyerlerde denk gelse denemek ıcın keske .. fıyatı bızım sıstemler kadar hemen hemen ...kullanan var mı ??...

sıstemı terfımı etsem
  • ben denedim tekno sa da cevahir de güzel parasıda güzel
  • 1.43'den sonrası bassı biraz arttırınca resmen evi sallıyor.
  • eve bilmiyorum da hatun ortalığı fena sallıyor
  • wuuuuuu sabah sabah pc yı acınca karsılastıgım portreye bak ..
  • klip iyimiş yaw ne o öyle
    neyse kenwood müzik setim sağolsun bayağı sarstı o da
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

wuuuuuu sabah sabah pc yı acınca karsılastıgım portreye bak ..

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.