Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
38.797
Cevap
80
Favori
2.200.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kont kardeş sende Z-5500 almıştın değil mi? Nasıl memnun musun sormayı unuttuk
  • .................evet arkadaşlar.....ya sorum olacak ben şimdi bu hoparlörleri duvara astım ama.....şimdi bizim salonda tv nin karşısındaki kanepe salonanın ortasına doğru değil duvara bitişik gibi.... arka uydular kanepeye sağ ve soldan bakacak şekilde asılı ve namluları tam kafamıza dayalı şekilde bakıyor öyle......şimdi hani çevreleyen ses ya artık....5.1 kurulumunda arka uydular kanepenin arka çaprazında olup hafif odanın ortasına doğru meyilli şekildemi olacak....yoksa yanlarda mı.....?......5.1 çevreleyen seste ve merkez hariç diğer dört hoparlörlerin odaya çapraz bakacak şekilde ve kişi hoparlörlerin arasında ortalarda bir yerde mi olacak....?.....diğer çapraz olan daha iyi gibi geliyor ama bunu yapapmam oda müsait değil e haliyle binayı yıkıp yenidende yapamayız demi.......nedir bu 5.1 kurulumunun püf noktaları...duvara asmaktan başka,açı olayları hani çapraz mı düzmü olsa daha iyi olur....

• quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Kont kardeş sende Z-5500 almıştın değil mi? Nasıl memnun musun sormayı unuttuk

...............he valla bende merak ediyorum...............kont kardeş sesi kökleyebiliyormusun....seti aldığından beri kaç komşuyla yumruklaştın ben gibi...yada wooferin üzerine oya işleme falan koydunmu..kumanda hala pöşetinde mi duruyor.......izlemeye geldiler mi ? benim olaydaki gibi..meraklıyız biz,bilmek isteriz.......................bu arada aşağıya bir er daha gelmiş yeni üye heralde....iyi gelmiş hoş gelmişte....ne tesadüfse bu "ER LER" çok seviyor bu gıgaworksu...."er sistemi bu gıgaworks".....Allah Allah neden acaba....?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 9 Haziran 2005, 20:18:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tecnolog

slm arkadaslar size bir soru yönelte bilirmiyim acaba
    sizce!
    creatıve 7+1 gigaworks mu?
    logitech 5+1 z5500 mü?

cevaplarsanız sevinirim
    not:para kıyaslaması yapılmasın sadece ses gücü işçilik.............

Valla pes billaha pes sen bu soruları kasıtlı sormuyosan bende adam degilim kardeşim bela mısın sen tamam gigaworks daha iyi dünyada üzerine yok her yönüyle süper logitech ise börtlüyo senin tabirinle içi çöplük gibi işcilik desen 0 zaten tamam mı için rahatladı mı bye.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGeSuKo -- 9 Haziran 2005, 21:12:43 >

• quote:

henüz dvd keyfi yaşayamadım çünkü yok ama tv ve play station ile çok memnunum aradığımı buldum sesini çok açamadım tabiki ama kısık sestede tatminkar baslar çok iyi dvd de alınca daha iyi olucak bilgisayarda hiç denemedim
  • Begendigine sevindim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kont

quote:

henüz dvd keyfi yaşayamadım çünkü yok ama tv ve play station ile çok memnunum aradığımı buldum sesini çok açamadım tabiki ama kısık sestede tatminkar baslar çok iyi dvd de alınca daha iyi olucak bilgisayarda hiç denemedim

............gerçekten kont kardeş bende acayip beğenmiştim bu z5500 alamadık ama tahmin edebiliyorum sesini..z-5500 harbiden alınancak set valla...her şey var birde prologıc 2 koymuşlar artık olayı bitirmişler......'(].ne güzel tv izlerken bile surround ses alabiliyorsun..... e izlemişsindir artık tüm yüzükleri tv de......ben kralın dönüşünü izledim benim z5300 te...kat kat daha iyi oluyor izlemesi bu şekilde...surround ses vermiyor ama matrix mod sayesinde bırakıyorsun filme kendini süper.............bu arad z5500 ayakları metal demi ?...benim z5300 ayakları duvara astım işte sanki kırılacakmış gibi geliyor ama sağlamalar...biraz esniyor işte.....dvd playerde denemedin mi sistemi daha..kardeş bence tez elden bi dvdp,almalısın gerçeketen prologıc 2 iyide,gerçek 5.1 çevreleyen ses başka oluyor...dts falan yıkar ortalığı harbiden..bende şuan 2 yıllıkı bi dvdp.var schaub lorenz marka,divx yok ama işimi görüyor....nasıl olduysa prologıc 1 i çözüyor özelliklerinde var....alamayız bu ara dersen kirala bir yerden,diyecem ama z5500 kutusundan optik kablo çıkmıyor,analog bağla diyecem tahyminim ara kablolar eksik gelecek...optik neysede analog olarak ara kabloları alırsın nasıl olsa alacan,dene bakalım mahrum kalma dvd keyfinden bu sistemde.....sen daha z5500 ün sana sunduğu olanakların 3/1 ini kullanıyorsun gibi artık öyle demi 3/1 ini......valla sistem asıl dvd de gösterecek kendini kardeş.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 10 Haziran 2005, 16:08:11 >

• Yaw bu duvara baglama işi biraz sakat geliyo bana hem çivi çıkarda düşerse diye korkuyorum hemde ayarların altında çivi için olan deliklerden çiviyi sonuna kadar çakarsan bir gün çıkarman gerektiğinde çivinin başını pense ile tutacak yer payı kalmıyor nasıl sökeceğiz peki? Ya da nasıl monte etmek lazım duvara?
  • quote:

Begendigine sevindim

.........o girdinmi foruma hoşgeldin bende bı ıssız forumda deli gibi yazıyorum hendi başıma................kardeş boşver yukarda ben verdim cevabını,insanlar sıkılmadan usanmadan işte milletin canını sıkacak.........ama bizim canımız hiç sıkılmıyor.......nedir anlamadım ben bu işten naptıkta bu kadar kışkırtıyor bunlar bizi anlamadım......neyse kardeş yazmaya,kafa yormaya değmez....iş kızışacak olursa şikayet ederiz ama yine gelecekler gelsinler.....bunların kurtarılmaya ihtiyacı var hoş görü ve arkadaşlığa da öyle....biz arkadaş oluruz seve seve bunlarla,ama pek sanmıyorum.....bak gene yazdım yav bırakalım gitsin tek bir cevap bile veryelim kapattım artık.

• quote:

Yaw bu duvara baglama işi biraz sakat geliyo bana hem çivi çıkarda düşerse diye korkuyorum hemde ayarların altında çivi için olan deliklerden çiviyi sonuna kadar çakarsan bir gün çıkarman gerektiğinde çivinin başını pense ile tutacak yer payı kalmıyor nasıl sökeceğiz peki? Ya da nasıl monte etmek lazım duvara?

.............ha ha magesuko kardeş ne çivisinden bahsediyorsun......vida diye bişey icad edildiya ilahi kardeş.................matkapla deleceksin duvarı,deliğin içine plastik ne deniyordu unuttum mişonmu...! bişonmu..!...işte bunun içi delik vida oyuracak şekilde bunu deliğe çekiçle geçiriyorsun...sonra uyacak bir vidayla bunun içine vidalıyorsun tamam.....git "hırdavatçıya" yada "ne alırsan" a buralarda olur......bu arad düşme dehlikesi hiç yok çok çok sağlam oluyor çividen daha sağlam çıkarmasıda kolay vidalı olunca......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 10 Haziran 2005, 16:22:57 >

• .....bu arda hoparlörler ağır olunca sanki düşecek hissi veriyor bende basslı sahnelerde daldaki armut gibi düşecek taş gibi uydularım diye korkuyorum bazen....ama yok öyle bir şey ayaklara delik koymuşlar haliyle taşıyacaktır ağırlığı..........
  • optik kablo almıştım playstation için 10 liraya ama şu an dvd zor ne var ne yok sete yatırdık bir süre o keyiften mahrum kalıcaz artık ne yapalım ama tabiki alıcam
  • quote:

optik kablo almıştım playstation için 10 liraya ama şu an dvd zor ne var ne yok sete yatırdık bir süre o keyiften mahrum kalıcaz artık ne yapalım ama tabiki alıcam

......optik kablo tabi aldın dalgınlığıma geldi.......ne var ne yok yatırdın da ne yiyip ne içiyon kardeş...sistemi falan yemeyesin uydular gözüne piliç gibi falan görünür....yardım sandığına falan yazıl he he he...böyle oluyo hakkaten bizde peşin aldık, işte benim seti kriz şöyle bi sıyırdı geçti ama napalım...yoksa bulamayacaz hiç bir yerde.....ama değdi dimi kardeşim verdiğin paraya...?...eeeeee gülü seven dikenine katlanır artık demi....dikende ne diken ama valla her yönde sarsıyor ortalığı....

• quote:

Orjinalden alıntı: ıspider

quote:

Yaw bu duvara baglama işi biraz sakat geliyo bana hem çivi çıkarda düşerse diye korkuyorum hemde ayarların altında çivi için olan deliklerden çiviyi sonuna kadar çakarsan bir gün çıkarman gerektiğinde çivinin başını pense ile tutacak yer payı kalmıyor nasıl sökeceğiz peki? Ya da nasıl monte etmek lazım duvara?

.............ha ha magesuko kardeş ne çivisinden bahsediyorsun......vida diye bişey icad edildiya ilahi kardeş.................matkapla deleceksin duvarı,deliğin içine plastik ne deniyordu unuttum mişonmu...! bişonmu..!...işte bunun içi delik vida oyuracak şekilde bunu deliğe çekiçle geçiriyorsun...sonra uyacak bir vidayla bunun içine vidalıyorsun tamam.....git "hırdavatçıya" yada "ne alırsan" a buralarda olur......bu arad düşme dehlikesi hiç yok çok çok sağlam oluyor çividen daha sağlam çıkarmasıda kolay vidalı olunca......

Dübeli kast ediyosun galiba aklıma geldi biliyorum onu da matkapla ugraşmak lazım diye ben benim center'ı çiviyle çaktım duvara düblle çok daha iyi olur aslında haklısın ama bakalım belkide öyle takarım sağol önerin için

• quote:

quote:

optik kablo almıştım playstation için 10 liraya ama şu an dvd zor ne var ne yok sete yatırdık bir süre o keyiften mahrum kalıcaz artık ne yapalım ama tabiki alıcam

......optik kablo tabi aldın dalgınlığıma geldi.......ne var ne yok yatırdın da ne yiyip ne içiyon kardeş...sistemi falan yemeyesin uydular gözüne piliç gibi falan görünür....yardım sandığına falan yazıl he he he...böyle oluyo hakkaten bizde peşin aldık, işte benim seti kriz şöyle bi sıyırdı geçti ama napalım...yoksa bulamayacaz hiç bir yerde.....ama değdi dimi kardeşim verdiğin paraya...?...eeeeee gülü seven dikenine katlanır artık demi....dikende ne diken ama valla her yönde sarsıyor ortalığı....

değmezmi zaman bunada ilaç olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kont -- 11 Haziran 2005, 0:13:43 >

• quote:

quote:

quote:

Dübeli kast ediyosun galiba aklıma geldi biliyorum onu da matkapla ugraşmak lazım diye ben benim center'ı çiviyle çaktım duvara düblle çok daha iyi olur aslında haklısın ama bakalım belkide öyle takarım sağol önerin için

........................aynen kardeş kastetdiğim DÜBEL di....ya aklıma gelmedi.dün kafeden çıktım aklıma geldi ya dedim ne mişonu nerden çıktı.........................neyse kardeş çivide olur,ama vidalı daha iyi oluyor...matkapla uğraşacak bişey yok al cazır cuzur del gitsin,tabi matkap bulamadıysan o başka.....

• Ehehe matkap varda hoparlörleri nereye koyacagına cok iyi karar vermek lazım odanın akustiğini iyi ayarlamalısın yoksa duvarlar kalbura döner
  • quote:

Ehehe matkap varda hoparlörleri nereye koyacagına cok iyi karar vermek lazım odanın akustiğini iyi ayarlamalısın yoksa duvarlar kalbura döner

...........kardeş sen nasıl bi odaya kurdun bilmiyorumki.....yani kare-dikdörtgen şeklindeyse cuk oturur..................bizim salona kurdum ben ön sol hoparlörü montaladığım yer meyilli......yani tam köşe değil ama uyduların oynar başlıkları sayesinde oldu.........ayarlayacak bişey yok....bütün hoparlörleri oturduğun kanepeye doğru odaklayacaksın..............mühendis değilim bende,geometri hesabı mı yapacaz asmak için..sistem bu şekilde kurulunca üstün performans sağlar.....hoparlörleri asacağın yere deneyeceksin işaretleyip basacaksın matkabı........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 11 Haziran 2005, 18:45:30 >

• quote:

.................evet arkadaşlar.....ya sorum olacak ben şimdi bu hoparlörleri duvara astım ama.....şimdi bizim salonda tv nin karşısındaki kanepe salonanın ortasına doğru değil duvara bitişik gibi.... arka uydular kanepeye sağ ve soldan bakacak şekilde asılı ve namluları tam kafamıza dayalı şekilde bakıyor öyle......şimdi hani çevreleyen ses ya artık....5.1 kurulumunda arka uydular kanepenin arka çaprazında olup hafif odanın ortasına doğru meyilli şekildemi olacak....yoksa yanlarda mı.....?......5.1 çevreleyen seste ve merkez hariç diğer dört hoparlörlerin odaya çapraz bakacak şekilde ve kişi hoparlörlerin arasında ortalarda bir yerde mi olacak....?.....diğer çapraz olan daha iyi gibi geliyor ama bunu yapapmam oda müsait değil e haliyle binayı yıkıp yenidende yapamayız demi.......nedir bu 5.1 kurulumunun püf noktaları...duvara asmaktan başka,açı olayları hani çapraz mı düzmü olsa daha iyi olur....

....arkadaşlar herkes nerde....şu iş aklıma tkılı 5.1 kurulumunda merkez hariç diğer uydular çapraz mı kurulmalı mesela arka udular kişini arkasına gelecek şekilde olsa daha iyi olur gibi geliyor bana..uyduları duvarada astım ama tekrar delerim gerkirse duvarı.ne dersiniz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 13 Haziran 2005, 19:00:26 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.