Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.797
Cevap
80
Favori
2.200.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dogukan_karabay

İstanbuldayım.
    Ve z5300 yattı arkadaşlar.

Aile faktörünün dediğine bakılınca "bir hoperlöre 400 milyon verilmezmiş". :))
    X-530'a kaldık. Onun hakkında söyleyecekleriniz var mı?

x530 verdiğin parayı son kuruşuna kadar hak edecek bir settir...
  • Eyvallah sağolun. Yarın alıyorum x530u ve izlenimlerimi yazacağım
  • ....arkadaşlar merhaba 2-3 gündür yokum ortalarda malum sınav falan işte....neyse,affan83 kardeş uyduları güzel monta etmişsin ama biraz yüksek olmuşlar gibi,ben ilk kez z5300 montaladım duvara,mc 1900 odamda ps2 de kurulu ama genelde z-5300 de oynuyorum...benim arka uydular 170 cm yükseklikte ve tam yanlardan bakıyor....önsağ ve sol da 170 cm...merkez tv nin üzerine koydum oda 150 cm falan..neyse güzel olmuş duvara asmak daha iyi hep söylüyorum ayakla pek uğraşmaya gelmiyor....bu arada odanada imredim hani bilgisayar falan var alacam bende bu ay değil ama........valla kardeş bu teknoloıik oyuncaklara bende hastayım işin kötü tarafı her zaman değişik ve kaliteli sistemler çıkıyor....paramız hepsini almaya asla yetmeyecek ama elimden geldiğince almaya çalışıyorum bende..abi paramız gitsinde bunlara gitsin,kötü alışkanlıklara dadanıp kendimizi mahfetmekten çok daha iyi bunlara bir ton para saymak....zaten bizimkilerde öyle düşünüyor "sigara içmiyor kötü alışkanlıkları yok helal olsun verdiğimiz paralar". diyorlar.....hakkaten öyle insanın teknolojiyle iç içe olması çok güzel bir,bu oyuncaklar sayesinde ev eğlencesi diye bir kavram çıktı artık evdede kendimize ayit bir dünyamız oluyor.............

• quote:

Orjinalden alıntı: marlo

quote:

Orjinalden alıntı: dogukan_karabay

İstanbuldayım.
    Ve z5300 yattı arkadaşlar.

Aile faktörünün dediğine bakılınca "bir hoperlöre 400 milyon verilmezmiş". :))
    X-530'a kaldık. Onun hakkında söyleyecekleriniz var mı?

x530 verdiğin parayı son kuruşuna kadar hak edecek bir settir...

haklısın marlo x-530 hakkaten alınacak sistem...........
  • 70W RMS duyalım bakalım:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ıspider

....arkadaşlar merhaba 2-3 gündür yokum ortalarda malum sınav falan işte....neyse,affan83 kardeş uyduları güzel monta etmişsin ama biraz yüksek olmuşlar gibi,ben ilk kez z5300 montaladım duvara,mc 1900 odamda ps2 de kurulu ama genelde z-5300 de oynuyorum...benim arka uydular 170 cm yükseklikte ve tam yanlardan bakıyor....önsağ ve sol da 170 cm...merkez tv nin üzerine koydum oda 150 cm falan..neyse güzel olmuş duvara asmak daha iyi hep söylüyorum ayakla pek uğraşmaya gelmiyor....bu arada odanada imredim hani bilgisayar falan var alacam bende bu ay değil ama........valla kardeş bu teknoloıik oyuncaklara bende hastayım işin kötü tarafı her zaman değişik ve kaliteli sistemler çıkıyor....paramız hepsini almaya asla yetmeyecek ama elimden geldiğince almaya çalışıyorum bende..abi paramız gitsinde bunlara gitsin,kötü alışkanlıklara dadanıp kendimizi mahfetmekten çok daha iyi bunlara bir ton para saymak....zaten bizimkilerde öyle düşünüyor "sigara içmiyor kötü alışkanlıkları yok helal olsun verdiğimiz paralar". diyorlar.....hakkaten öyle insanın teknolojiyle iç içe olması çok güzel bir,bu oyuncaklar sayesinde ev eğlencesi diye bir kavram çıktı artık evdede kendimize ayit bir dünyamız oluyor.............

Aynen katılıyorum Ispider sigaraya içkiye vereceğimize teknolojiye yatıralım

• ispider kardeşimm,bu arada umuyorum ennn kısa zamanda birde bnilgisayar patlatırsın gönlüne göre,sen bişey alınca bende seviniyorum biliyorsun Ayrıca bencede ennn doğru yatırım,Magesuko ve sana +1
  • ya kusura bakmayın z5500 topigine yazıyorum ama ben z5300 almaya karar verdim(megaworks bulamıyacam diye)...ben bu seti ist da en ucuz nerde bulabilrim acaba??? ve de kaca???
  • Z-5300 Burda(izmir) 260$+KDV civarı aşağı yukarı,şimdiden hayırlısı olsun Hoşçakal
  • Yani z5300 yaklaşık olarak 415 YTL civarında satılıyor... Pehh...
    Dün bir akrabamla konuştum, Bursa'da Carfur'da megaworks'lar 450 YTL'ye satılıyormuş..
    Biz de 325 YTL'ye fiyat çektik megaworks için, pehh....
    quote:

Orjinalden alıntı: Affan83

Z-5300 Burda(izmir) 260$+KDV civarı aşağı yukarı,şimdiden hayırlısı olsun Hoşçakal

• 415 ytl megaworks için fazla bence adamlar kaktırabildiklerine kaktırıyolar resmen bir ara 190 dolara kadar indiğini biliyorum megaworksün mübarek dolar kuru gibi hoparlör bi yerinde durmuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

415 ytl megaworks için fazla bence adamlar kaktırabildiklerine kaktırıyolar resmen bir ara 190 dolara kadar indiğini biliyorum megaworksün mübarek dolar kuru gibi hoparlör bi yerinde durmuyor

..............haklısın magesuko kardeş ben z5300 deppo dan 380 milyona almıştım şimdi 420 olmuş iyiki erkenden almışım....hızlı sistem fiyatlarına göre 40 ytl zaradayım ama hızlı sistem mağazalarında bulamadım,eğer deppo dan almasaydım heralde kapanırdı bu iş....bu gün hızlı sisteme gittim yeni x-530 lar gelmiş belki z-5300 ve 5500 ler tekrar gelir,alamayanlarda rahat eder............

• evet valla şu yeni çıkan vergi çok kötü oldu zaten hoparlörler yurt dışı fiyatlarının iki katı civarı bide vergi çıkardılar bu ülkede yaşamak çok zor
  • insan kulağı 20hz-20khz ses frekans aralığını duyabilir. bazı sistemlerde yüksek kesim frekansı 40 khz kadar çıktığını söylüyor üreticiler. bu sesleri düyamadıktan sonra ne önemi kalıyor acaba. bas seslerin kalitesini ve derinliğini kullanılan wooferın çapı diyaframının hangi maddeden yapıldığı sertliği anfinin gücü gibi etkenlerin yanında sub kabininin tasarımı etkiler. değişik sub kabinleri var. hepsinin özelliği rezonans frekansı filtre özelliği faklıdır. diye biliyorum acaba yanlışmı biliyorum.
  • doğru biliyorsun bu ses olayı çok karışık bir olay bir çok faktörden etkileniyor gerçekten gerçeğe yakın ses almak aslında çok zor en üst düzey hi-fi sistemlerde bile gerçeklik %100 değil. Ben woofer kabinlerini mühendisler tasarlarken hangi kriterlere göre karar veriyorlar onu merak ediyorum mesela kimi woofer front firing iken (z5500) kimisi down-firing (megaworks) oluyor bunlar arasında ne fark var ya da bazı wooferlarda hava çıkış deliği bulunmuyor (Creative 5700) ama bir çoğunda da var sanırım hepsinin kendine göre avantaj ve dezavantajları var.
  • Uzun zamandır uğrayamıyordum. Herkeze selammmm. Bende audigy 2 ZS aldım. MP3 te felan Live 5.1 ile pek farkı yok. DVD izleyecem ama ayak mevzusunu çzöemediğimden o işte şimdilik yattı. Kataloglarda gördüm Beko nun ayakları var. Ama Z5300 in uydularına uyarmı sorun orda. Ben duvara monte edemiyorum. Yeni boyattık duvarları ev yönetiminden izin çıkmadı. bide seti cart curt ordan buraya taşıyorum bu yüzden ayak bana çok lazım. Kafam attı artık sonu bi demirciye gidip yaptıracam. Yaptırmasına yaptırırım ama dostlar uyduların takılacağı böülüm nasıl olcak? Hiç ayal görmediğimden bi fikrim yok..

Önerilerini bekliyorum...
  • Hoşgeldin Sarpuli, Demirciye giderken uydulardan birini yanında götürüp adama göstermen ve orda beraber ona uyacak bir dizayn yapmanız gerekcek muhtemelen bunun bildiğim başka bir yolu yok. Adamın gözüyle görmesinde yarar var uyduları
  • sarpuli ben senin dediğin şekilde bir ayak yaptırdım demirciye 25 milyona maloldu , bende megaworls var ve creative in amerika sitesinden ayakalrın resmini bulup aynısını yaptırdım sonra arkadaşların çok hışuna gitti onlara da yaptırdık , bütün hoparlörlerin arkasında standart bir giriş olur l şeklinde bir vida koydurursun ucuna ve hoparlörleri oraya asarsın , arkadaşlara o şekil yaptırdık mesela bendeki megaworksde büyük vidalar var , ben o vidanın uyacağı şekilde bir yuva yaptırdım mesela hoparlörü öne dayayıp arkadan vidayı sokup sıkıyorum , ayaklıkda tam arada kalıyor ve gayet de iyi oturdu
  • Bu hangi vergi?
    quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

evet valla şu yeni çıkan vergi çok kötü oldu zaten hoparlörler yurt dışı fiyatlarının iki katı civarı bide vergi çıkardılar bu ülkede yaşamak çok zor
  • shadoww arkadaşım o vergi ÖTV(özel tüketim vergisi) oluyor!!400$ aldığımız z-5500 şimdi 523 $ oldu!
    Sarpuli kardeş,tekrar hoşgeldin,şunu söylemeliyim,Audigy 2 Zs'den önce bende de Live 5.1 vardı, eğer live value 5.1 ile AUDİGY 2 Zs arasındaki farkı anlamadıysan MUTLAKA BİR YERDE HATA YAPMIŞSINDIR YADA HOPARLÖRLERDE BİRŞEY VARDIR!Çünkü resmen şahinden inip BMW'ye binmiş gibi BARİZ bir fark oluyor kardeşim,muhtemelen ayarları pek kurcalamamışsındır,inanılmaz kaliteli,yerinde tizler oluyor ve baslarda daha doyurucu Biraz kurcala,olmazsa sorarsın burdan yazarız cevabını Hayırlısı olsun,hoşçakal

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.