Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.798
Cevap
80
Favori
2.200.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben buralardayımda diğerlerinden ses seda yok Ispider kardeş Hoparlör yerleşimini gösteren şemalar var internette yaklaşık olarak söylemek gerekirse center'ı karşına aldığın zaman frontların birini saat 2 yönüne diğerinide saat 10 yönüne arkaları ise saat 5 ve 7 yönlerine alıyosun tabii bu kabaca anlatımı sen etten şemasını bulmaya çalış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaGeSuKo -- 13 Haziran 2005, 21:40:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Ben buralardayımda diğerlerinden ses seda yok Ispider kardeş Hoparlör yerleşimini gösteren şemalar var internette yaklaşık olarak söylemek gerekirse center'ı karşına aldığın zaman frontların birini saat 2 yönüne diğerinide saat 10 yönüne arkaları ise saat 5 ve 7 yönlerine alıyosun tabii bu kabaca anlatımı sen etten şemasını bulmaya çalış

..........tama kardeş şimdi bende şeması var dolby dıgıtal kurulumu diye bunda merkez hariş diğer uydular çapraz bakıyor ve izleyici arka uyduların biraz önünde konumlanıyor...ama başka bir dergide ön sol-merkez-ön sağ bunlar paralel tam karşımda olacak şekilde sıralanmışlar arka uydularda izleyicinin tam sağ ve solunda.............şu birincisi olacak gibi geliyor bana ama ben 2. şekilde kurdum böyle oluncada sanki sistem önünde sen arkada gibi oluyorsun halbuki otalarda olsan daha iyi gibi geliyor bana...e konuşacak bişey kalmadı artık sistemi aldık kurulum-değerlendirme-sistem hakkında yeni keşifler falan bunları konuşuyoruz..............bu arda z5300 bıraktığım falan yok hem sen niye öyle dedinki,tabikide şaka olsun diye söyledinde ben inde cevap vereyim he he he...! ben yardımcı olayım diye yazdım yoksa megayı övdüğüm falan ne güzel herkes vardı forumu açtık açmasına ama ikinci sayfalarda görmek iç açıcı değil illa....ama z5500 konuşacak değiliz ya güzel bi ortam oluşmuştu neyse diğerlerinin işleri var heralde gelirler yakında ..bu arda diğer forumlarda okuyorum yazılarını şu can sıkan "gıga"cı arkadaşlarla güzel uraşıyorsun,yazayım bende diyorum ama değmez valla.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 14 Haziran 2005, 18:31:36 >

• ispider ve Magesuko kardeşlerimmm,özledimm ya hakkaten,öfff o kadar iş var ki şu aralar başımda,bu arada Audigy 2ZS aldım Magesuko sende de vardı kardeşim sanırım bu karttan,benim şöyle bir problemim var,Creative media source dışında winamp vs...ile müzik dinlediğimde(ANALOG OLARAK) arka 2 hoparlörden ses gelmiyor!!! Neden anlamadım,DVd izlerken yada media source da herşey ,ama aksi halde arkalardan ses alamıyorum Ama şunu söylemeliyim,inanılmaz bir alet,bu kadarını beklemezdim,ŞOOKKKK oldum,inanılmaz Yine görüşene dek,hepiniz hoşçakalın

• Bu arada bu bahsettiğim şikayetim "6 channel direct"seçeneği için geçerli,öbür türlü zaten Logitech decoderinden Dolby prologicle ses arkalarada gidiyor,ama en tatlı ses 6 channel direct den geliyor sanki
    Yauww resmen özlemişim forumu,neyse,tekrar hoşçakalın
  • Selam Affan kardeşim hoşgeldin özlettin valla neyse soruna gelelim ayarlar kısmında EAX Console diye bir yer var orda CMSS 3D effects var ordan en alttaki stereo surround'u seçtin mi? Tabii önce enable Cmss 3D'yi açman lazım o da zaten aynı yerde görürsün bunu bir dene olmazsa baska sebepler arayalım tekrar hosgeldin
  • Bende sizi özledim valla kardeşimmm,yaa zaten CMSS 3D kısmından stereo surroundu seçince oluypor,hatta inanılmaz net oluyor ama ben eski kartımdaki gibi(live 5.1) hiçbirşeye basmadan center olmasa bile ön ve arkadlardan ses geleceğini zannediyordum,peki bu normalmi yauw,bir sorun varmı?Sendede böylemi?Ayrıca bu setin tizlerine kötü derse bir insan hakkaten taş olur Ben şimdi bu kartla daha iyi anladım Çoooook sağol Magesuko kardeşim cevabın için Başka bu kartla yada ayarlarıyla ilgili önerilerin yada uyarıların olursa bana burdayım,sevinirim,öptüm,tekrar sağol

• Magesuko kardeşim,yauuw deliriceeeeeeemmm CMSS 3D'ye getirincede çımıyor bazen,bişeylemi çakışıyor noluyor anlamadım Acaba birkaç effect açıkken mi bir problem oluyor? Neyse,sağol tekrar,hoşçakal
  • rica ederim :) sen en iyisi herseyi bastan kur ayarlarla hic oynama sadece cmss 3d yi ac yeter onun disindaki ayarlar pek ise yaramaaz burdan görmeden yardimci olmam zor ama ugrasarak bulursun heralde kolay gelsin
  • Sağol kardeşim,sorunu hallettim,tüm ayarları "DEFAULT"yaptım,tamamdır Ama şöyle bir hastalığım var benim Magesuko kardeş,sorunu halletsem bile,sonra geri dönüp mutlaka neyden kaynaklandığını,neye basınca,hangi seçenekten kaynaklandığını vs...bulmalıyım,ki buldum ayarlardan decoder seçimi varya,ister internal decoder yani Audigy 2 zs decoderini kullanıyorsun,ister external,yani bendeki z-5500 decoderini,işte bu ayarla oynayınca arkaya ses vermiyor,default yapınca zaten direk internal decodere alıyor ayarı ve stereo surroundu seçinceeee,oooooooooohhhh,gerisi hep keyif Çoooook teşekkür ederim yardımlarından dolayı,hoşçakal

• Bende z5500'ün decoderi secili ama tüm hoparlörlerden ses geliyor sendede gelmesi lazım ben iki decoder arasında bir fark göremedim aslına bakarsan
  • Bi daha bi bakıyım ben o zaman Bu arada ispider kardeşle yazıştıklarınızı gördüm hoparlörlerin duvara montesiyle ilgili,ben hepsini duvara monte ettim,ilk birinci uyduyu monte ettiğimde sanki düşecek gibiydi,sonra çıkardım,bi hamleyle hepsi mıhlanmış gibi yapıştı duvara,araya bir parça koymalısınız conta gibi lastikten,benim hoparlörlerin duvara monteli halinin fotoğrafını çekip koyayım buraya
  • .............iyi olur affan83 kardeş...valla aklımı okuyorsun yada ben seninkini....hoparlörleri duvara monte ettim vidaları yuvalarına geçirdim ve hoparlörler ayaklara göre biraz ağır geliyor..ayaklar plastik olunca birde ince esniyor ve sanki kırılacakmış hisi veriyor..aslında taşıması lazım....aldım elime tornavidayı biraz daha sıktım vidaları...gittim mutfaktan aldım elime tüp contalarını yarıya böldüm vidalarla ayakların arasına oturttum çok iyi oldu hiç gedik kalmadan tam oturdu..diğer şekilde plastik kırılacak gibi oluyor film izlerken düştü düşecek diye gözlerim uydularda...........sen genede fotoğraflarını koy burada bi bakalım nasıl yapmışsın.....
  • Bencede koyda şu resimleri bi bakalım benim hoparlörlerden sadece center duvara monte edilmiş vaziyette bende kartonla sıkıştırdım
  • Kardeşlerimmm ispider ve Magosuko,paylaşmayı,yazmayı özlemişim resmen size Şimdi size bahsettiğim,hoparlörlerimin duvara monte edilmiş halinin fotoğraflarını koyuyorum
    İlk fotoğraf,ufak bir aparat olan ve hoparlörlerin duvara mıhlanmasını sağlayan küçük metal conta,ama bu conta,ispider kardeşimin kullandığı gibi sert lastik conta da olabilir ikinci fotoğraf,center hoparlörün duvara nasıl yapıştığını gösteriyor

• Burada hoparlör yerleşimi ve açıları görünüyor
    İlk fotoğraf sol arka
    ikinci ise sağ arka,diğerleri ise ön tarafın komple yerleşimi

• Eline sağlık Affan kardeşim sol arka hoparlörü yan koymuşun çok hoş durmuş ve frontlarla center baya yüksekte duruyo mesela bendeki hoparlörler okadar yukarda değil centerla aramda maksimum 50cm var frontlarda zaten decoderin yanında yani yine 50 cm uzakta yaklaşık uzağa koymak daha mı iyi acaba gerçi ben istesemde koyamam yer yok okadar ama... Ayrıca odanda ikitane kolon daha göze çarpıyor onlar neyin nesi? Fotoğrafları eklerken kendinde çıksaydın bari senide görürdük Bu arada odan tam bir teknoloji merkezi gibi görünüyor her yerde elektronik cihazlar falan
  • Arkadaşlar siz ortamınızı kurmuşşunuz, burada "gerçekten" logitech kullanan birileri olduğu için geldim ve birkaç sorum var.

birkaç topic sonra benim topic olan 5.1 sistemler hakkındaki topici göreceksiniz. Ben aslında creative thx 550ye göz öldürüyordum. Ama forumda bir logitech rüzgarı esmeye başladı. Ve buradaki herkes, özellikle bass konusunda creativeyi solladığı düşüncesinde. Tamam. affınıza sığınarak birşey soracağım. 350-400 milyona, 5.1 sistem kurmalıyım. Kurmalıyım diyorum artık bir ihtiyaç oldu çünkü. BANA ne önerirsiniz?
    logitech ailesinden x530'u kutusundan gördüm. z5300 ve z5500 modellerini ilk defa sizden duydum ve şu an bu modeller hakkında ingilizce incelemeleri anlamaya çalışıyorum: bir sitede 5300'ün parasına göre alınacak en iyi mal olduğu söylenmiş. Siz de doğruluyorsunuz. Uzun lafın kısası:
    1. logitech'in modellerinin gösterildiği bir showroom(vatan, teknosa, bimeks vs.) var mı? sadece vatanda gördüm. orda da tüm modeller yoktu.
    2. KREDİ KARTINA TAKSİDE MAHKUMUM. Bir nedenden dolayı kartla almak zorundayım. Aileme aldırıyorum malumunuz. 400 max.(aslında 350 max) limit var.

Bana bir sistem önerin. kafayı sıyırmak üzereyim.
    Kolaygelsin

• sanırım diğer topicde yazdığım arkadaş sen idin ordada z5300 ya da megaworks önermiştim sana yine aynısını söyleyebilirim ikiside iyi setler ama fiyatları ve özelliklerini karşılaştırarak bir seçim yapabilirsin öncelikle ne işte kullanacağını iyi belirlemelisin (dvd oyun müzik vs....) İkiside senin söylediğin fiyat aralığında hatta megaworks daha ucuz sanırım ama bulmak biraz problem oluyormuş. Logitech ürünlerini hızlı sistem mağazalarında bazen sergiliyolarwww.hs.com.tr idi sanırım hızlı sistemin web adresi burdan hangi sehirde oturuyosan ordaki hızlı sistem mağazasını bulabilirsin şansın bol olsun

• Magesuko kardeşim,odam için söylediklerine teşekkür ederim Ama sakın sanmayın ki odamı göstermeye çalıştım!!Bilerek geniş açıyla çektim ki,hoparlörlere göre nerde kalıyorum,hoparlörler bana nasıl bakıyor vs...görülsün diye Ayrıca o 2 kolon,fotoğrafta görülen Pioneer Deck sisteme ait,ve ben her zaman hoparlörlerin en uç noktalara konulmasından yanayımMesela salona koyduğumda,odamdakinden çoooooookkkk daha güzel bir ses elde ettim ve sesi ASLA kökleyemedim!!Salon 50 metrekare olmasına rağmen O yüzden odamdada hoparlörleri elimden geldiğince kulağımdan uzağa ama kulağıma bakacak şekilde yerleştirdim Diğer son yorumuna ise,evet,teknolojiye bütçem yettiğince aşığımmmm Bi ara PM ile fotoğrafımıda gönderirim
    dğukan_karabay arkadaşım,hangi ilde yaşıyorsun bilmiyorum ama eğer İzmir ise,Çankaya dahil tüm HIZLI SİSTEM bayilerinde Z-5500 dinleyebilrsin,ama z-5300 hızlı sistemlerden hiçbirinde yok,tek bir dükkanda kurlu bir vaziyette duruyor Çankaya'da,ben z-5500 sahibiyim,ama z-5300'ü dinledim ve gerçekten takdir ettim,inanılmaz kaliteli bas ve tizlere sahipti set Ama Megaworks THX 5500 ile karşılaştıramam,çünkü hiçbirzaman Megaworks dinleyemedim ayrıntılı bir şekilde,o belki daha iyi belki daha kötüdür bilemem ama inan ses kalitesi gerçekten iyi ve oldukça tatmin ediciydi,z-5300'ü ispider kardeşimiz aldı ve memnuniyetini önceki yazılarda bulabilirsin Sakın anlaşılmasın ki,o seti sadece Logitech ürünü olduğu için övüyorum Ne marka olursa olsun,kalitesi iyiyse rahatça söylerim,yani at gözlüğü takmış Logitech taraftarı biri değilim,sadece en iyiyi yapanın yanındayım,ki birçok üründe Logitech'i çok başarılı bulduğumdan uzun süredir hep O'nun yanındayım Mesela geçenlerde CREATİVE AUDİGY 2ZS aldım,adamlara helaaalll olsun,inanılmaz,gerçekten kusur bulamadım,takdir ediyorum,şu anki düşüncem,ses kartında Creative,hoparlörde Logitech Hoşçakal
    Bu arada yine eğer İzmir'deysen Teknosa'larda kurulu Megaworks 550 dinleyebilirsin(birçoğunda)

• İstanbuldayım.
    Ve z5300 yattı arkadaşlar.

Aile faktörünün dediğine bakılınca "bir hoperlöre 400 milyon verilmezmiş". :))
    X-530'a kaldık. Onun hakkında söyleyecekleriniz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.