Şimdi Ara

Logitech Z533 Kurulumdan hemen sonra cızırtı sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
5.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zig Zag

quote:

Orijinalden alıntı: qTr

Konuyu hortlatmış olabilirim belki ama bu sorun topraklaması iyi yapılmamış elektrik hattından kaynaklanıyor bence. Başka bir evde fln deneyin sorunu yaşayan arkadaşlar. Bugün bu ürünü aldım ben. Hiçbir sorun yok şimdilik. Gayet güzel bir ürün. Ses kalitesini de beğendim ayrıca.

Hayırlı olsun hocam nereden aldınız

Ben geçen hafta mediamarkttan almak üzereydim 430 liraya bluetooth adaptörle birlikte.

oda köşesindeki masada tek başıma elektronik-rock müzik dinleyeceğim, uydular da sub da masa üzerinde 1 kol mesafesinde durur

bunları göz önünde bulundurursak memnun kalır mıyım sizce

Geç cevap için özür. Mediamarketten almıştım. Hergün aktif olarak hem bluetooth adaptörlü hemde normal şekilde kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı da yaşamadım bu zamana kadar.

Tavsiyem sub'ı masanın altına koyun. Uyduları da masada sağlı sollu yerleştirin. Gayet güzel ve güçlü ses alacağınızı düşünüyorum. Benim masamda da hemen hemen 1-1.5 kol mesafede duruyor uydular. Çok memnunum.

• Bugün teslim aldım z533 u daha kurmadım cızırtı yapmaz umarım deneyeceğim akşama doğru bakalım :/

Edit: Kurulumu yaptım her türlü müzik vs dinledim gayet güzeldi bilgisayarı kapattığımda ise cızırtı gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M0meNtS -- 12 Şubat 2018; 16:18:8 >
  • Ürün kronik sorunlu. Sessiz ortamda çok rahatsız edici keskin bir çınlama geliyor içerideki güç ünitesinde sorun var, belki trafo sargısından geliyor bilmiyorum, bu ilk günden itibaren böyleydi...

idle moda geçince yaşanıyor bu sorun..
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    katılıyorum yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum eylülde garantisi bitecek garantiye göndermeyi düşünüyorum.Özellikle gece yatarken çok rahatsız ediyor kutuya kaldırdım garanti için creative eski sistemi kurdum 0 cızırtı elektrik sisteminde bir sıkıntı yok. Sıkıntı z533 te
  • arkadaşlar bende cızırtı sorunu yok da sistemi açtığımda , ses sisteminin ses giriş kablosunu söküp bilgisayar ile bağlantısını kesmeme ragmen hoparlörlerden dip sesi geliyor

https://www.youtube.com/watch?v=dzXTFrXWjP8

şu videoda ki sesin aynısı

sizdede aynımıdır sorun , bu sorun sadece gece saatlerinde ortam sessizken rahatsız ediyor ama daha önce logitech x540 kullanıyordum onda bu kadar abartı değildi sesi duyabilmeniz için kulağınızı dayamanız gerekiyodu ama bunda 50 cm den duyuluyor geceleri
    gicik oldum herkeste aynımı sorun acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 6 Haziran 2019; 1:21:53 >
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt
    bende yeni z533 aldım. 2 günden beri boştayken sürekli aynı ses geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAbutcuREis

bende yeni z533 aldım. 2 günden beri boştayken sürekli aynı ses geliyor
    Aide edebiliyosan et hocam onun çaresi yok
    Ben iade ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 21 Şubat 2020; 14:47:42 >
  • bende üçlü prizi değiştirince düzeldi.
  • Her gece uykudan uyanıp fişini çekmekten yoruldum youtube da aradım buldum.
    Zaman aşımına uğramasın diye video şurda;
    https://www.youtube.com/watch?v=tBtTTDyyvc8
    Resim şurada;
     Logitech Z533 Kurulumdan hemen sonra cızırtı sorunu

Bıçak yada tornavida ile bass ın bez tarafındaki kapakları kastırarak açın. Yapıştırıcı kullanıldığı için biraz zorluyor. Bass ın 4 civatasını söküp dışarı alın. Tam karşısında güç kartı var. resimdeki kapasitörü değişeceksiniz. Alacağınız
    "10nF 400V Damla Tipi Polyester Kondansatör" ben şu siteden aldım;
    https://www.direnc.net/10nf-1000vdc-5-mkp-tb-15mm-polyester-kondansator-11820

Geçmiş olsun herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fth -- 14 Mayıs 2020; 19:45:28 >

• fth F kullanıcısına yanıt
    Çözüm için teşekkürler, ben 1 amper trafo'dan biliyordum o yüzden çözümsüz bir durum içindeydim, neredeyse cihazı satacaktım çünkü yıllardır rafta duruyor lanet cihaz..
    Cihazın sesı de bass ı da boyutuna göre çok başarılı.
    4 aydır sorun yaşamıyorum.
    Rica ederim iyi günlerde kullanın.
    Bende bir de sbz ve essence stx 2 ses kartları var düşünün, 2017'de aldım öyle süs gibi duruyordu.

Merhaba, bu işlem 2 uydudan gelen dip ses için mi ?

Siz videodaki işlemi yaptınız mı acaba ?

• Henüz yapmadım. Kartı içeriden çıkarmak için subwoofer üstüne sıcak hava tutmak lazım, artık hayattan soğudum yani.

• Bekleme durumundaki paraziti kesiyor.

• @fth Ben ürünü yeni aldım, 2 uyduda çok fazla dip ses var bu yöntemi yapacağım ama kesin sonuç verir mi bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylinext -- 26 Kasım 2020; 23:3:50 >

Aldığıma bin pişman oldum gerekirse iade edeceğim.

• İade şansınız varsa iade edin, dipsez cızırtısı var hepsinde.

• https://tehnotone.com/logitech-z333-buzzing-noise-in-standby-mode-fix//

Burada biraz daha detaylı bir bildirim var aynı fth adlı üyenin söylediği gibi.

Yarın gidip bir kapasitör alacağım ve mevcut lehimli olanı değiştireceğim. Bakalım ne olacak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.