Şimdi Ara

Logitech x540'ı Sony STR-DE595' e bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elimde Logitech x540 var. Bu ses sistemine PS3 ve xbox360 bağlamak istedim. Fakat optik çıkışı olmadığından dolayı bağlayamadım..
    Sony STR-DE595 gibi bir amfi alırsam, şunları yapabilir miyim;

- Xbox360,PS3 ve PC yi bağlayarak hepsinden 5.1 ses alabilir miyim?
    - Logitech' i Sony' e bağladığım taktirde subwooferı kullanabilir miyim? Yani off a çıkmayacak değil mi subwoofer? (Bu konuda bilgim olmadığı için soruyorum)
    - Beni tatmin edecek ses kalitesi elde edebilir miyim?

Ses sistemine ayırdığım bütçe max 450 TL. O yüzden böyle bir çözüm buldum. Sizce böyle bir bağlantı ile işi çözmüş olurmuyum? Ve beni tatmin eden bir ses alabilir miyim?

• Yardımcı olacak kimse yok mu?
  • Tam emin değilim ama şu şekilde olabilir
    Logitech x540 analog bir set olduğu için front,rear,sub/center girişlerini stereo erkek-RCA dişi dönüştürücüsü kullanarak amfinin uygun analog ses çıkışına bağlayabilirsiniz.Amfideki ses girişlerine de bahsettiğiniz Xbox360,PS3 ve PC bağlayacaksınız ancak analog olarak tabiki..Dolayısı ile subwooferıda kullanabileceksiniz.Verim alabileceğinizi sanmıyorum başka alternatifler düşünmenizi öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysafran -- 10 Mart 2010; 15:02:28 >
  • Tam doğru değil. Sony nin pre out çıkışı varsa o zaman bağlayabilirsiniz. Yoksa kullanmanız pek mümkün değil. Eğer pre çıkış yok ise bir başka yöntem uyduları direk avr nin kolon çıkışlarına bağlamak, sub ı da sub out a bağlamak. Yalnız kolonlar çok düşük vatt lı olduğundan sese fazla yüklenirseniz kolonları yakabilirsiniz. Eğer bu şekilde kullanırsanız kolonların jak lı uçlarını da kesmek durumundasınız.

saygılar.

• Çıkışları bu şekilde..
    Kolonları direk bağlasam dediğin gibi. Subwofer' ıda sub out a bağlasam. Sonra subwoofer' ı PC ye bağlasam.. Pc den 5.1 alabilirim herhalde?

Peki Xbox ve PS3 nasıl bağlayabilirim?
  • giriş-çıkışların bu şekilde olduğundan emin misiniz bu modelde HDMİ çıkış var mıydı ??
    kolonları direkt bağlamanı hiç önermem
    keserek kolonları bağladığında Xbox ve PS3 ü optikten veya HDMİ dan bağlayabilirsin ama verim alır mısın tartışılır
    önceki yazdığım mesajda da söylemiştim arkadaşın dediği gibi pre out varsa söylediğim gibi olur zaten analog analog içinde amfi kullanmak mantıksız olur direkt bağlamak gibi bişey..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysafran -- 10 Mart 2010; 16:17:33 >
  • Kolonları direk bağlamaktan kastım keserek bağlamaktı..
    Xbox 360 ve PS3 optikten bağladığımda verim alamama sebebim nedir? Yani zaten iki cihazda da ses çıkışı optik..

Bir de pre ouy ne oluyor?
  • Creative x fi kartlarda optic in out var. Onlardan al optic ine aletleri bağla çıkışıda analog olarak x540 a ver olur sanırım(EMİN DEĞİLİM). O amfiyi x540 hoparlörleriyle kullanamazsın patlatır o ufacık oyuncak gibi hoparlörler zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 10 Mart 2010; 17:11:59 >
  • Ya aslında Creative in DTS converterları felan var. Onlarda işimi görür sanki benim.Mesela Creative DTS-610?? Yanılıyormuyum?

Bu arada SONY DTS leri felan çözer değil mi? Yani bağlantıları yaptığım taktirde her türlü sesi sorunsuz olarak 5.1 alır mıyım?

Bilmiyorum, gülmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorassa -- 10 Mart 2010; 18:17:34 >
  • verim alamamandan kastım o hoparlörleri kullandığın zaman..
    yoksa tabiki optik bağlantıda bir sorun olmaz
    bu arada pre out yanılmıyorsam başka ses kaynaklarını amfiye bağlamak için kullanılan bir arabirim mesela subwoofer bağladığımız yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysafran -- 10 Mart 2010; 19:15:57 >
  • Peki dediğin gibi subwooferı sub out dan bağlasam. Kolonlarıda front vs yazan yerlere (keserek) bağlasam olmaz mı?

Aşağıda daha büyük bir resim koydum. Bütün bağlantılar net olarak görünüyor. Hoparlör ve subwoofer ı bağlayacağım yeri tam olarak söyleyebilir misin? Sağ alt tarafta Front yazıyor 4 giriş var. Onun solunda center yazıyor?

Logitech x540'ı Sony STR-DE595' e bağlamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorassa -- 10 Mart 2010; 23:33:02 >
  • İyice karışmış kafan. Hoperlorleri bağladıktan sonra her işini sony ile halledeceksin. PC yi sub a falan bağlamayacaksın onu da sony ye bağlayacaksın.
    Hoperlorlerin ucunu kestiğin zaman iki uç çıkar + ve - uç. Zaten orada front yazan yerde kırmızı girişlerin üzerinde + siyalarınkinde ise - yazıyor. Center ve surround için de aynı şekilde çıkışlar mevcut. Sub ı da sub out çıkışından sub ın arkasındaki sub/center girişinden yapacaksın. Bigisayarı da varsa hdmi yok ise optik veya koaksiyel olarak bağlayabilirsin. Hiç olmadı analog stereo olarak bağlarsın. Diğer cihazlar için bağlantıları zaten biliyormuşsun. Son olarak kestiğin uçları çok dibinden kesmemeni ve eğer verim alamazsan tekrar bağlayabilmek için saklamanı tavsiye ederim.
  • Stereo Uç > RCA kablosu alarak kesmeden de yapabilirsiniz. aldığın ekleri kesersin.

ama x540'ın sub'ı amfiyle beraber. yani dışarı çıkan sadece güç kablosu var. onu kullanamazsın.

bende de var deneyecektim ama mundar etmeyeyim dedim. en iyisi yeni almak.
  • Kullanamaz demek yanlış, kullanabilir. Sub için zaten pre out kullanacak yani zaten sub un anfisi olması lazım. Pre out tan pasif sub kullanılmaz. Evet aslında kesmeden de rca ara kablo ile yapabilir. Aşağıda linkini verdiğim kablonun kırmızı beyaz ucunu keserek yapabilir, böylece orjinal kabloları kesmek zorunda kalmaz. Daha önce yazacaktım ancak arkadaşın aklı iyice karışmasın diye yazmadım. Neyse bu bahaneyle onu da yazmış olduk.
    link
  • Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı.. Ama sanırım artık bildiğimi de unuttum

1. si .. Şimdi Xbox 360 ve PS3 ü eledik. Onları optik çıkışlara bağlıyorum, çözülüyor..

2. si .. Logitech x540' ı anfiye bağlarken; uçları kesmeden, vermiş olduğunuz linkteki kablodan ediniyorum. Ve hoparlörlerin ucuna takıyorum.. Peki sonra ? Anfideki hangi kısma takıyoruz bunu? Speakers kısmında jak girişi
    yok? [Tabi jakları kesmediğimi farzederek sordum. Eğer kesersem 'Speakers' bölümüne bağlıyorum uçları.]

Bu arada bu kısmı anlamadım:

quote:

ama x540'ın sub'ı amfiyle beraber. yani dışarı çıkan sadece güç kablosu var. onu kullanamazsın.

Subwoofer ımı kullanamam anlamına geliyor?

Son olarak .. hoparlörleri de bağladıktan sonra PC yi Anfinin hangi bölümüne ve hangi kabloyla bağlıyorum?

quote:

Bigisayarı da varsa hdmi yok ise optik veya koaksiyel olarak bağlayabilirsin. Hiç olmadı analog stereo olarak bağlarsın.

HDMI ve Optik çıkış yok PC' de.. Koaksiye veya analog olarak bağlamak istediğimde hangi kabloyu kullanmalıyım ve anfinin hangi bölümüne bağlamalıyım?

Bir de en önemlisi 5.1 olarak ses alacağım değil mi bu bağlantıdan sonra PC den ??

Aynı soruları sorup duruyorum, farkındayım. Ama beni mazur görün. Hiç bilgim yok. Okudum yazmadan önce birçok yeri, ama kafam daha da karıştı.. Öyle hemen anlaşılacak bir konu değil. O yüzden bilene sormak istedim.. Herşeyi kurdum. Birtek bu kaldı. Beceremiyorum.. Son olarak madde madde soruları cevaplayabilirseniz daha net anlayacağım..

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorassa -- 11 Mart 2010; 1:58:04 >

• ayhifi arkadaşın linkini verdiği kablonun (5 tane lazım) siyah ucunu hoparlör kablo ucuna bağlayıp kırmızı beyazları keserek amfideki uygun yere bağlayacaksın

subwoofer kullanabilirsin X540 sub-center kısmını da amfideki sub out kısmına bağlayacaksın

arkadaşın söylediği gibi bilgisayarın ses kartına stereo(3.5mm)-amfinin audio in kısmına rca (kırmızı beyaz) ile bağlayacaksın
    (stereo-rca kablosu)
    http://www.kablocenter.com/v2/35mmstereorcakablo150mt-p-77.nhs

5.1 ses alman ses kaynağına ve ayarlara göre değişir sanal 5.1 seste alabilirsin

en başta da söylediğim gibi verim alabileceğini düşünmüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysafran -- 11 Mart 2010; 8:30:58 >

• quote:

en başta da söylediğim gibi verim alabileceğini düşünmüyorum

Hoparlörlerin küçüklüğünden dolayı mı verim alamayacağımı düşünüyorsun? Yoksa kabloları kesip bağladığımdan dolayı felan mı?

Peki daha iyi bir önerin var mı? Elimdeki Logitech x540 ıda kullanmak istedim. O yüzden böyle birşey yapmaya karar verdim. Sence ne yapmalıyım?
  • küçüklükkten ziyade uyum meselesi.
    X540 daha çok bilgisayarda performans alacağın bir set çeşitli dönüşümlerle bunu sony amfiye bağladığında şahsi fikrim sanki mercedes arabaya lpg takmış gibi oluyosun..Yoksa bir sorun olma ihtimali düşük
    önerim olur ama bütçen 450 ile kısıtlı olduğu için fazlada alternatif yok gibi
  • Yani dediğin gibi 450 TL ye ancak Sony' in anfisini alabilirim.. O yüzden en iyisinin bu olacağını düşünmüştüm. Çok fazla birşey istemiyorum zaten. Oyunlarda felan beni tatmin etsin yeter?

Sence oyunlardaki performansı nasıl olur böyle bir sistem kursam?
  • çok fazla birşey beklemiyosan yeterli olur kanımca
    ama sesini çok fazla açma arkadaşların dediği gibi o gücü kaldıramayabilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.