Şimdi Ara

Logitech Marka Vitesler için Topuz Adaptörleri (G29-G920-G27-G25 Uyumlu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
6
Favori
6.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Ankara İlan Türü #Satılık Kondisyon #Sıfır
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satışta: Bu ürün şu anda teklif verilmeye ve satın alınmaya uygun, satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.
    Merhabalar DH Forum kullanıcıları,

Başlıkta yazan ürünlerin üretim ve satışını yapmaktayım. Ancak biraz daha açıklayıcı olması için fotoğraflar ve birkaç kısa bilgilendirme ile aklınızda oluşabilecek soru işaretlerini gidermeye çalışacağım. İlanı da soru-cevap şeklinde oluşturacağım ki daha net ve anlaşılabilir olsun. Elbette sizlerin de aklına takılan benim aklıma gelmeyen farklı hususlar olacaktır. Dilerseniz bu ilan konusu, dilerseniz pm üzerinden sorularını iletebilirsiniz, sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Sıkça gelen soruları aşağıda yer alan açıklama kısmına da ekleyeceğim.

• Soru-Cevap

S: Bu ürün tam olarak nedir?

C: Ürün, Logitech marka G29 ve G920 modelleri için Driving Force Shifter olarak ayrıca satılan; G27 ve G25 modellerinde ise doğrudan set ile gelen ancak çalışma şekli ve görünümü ile neredeyse aynı diyebileceğimiz vitesler için tasarlanmış, ürünlerin kendi orijinal vites topuzlarını değiştirerek piyasada bulunan belirli ölçülerdeki vitesleri takmanıza olanak sağlayan adaptörlerdir.

S: Bu ürün bana ne sağlayacak?

C: Kendim de bir direksiyon seti kullanıcısı ve bir simülasyon düşkünü olarak söyleyebilirim ki buradaki en önemli unsur benim için hissiyatı geliştirmek. Takdir edersiniz ki vitesin orijinal topuzu oldukça küçük. İkinci olarak söyleyebileceğim şey ise kişiselleştirme. Bu adaptörler, sizlere bir nebze daha kendinize göre seçim yapma şansı veriyor. Boyut hakkında fikir vermesi için Türkiye'den aldığım Skunk vites topuzu ve Çin'den getirttiğim 8-Ball vites topuzu ile fotoğrafını ekliyorum.

Logitech Marka Vitesler için Topuz Adaptörleri (G29-G920-G27-G25 Uyumlu)Logitech Marka Vitesler için Topuz Adaptörleri (G29-G920-G27-G25 Uyumlu)

S: Bu ürün bana hangi vites topuzlarını kullanma imkanı sunacak?

C: Ürünler öncelikle dört farklı ölçüdedir. Sizlere şimdilik M10x1.25, M10x1.5, M12x1.25 ve M16x1.5 ölçülerinde aparatlar sunmaktayım. Bu ölçülere monte olan her türlü vites topuzunu kullanabilirsiniz. Ölçüleri belirtilmeyen çokça vites topuzu ve otomobil üreticilerinin de çeşitli montaj şekilleri olduğundan dolayı tüm vitesler ile uyumlu gibi bir durum söz konusu değil. İlerleyen zamanlarda ve sizlerin tepki ve ilginize göre mevcut yelpazeyi genişletme gibi bir fikrim var tabi ki.

Şu an için internet araştırmalarımda aşağıdaki markalar için paylaşılan ölçüler de şu şekilde. Muhtemelen her modelleri için geçerli olmamakla birlikte, ek bilgi olarak sizlere sunabilirim.

M10x1.25: Mazda, Mitsubishi, Nissan M10x1.5: Honda M12x1.25: Subaru, Toyota

S: Bu ürün vitesin boyunu uzatır mı?

C: M10 ve M12 Adaptörler vidalama noktasını 1.5cm kadar yükseltmektedir. Tercih ettiğiniz vites topuzuna göre bu miktar daha da artabilir. Vites boyunun artması vites atmanız için gereken toplam hareket mesafesini arttırmaktadır. Kişiye göre iyi ya da kötü bir durum olabilmektedir.

S: Bu ürünü kullanmak vitesimin garantisini etkiler mi?

C: Bu konuda kesin bir bilgi sahibi değilim o sebeple sizleri yanlış yönlendirmek istemem. O sebeple bu konudaki araştırmanızı kendiniz yaparsanız, garanti konusu sizin için önemli ise tedbirinizi almanızı önerebilirim yalnızca.

S: Ürünün montajı kolay mı ve nasıl yapılır?

C: Ürünün montajı oldukça kolay olup, tek ihtiyacınız olan yalnızca Phillips-Yıldız tornavidadır. Tüm ölçülerdeki adaptörlerin montajı aynı şekilde yapılmaktadır. Aşağıda montaj kısmında fotoğraflarla gösterilmiştir.

S: Ürün sağlam mıdır, kolayca kırılır mı?

C: Ürün metal ya da metal alaşımından imal edilmediği için elbette çok zorlamanız durumunda her plastik malzeme gibi deformasyona uğrayacaktır. 3D Yazıcı baskı malzemeleri olan PLA ve ABS gibi materyallere göre de daha dayanımlı bir yapıya sahiptir.

S: Ürünün garantisi var mı?

C: Ürünler yukarıda belirtildiği gibi aşırı zorlanmaya maruz kalmadıkça deformasyona uğramamakta. Montaj sonrası da vites kolu ile yekpare bir davranış sergilediği için anormal yük bindirmemeniz durumunda zarar görmemekte. (Çevremde bu vitesleri kullanan tanıdıklarımın testleri sonucu bu kanıya vardım kendi görüşlerim değildir.) Ancak montaj sırasında olabilecek sorunlar için teslim aldığınızdan itibaren 5 gün içinde kırılma gibi bir durum olursa bana fotoğrafını iletmeniz durumunda yenisini size ulaştırabilirim kargoyu ödemeniz koşulu ile. (İlerleyen dönemde kargo anlaşması yaparsam bu durumu da değiştirebilirim.)

S: Ürünü alınca elime ne geçecek?

C: Ürün/Ürünleri almanız durumunda, sizlere istediğiniz ölçüdeki adaptör ve adaptörü monte edebilmeniz için gerekli olan M4 vida göndereceğim. Vites topuzları ya da vitesler fotoğraflarda yer almasına karşın satışta yer almamaktadır. Herhangibir yanlış anlaşılma olmaması için belirtme gereği duyuyorum.

• Ürünün Montajı

1.Adım - Orijinal Topuzun Sökülmesi

Logitech Marka Vitesler için Topuz Adaptörleri (G29-G920-G27-G25 Uyumlu)Logitech Marka Vitesler için Topuz Adaptörleri (G29-G920-G27-G25 Uyumlu)

Vitesin orijinal topuzunun vites dizilimi olan gri rekli kısım 3 küçük tırnak ile topuza sabitlenmiş durumda bunu 4.vites kısmından hiç zorlanmadan tırnağınız ya da bir düz tornavida yardımı ile kaldırarak rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Gri parçayı söktükten sonra topuzun ortasında fotoğrafta görüldüğü üzere bir büyük delik olacak.

Deliğin dip noktasında bir vida göreceksiniz, bu vidayı Phillips-Yıldız tornavida ile saatin tersi yönünde çevirerek sökün, ardından topuzu çekerek vites kolundan ayırabilirsiniz, vidayı tam olarak söktükten sonra hiçbir direnç olmadan çıkacaktır.

Topuz söküldükten sonra bu halde olacak.

2.Adım - Adaptörün Montajı

Aldığınız adaptör ölçüsü farketmeksizin bu yöntemle monte edilecekir. Adaptörü, çentik tarafı doğru konumda olacak şekilde vites koluna oturtun. Ardından adaptörün tepesinde bulunan deliğe, adaptörle birlikte gelen M4 vidayı yerleştirin ve saat yönünde vidayı çevirerek adaptör kol üzerinde hareket etmeyecek kadar sıkıştırın.

Adaptör vites koluna sabitlendikten sonra adaptöre uygun ölçüdeki vites topuzunu, vida adımlarına oturtup çevirmeye başlayın. Denediğim vites topuzlarında adaptörlerin tamamını içine alacak kadar diş vardı, ancak siz takmak istediğiniz topuzun iç ölçüsüne dikkat edin, ağır direnç hissettiğiniz yerde çevirmeyi bırakın.

3.Adım - Tebrikler! Artık yeni vites topuzunuz ile daha keyifli sürüşler sizi bekliyor

Logitech Marka Vitesler için Topuz Adaptörleri (G29-G920-G27-G25 Uyumlu)Logitech Marka Vitesler için Topuz Adaptörleri (G29-G920-G27-G25 Uyumlu)Logitech Marka Vitesler için Topuz Adaptörleri (G29-G920-G27-G25 Uyumlu)

• Adaptörlere Yakından Bakış ve Fiyat Bilgisi

Fotoğraflar

M16x1.5

M12x1.25

M10x1.25

M10x1.5

Fiyat Bilgisi

(M12x1.25 - M10x1.25 - M10x1.5) Üçlü Set 40TL

(M12x1.25 - M10x1.25 - M10x1.5 - M16x1.5) Dörtlü Set 55TL

GG üzerinden birçok tatsız olay sonucu sıkıntıya girdiğim için GG üzerinden satış yapılmayacaktır. Kargo alıcıya aittir.

Havale-Eft akabinde ürünleriniz tarafınıza ulaştırılmak üzere kargoya verilecektir.

Ürünü satın almanız durumunda kargolamayı 1-2 gün içerisinde yapabilirim.

Önemli Not: Bu ürünlerin ve yine bu alanda çeşitli simülasyon ekipmanları için aksesuar geliştirmesini yapan bir ekibin parçasıyım. Sizlerin ilgi ve alakasına bağlı olarak yakın zamanda farklı ürünleri de sizlere sunmak niyetindeyim. Bu sebeple herşeyden önce kendim de bu alana meraklı biri olarak diğer merak duyanların da maddi olarak zorlanmadan ulaşabileceği bir politika izlemek istiyorum. Dolayısıyla yapıcı olan öneri, tavsiye ve görüşlerinize de önem veriyorum. Ancak yapıcı olmayan yorum ve düşüncelerle lütfen ilanı kirletmeyelim.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomania -- 21 Temmuz 2020; 18:15:33 >

• Logitech G27 direksiyon setim var ve fotoğrafta görmüş olduğunuz artık vida mıdır nedir adını tam bilmiyorum, masaya sabitlemeye yarayan 3. parça kayboldu. Bunu nereden temin edebilirim? Bulmam lazım vites masada sabit durmuyor bu parça eksik olduğundan. siz temin edebilir misiniz lütfen yardımcı olun.Logitech Marka Vitesler için Topuz Adaptörleri (G29-G920-G27-G25 Uyumlu)
  • @can0753

Elimden gelen birşey yok hocam o konuda, umarım bir şekilde çözersiniz
  • Hocam ilanların hiç bir açılmıyor yeniler misiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Can0053 C kullanıcısına yanıt
    @Can0053

Bildirdiğiniz için teşekkürler, tekrar yayına alındı ilanlar
  • 3d printer ürünleri mi bunlar ? malzeme nedir ?
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    Ürünler üç boyutlu yazıcı üretimi değildir. Polimer tabanlı bir madde anayapıyı oluşturmaktadır.

• direksiyon setine saitek panel almanız biraz tuhaf olmuş
  • EMRE_RUSLAN kullanıcısına yanıt
    Konu ile alaka kuramasam da dikkatinizi takdir ederim. Buttonbox olara kullanıyorum oldukça memnunum. Yakın zamanda Logitech'in Saitek'i satın alması ile çok uzak markalar sayılmazlar faaliyet alanları farklılık gösterse de amaçları aynı, simülasyon ekipmanı

• Merhaba,

Süper bir içerik olmuş, hem anlatım ve bilgilendirme hem uygulama hem de tedariki açısından. Özenle tüm detayları paylaşmışsınız. "SATIŞA ARA VERİLMİŞTİR" yazmışsınız ama istesek 1 adet 4 lü set için yardımcı olmaz mısınız bize :)
  • pixietr P kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

İçeriği beğenmenize kendim ve bu süreçte benimle yer alan arkadaşlarım adına memnun oldum. Kendi adıma da ilginiz için teşekkür ederim.

Ancak şu an içinde bulunduğumuz küresel sağlık sorunları sebebiyle kendimi ya da sizi herhangi bir risk altında bırakmak niyetinde değilim. GG üzerinden gönderdiğim son iki ürün kargodan bile teslim alınmadan geri döndü zaten, anlıyorum ki insanların da haklı olarak bir takım kaygıları var. Umarım kısa zamanda gerçekleşir, ki herşey normale dönmeye başladığında ilanı ve satışı tekrar aktif hale getireceğim. Şu an yardımcı olamadığım için kusura bakmayın.

Sağlıcakla, esenlikle kalın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Satışlar başladıysa ihtiyacım var aparata hocam bekliyorum 👍🏼

• Merhaba fotoğrafdaki sizin kullandığınız adaptörün ölçüsü nedir hangisidir ?

• Mehmet177 M kullanıcısına yanıt
    @Mehmet177

8-Ball için M12x1.25, Skunk için M16x1.5 aparat kullanıldı hocam ölçüleri o şekilde
  • otomania kullanıcısına yanıt
    Hala satıyor musun ? O ikisi ne kadar

@Mehmet177

İlan mesajında mevcut, tekrar yazayım.

(M12x1.25 - M10x1.25 - M10x1.5) Üçlü Set 40TL

(M12x1.25 - M10x1.25 - M10x1.5 - M16x1.5) Dörtlü Set 55TL
  • otomania kullanıcısına yanıt
    Topuzları nerden aldınız acaba?

@Mehmet177

Çin üzerinden temin etmiştim, n11'den de bulmanız mümkün olabilir hocam net bir bilgim yok
  • Nasıl satın alabilirim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.