Şimdi Ara

Logitech f710 gamepadler çalışmıyor!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
6.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1909 sürümünden 2004 sürümüne geçtim. Logitech f710 kollarım çalışmıyor.

Eskiden de olurdu ilk format attığımda, aygıt yöneticisinden sürücü güncelleme yaparak çözülürdü sorun. Bu sefer çözülmedi. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

• Öncelikle yeni windows 10 2004 sürümünde F710 gamepadi tanıtmanız için sürücü imzalamasını devre dışı bırakmanız ve ardından linkini verdiğim F710 driver dosyasından gamepadi tanıtmanız lazım.Aynı sorunu yaşamış biri olarak tek çözüm bu önceki windows sürümlerindeki gibi direkt olarak tanımıyor.Sürücü imzalamasını devre dışı bırakmanız için shift tuşuna basılı tutarak pc'nizi yeniden başlatın başlangıç ayarları menüsünü seçin ve 7. seçeneği seçin bilgisayarınız yeniden başlayınca aygıt yöneticisinden verdiğim driver ile tanıtabilirsiniz
    https://dosya.co/1n9gnou3mk82/F710.rar.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut**24**

Öncelikle yeni windows 10 2004 sürümünde F710 gamepadi tanıtmanız için sürücü imzalamasını devre dışı bırakmanız ve ardından linkini verdiğim F710 driver dosyasından gamepadi tanıtmanız lazım.Aynı sorunu yaşamış biri olarak tek çözüm bu önceki windows sürümlerindeki gibi direkt olarak tanımıyor.Sürücü imzalamasını devre dışı bırakmanız için shift tuşuna basılı tutarak pc'nizi yeniden başlatın başlangıç ayarları menüsünü seçin ve 7. seçeneği seçin bilgisayarınız yeniden başlayınca aygıt yöneticisinden verdiğim driver ile tanıtabilirsiniz
    Çok sağ ol dostum, umarım düzelir sorunum.

Dostum , Driver'i nasıl tanıtacağım?

Senden ricam ayrıntılı yazar mısın ne yapacağımı basamak basamak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Child -- 11 Haziran 2020; 13:6:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark-Child

Çok sağ ol dostum, umarım düzelir sorunum.

Dostum , Driver'i nasıl tanıtacağım?

Senden ricam ayrıntılı yazar mısın ne yapacağımı basamak basamak ?

Alıntıları Göster
    Aygıt yöneticisinden Logitecht F710'a sağ tıkla sürücüyü güncelleştir / sürücü yazılımı için bilgisarımı tara / gözat /ve linkten indirdiğin xusb klasörünü göster tamamdır.
  • quote:

Aygıt yöneticisinden Logitecht F710'a sağ tıkla sürücüyü güncelleştir / sürücü yazılımı için bilgisarımı tara / gözat /ve linkten indirdiğin xusb klasörünü göster tamamdır.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim yardımın için hallettim.

Sürücü imzalamayı eski haline getirsem kolu tekrar tanımamazlık yapar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark-Child

Çok teşekkür ederim yardımın için hallettim.

Sürücü imzalamayı eski haline getirsem kolu tekrar tanımamazlık yapar mı?

Alıntıları Göster
    Hiç denemedim inanın,bence gerekte yok
  • Tam o 7. seçeneği seçeceğim ekranda klavye ve fare çalışmıyor bende. Nedeni hakkında bir fikriniz var mı? Yükleyemiyorum bu yüzden F710 sürücüsünü.
  • quote:

Hiç denemedim inanın,bence gerekte yok

Alıntıları Göster
    Bilgisayarınızı ilk normal olarak yeniden başlattığınızda, bu ayar normale dönüyor diye biliyorum. Ayrıca sanırım bu şekilde halletmek orijinal oyunlarda gamepadin çalışmasını engelliyormuş. Bu arada aynı sorunu ben de yaşıyorum. Yapsam mı beklesem mi diye düşünüyorum. Logitech'in bu gamepad için bir driver sunmaması çok saçma. Zaten yaptığınız kaç tane gamepad var ki. İlla XBox gamepadi mi alalım.

@burakonur23
    o 7. seçeneği seçeceğiniz ekranda klavyenizin çalışmama sebebi Fast boot ayarı. Bios'tan kapatırsanız klavyenizi o menüde kullanabileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodVader -- 15 Haziran 2020; 20:21:13 >
  • Size çok teşekkür ederim. Şimdi sayenizde sürücüyü kurdum orijinal oyunda deneyeceğim çalışıp çalışmadığını. Yeniden başlatınca maalesef eskiye dönüyor bu arada tekrar aynı işlemleri yapmak gerekiyor. Şimdi orijinal oyunlarda durum nedir deneyip haber vereceğim. @GodVader
  • AC Odyssey sorunsuz çalıştı. Daha sonra The Division 2'de denedim ama oyun açılmadı. Çünkü EasyAntiCheat sürücü imza zorunluluğu devre dışıyken çalışmıyor. Dolayısıyla oyunda başlamıyor. Sanırım online destekli bütün oyunlarda bu yüzden sorun çıkaracaktır. Şu an yüklü iki oyun olduğu için durum bu şekilde. Bilgisayarı her yeniden açtığınızda bu işlemleri tekrar en baştan yapmak zorundasınuz bu da eziyet. Umarım Logitech çok yakın bir zamanda bu soruna çare bulur. Bulması da lazım. Yoksa 300 TL değerindeki bir gamepad çöp olacak. The Division 2'de aldığım hatayı da ekte paylaşıyorum. Tekrar teşekkür ederim, yardımlarınız için. Herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyah1beyaz0 -- 16 Haziran 2020; 0:20:50 >
  • quote:

Öncelikle yeni windows 10 2004 sürümünde F710 gamepadi tanıtmanız için sürücü imzalamasını devre dışı bırakmanız ve ardından linkini verdiğim F710 driver dosyasından gamepadi tanıtmanız lazım.Aynı sorunu yaşamış biri olarak tek çözüm bu önceki windows sürümlerindeki gibi direkt olarak tanımıyor.Sürücü imzalamasını devre dışı bırakmanız için shift tuşuna basılı tutarak pc'nizi yeniden başlatın başlangıç ayarları menüsünü seçin ve 7. seçeneği seçin bilgisayarınız yeniden başlayınca aygıt yöneticisinden verdiğim driver ile tanıtabilirsiniz
    çok büyük adamsın
  • Bilinen bir yöntem hocam aslında işinize yaradı ise sevindim.
  • umut**24** U kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba. Dediğiniz şekilde yapıp yükledim, ama yeniden başlattıktan sonra yine hata veriyor.Logitech f710 gamepadler çalışmıyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: PolpoX61

Hocam merhaba. Dediğiniz şekilde yapıp yükledim, ama yeniden başlattıktan sonra yine hata veriyor.Logitech f710 gamepadler çalışmıyor!
    Sürücü imzalaması devre dışı bırakılmamış.
  • denedim oldu teşekkür ederim

edit: the crew 2 hata verdi açmadı ne yazık ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snow' -- 29 Ağustos 2020; 14:22:30 >
  • logitech gibi dandik olmayan bir markanın, hala satılan ve daha yenisi üretilmemiş bir ürününün sürücü imzalı windows 10 driver ı nasıl olmaz hayret doğrusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mj_pelit

logitech gibi dandik olmayan bir markanın, hala satılan ve daha yenisi üretilmemiş bir ürününün sürücü imzalı windows 10 driver ı nasıl olmaz hayret doğrusu.

Aynen hocam adamların umurunda bile değil kaç aydır imzalı sürücü yok ortalardaLogitech f710 gamepadler çalışmıyor! 

• Arkadaşlar, aynı problemi bende yaşadım, Microsoft Forumlarındaki bir ileti işimi gördü, paylaşmak isterim.

Öncelikle link vereyim; https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=13&checkda=1&ct=1633415031&rver=6.7.6643.0&wp=MBI_SSL&wreply=https:%2F%2Fanswers.microsoft.com%2Fen-us%2Fsite%2Fcompletesignin%3Fsilent%3DTrue%26returnUrl%3Dhttps%253A%252F%252Fanswers.microsoft.com%252Fen-us%252Fwindows%252Fforum%252Fwindows_10-hardware%252Flogitech-f710-on-windows-10-may-2020-update-2004%252Fec92ae61-24be-4a01-9905-d97b20d6d493&id=273572&aadredir=1

Bu iletide PiotrKG rumuzlu arkadaşın yazdıklarını adım adım şöyle izah edeyim;

Sırasıyla,

1. Aygıt Yöneticisinden Wireless Gamepad F710'i kaldırın. (Denetim Masası --> Aygıt Yöneticisi)
    2. USB Receiver'ı çıkartın.
    3. Kumandadan pilleri sökün.
    4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    5. Windows açıldıktan sonra regedit'i başlatın. (Windows Tuşu + R yaptıktan sonra kutucuğa "regedit" (tırnak işaretleri olmadan) yazıp Enter'a basın). [Resim 1]
    6. Regedit (Türkçe adıyla Kayıt Defteri Düzenleyicisi) başladıktan sonra, şu dizine gidin: "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\usbflags\046DC21F0305". Uğraşmadan gitmek için, regedit programının üst kısmına belirttiğim yolu kopyalayıp enter'a basabilirsiniz. [Resim 2]
    7. Dizine gittiğinizde, sağ panelde 4 adet giriş göreceksiniz. osvc girişini "01 90" ve SkipContainerIdQuery girişini 01 00 olarak ayarlayın. [Resim 3 ve Resim 4]
    8. Regedit'i kapatın.
    9. USB Receiver'ı takın.
    10. Kumandanın pillerini takın.
    11. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Aygıtlar ve Yazıcılar bölümünde Wireless Gamepad F710'u Xbox kumandası logosu ile beraber görüntüleyebileceksiniz, buna sağ tıklayarak kalibrasyon yapabilirsiniz. [Resim 5]

Aşağıda ilgili görselleri bulabilirsiniz. Bu çözümde herhangi bir driver ile uğraşmanıza gerek kalmıyor. Eskisi gibi sorunsuz kullanıyorum. Umarım sizde de çalışır. Microsoft'un forumunda bayağı bir insana derman olmuş görünüyor.

Resim 1:

Resim 2:

Resim 3:

Resim 4:

Resim 5:

• @Kebsilog vallahi oldu. Çok sağol dostum Logitech f710 gamepadler çalışmıyor! 

• Kebsilog K kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler, bende de işe yaradı hocam. Yalnız kayıt defteri bölümünde 2 sekme bende yoktu onları kendim oluşturarak değerleri girdim umarım bir sıkıntı çıkarmadan kullanmaya devam ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.