Şimdi Ara

Liseden sonra hangi alanda çalışayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elektrik-elektronik mi,
    Kaportacılık mı,
    Lastikçi mi..
    Hangisi sanayi sektöründe daha çok para kazandırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4552_ -- 23 Nisan 2024; 16:8:10 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Rektefiyeci ol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rtuzz kullanıcısına yanıt
    İnşallah bakalım abi liseden sonra makinistligi veya attyi kazanamazsam direkt sanayi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4552_ -- 23 Nisan 2024; 17:41:6 >
  • Sanayide çalıştın mı hiç

• WizardAnhora kullanıcısına yanıt
    Bu yaz Allah izin verirse gircem

• Keşke stajida kolay bulabilsem okuduğum bölümden tiksiniyorumm hayat kaydırıcı.. keşke makina bölümü filan okusaydim da meslek lisesi olarak staj için yerim hemen belli olurdu çünkü çok tanıdık var .. halen bilişim için stajyer alan yer bulamadım kafayı yicem 2 tane de sevmediğim alan derslerinin sorumlulukları var en son kafayı yicem ama iş işten geçecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4552_ -- 23 Nisan 2024; 18:43:43 >
  • Hepsinde para var, önü açık meslek. Hangisine ilgin varsa elin yatkınsa onu seç derim.

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    Lastikçi olmayı dilerim abi ama aileme ikna etmem zor olucak.. memur ol diye tutturdular ben çok zeki değilim ki devlet memuru olayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4552_ -- 23 Nisan 2024; 19:58:23 >
  • arda4552_ A kullanıcısına yanıt

Lastikçilik çok basit bir iş. Yol kenarı iyi bir yerde dükkan açtın mı yolunu bulursun. Çok zeki olan Boğaziçi, Odtü kazanan insandır. Memurluk ne alaka.

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    valla ailemi seviyorum ama okuyamamışlar çocuğum zengin olsun diye iş adamı , doktor, mühendis vs.. vs..filan olun diyiyor.diyiyorum bende ben sevmiyorum böyle işleri dedim normal güzel paramı kazanabileceğim işlere girmek istiyorum dedim üniversite okumadan.. üniversite den sonra işsiz kalsam diplomanın ne anlami var dedim elinde diploman olsun yinede diyiyorlar.. en sonunda gitcem kırık bir üniversiteye oradada 2 -4 sene ömrümü çürütup diplomamı alıp, sanayi de işte çalışmaya... Milletin çocuğu yapıyor iyiliğim için sözde sen neden yapamıyorsun filan diyiyorlar bana iyilik manasıyla onurumu kırıyorlar.. sonra psikolojik bunalıma girip odama kapalinca ergen muamelesi görüyorum.. sıkıldım artık neyse abim başını sisirdim senin lise bitsin burda güncel olursam hayat beni nereye getirecek uzun uzun yazarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4552_ -- 23 Nisan 2024; 23:37:8 >
  • arda4552_ A kullanıcısına yanıt

Ailen seni iş tutamayacağını düşünüyor olabilir. Kendini ispatlaman lazım. Ailene devir değiştiğini ve artık üniversite mezunu olmanın bir anlam ifade etmediğini anlat.

• elektronik bilgin varsa bilgisayar cep telefonu tamircisi olabilirsin tabi alan olursa yoksa nasıl olacaksın oda belli değil

• 2 yıllık uçak teknolojisi oku ve ingilizce öğren

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.