Şimdi Ara

Lisede dil bölümü okuyorum harp okuluna gidemez miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ben Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyorum tercih kurbanı olarak geldim ne yazıkki ama konumuz bu değil. Ben dil bölümündeyim 11. Sınıf öğrencisiyim ve araştırdığım kadarıyla dil okuyan öğrenciler Harp okuluna yani şimdiki adıyla 'Milli Savunma Üniversitesi' ne gidemiyormuş. Çocukluğumun hayali Kuleliye 15 temmuzdan dolayı kapatıldığı için gidemedim bari üniversite zamanı gideyim dedim ve karşıma böyle bir engel çıktı. Bir bildiğiniz varsa yardımcı olun lütfen 😊

• nerede yazıyor? sanmıyorum öyle bir şey olduğunu ayrıca yabancı dilin iyiyse çok işine yarar NATO subaylığı v.s güzeldir.
  • elonardo kullanıcısına yanıt
    NATO subaylığı nedir? İlk defa duyuyorum detaylarını biliyor musunuz? Nasıl olunur vs..
  • Tufannis T kullanıcısına yanıt
    Tsk adına Nato karargâhlarında görev yaparlar yüksek rütbeli iyi eğitimli ve iyi derecede İngilizce bilirler. Okula girersen öğrenirsin benim arkadaş var bunun için uğraşıyor İngilizce dersi alıyor
    Bunun için KPSS gibi bir sınav var mı yoksa TSK da asker olarak çalışınca özel bir sınava girip mi gidiliyor
  • Tufannis T kullanıcısına yanıt
    sınav olduğunu sanmıyorum belki NATO'nun kendi şartları vardır
    Anladım teşekkürler
  • Dostum dil bölümüymüş, imam hatipmiş etkilemez sınavını kazanman yeterli.

Not: teğmen
  • Merhaba sonuç nedir subay oldunuz mu bende dil seçip subay olmayı düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.