Şimdi Ara

Lisede Dil Bölümü Okumak Mantıklı Mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
6.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an ki aklım olsa ne yapar ne eder öyle bir bölüme girerdim. Lisede olmadı üniversitede kesin denerdim. Günümüzde işsiz kalmak iş bulamamak sıradanlaştı hiç yoktan iyi derecede bir yabancı dile sahip olurdum. En kötü yabancı kaynaklardan birşeyler okuyabilmek bile bir artı kalırdı. Bence oku en mantıklısını yaparsın. Hele bir de ilerletirsen sen düşün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de aynı şeyleri yaşadım. Hocalarım da dil seçmem için çok uğraştı ama ailem hiç istemedi iş bulamam diye. Sonra sayısal seçtim. Şimdi elektrik mühendisliği okuyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Eğer kendinize çizdiğiniz bir yolunuz bir hedefiniz varsa seçin.

• Tıp, mühendislik, hukuk gibi bölümler okumayacaksan veya yeni nesil bölümlere yönelmeyeceksen üniversite bitirmeni önermiyorum. Çok elzem bir şey değil. Bilhassa sosyal bilimlerden uzak dur.

• quote:

Orijinalden alıntı: White Death

Burada odaklanman gereken kısım ingilizceyi bitirme hızları

İngilizcem iyi diyorsan lisede* dil okumanın bir numarası yok

Alıntıları Göster

ingilizcem iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Aslinda ciddi cevap vermis, dil secersen issiz kalacaksin.

Sayisal'in iyi degilse bile yeteri kadar calismayi goze alabilirsen yine sayisal secebilirsin. Cok fazla calisman gerekir sadece. Ha yapamam diyosan esit agirlik sec, onu da yapamam diyosan zaten yukarida dizili saygin isverenlerden birisinde guzel bir kariyer hedefleyebilirsin, bak bakalim atanmayi bekleyen kac ingilizce ogretmeni var.

sayısalım iyi değil sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden sayısal okumak istemiyorum sayısal yapamıyorum eşit ağırlıkta sevmiyorum ingilizcem iyi bu yüzden dil okumak istiyorum zaten okulumda eşit ağırlık sayısal ve dil bölümleri var

• quote:

Orijinalden alıntı: GenelKültürAbidesi

Eğer işini bilirsen yani bilinçli okursan başını kaşıyacak vaktin olmaz. Herkes ingilizce anadil gibi olmalı diyor ama daha adamakıllı İngilizce konuşabilen yok. Benim tanıdığım odtü mezunu bir ingilizce hocası günde 10 saate yakın ders veriyor. İyi okula gidip bilinçli oku tamamdır.

okuduğum okul çok iyi bilinçli okuma istiyorum zaten hedefim ingilizce öğretmenliği ingilizcem iyi dile ilgimde var dil okuyacağım mutlu olacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Rimesia

Bir dilci olarak sana şunu söyleyeyim, iş bulup bulamaman tamamen kendini geliştirmenle alakalı. Bizim bölümde (üniversite) sorumluluk sahibi olupta açıkta kalan bir kişi bile görmedim ben. Üniyi adam akıllı okumak yerine pompacılık yapan haliyle işsiz şu an.

İngilizce öğretmeni olarak atanmakta diğer bir çok bölüme göre kolay. Geçen sene tek bir test kitabı bile çözmeden atanacak sıralamayı aldım ve öğretmenlik mezunu bile değilim, edebiyat mezunuyum.
    Geçen sene 12 bin kişiden ilk 4 bini atadılar mesela. Her 3 kişiden birisi atandı yani. Bu sene de ilk 2 bin atandı.
    Adam akıllı çalışan arkadaşlarım ilk 700 lere girip atandılar daha ilk denemelerinde, ki onlarda edebiyatçı.

Ha şunu da ekleyeyim, senin kafadan 7 yılın var, o zamana kadar kim öle kim kala...

ben ingilizce öğretmenliği okumak istiyorum biliyorum dil bölümlerinin ataması var ama ailem ve çevremdekiler beni korkutuyor bana dil bölümü atanmıyor işsiz kalıyor diyorlar birde ailem benden sayısal okumamı istiyor benimde sayısalım iyi değil sayısalda matematik geometri ve fizik dersimm iyi değil bu yüzden sayısal okumak istemiyorum çünkü yapamıyorum sayısal derslerimden karnemde 40 ın altında not alıyorum ingiilizcem iyi yabancı dillere ilgim var bu yüzden dil okumak istiyorum keşke herkes sizin gibi anlayışlı olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Anor~

Arkadaş haklı,

Covid döneminde 7 yıl uzun bir süre

Ama İngilizce öğretmeni işsiz kalmaz, önce bunu yazın kenara.

evet ingilizce öğretmeni işsiz kalmaz bende ingilizce öğretmenliği okumak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: trader12

Hedefine göre seçim yapmalısın.Ayrıca İngilizcede iyiysen merakın varsa dil bölümü seçebilirsin.Sana çok farklı kapılar açabilir.
    Benim ilkokuldan bir arkadaşım vardı.Çinde ingilizce öğretmenliği yapıyor.

benim hedefim ingilizce öğretmenliği bu yüzden dil seçmek istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Uyuyakaldım

Hayır

neden yani anlamadım?

• Ailene bu yaptıklarının onur kırıcı bir davranış olduğunu söyle

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paco de Lucia

Şu an ki aklım olsa ne yapar ne eder öyle bir bölüme girerdim. Lisede olmadı üniversitede kesin denerdim. Günümüzde işsiz kalmak iş bulamamak sıradanlaştı hiç yoktan iyi derecede bir yabancı dile sahip olurdum. En kötü yabancı kaynaklardan birşeyler okuyabilmek bile bir artı kalırdı. Bence oku en mantıklısını yaparsın. Hele bir de ilerletirsen sen düşün.

teşekkür ederim dil okuyacağım keşke herkes sizin gibi anlayışlı olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: _Kullanıcı_Adı_

Ben de aynı şeyleri yaşadım. Hocalarım da dil seçmem için çok uğraştı ama ailem hiç istemedi iş bulamam diye. Sonra sayısal seçtim. Şimdi elektrik mühendisliği okuyorum

benim ailemde bana sayısal baskısı yapıyor benimde sayısalım iyi değil sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden sayısal okumak istemiyorum karnemde sayısal notlarım hep 40 ın altında bu yüzden dil okumak istiyorum keşke sende dil okusaydın

• quote:

Orijinalden alıntı: drknl35

Eğer kendinize çizdiğiniz bir yolunuz bir hedefiniz varsa seçin.

evet kendime çizdiğim bir hedefim var ingilizce öğretmenliği

• quote:

Orijinalden alıntı: blackprague

Tıp, mühendislik, hukuk gibi bölümler okumayacaksan veya yeni nesil bölümlere yönelmeyeceksen üniversite bitirmeni önermiyorum. Çok elzem bir şey değil. Bilhassa sosyal bilimlerden uzak dur.

zaten sosyal bilimler okmayacağım dil okuyacağım ingilizce öğretmeni olacağım

• öfkeli kalabalık Ö kullanıcısına yanıt
    Aynen sayısal (pozitif) bilim o doğru dedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackprague -- 24 Ağustos 2021; 17:43:4 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: öfkeli kalabalık

evet kendime çizdiğim bir hedefim var ingilizce öğretmenliği

Alıntıları Göster

O zaman problem yok. Seçin gitsin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.