Şimdi Ara

Lisede Dil Bölümü Okumak Mantıklı Mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
6.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pişman olursun ailenin durumu iyi değilse böyle güzel sanatlar veya dil bölümlerinin geleceği yok çoğu tm bölümünün dahi geleceği yok sen dil diyorsun tm seç en kötü tavsiyem budur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir hedefin varsa devam et. Matematik derslerin iyi değilse kendini ileride çıkmaz bir sokakta bulabilirsin. Çünkü bu derslerden iyi bir üniversiteye yada dal'a gidemezsin ama dilden gidersin. Ha şu faktör var Dil bilimleri bir süre sonra teknolojiye yenik düşecek çünkü kol saatleri bile artık dilden dile sesli tercüme yapar hale geldi, buda uzun vadede dil öğrenme gereksinimini ortadan kaldıracaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: OKMS

Ailene bu yaptıklarının onur kırıcı bir davranış olduğunu söyle

Söylüyorum ama söyleyincede beni takmıyorlar duymazlıktan geliyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drknl35 kullanıcısına yanıt

Dil Seçeceğim zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Uyuyakaldım

Pişman olursun ailenin durumu iyi değilse böyle güzel sanatlar veya dil bölümlerinin geleceği yok çoğu tm bölümünün dahi geleceği yok sen dil diyorsun tm seç en kötü tavsiyem budur

Eşit ağırlık bölümünü sevmiyorum İngilizcem iyi dil bölümünü okumak istiyorum ayrıca dil bölümü boşta kalmıyor orayı yanlış söyledin

• quote:

Orijinalden alıntı: öfkeli kalabalık

Eşit ağırlık bölümünü sevmiyorum İngilizcem iyi dil bölümünü okumak istiyorum ayrıca dil bölümü boşta kalmıyor orayı yanlış söyledin

Alıntıları Göster

Geçen gün eşit ağırlık seçicem diye konu açtın da yaşı küçük diye bir şey demedim milleti iyi trollüyorsun ama  

• quote:

Orijinalden alıntı: AO

Bir hedefin varsa devam et. Matematik derslerin iyi değilse kendini ileride çıkmaz bir sokakta bulabilirsin. Çünkü bu derslerden iyi bir üniversiteye yada dal'a gidemezsin ama dilden gidersin. Ha şu faktör var Dil bilimleri bir süre sonra teknolojiye yenik düşecek çünkü kol saatleri bile artık dilden dile sesli tercüme yapar hale geldi, buda uzun vadede dil öğrenme gereksinimini ortadan kaldıracaktır.

Evet bir hedefim var İngilizce Öğretmenliği ayrıca dediklerinizi Doğru bulmuyorum Dil öğrenmek çok güzel bir şey teknoloji her ne kadar gelişsede Dil hala var kalacak insanlar Dil öğrenmek için çabalıyor Bende Karar Verdim Yabancı Dil Öğreneceğim Yabancı Dilimi Geliştireceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: White Death

Geçen gün eşit ağırlık seçicem diye konu açtın da yaşı küçük diye bir şey demedim milleti iyi trollüyorsun ama  

Alıntıları Göster

İlgilenmeyeceksen Yorum Yapma

• Dil seçmek mantıksız bana göre çünkü dili her türlü yaparsın diğer alanlardan girsen bile. Sayısalım öylesine girdim sıfır çalışma ydt 65/80 ile 2200 geldi. Üniversiteyi kazanınca tek bir alana yönelirsin. Alternatiflerini bol tut fikrin değişebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: öfkeli kalabalık

İlgilenmeyeceksen Yorum Yapma

Alıntıları Göster

İlgileniyorum da bana verdiğin 4 cevap da aynı eski konularını sayarsak  

Ciddiye alıp almadığından bile emin değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Death -- 24 Ağustos 2021; 20:44:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratr03

Dil seçmek mantıksız bana göre çünkü dili her türlü yaparsın diğer alanlardan girsen bile. Sayısalım öylesine girdim sıfır çalışma ydt 65/80 ile 2200 geldi. Üniversiteyi kazanınca tek bir alana yönelirsin. Alternatiflerini bol tut fikrin değişebilir.

sayısalım iyi değil sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden sayısal okumak istemiyorum çünkü sayısal yapamayacağımı biliyorum benim yerimde sende olsaydın sayısal seçmezdin Karnemde sayısal notlarım hep 40 ın altında geliyor eğer sayısal seçersem zorlanırım yapamam eşit ağırlık bölümünü sevmiyorum istemiyorum sözel desen sözelde zaten meslek yok gelecek yok onu biliyorum ama Dil de gayet güzel meslekler var ingilizcemde iyi bu yüzden Dil bölümünü okumak istiyorum çünkü hedefim ingilizce öğretmenliği benim bir Arkadaşım da lisede Dil bölümünü okudu şuan ingilizce öğretmenliği okuyor ve Dil okuduğuna çok memnun Her şey sayısal değil

• sen zaten dil seçmeye kesin karar vermişsin daha neyini soruyosun aileni nasıl ikna edeceğini mi merak ediyosun

• öfkeli kalabalık Ö kullanıcısına yanıt
    Dostum sayısala yatkınlığın yoksa seçme ama dil de seçme, dile yakın alanları(sözel,tm) vs seçmeni öneririm çünkü dil seçersen sınıfında dersle alakası olmayan tipler de olacak ve alternatif bir alanın olmayacak. TYT altyapısı çok önemli dil alanında sınıfın etkiler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxCrazyBoyxx01

sen zaten dil seçmeye kesin karar vermişsin daha neyini soruyosun aileni nasıl ikna edeceğini mi merak ediyosun

Ailemi nasıl ikna edeceğimi düşünüyorum

• Dil bölümünde alt tarafı 2 tane bölüm var, o da İngilizce öğretmenliği ve tercümanlık. Bunların da puanını tutturamadın mı vay haline. Bizim bir yeğen vardı turist rehberliği istiyordu sınavı iyi gitmedi, tekrar hazırlanacak durumu da yoktu mecburen TYT puanıyla bir yere yerleşti. Yani durumun kritikse aman diyeyim dil bölümüne bulaşma ters bir durumda dım dızlak ortada kalıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratr03

Dostum sayısala yatkınlığın yoksa seçme ama dil de seçme, dile yakın alanları(sözel,tm) vs seçmeni öneririm çünkü dil seçersen sınıfında dersle alakası olmayan tipler de olacak ve alternatif bir alanın olmayacak. TYT altyapısı çok önemli dil alanında sınıfın etkiler.

sayısala yatkınlığım yok sözel bölümde iş yok gelecek yok tm okumak istemiyorum bana göre en iyisi dil bence ayrıca Dil sınıfında başıboş insan yok omlar dilci yani ingilizceyi seven insanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Dil bölümünde alt tarafı 2 tane bölüm var, o da İngilizce öğretmenliği ve tercümanlık. Bunların da puanını tutturamadın mı vay haline. Bizim bir yeğen vardı turist rehberliği istiyordu sınavı iyi gitmedi, tekrar hazırlanacak durumu da yoktu mecburen TYT puanıyla bir yere yerleşti. Yani durumun kritikse aman diyeyim dil bölümüne bulaşma ters bir durumda dım dızlak ortada kalıyorsun.

durum olarak ingilizcem iyi sayısal derslerim iyi değil

• Ben dil seçtiğimde daha YGS/LYS vardı, sınav senemde YKS geldi. Dil sıralamasında ilk sınavda matematik ve fende 10 net daha fazla yapabilen dili fulleyenden daha önde artık. YDT ise seviye tespit sınavı gibi basit bir test, alan dışı giren birisi altyazısız İngilizce film izleyebiliyorsa en kötü 70 net yapar.

Ha ama işsiz kalır mısın? Bu sana bağlı. Bilkent'te %50 bursla Müt-Ter okuyan arkadaşım daha okul bitmeden bir çevirmenlik bürosunda işe girdi. İngilizce öğretmeni olacağım diyorsan da devlette ataması en fazla olan bölümlerden birisi. KPSS'de 68 alan bile atanıyor.

• öfkeli kalabalık Ö kullanıcısına yanıt

Durumdan kastım sosyal ve ekonomik şartlardı  

• Değil. Derslerin genel olarak kötüyse ve çalışmakla aran yoksa meslek öğrenmeni tavsiye ederim. Çok rahat edersin. İngilizce öğretmeni pekala olabilirsin ama atama bekleyen sayısına da bakıp gerçekçi düşünmeni tavsiye ederim. Dil seçeceksen yine seç lise rahat biter ama meslek mutlaka öğren ki gelecekte sıkıntıya düşme.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.