Şimdi Ara

Linux mint ses artırıcı program

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk defa linux mint kurdum ve ilk linux kullanımım. Bilgisayarımın sesi az. Windows da olsa bir sürü program var. linux içinde böyle bir program var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi datRuken -- 25 Şubat 2021; 19:15:39 >

• onu ses ikonu tıkla auido mixer orada output devices ve playback kısmından artırabilirsin. kalide böyle

• Selamlar

Merakımdan soruyorum, Windows'ta ses arttırıcı programlardan örnek verebilir misiniz?

Linux Mint'te (birçok dağıtımda olduğu gibi) ses yükseltici ayarı var.

Sistem Ayarları -> Ses -> Ayarlar veya

Paneldeki ses simgesi -> Ses Ayarları -> Ayarlar

yolunu izleyip ses yükselticinin düzeyini %150'ye arttırabilirsiniz.

• ugurcansayan kullanıcısına yanıt
    Çok fazla kullandığımı söyleyemeyeceğim ama interete baktığımda bir sürü program vardı.
  • ugurcansayan kullanıcısına yanıt

şimdi şöyle

bende creative sound blaster audigy var bu kart p17 çipseti vardı 2007-08 model bilgisayarım windows 10 kurulu bu ses kartına modlu bir driver indirdim. birde .sys ditijal imza ekleyince küçük sorunlarda ortadan kalktı. ses gerkçekten tatminkar hemde yüksek ses çıkıyor.

Sen laptop, mu masaüstü mu kullanıyorsun.

eğer güncel laptopun varsa kaliteli ses veren haporleri al. malum şu an dolar yüksek bizde piranha taşınabilir hapörleri vardı, şarj edilebilir bilgisayara laptopa bağlanabiliyor onlarda alırsan yüksek ses çıkar.

sadece programla alakalı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 26 Şubat 2021; 15:16:54 >
  • datRuken kullanıcısına yanıt

sorun hallettin mi? denedin mi?

• berce B kullanıcısına yanıt
    Yani aslında sorun değildi sadece yazılımsal olarak ses artırıcı bir program varmıdır diye merak ettim. Zaten 1-2 ay sonra masaüstü toplayacağım o yüzden herhangi bir hoparlör almayı düşünmüyorum. Yinede çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcansayan

Selamlar

Merakımdan soruyorum, Windows'ta ses arttırıcı programlardan örnek verebilir misiniz?

equalizerı fulleyince ses baya çıkıyor windowsda
  • datRuken kullanıcısına yanıt

hapörlör çok önemli ses vermede iyi bir sistem toplarken ucuz bir şey alırsan hiç beklendiği gibi olmaz. minton güzel var mıdır hala bilmiyorum. bir araştır. 2 artı 1 bile güzelleri iş yapar.

fiyat performans odaklı ol!

haporlörü daha sonrada alabilirsin. iyi bir kulaklıkta şart!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 26 Şubat 2021; 17:45:0 >
  • Depodan Pulseeffects uygulamasını kurabilirsin. https://github.com/wwmm/easyeffects

Ya da daha basit ama daha işlevsel bir çözüm için, pulseaudio-equalizer paketini aşağıdaki komutlarla PPA deposundan kurabilirsin. https://github.com/pulseaudio-equalizer-ladspa/equalizer

Kod

Yığını:
    sudo add-apt-repository ppa:kelebek333/tools sudo apt-get update sudo apt install pulseaudio-equalizer-gtk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 26 Şubat 2021; 22:28:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurcansayan

Selamlar

bu tür programlarden en basiti kazaa codec içerisinde tool larda arka plan sesi ana ses için normal seviye üstü çıkış sağlayabildiğin gibi

atmos dolby gibi yazılımlarda çok güzel ek özellikler görebilirsiniz.. benzer programların android serileri de var... linux de hiç bakmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

bu tür programlarden en basiti kazaa codec içerisinde tool larda arka plan sesi ana ses için normal seviye üstü çıkış sağlayabildiğin gibi

atmos dolby gibi yazılımlarda çok güzel ek özellikler görebilirsiniz.. benzer programların android serileri de var... linux de hiç bakmadım

Alıntıları Göster

K-Lite codec pack dışında bir bilgim yoktu doğrusu. Dolby Atmos'u da kullananlar gayet memnun, bakalım belki bir gün kısmetse… Bayadır Windows açmıyorum, bunları kenara not edeyim. Teşekkürler 🙂

• kelebekx3 kullanıcısına yanıt

Selamlar, yanlış hatırlamıyorsam pulseaudio Linux Mint'e kurulu geliyor. Hatta bu yüzden sistem arayüzündeki ses ayarlarından ayarlanabileceğini söyledim. Ancak pulseeffects gözümden kaçmış. Linux Mint yazılım deposunda da varmış. Sizinki de hoş bir dokunuş olmuş, teşekkürler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.