Şimdi Ara

Linley Group : A6 işlemcisi Jobs'un projesiydi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
3.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apple elindeki parayla rahatlıkla tamamını satın alabilecek güçte. Fakat durum böyle değil. Rekabet her zaman kullanıcıya daha iyi ürünlerin gelmesini sağlar.

Verilen cümleye göre aşağıdaki boşlukları doldurunuz.

_____ musakka
    Üfürükçü ______
    Ben söyledim,____.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

quote:

Orijinalden alıntı: DGT

quote:

quote:

quote:

İşlemci üretiminin yine Samsung tarafından 32nm fabrikasyon süreci kullanılarak yapıldığı sanılıyor.

İfanlar üstteki cümleyi iyi okusun.Adamlar samsungun desteği ile birşeyler ortaya koyuyor sonra samsunga dava açıyorlar.

Güiüm bence sende iyi oku. Samsunga fason üretim yaptırtmış apple.bu ne demek biliyormusun senin samsung fasoncu bir firma :)

Sakın o teknoloji sadece samsungda olduğu için olmasın???

Güldürme istersen sabah sabah beni.Yüksek sayıda ürünü çabuk üretebileceği için desen eyvallah. Hani yok samsung dan daha yüksek teknoloji kullanan üreticiler mevcuttta .

o islemciyi samsung yapiyorsa demek her satilan iphone'dan Samsung para kazaniyor, satilan Galaxy S3'lerden Apple para kazaniyormu?

Yok o kısmı anlatamazsın bazı arkadaşlara sanırsınki samsung babasının hayrına üretiyor o işlemcileri.Samsungu sadece fasoncu olarak görürler.

Şimdi hiç marka tartışmasına girmek istemiyorum da.

1 - Burada Apple tasarımı denen sıfır işlemci tasarımı değildir. Şu anki ARM bu günlere 1-2 yılda gelmedi. 2008 den bu yana sıfırdan bu seviyede bir işlemci olmaz. Temel lazım. Samsung un hali hazırda yaptığını Apple yeni yaptı denebilir ancak.

2 - Fasonculuk. Hımmm. Cidden bu kadar düşük algılama kapasitesine mi sahip bu forumdakiler. ( Dar bakış açısı perspektif artık hangisini kabul ederseniz. ) Dünyada nerede ise üzerinde dolaylı ya da dolaysız samsung a ait bir parça taşımayan bir ürün yok. Adamların cerrahi alandan tut, dozer gibi her yerde her şeyde parmağı var.

3 - Apple ın bu kadar büyümesinin tek sebebi reklam ve insanların kanması. Apple ın 120 milyar dolar nakit varlığının 102 Milyar dolarının "enayilerden" gelmesi çok çok ilginç. Ayrıca öyle yok apple 600 milyar dolar falan hikaye. Borsa bu. Ciddi bir dava ile. Ciddi bir haber ile Apple hisseleri bile bir anda dibi görebilir. Firmanın piyasa değeri bir saat içinde 1 milyar dolara inebilir. Her çıkışın bir inişi var misali.

A5 işlemci için Samsung un yaptığı yatırım. 4 Milyar Dolar. 9 futbol sahası büyüklüğünde bir alandaki fabrika.
    http://www.teknokulis.com/Haberler/Kurumsal/2012/08/22/samsung-applea-uretim-fabrikasina-4-milyar-dolar-yatirdi

Üstelik Apple ın batması çok daha kolay. Tek bir Konuya odaklanmış çünkü. Yani odaklandığı tek bir noktada bir gün öyle bir çomak sokulacak ki kötü olacak. Ki bu çoktandır var. Samsung a dava açtı. 1 Milyar dolar kazandı. Samsung (Öyle bozukluk yollamak ne demek. 1 milyar dolar benim için bozuk para. Al sadakam olsun demek. ) bozukluk diye ödedi. Ne oldu yani? Bunun sebebi cidden bu muydu. Apple hisse artışı için yaptı bunu. Fanboyları çıldırdı. Hadi destek olalım 3-5 tane daha İpad alalım fıçımıza ( ) saralım. Apple patent davalarına girdi çünki birileri dürtmeye başladı. Çünki elinde bir şey yok. Bunu İPhone5 te de görüyoruz. Cidden. Panaroma mı? Diğer firmalar onu özellik diye saymayı bile bırakacak nerede ise. Cidden yani bir S3 kadarını sunamadı. Samsung ise tek telefon üretmiyor dediğim gibi. Adamlar dozer bile üretiyor. Dünyada adamlara para kazandırmayan bir ürün yok nerede ise. Her üründe Samsung a ait bir parça ya da Patent var.

Piyasa değeri hisse senedidir. Hisse senedi ise içi boş, üzerinde dolar işareti olan bir balondur. sokulan çomaklar bir gün o balonu patlatır. Balon ne kadar şişer ise patlaması o kadar daha kolay olur. Amerikan borsası kaç defa bu şekilde dolandırıldı. Olmayan bir şirket borsaya girer. Olmayan varlığı ile anlaşmalara girer. Balon şişer şişer şişer. Bir gün bir bakmışsınız firmaya ait tek hisse yok. Hepsi satılmış. Çok kısa bir sürede ise durum anlaşılır ve hisse değeri 0 dolar olur.

Şimdi sen kimsin ki bize enayi diyorsun diyen çıkabilir. Ama dikkat. Kimseye enayi demedim. Yarası olan gocunur. Sen İPad ini İPhone unu ciddi ciddi kullanıyorsan bu gayet doğal yani gayet akıllı ve en azından ortalama zeka ve daha üstü zekaya sahipsin demektir.

Ama alma sebebin. Sonradan görmelik ya da özentilik ise; Ya da reklamlar cidden beynini yıkamışsa ( Forumda biri yazmıştı. Bu alet cidden sihirli diye. Neymiş kartvizit oluşturuyormuş. Bunu Nokia bile yıllardır yapıyor. Zaten az dalga geçmediler. Ve %80 böyle. Ben demiyorum. Analizler öyle diyor. ) kusura bakma. Bunları tek kefeye koyarım.

He iş adamısın prestij hesabı diyelim o bile mantıklı. Malum müşteri gözünde iyi bir intiba lazım. Sonuçta yüzbinlerce liralık sözleşmeye çakma 20 liralık saat. Eminönünden alınma defolu pantalon ile gidecek değilsin. Bazı gizli ( Yani açıkça dile getirilmeyen ama olan kurallar. ) kurallar olduğu gerçek.

Şu gerçek. Şişirilmiş bir balon apple. Hisse senedi gene arttı haberi bile hisse senedini artırıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY İşlemci üretiminin yine Samsung tarafından 32nm fabrikasyon süreci kullanılarak yapıldığı sanılıyor. İfanlar üstteki cümleyi iyi okusun.Adamlar samsungun desteği ile birşeyler ortaya koyuyor sonra samsunga dava açıyorlar.
    Güiüm bence sende iyi oku. Samsunga fason üretim yaptırtmış apple.bu ne demek biliyormusun senin samsung fasoncu bir firma :)
    Güldürme istersen sabah sabah beni.Yüksek sayıda ürünü çabuk üretebileceği için desen eyvallah. Hani yok samsung dan daha yüksek teknoloji kullanan üreticiler mevcuttta .
    o islemciyi samsung yapiyorsa demek her satilan iphonedan Samsung para kazaniyor, satilan Galaxy S3lerden Apple para kazaniyormu?

fanboyluk gözlerinizi kör etmiş resmen, piyasanın şartları bu, kuralları bu her üreticler birbirine bir şey ürettiriyor

• apple dizayn ediyor , samsung üretiyor samsungun bişey dizayn ettiği yok kendinizi kandırmayın o üretmese sırada binlerce şirket var onlar üretecek .

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY İşlemci üretiminin yine Samsung tarafından 32nm fabrikasyon süreci kullanılarak yapıldığı sanılıyor. İfanlar üstteki cümleyi iyi okusun.Adamlar samsungun desteği ile birşeyler ortaya koyuyor sonra samsunga dava açıyorlar.
    o islemciyi samsung yapiyorsa demek her satilan iphonedan Samsung para kazaniyor, satilan Galaxy S3lerden Apple para kazaniyormu?
    Yok o kısmı anlatamazsın bazı arkadaşlara sanırsınki samsung babasının hayrına üretiyor o işlemcileri.Samsungu sadece fasoncu olarak görürler.
    Şimdi hiç marka tartışmasına girmek istemiyorum da. 1 - Burada Apple tasarımı denen sıfır işlemci tasarımı değildir. Şu anki ARM bu günlere 1-2 yılda gelmedi. 2008 den bu yana sıfırdan bu seviyede bir işlemci olmaz. Temel lazım. Samsung un hali hazırda yaptığını Apple yeni yaptı denebilir ancak. 2 - Fasonculuk. Hımmm. Cidden bu kadar düşük algılama kapasitesine mi sahip bu forumdakiler. ( Dar bakış açısı perspektif artık hangisini kabul ederseniz. ) Dünyada nerede ise üzerinde dolaylı ya da dolaysız samsung a ait bir parça taşımayan bir ürün yok. Adamların cerrahi alandan tut, dozer gibi her yerde her şeyde parmağı var. 3 - Apple ın bu kadar büyümesinin tek sebebi reklam ve insanların kanması. Apple ın 120 milyar dolar nakit varlığının 102 Milyar dolarının enayilerden gelmesi çok çok ilginç. Ayrıca öyle yok apple 600 milyar dolar falan hikaye. Borsa bu. Ciddi bir dava ile. Ciddi bir haber ile Apple hisseleri bile bir anda dibi görebilir. Firmanın piyasa değeri bir saat içinde 1 milyar dolara inebilir. Her çıkışın bir inişi var misali. A5 işlemci için Samsung un yaptığı yatırım. 4 Milyar Dolar. 9 futbol sahası büyüklüğünde bir alandaki fabrika.http://www.teknokulis.com/Haberler/Kurumsal/2012/08/22/samsung-applea-uretim-fabrikasina-4-milyar-dolar-yatirdi Üstelik Apple ın batması çok daha kolay. Tek bir Konuya odaklanmış çünkü. Yani odaklandığı tek bir noktada bir gün öyle bir çomak sokulacak ki kötü olacak. Ki bu çoktandır var. Samsung a dava açtı. 1 Milyar dolar kazandı. Samsung (Öyle bozukluk yollamak ne demek. 1 milyar dolar benim için bozuk para. Al sadakam olsun demek. ) bozukluk diye ödedi. Ne oldu yani? Bunun sebebi cidden bu muydu. Apple hisse artışı için yaptı bunu. Fanboyları çıldırdı. Hadi destek olalım 3-5 tane daha İpad alalım fıçımıza ( ) saralım. Apple patent davalarına girdi çünki birileri dürtmeye başladı. Çünki elinde bir şey yok. Bunu İPhone5 te de görüyoruz. Cidden. Panaroma mı? Diğer firmalar onu özellik diye saymayı bile bırakacak nerede ise. Cidden yani bir S3 kadarını sunamadı. Samsung ise tek telefon üretmiyor dediğim gibi. Adamlar dozer bile üretiyor. Dünyada adamlara para kazandırmayan bir ürün yok nerede ise. Her üründe Samsung a ait bir parça ya da Patent var. Piyasa değeri hisse senedidir. Hisse senedi ise içi boş, üzerinde dolar işareti olan bir balondur. sokulan çomaklar bir gün o balonu patlatır. Balon ne kadar şişer ise patlaması o kadar daha kolay olur. Amerikan borsası kaç defa bu şekilde dolandırıldı. Olmayan bir şirket borsaya girer. Olmayan varlığı ile anlaşmalara girer. Balon şişer şişer şişer. Bir gün bir bakmışsınız firmaya ait tek hisse yok. Hepsi satılmış. Çok kısa bir sürede ise durum anlaşılır ve hisse değeri 0 dolar olur. Şimdi sen kimsin ki bize enayi diyorsun diyen çıkabilir. Ama dikkat. Kimseye enayi demedim. Yarası olan gocunur. Sen İPad ini İPhone unu ciddi ciddi kullanıyorsan bu gayet doğal yani gayet akıllı ve en azından ortalama zeka ve daha üstü zekaya sahipsin demektir. Ama alma sebebin. Sonradan görmelik ya da özentilik ise; Ya da reklamlar cidden beynini yıkamışsa ( Forumda biri yazmıştı. Bu alet cidden sihirli diye. Neymiş kartvizit oluşturuyormuş. Bunu Nokia bile yıllardır yapıyor. Zaten az dalga geçmediler. Ve %80 böyle. Ben demiyorum. Analizler öyle diyor. ) kusura bakma. Bunları tek kefeye koyarım. He iş adamısın prestij hesabı diyelim o bile mantıklı. Malum müşteri gözünde iyi bir intiba lazım. Sonuçta yüzbinlerce liralık sözleşmeye çakma 20 liralık saat. Eminönünden alınma defolu pantalon ile gidecek değilsin. Bazı gizli ( Yani açıkça dile getirilmeyen ama olan kurallar. ) kurallar olduğu gerçek. Şu gerçek. Şişirilmiş bir balon apple. Hisse senedi gene arttı haberi bile hisse senedini artırıyor.

Kusura bakma arkadaşım ama hayal dünyasında yaşıyorsun. Yani yazdıkların "fanatik bir Samsung hayranı'nın (Ne demekse) hayalleri" Gibi olmuş. Apple kullananlar enayi, Apple balon bir şirket, yok olmaya mahkum. Bu mu senin vizyonun? :)) Yani Apple sadece reklamla ayakta? Bence imkanın varsa bir Apple Shop'a git yurt dışında, ürünleri bir incele, bir dokun. Piyasada bulabileceğin en üst düzey malzeme kalitesi, en iyi endüstriyel dizayn ve en iyi yazılımı göreceksin. Ve bu ürünlerin sahipleri, cihazlarını son noktasına kadar kullanıyorlar. Bundan hiç şüphen olmasın.

Üretime gelirsek; Apple daha önce üretim tesisine sahip olan fakat kaptma kararı alan bir firma. Tim Cook bir röportajda neden üretim işine girmiyorsunuz, ileride üzerinde "Designed in California made in US" Yazan Apple ürünleri görecekmiyiz sorusuna şöyle cevap vermişti; Görebiliriz, hatta şu an bazı parçalar Birleşik Devletler'de üretilmiş yazılabilir. Biz başkasının bizden daha iyi yapamayacağını düşündüğümüz işleri kendimiz yapmayı tercih ediyoruz, tedarik süreci ve yönetimi, mağazacılık vs. gibi. Bir işi eğer bir başkasınında bizim kadar iyi yapabileceğine inanıyorsak o işin çözümünü dışarıdan alıyoruz, mesela üretim gibi. Bir de bu gün Çin'de üretim bandında bire bir çalışabilecek eleman sayısının bir şehri doldurabileceğini ama Birleşik Devletlerde bu eleman sayısının bir elin parmaklarını geçmediğini söylemişti.

Bir de senin bu uzun yazına karşılık, farklı bir başlıkta bir arkadaşın senin gibi birine verdiği bir cevabı buraya yapıştırmak istiyorum.

quote:

Her şeyi teknik veri sananlardan birisin anlaşılan. Rakamların hiç bir öneminin olmadığını tek önemli şeyin "deneyim" olduğunu düşünenlerin olabileceği hiç aklına geliyor mu? Herşeyi geç! Sadece ama sadece iOS kullanmak isteyenin başka seçeneği var mı?

Telefon müşterilerinin %95 i cihazalarını kutusundan çıktığı ilk günki gibi kullanıyor cihaz ömrünü tamamlayıncaya kadar. Bun kişilerin hiç birinin umurunda mı sanıyorsun yukarıda verdiğin veriler, yaptığın analizler ki hiç birine yanlıştır veya doğrudur demiyorum. Bunlar için facebook'a twitter'a girsin, iki resim çeksin. İnternette sorunsuz sörf yaptırsın. Bir de yazılımı sorun çıkartıp baş ağırtmasın yeter.

Dünyada smartphone pazarının %60 i Android'in elinde. iOS'un payı sadece %17! Ama dünya genelinde mobil internet trafiğinin %65 i iOS cihazlarından tüketiliyor. Bu oran Android tarafında %20!!! Buna muhtemelen "Tipik iOS kullanıcısı işe. İşi gücü fecabook, twitter." diyeceksiniz. Hani Android kullanıcıları Einsteins ya! Hani hepsi ciddi işlerin adamı ya.

Ama gel görki mobile Activesync (Mail, calender, task, to do, contacts, sync vs.) trafiğinin de %68 i iOS cihazları tarafından tüketiliyor. Aynı oran Android'de acınacak seviyede; yine %24! Ama pazar payı %60!!!

Flickr diye bir site var meşhur. Oraya en çok fotoğraf yükleyen 5 smartphone'dan 4 ü iPhone modeli. En çok fotoğraf yükleyen 5 cihaz(Kamera, tablet, telefon vs.) listesinde de 3 iPhone modeli var.

Yani vel hasıl kelam bu anlattıklarım iPhone veya iOS kullanıcılarının profilini resmetmek içindi. İOS kullanıcılarını cihazlarını kullanıyorlar. Yok işlemcisi 25 çekirdekli değimiş yok bilmem ne sayfasını yarım saniye geç açıyormuş, yok efendim bilmem ne oyunun 3 FPS daha düşük oynatıyormuş, yok efendim bağlantı hızı 100 değil de 10 muş falan bunlarla ilgilenen kesim %5! Sen yukarıda saydıklarını ancak bu %5 lik kesime anlatırsın.

Bak sana son bir istatistik vereyim. Burası Donanımhaber. Yani bir teknoloji portalı. Buraya teknoloji ile ilgilenen insanlar takılıyor. Bu forumdaki iPhone kullanıcıların yarısından fazlası cihazını jaibrakesiz kullanıyor. İlginç değil mi sence de? Muhtemelen Android tarafında öyle bir istatistik yapılsa benzer sonuç çıkacaktır. Aynı oranlar dünya genelinde şöyle; Jailbreak li iPhone sayısı yaklaşık %5 iken, rootlu Android cihazı sayısı yaklaşık %8... Buyur bir de buradan yak istersen. :D

Dolayısıyla iPhone yine satıiş rekorları kıracak. Rakiplerinin toplamının iki üç katından fazla satacak hemde. Bunu da androidçiler (cihaz rom arayıp durmaktan cihazı kullanmaya fırsat bulamayanlar. Haaa bir de buna özgürlük derler. :D ) fanboyluk olarak adlandıracaklar. Ama biraz argo da olsa güzel bir atasözü vardır tam da bu durum ile ilgili;

İt ürür, kervan yürür.

• İ-phone 5 in işlemcisi samsung s3 ten iyimi değilmi bırakın kim yapmış ne zaman yapmış mevzusunu...Asıl bu konu muallak sanırım....
  • quote:

İşlemci üretiminin yine Samsung tarafından 32nm fabrikasyon süreci kullanılarak yapıldığı sanılıyor.

İfanlar üstteki cümleyi iyi okusun.Adamlar samsungun desteği ile birşeyler ortaya koyuyor sonra samsunga dava açıyorlar.

Çok pis fail
  • Yine başladık yok bunun hatırası yok şunun hatırası vs. İşlemciyi Arm tasarlıyor bu zımbırtı firmlarda üzerinde ufak tefek oynamalar yapıyor. Görende sanki apple işlemciyi baştan tasarlamış anlayacak. Madem işlemci tasarlayacak kapasitesi var, 0 dan başlayıp kendi mimarisi ve komut setlerine göre çalışan bir işlemci yapsın.

iphone 5 hüsranla sonuçlanınca şimdide işlemci üzerinde pazarlama yapıyorlar. Sanki 4 ile 4s arasınra çok hız farkı vardıda işlemci eksik kalmıştı. 225 saat bekleme süresine sahip bir telefon baştan çöptür.
    İphone 4 le ne yapabiliyorsanız 4s lede aynısını yapıyordunuz. Şimdi aynısı ip5 için geçerlidir çünkü teknolojik gelişim ve yenilik olarak hiçbirşey getirmiyor.
    Teknoloji görmek isteyen Lumia 920 ye baksın , bundan sonra iphonu anca 3-5 kuruş parasıyla hava atmak isteyen ergenler alacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Apple kadar çakal firma yok galiba. ölmüş adamın üzerinden mal satmaya çalışıyorlar ayıp ayıp. hadi verin negatifi.

zitiv amca bak sen gidince neler oldu, gözlerimiz yaşla doldu!

• quote:

Orijinalden alıntı: serty23

İ-phone 5 in işlemcisi samsung s3 ten iyimi değilmi bırakın kim yapmış ne zaman yapmış mevzusunu...Asıl bu konu muallak sanırım....

Aynen öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Yine başladık yok bunun hatırası yok şunun hatırası vs. İşlemciyi Arm tasarlıyor bu zımbırtı firmlarda üzerinde ufak tefek oynamalar yapıyor. Görende sanki apple işlemciyi baştan tasarlamış anlayacak. Madem işlemci tasarlayacak kapasitesi var, 0 dan başlayıp kendi mimarisi ve komut setlerine göre çalışan bir işlemci yapsın.

iphone 5 hüsranla sonuçlanınca şimdide işlemci üzerinde pazarlama yapıyorlar. Sanki 4 ile 4s arasınra çok hız farkı vardıda işlemci eksik kalmıştı. 225 saat bekleme süresine sahip bir telefon baştan çöptür.
    İphone 4 le ne yapabiliyorsanız 4s lede aynısını yapıyordunuz. Şimdi aynısı ip5 için geçerlidir çünkü teknolojik gelişim ve yenilik olarak hiçbirşey getirmiyor.
    Teknoloji görmek isteyen Lumia 920 ye baksın , bundan sonra iphonu anca 3-5 kuruş parasıyla hava atmak isteyen ergenler alacaktır.

Tutmayın küçük enişteyi

• Yani jobs çalmış diyorsunuz doğrudur adam resmen apple ı başkalarından çaldığıa göre buna da inanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

İşlemci üretiminin yine Samsung tarafından 32nm fabrikasyon süreci kullanılarak yapıldığı sanılıyor. İfanlar üstteki cümleyi iyi okusun.Adamlar samsungun desteği ile birşeyler ortaya koyuyor sonra samsunga dava açıyorlar.

önemli olan tasarımdır... üretimi yaptırmak değildir. Örneğin arçelik diye bir marka var ülkemde.. bir kaç senede bir yeni seri ürünler çıkarır.. Arçeliğin Türkiyede szadece beyaz eşya üretme fabrikaları vardır. küçük mutfak gereçleri çinde üretilir ve marka basılıp satılır. Burada üretilen eşyalar sadece beyaz eşya sınıfına giren eşyalardır. Bizde fabrika var ama tasarım ise italyan iki firmadan lisanslarak alınır ve üretilir. yani bizde fabrika olmasına rağmen Türk Malı diye gördüğün ürünler aslında italyan iki markadan alınan tasarımların Türkiyede üretilmesidir. Anlayacağın adamlarda fabrika var ama kendisi makine geliştirip tasarım yapamıyor. Lisanslı ürün üretiyor.. tabi burada samsungu aynı kefeye koyamam ama samsungunda görevi burada benzer... tasarımı alıyor üretiyor.. Yani samsungun yaptığı bir nevi işçilik yada diğer tabiri ile hammallık kısmı.. Sen bir binayı yapan mimarı mı tanırsın yoksa yapan ameleleri mi? Selimiye camisini kim yaptı deyince Mimar Sinan mı aklına gelir yoksa dönemin tuğla taşıyan harç karıştıran ameleleri mi yaptı dersin???

ağlattın beni ya çok doğru konuşmuşsun helal olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

quote:

Çok pis fail
  • quote:

Islemcinin ayrintilarini vermek yerine, yok soyle yapilmis yok boyle yapilmis, yok Steve Jobs'un fikriyimis yok bilmem kac tane on-sparis almis gibi bilgiler verilmeye devam ediyor....ben simdi cok daha eminimki bu islemci rakip telefonlarin islemcilerinin gerisinde olacak

Açıkçası hiç bir benchmark testini takmam ama siz androidçiler çok takıyorsunuz buna Apple ürünlerine hep burdan çamur atıyorsunuz fakat bilmiyorsunuz ki o benchmarklarda geri kalan işlemciler sizin ''güçlü'' işlemcili telefonlarınızdan daha iyi performans gösteriyor . Apple bu sefer ki tasarımıyla 1.2 Ghz de çalışan iki çekirdekli işlemciyle galaxy s3'ü benchmarklarda geride bıraktı zaten GPU olarak iphone 4s bile S3'ten iyi siz tabi bilmeyebilirsiniz bunu doğal . Eğer benchmarklarda bile geride bıraktıysa iPhone 5 nasıl bir şey olucak çok merak ediyorum hem yazılım hem donanım mükemmel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celaldk -- 20 Eylül 2012; 19:11:47 >

• apple'ın işlemcilerini her zaman samsung üretmiştir onda şaşıracak bir şey yok samsungu severim ama bada yamuğundan sonra soğudum
  • quote:

quote:

İşlemci üretiminin yine Samsung tarafından 32nm fabrikasyon süreci kullanılarak yapıldığı sanılıyor. İfanlar üstteki cümleyi iyi okusun.Adamlar samsungun desteği ile birşeyler ortaya koyuyor sonra samsunga dava açıyorlar.

önemli olan tasarımdır... üretimi yaptırmak değildir. Örneğin arçelik diye bir marka var ülkemde.. bir kaç senede bir yeni seri ürünler çıkarır.. Arçeliğin Türkiyede szadece beyaz eşya üretme fabrikaları vardır. küçük mutfak gereçleri çinde üretilir ve marka basılıp satılır. Burada üretilen eşyalar sadece beyaz eşya sınıfına giren eşyalardır. Bizde fabrika var ama tasarım ise italyan iki firmadan lisanslarak alınır ve üretilir. yani bizde fabrika olmasına rağmen Türk Malı diye gördüğün ürünler aslında italyan iki markadan alınan tasarımların Türkiyede üretilmesidir. Anlayacağın adamlarda fabrika var ama kendisi makine geliştirip tasarım yapamıyor. Lisanslı ürün üretiyor.. tabi burada samsungu aynı kefeye koyamam ama samsungunda görevi burada benzer... tasarımı alıyor üretiyor.. Yani samsungun yaptığı bir nevi işçilik yada diğer tabiri ile hammallık kısmı.. Sen bir binayı yapan mimarı mı tanırsın yoksa yapan ameleleri mi? Selimiye camisini kim yaptı deyince Mimar Sinan mı aklına gelir yoksa dönemin tuğla taşıyan harç karıştıran ameleleri mi yaptı dersin???

• quote:

quote:

Yaptiginiz yorum fail olmus, verdiginiz son ornek Apple Mimar Sinan degil Sultan Selim yerine konulur (Sulat Selim yaptini farzdiyorum) Mimar Sinan kendi gidip burda camii yapcam demedi ve maaliyeti kendisi karsilamadi, baskasi gelip Mimar Sinana soyle boyle yapcan dedi, yani padisahlar gelip mimar sinana camileri yaptirdi, Apple'in Samsunga gelip islemciyi yaptirdigi gibi*

*sizin sacma mantiginizi ve orneginizi kullanarak daha az sacma bir ornek oldu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 20 Eylül 2012; 20:26:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Yaptiginiz yorum fail olmus, verdiginiz son ornek Apple Mimar Sinan degil Sultan Selim yerine konulur (Sulat Selim yaptini farzdiyorum) Mimar Sinan kendi gidip burda camii yapcam demedi ve maaliyeti kendisi karsilamadi, baskasi gelip Mimar Sinana soyle boyle yapcan dedi, yani padisahlar gelip mimar sinana camileri yaptirdi, Applein Samsunga gelip islemciyi yaptirdigi gibi* *sizin sacma mantiginizi ve orneginizi kullanarak daha az sacma bir ornek oldu bu

Mantık girişin iyi olsa da sen de hatalısın, burada apple maliyeti karşılıyor, sultan selim oluyor ama mimar sinan ise işlemciyi tasarlayan elemanlar, bu elemanların isimlerini tanıdık şu an ama işin diğer kısmı işlemciyi tasarlayana firma olarak bakarsak, yapım ve tasarlama olarak apple, ürettirme de apple olduğundan mimar sinan ve sultan selim aynı kişide toplanabiliyor, tabi o zamanlarda bu 2'li bir firma kursaydı :) firma olduktan sonra bu işler fazla önem arz etmiyor yani kendi fabrikası olsa o dönemin tuğlacıları da apple olarak geçerdi genel bakışta :)

Ayrıca verdiği örnek saçma değil, gerçekten yukarıdaki duruma bağlı olarak doğru bir yaklaşım, apple üretin diyecek de kimse kabul etmeyecek mi, iş başka aşk başka arkadaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

apple dizayn ediyor , samsung üretiyor samsungun bişey dizayn ettiği yok kendinizi kandırmayın o üretmese sırada binlerce şirket var onlar üretecek .

Benim bildiğim Cortex işlemciler alınmadan önce ARM firmasından lisans alınır. Lisans üzerine firmaya özel ek tasarımlar yaparsın. Hacimli üretme yeteneğin varsa kendin üretim bantlarından çıkartırsın işlemcini. Yoksa TSMC ye Samsung a verirsin onlar üretir. Apple da bu ürünü Apple A6 işlemci olarak adlandırır. Yanlış mıyım?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.