Şimdi Ara

Limit , Türev , İntegral

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
17.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu konular kolaymıdır zormudur? Bu yıl 12 yim bunları göreceğiz matematikte.

• Türevle limit acayip basit, integral zorlayabilir ama üstüne gidersen yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldGiyotin

Türevle limit acayip basit, integral zorlayabilir ama üstüne gidersen yapabilirsin.

Dostum ciddimisin acaip basit derken? 11 deki logaritma , matrisler kadar basitmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: missioncomplete

quote:

Orijinalden alıntı: GoldGiyotin

Türevle limit acayip basit, integral zorlayabilir ama üstüne gidersen yapabilirsin.

Dostum ciddimisin acaip basit derken? 11 deki logaritma , matrisler kadar basitmidir?

Alıntıları Göster
    Basit tabi ya, ezberle formüllerini yap bu kadar. Uygulamasını tabi lisede anlatmıyorlar üniyi bekleyeceksin onun için...

• quote:

Orijinalden alıntı: NeverDies7

Şunu söyleyeyim Lisede zor ya da kolay die bir konu yok.Mantığını kavradıktan sonra bütün konuları rahatlıkla yaparsın ama x karenin türevini alırken baştakı 2yi katsayı olarak yazıp üssünü bir azaltıcaz diye ezberlersen çok zorlanırsın ilk önce mantıgını kavra sonra pratik yollardan çözersin zaten.Mantığını kavrayamazsan değişik soru türlerine yorum yapamazsın ve ezberlediğin şeyler de bu durumda sana yardım edemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood1991

Basit tabi ya, ezberle formüllerini yap bu kadar. Uygulamasını tabi lisede anlatmıyorlar üniyi bekleyeceksin onun için...

Alıntıları Göster
    Zor diye biliyordum ya biraz baktım hiç bilmediğim için karmaşık geldi biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mURADİM61

Daha konuya girmeden bakarsan tabi zor gelir.En basit şöyle söyleyeyim;Örneğin limitx bire giderken denklemdeki x'in yerine 1 yazarsın çıkar(en basit şekli).
    Sana bir öneri kesinlikle formül ezberleme,sadece mantığı kavra ki bu, bol soru çözümüyle sağlanır.

Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeverDies7

quote:

Orijinalden alıntı: mURADİM61

Daha konuya girmeden bakarsan tabi zor gelir.En basit şöyle söyleyeyim;Örneğin limitx bire giderken denklemdeki x'in yerine 1 yazarsın çıkar(en basit şekli).
    Sana bir öneri kesinlikle formül ezberleme,sadece mantığı kavra ki bu, bol soru çözümüyle sağlanır.

Kolay gelsin...

Alıntıları Göster
    hiç biri zor değil kavraman önemli hatta eğlenceli bile oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Rebel Dragonite

hiç biri zor değil kavraman önemli hatta eğlenceli bile oluyor

Alıntıları Göster
    Sağolun arkadaşlar zorlanacağımı sanıyordum rahatladım sayenizde ama mantığını kavramam gereken o kadar ders varki hangisine yetişecem ya (anadolu teknik lisesi) birde ygs-lys stresi.

• quote:

Orijinalden alıntı: missioncomplete

Sağolun arkadaşlar zorlanacağımı sanıyordum rahatladım sayenizde ama mantığını kavramam gereken o kadar ders varki hangisine yetişecem ya (anadolu teknik lisesi) birde ygs-lys stresi.

Alıntıları Göster
    Yalan söylüyolar. Zor. Lisedeki dandik eğitimle integral türev limit yapmak aşırı zor. Zamanında bana herkes mantığını kavra çok kolay falan derdi, yok öyle bir şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Yalan söylüyolar. Zor. Lisedeki dandik eğitimle integral türev limit yapmak aşırı zor. Zamanında bana herkes mantığını kavra çok kolay falan derdi, yok öyle bir şey.

Alıntıları Göster
    Tabi ya. Çalış. Gerekeni yap. Evde bak sadece, at hafızaya sınava öyle gir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperkin

Tabi ya. Çalış. Gerekeni yap. Evde bak sadece, at hafızaya sınava öyle gir.

Alıntıları Göster
    Bak sana söylüyorum. Limiti iyi öğren sonra türevde kolaylık çekersin. Türevi iyi öğren Yapamayacağın soru kalmaz. Fizikteki hız problemleri bile çok kolaylaşıyo. Sadece belli durumlara göre bikaç basit kuralı var. onlarıda öğrenirsen sorun kalmaz. Ama integral hepsinden zordur. Tamamen ezber diyebiliriz. Bazı yerlerde bi tanıma t diceksin. Bazı yerlerde sinüs t diceksin dönüşümler filan kullanacaksın ama mantığı kavrarsan oda kolay

• quote:

Orijinalden alıntı: forumid_12

Bak sana söylüyorum. Limiti iyi öğren sonra türevde kolaylık çekersin. Türevi iyi öğren Yapamayacağın soru kalmaz. Fizikteki hız problemleri bile çok kolaylaşıyo. Sadece belli durumlara göre bikaç basit kuralı var. onlarıda öğrenirsen sorun kalmaz. Ama integral hepsinden zordur. Tamamen ezber diyebiliriz. Bazı yerlerde bi tanıma t diceksin. Bazı yerlerde sinüs t diceksin dönüşümler filan kullanacaksın ama mantığı kavrarsan oda kolay

Alıntıları Göster
    integral ezber mezber değildir saçma sapan konuşmayın.sadece türev ezberdir ama çokkk kolaydır.türevi bilirsen integral logaritmadan bile kolay o derece.(lise için konuşuyorum tabi)

• quote:

Orijinalden alıntı: forumid_12

Alıntıları Göster
    Limit -> Aslında çok zor bir konudur ancak lise düzeyinde oldukça kolay. Başta zor gelse bile türev öğrenildikten sonra çok kolaylaşcak.
    Türev -> Limitle aynı kaderi paylaşıyor ancak burda ezber devreye girdiği için bir miktar daha zor; ayrıca türevin uygulamaları bu sefer işin içinde ancak bunlar türevin kolay kısmını oluşturuyor.(Bu dediğim için temel analatik geometri ve fonksiyon bilgisinin kusursuz olması şart)
    İntegral -> Aynı şekilde dememe gerek var mı? İntegral kusursuz türev bilgisi ister kendince kalıp ve ezberleri vardır bu yüzden hepsinden daha zor gelcektir. İşlendiği zaman türev tam kavranmamış olcak; eğer türevin tüm kurallarını ezbere bilirsen iyi bir fonksiyon bilgisinde lise seviyesinde sıkıntı çıkmaz.

Kısaca türevi çok iyi öğrenmen gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: KedilereFisildayanAdam

Limit -> Aslında çok zor bir konudur ancak lise düzeyinde oldukça kolay. Başta zor gelse bile türev öğrenildikten sonra çok kolaylaşcak.
    Türev -> Limitle aynı kaderi paylaşıyor ancak burda ezber devreye girdiği için bir miktar daha zor; ayrıca türevin uygulamaları bu sefer işin içinde ancak bunlar türevin kolay kısmını oluşturuyor.(Bu dediğim için temel analatik geometri ve fonksiyon bilgisinin kusursuz olması şart)
    İntegral -> Aynı şekilde dememe gerek var mı? İntegral kusursuz türev bilgisi ister kendince kalıp ve ezberleri vardır bu yüzden hepsinden daha zor gelcektir. İşlendiği zaman türev tam kavranmamış olcak; eğer türevin tüm kurallarını ezbere bilirsen iyi bir fonksiyon bilgisinde lise seviyesinde sıkıntı çıkmaz.

Kısaca türevi çok iyi öğrenmen gerek.

Alıntıları Göster
    Bi noktadan sonra rasyonel sayılardan daha kolay geliyo

Ekleme:Bi nokta dediğimde:fonksiyon,trigonometri,logaritma,parabolün tam olarak öğrenilmesidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dişi Dökülen Nijeryalı -- 5 Ekim 2010; 21:21:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dişi Dökülen Nijeryalı

Bi noktadan sonra rasyonel sayılardan daha kolay geliyo

Ekleme:Bi nokta dediğimde:fonksiyon,trigonometri,logaritma,parabolün tam olarak öğrenilmesidir

Alıntıları Göster
    Basit konulardır ama özellikle mühendislik okumayı düşünüyorsan bu 3ünü çok iyi öğrenmeni tavsiye ederim. Hiç bir şey görmesen bile türev, integral her daim karşına çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotheRDie -- 5 Ekim 2010; 21:23:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Basit konulardır ama özellikle mühendislik okumayı düşünüyorsan bu 3ünü çok iyi öğrenmeni tavsiye ederim. Hiç bir şey görmesen bile türev, integral her daim karşına çıkacak

Alıntıları Göster
     Limit , Türev , İntegral

• quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

Limit , Türev , İntegral

Alıntıları Göster
     Limit , Türev , İntegral

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C1E9C52E6

Limit , Türev , İntegral

Alıntıları Göster
    ilk defa görüceksin dikkatli olursan kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

ilk defa görüceksin dikkatli olursan kolay

Alıntıları Göster
    kolay diyenlere bakma. zor sorabilecekleri nadir konulardan

anlaması test çözmesi kolay olabilir ama bu konular çoğu şeyi kapsıyor ve yeni soru çeşitleri çıkabilecek konular
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.