Şimdi Ara

LİFE İS STRANGE: Detaylar, Teoriler, Zaman >> MIND F*CK!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  LİFE İS STRANGE: Detaylar, Teoriler, Zaman >> MIND F*CK!

Life is Strange zamanda sıkışıp kalmış bir kızımızı yönlendirdiğimiz, seçimlerimizin bir sonraki hareketimizi etkilediği bir oyun.

Evet bu sadece bir oyun ama içerisinde çeşitli paradokslar içerdiği de bir gerçek. Bir bulmaca çözermişcesine bu paradokslara cevap arayacağız her ne kadar paradoksun halen bir paradoks olarak kalacağını bilsek de.

_-_LİFE İS STRANGE: TEORİLER_-_

_-_LİFE İS STRANGE UFAK DETAYLAR - EASTER EGG'LER_-_

YOUTUBE SERİSİ

Mevcut Teoriler; [Linkler Mevcut]
    Evsiz Kadın
    Ruh İkizi
    Renkler
    Kaçınılmaz Ölüm
    Max aslında Rachel mıydı?
    ...

Karakterler ve sakladıkları sırlar
    Mr. Jefferson
    Chloe
    Rachel
    ...

Easter Egg
    Telefon kulübesi
    Tuhaf sesler
    Piramit
    Semboller
    Gravitiler
    ...

GÜNCEL DURUM: 1.Sezon Tüm Bölümleri Yayınlandı -- 2.Sezon Yolda [2017 1.Çeyrek] -- Televizyon Dizisi Yolda [Zamanı Belli Değil]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 24 Ağustos 2016; 18:42:31 >

• Takip. Bazı sırlarından haberdarım. Daha fazlası da vardır zaten.Yabancı forumlarda bol bol teoriler dolaşıyor. Bizim de ihtiyacımız vardı böyle konuya.
  • Takipteyim. Episode 1 vardi henüz sıra gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 3 Temmuz 2015; 22:18:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Outlaw-E

Takipteyim. Episode 1 vardi henüz sıra gelmedi.
    Oyunun zaten az aşağıda başlığı var ayrıca başlık açmak gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metroid

Oyunun zaten az aşağıda başlığı var ayrıca başlık açmak gereksiz.

Alıntıları Göster
    Hazırlayana teşekkürler..
  • metroid kullanıcısına yanıt
    Evet, kesinlikle haklısın ama konu başlığında toplamak istedim bilgileri, ilk yorumda. Temiz olsun dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vl.Murad

Evet, kesinlikle haklısın ama konu başlığında toplamak istedim bilgileri, ilk yorumda. Temiz olsun dedim
    Life is Strange: Detaylar, Teoriler B2 -- Timeloop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 6 Temmuz 2015; 12:25:14 >

• quote:

Life is Strange: Detaylar, Teoriler B2 -- Timeloop

Alıntıları Göster
    2. bölümden beri aklımdaydı, son bölümü oynayınca da iyice kafama yatan bir düşünce. Sizce Max, Rachel mıydı?

• Episode 3 de kullanılmayan bir cutscene tarzı video bulmuşlar.Elinde hazırladığı şey ilaç tarzı birşey olabilir mi? Ve oradaki adam kim?

https://www.youtube.com/watch?v=uNtf3NaKBmg&app=desktop
  • Great.Wave kullanıcısına yanıt
    İlk önce Fake zannettim dedim fanların nasıl bir hayal gücü var. Sonra hatırladım cutsnece olduğunu (tabi halen fake olma ihtimali var)

Mr. Jefferson olabilir mi?? Benim için şüpheli biri

Mekan Kate'in tasvir ettiği yere de benziyor; aydınlık, beyaz, hastane gibi bir yer...
  • Vl.Murad kullanıcısına yanıt
    Adam Episode 3/Movies in içinde Dark Room diye bir video dosyasını paylaşmış. Siz de bulabilirsiniz büyük ihtimal.

Ben de Episode 2 den beri şüpheleniyorum o adamdan. Gizli telefon görüşmeleri vs gözüme battı baya. Kate in dosyasını daha önce de görmüştük ne ifade ediyor bilmiyorum ama. Kate le ilgili bir komplo döndüğü kesin gibi. Episode 4 de Dark Room olayını anlarız artık 1-2 hafta kaldı zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Great.Wave

Adam Episode 3/Movies in içinde Dark Room diye bir video dosyasını paylaşmış. Siz de bulabilirsiniz büyük ihtimal.

Ben de Episode 2 den beri şüpheleniyorum o adamdan. Gizli telefon görüşmeleri vs gözüme battı baya. Kate in dosyasını daha önce de görmüştük ne ifade ediyor bilmiyorum ama. Kate le ilgili bir komplo döndüğü kesin gibi. Episode 4 de Dark Room olayını anlarız artık 1-2 hafta kaldı zaten.
    Life is Strange: Detaylar, Teoriler B3 -- Seçilmiş kişi

Pekala nihayet sıkıcı kısmı atlattık, nedense böyle 3 bölümlük tuhaf bir giriş oldu. Anlatmak istediğim şeyi anlatmaya çalıştım fakat pek beceremedim, ki zaten pekte anlaşılabilecek... Tamam NOKTA

Bundan sonraki bölümler çok daha keyifli olacak, size göstermek istediğim çok şey var!

• quote:

Life is Strange: Detaylar, Teoriler B3 -- Seçilmiş kişi

Pekala nihayet sıkıcı kısmı atlattık, nedense böyle 3 bölümlük tuhaf bir giriş oldu. Anlatmak istediğim şeyi anlatmaya çalıştım fakat pek beceremedim, ki zaten pekte anlaşılabilecek... Tamam NOKTA

Bundan sonraki bölümler çok daha keyifli olacak, size göstermek istediğim çok şey var!

Alıntıları Göster
    helal olsun kardeşim devam

• quote:

Orijinalden alıntı: WildClawzz

helal olsun kardeşim devam

Alıntıları Göster
     LİFE İS STRANGE: Detaylar, Teoriler, Zaman >> MIND F*CK!  LİFE İS STRANGE: Detaylar, Teoriler, Zaman >> MIND F*CK!

Bu sahnede ter döken kaş kişi var :) bu kadar detaylı inceleyeceğimizi hiç tahmin etmezdim ama keyifliydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vl.Murad -- 3 Ağustos 2015; 19:43:46 >

• quote:

LİFE İS STRANGE: Detaylar, Teoriler, Zaman >> MIND F*CK!  LİFE İS STRANGE: Detaylar, Teoriler, Zaman >> MIND F*CK!

Bu sahnede ter döken kaş kişi var :) bu kadar detaylı inceleyeceğimizi hiç tahmin etmezdim ama keyifliydi

Alıntıları Göster
    Böyle bebe oyunları niye oynuyorsunuz anlamış değilim

• Şu sanat eseri sonunda hak ettiği değeri görüyor forumda, konu sahibi arkaşada çok teşekkürler. Konunun önceki mesajlarında Spoiler butonu kullanılmadan Spoiler paylaşılmış onun için ben de öyle yapacağım ama yine de uyarayım:

EPISODE 4'Ü BİTİRMEYENLER OKUMASIN

Episode 4, 3. bölüm kadar iyi değildi bence. Tabii ki harikaydı ama 3. bölüm bir başkaydı. En gerilimli bölüm 4.bölümdü kesinlikle tempo çok yüksekti ve bundan dolayı da (+ olarak mı - olarak mı değerlendirirsiniz bilmem) vurucu olması beklenen yerler çok hızlı geçildi. Bir tane şoku atlatamamışken diğerleri peşpeşe geldi. Sonu yine harikaydı ama teorilerde Dark Room'da yapılanları da Mr.Jefferson'ı şüpheli olarak okuyunca da çok şaşırtıcı gelmedi.

4.bölümden sonraki teoriler için Youtube'dan Geek Remix kanalını izleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaban arısı

Şu sanat eseri sonunda hak ettiği değeri görüyor forumda, konu sahibi arkaşada çok teşekkürler. Konunun önceki mesajlarında Spoiler butonu kullanılmadan Spoiler paylaşılmış onun için ben de öyle yapacağım ama yine de uyarayım:

EPISODE 4'Ü BİTİRMEYENLER OKUMASIN

Episode 4, 3. bölüm kadar iyi değildi bence. Tabii ki harikaydı ama 3. bölüm bir başkaydı. En gerilimli bölüm 4.bölümdü kesinlikle tempo çok yüksekti ve bundan dolayı da (+ olarak mı - olarak mı değerlendirirsiniz bilmem) vurucu olması beklenen yerler çok hızlı geçildi. Bir tane şoku atlatamamışken diğerleri peşpeşe geldi. Sonu yine harikaydı ama teorilerde Dark Room'da yapılanları da Mr.Jefferson'ı şüpheli olarak okuyunca da çok şaşırtıcı gelmedi.

4.bölümden sonraki teoriler için Youtube'dan Geek Remix kanalını izleyebilirsiniz.
    1 ay kadar ara vermem gerekti, haliyle konuda başlamadan bitmiş gibi oldu. 4. Bölümde çok daha fazla detay gözüme çarptı, diyaloglar çok ilginçti :) Büyük sonu söylememe gerek yok zaten, kimileri için tahmin edilen bir şeydi.

Bende zaten tüm bu işe Geek Remix sayesinde başladım, videolarım onun izinden gidecek. Tabi ilk 3 videoda olduğu gibi kendi yorumlarım, düşüncelerimle ve elbette de kendi oyun tecrübelerimle aktaracağım. Onlarca videoluk bir seri planlıyorum, Episode 5'e yetişecektir hepsi. Gerekirse ilk 3 videoyu da tekrar düzenlerim. Konuyu da hafifden toparlarım

• quote:

1 ay kadar ara vermem gerekti, haliyle konuda başlamadan bitmiş gibi oldu. 4. Bölümde çok daha fazla detay gözüme çarptı, diyaloglar çok ilginçti :) Büyük sonu söylememe gerek yok zaten, kimileri için tahmin edilen bir şeydi.

Bende zaten tüm bu işe Geek Remix sayesinde başladım, videolarım onun izinden gidecek. Tabi ilk 3 videoda olduğu gibi kendi yorumlarım, düşüncelerimle ve elbette de kendi oyun tecrübelerimle aktaracağım. Onlarca videoluk bir seri planlıyorum, Episode 5'e yetişecektir hepsi. Gerekirse ilk 3 videoyu da tekrar düzenlerim. Konuyu da hafifden toparlarım

Hocam onlarca detay, teori videosu olunca elbet biri tutuyor,sonra oyun istenen etkiyi yaratmiyor.

• Bu chloe den nefret ediyorum. Tek yaptigi ayak bağı olmak. Saçma sapan işlere bizi sürüklemek, başımıza bela açmak. Bölüm 2 yi bitirdim. 3 e şimdi başlıyorum.

Kate i kurtaramadim, yazık oldu.
  • Episode 4 bitti.

Olacaklar hakkında tahminim;
    rachel ve max arasında bir bağ var. Akrabalarmi yoksa kardeşleri bilmiyorum ama kesinlikle bir bağlantı olduğunu düşünüyorum. İkiz olabilirler belkide.

O odadan bizi kurtaracak kişinin garip bir şekilde nathan yada chloe in üvey babası David olabilir diye düşünüyorum.

Rachel i kurtarmak icinse Warren ile olan selfiemiz kilit nokta olacak. Hemen o sahneye geri dönüp olacakları rachel a anlatip bir çözüm bulabiliriz. Sonu ne olur bilmiyorum ama aklımdan gecen bunlar.

Jefferson dan beklemiyordum böyle bir puştluk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 9 Ağustos 2015; 22:33:38 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.