Yüzbaşı
02 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 1)
Gönderileri
BSC ye giremiyorum bir süredir, Edge tarayıcısında normal çalışmıyor. Bir bakabilirseniz çok sevinirim ^^ Şu an mobil arayüzü kullanıyorum.

Evet Chrome da düzgün çalışıyor ama onu bırakalı baya oldu, Edge varken kullanasım gelmiyor

İyi günler!
Oculus konusunu kapatmak zorundayım, konu da emek verdiğim yazılar silinince ve tekrar yazmaya üşendiğimden (en azından dh'de) böylesini uygun gördüm.

Kusura bakmayın, yazmaya-çizmeye; haber vermeye buradan devam edeceğim;http://flador.net/sanalgercekcilik/oculus-rift/

arada ziyaretime gelirsiniz Siteyi doldurmaya da finallerimden sonra başlayarım, şu an birazcık boş

Life is Strange zamanda sıkışıp kalmış bir kızımızı yönlendirdiğimiz, seçimlerimizin bir sonraki hareketimizi etkilediği bir oyun.

Evet bu sadece bir oyun ama içerisinde çeşitli paradokslar içerdiği de bir gerçek. Bir bulmaca çözermişcesine bu paradokslara cevap arayacağız her ne kadar paradoksun halen bir paradoks olarak kalacağını bilsek de.

_-_LİFE İS STRANGE: TEORİLER_-_

_-_LİFE İS STRANGE UFAK DETAYLAR - EASTER EGG'LER_-_

YOUTUBE SERİSİ

Mevcut Teoriler; [Linkler Mevcut]
Evsiz Kadın
Ruh İkizi
Renkler
Kaçınılmaz Ölüm
Max aslında Rachel mıydı?
...

Karakterler ve sakladıkları sırlar
Mr. Jefferson
Chloe
Rachel
...

Easter Egg
Telefon kulübesi
Tuhaf sesler
Piramit
Semboller
Gravitiler
...

GÜNCEL DURUM: 1.Sezon Tüm Bölümleri Yayınlandı -- 2.Sezon Yolda [2017 1.Çeyrek] -- Televizyon Dizisi Yolda [Zamanı Belli Değil]
XBOX LİVE - 2015 YAZ İNDİRİMLERİ

İyi, kötü Yaz İndirimlerinin sonuna geldik, bundan sonrakiler de pek umrumuzda olmayacak zaten. Malum oyun çıkacak Kasım da; FALLOUT 4

Geçmiş İndirimler

XBOX ONE
Assassin’s Creed Chronicles: China----------------------------------------50%
Titanfall Deluxe Xbox--------------------------------------------------------60%
Battlefield Hardline Standard Edition-------------------------------------40%
Battlefield Hardline Deluxe Edition----------------------------------------40%
Dragon Age Inquisition-----------------------------------------------------50%
Dragon Age Inquisition Deluxe Edition----------------------------------50%
Dragon Age Inquisition Jaws of Hakkon---------------------------------33%
Ori and the Blind Forest---------------------------------------------------25%
Goat Simulator-------------------------------------------------------------33%
Far Cry 4 Gold Edition----------------------------------------------------60%
Far Cry 4 -------------------------------------------------------------------60%
Terraria----------------------------------------------------------------------60%
Screamride-----------------------------------------------------------------50%
Sleeping Dogs Definitive Edition-----------------------------------------50%
LEGO Batman 3: Beyond Gotham Deluxe Edition---------------------75%
Slender: The Arrival-------------------------------------------------------- 50%
The Telltale Games Collection----------------------------------------------50%
The Walking Dead: The Complete First Season-------------------------50%
The Walking Dead: Season Two-------------------------------------------50%
The Walking Dead: Season 1 and Season 2 – Bundle------------------50%
Borderlands: The Handsome Collection-----------------------------------40%
Killer Instinct Complete Collection-----------------------------------------60%
Diablo III: Reaper of Souls Ultimate Evil Edition------------------------50%
Grand Theft Auto V Great White Shark Card----------------------------25%
Sniper Elite 3 Ultimate Edition--------------------------------------------50%
WWE 2K15------------------------------------------------------------------50%
WWE 2K15 Digital Deluxe Bundle---------------------------------------50%
Middle Earth: Shadow of Mordor----------------------------------------50%
State of Decay Year One Survival Edition------------------------------33%
Dying Light ----------------------------------------------------------------30%
Dying Light Ultimate Edition--------------------------------------------30%
Mortal Kombat X ---------------------------------------------------------25%
Mortal Kombat X Premium Edition-------------------------------------25%
Halo: The Master Chief Collection Digital------------------------------40%
Killer Instinct Season 2 Ultra Edition----------------------------------40%
Saints Row IV: Re-elected & Gat out of Hell--------------------------60%
Outlast Bundle of Terror------------------------------------------------50%
Need for Speed Rivals Complete Edition-----------------------------50%
Lara Croft and the Temple of Osiris ----------------------------------60%
White Night -------------------------------------------------------------50%
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved -----------------------------50%
Game of Thrones – Season Pass (Episodes 2-6)--------------------40%
Game of Thrones – The Complete First Season (Episodes 1-6)---50%
Tales from the Borderlands – Season Pass (Episodes 2-5)--------40%
Tales from the Borderlands The Complete (Episodes 1-5)---------50%
Watch Dogs --------------------------------------------------------------50%
Legend of Korra----------------------------------------------------------50%

XBOX 360
The Orange Box ---------------------------------------------------------75%
Mortal Kombat ----------------------------------------------------------75%
Far Cry 4 -----------------------------------------------------------------60%
GTA IV Games ----------------------------------------------------------80%
Grand Theft Auto: San Andreas -------------------------------------75%
Injustice: Gods Among Us --------------------------------------------75%
State of Decay----------------------------------------------------------50%
WWE 2K15 --------------------------------------------------------------50%
F1 2014 -----------------------------------------------------------------60%
Mass Effect ---------------------------------------------------------------80%
Dragon Age: Origins------------------------------------------------------75%
Dragon Age 2 --------------------------------------------------------------80%
Assassin’s Creed Revelations--------------------------------------------50%
Assassin’s Creed Brotherhood ------------------------------------------50%
Assassin’s Creed III -------------------------------------------------------50%
Watch Dogs ----------------------------------------------------------------50%
Prototype 2 ----------------------------------------------------------------75%
Dead Rising 2 --------------------------------------------------------------80%
Sleeping Dogs --------------------------------------------------------------75%
Goat Simulator -------------------------------------------------------------50%
Risk ---------------------------------------------------------------------------50%
Legend of Korra ------------------------------------------------------------50%
Need For Speed Rivals ----------------------------------------------------50%
Need For Speed Most Wanted---------------------------------------------75%
Slender: The Arrival---------------------------------------------------------50%
Trials Fusion -----------------------------------------------------------------60%
Monopoly Plus --------------------------------------------------------------50%
Geometry Wars 3: Dimensions Evolved---------------------------------50%
Titanfall Deluxe Edition----------------------------------------------------50%
Crysis 3 ----------------------------------------------------------------------75%
Game of Thrones: Season 1 – Season Pass-----------------------------40%
Tales from the Borderlands Season Pass--------------------------------40%
Fable Trilogy ---------------------------------------------------------------75%
Destiny ---------------------------------------------------------------------67%

DEALS WİTH GOLD FIRSATLARI

XBOX ONE
Funk of Titans-------------------------------%50
Lords of Fallen-------------------------------%60
Destiny Expansion Pass--------------------%25
Destiny DLC 2 – House of Wolves --------%25
Destiny DLC 1 – The Dark Below---------%25

XBOX 360
Mutant Blobs Attack* ---------------------------------------60%
Monaco: What’s Yours Is Mine*----------------------------60%
Bloodrayne: Betrayal*---------------------------------------60%
Blood of the Werewolf* ------------------------------------- 60%
The Bridge* ---------------------------------------------------60%
Warhammer 40,000: Space Marine*----------------------60%
Kane & Lynch: Dead Men* ---------------------------------75%
Kane and Lynch 2 --------------------------------------------80%
Battlestations: Midway*--------------------------------------80%
Battlestations Pacific* ---------------------------------------80%
Destiny Expansion Pass*------------------------------------25%
Destiny Expansion II: House of Wolves*-------------------25%
Destiny Expansion I: The Dark Below*--------------------25%

------------------------------------------------------------

İNDİRİM ÖZETİ - XBOX ONE

TL ile belirttiklerim Türkiye Bölgesine ait

Assassin's Creed Chronicles: China---------------------------------// 11,35 TL
Diablo III: Reaper of Souls------------------------------------------ // 30 Dolar US-RUS Store
FAR CRY 4 --------------------------------------------------------------// 21 dolar RUS STORE // 24 Dolar US STORE
FAR CRY 4 Gold Edition ----------------------------------------------// 28 dolar RUS STORE
Game of Thones Episodes 2-6---------------------------------------// 29,50 TL // 8,86 Dolar RUS STORE
Goat Simulator--------------------------------------------------------- // 16,75 TL // 4,5-5 Dolar RUS-US STORE
Halo: The Master Chief Collection------------------------------------ // 26 Dolar RUS STORE
Lara Croft and the Temple of Osiris --------------------------------- // 19,60 TL // 5 Dolar RUS STORE
Middle-earth™: Shadow of Mordor™---------------------------------// 20 Dolar US STORE
Ori and the Blind Forest------------------------------------------------// 5,60 Dolar RUS STORE
Outlast: Bundle of Terror ----------------------------------------------// 10,30 Dolar RUS STORE
State of Decay: Year-One Survival Edition -------------------------- // 46,75 TL
Slender: The Arrival -----------------------------------------------------// 12,50 TL // 4,5-5 Dolar RUS-US STORE
Sleeping Dogs™ Definitive Edition ------------------------------------// 32,50 TL // 10,60 Dolar RUS STORE
The Walking Dead: Season 1 and Season 2 - Bundle -------------// 55,00 TL // 18 Dolar RUS STORE
Dying Light ------------------------------------------------------------- // 35 Dolar US-RUS STORE
Dying Light Ultimate Edition ------------------------------------------// 45 Dolar RUS STORE // 49 Dolar US STORE
Watch Dogs -------------------------------------------------------------// 42,50 TL // 15 Dolar RUS-US STORE
White Night-------------------------------------------------------------// 21,50 TL // 6,65-7,50 Dolar RUS-US STORE
Wolfenstein Bundle----------------------------------------------------// 40 Dolar US STORE

İNDİRİM ÖZETİ - XBOX 360

TR bölgesinde satın alınabilen ürünlerden seçme bir liste. US Store'da satılan oyunları da ekleyebilirim ama pek çoğunda zaten bölge hatası verecektir

The Bridge //7,30 TL
Kane&Lynch 2 //11,80 TL
Battlestations Pacific // 11,80 TL
State of Decay // 18,25 TL
GTA IV // 11,80 TL
Far Cry 4 // 25,60 TL
Mortal Kombat (9) // 12,25 TL
F1 2014 // 29,60 TL
Dragon Age: Origins // 12,25 TL
Assassin's Creed 3 // 14,50 TL
Watch Dogs // 32TL
Prototype 2 // 21 TL
Dead Rising 2 // 13 TL
Sleeping Dogs // 12,25 TL
Goat Simulator // 12,50 TL
RISK // 12,50 TL
Need For Speed Rivals // 24,50 TL
Need For Speed Most Wanted // 16,25 TL
Slender: The Arrival // 12,50 TL
Crysis 3 // 12,25 TL
Fable Trilogy // 36 TL
Destiny // 47,52 TL
Monopoly Plus // 12,50 TL
Trials Fusion // 19,60 TL
Selam beyler [PROJEM İPTAL] Planlarımın benzerinin bulunduğu bir site zaten varmış, geç haberimiz oldu...

""Ben de aynı işe 2011 yılında giriştim ve hala devam ediyorum. Aynı şekilde amacım reklamsız ve temiz bir Xbox topluluğu oluşturmaktı. Biz siteyi blog ve forum olmak üzere ikiye ayırdık. Blogda eskiden güncel haberler vardı ancak yazar sıkıntısı yüzünden haber akışını kestik ve şuan sadece bilgilendirici yazı, rehber ve yardımcı dökümanları blog kısmına ekliyoruz. O yüzden asıl amacımız forumda kaliteli ve seviyeli bir topluluk oluşturmak. Yazılımcı olduğum için forumda etkileşimi ve verimliliği arttıracak sistemler üzerinde çalışıyorum. Geliştirdiğim bazı sistemleri aşığa anlatıyorum, benim amacım da sizin yapmak istediğiniz şeylerle paralel olduğu için bu sistemler de fikirlerinizle örtüşüyor, en azından incelemenizi isterim.

Oyuncu Bulma sistemi ile oyuncuların online/co-op oynamak istediği oyunlarda arkadaş bulmasını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Xbox 360 ve Xbox One için oluşturduğumuz iki ayrı oyun kütüphanesi mevcut ve buradan arkadaş aradığınız oyunları işaretliyorsunuz. Bu oyunlar sizin profilinize eklenirken aynı zamanda sizin Live bilgileriniz de oyun sayfasına ekleniyor. Bu sayede o oyunu oynamak isteyenlerin aktif bir listesini tutuyoruz ve buradan o oyunu oynamak isteyenleri arkadaş olarak ekliyorsunuz.

Aktivite sistemimizin iki farklı kullanım tarzı var. Birincisi etkinlik düzenliyorsanız bunu duyurmak, ikincisi ise "X günü Y saatinde Z oyununu oynuyorum gelmek isteyen olursa beklerim" demek. Yani örneğin akşam Battlefield 4 oynayacaksınız, aktivite sistemine ekliyorsunuz ve görenler oyununuza dahil oluyor. Ayrıca yeni bir aktivite oluşturduğunuz zaman o oyunu takip eden yani Oyuncu Bul sisteminde adını yazdıran kişilere de aktiviteniz hakkında bildirim gidiyor. Böylece etkinliklerin takibini kolaylaştırmayı, online oynayacağınız oyuna topluluktan arkadaşların katılmasını yada tersi olarak sizin var olan oyunlara/gruplara katılmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

Ayrıca forumdaki Xbox Live entegrasyonu sayesinde profilinize gamertaginizi bağlayarak avatarınızı, gamerscorunuzu, son oynadığınız oyunları vs. listeleyebiliyorsunuz. Bu bilgiler ile hazırlanan topluluk içi bir lLeaderboardumuz da mevcut. Hatta bu bilgileriniz mesajlarınızın yanında da gözüküyor. Bu sayede de forumda konuştuğunuz kişiler hakkında yada okuduğunuz mesajın yazarı hakkında biraz daha bilgi almış oluyorsunuz.

Son olarak da takip ettiğiniz oyunların bilgisini kullanarak bir matchmaking sistemi üzerinde çalışıyorum ama bu henüz geliştirme aşamasında.

Biraz uzun olduğunun farkındayım ama böyle bir topluluk oluşturmak için ben de çok çabalıyorum ve bu sistemleri geliştirmek için de ciddi zaman harcıyorum. Bu yüzden güzel bir tanıtımını yapmak ve insanların haberdar olmasını istedim. Sonuçta bu sistemleri Türk oyuncuların işlerini kolaylaştırmak için tasarladım ve kimse kullanmayınca da kimseye bir faydası olmuyor. Tek istediğim gerçekten bu çabalarımın karşılığında insanların işine yarayan şeyler yaptığımı görmek :)

Sonuna kadar okuyanlara teşekkür ederim :) -dnzprmksz """

GÜZEL GÜNLERDİ, BİR PROJEM VARDI, for gamers by gamers dan filan bahsediyordum...

For Gamers by Gamers tarzı bir yaklaşımla yeni Xbox Topluluk sitesi kurdum. Uzun zamandır eksikliğini hissettiğim bir konuydu. Genel olarak ilgimizi çeken haberlerin, videoların haricinde siteyi asıl açma sebebim olan Etkinlik kısmı sanırım başrolü üstlenecek.

Türkiyedeki en geniş kitleye sahip hatta tek de olabilir, Xbox topluluğu DH'de, burada. Sizlerinde kabulüdür ki Forum bazı konularda topluluğu yürütmek için pek uygun değil. İşte benim henüz Alpha aşamasında olarak nitelendirdiğim çözümüm;

http://flador.net/xboxcemiyeti/

Bahsettiğim gibi, henüz ilk aşamada ve hedefim; herkesin rahatça ulaşabileceği, düzenleyebileceği, katılabileceği etkinlik sayfasını geliştirmek olacak. Ve tabi ki sizlerin isteği doğrultusunda siteyi düzenlemek. Şimdiden altını çizmek istiyorum sitede hiç bir zaman reklam olmayacak! Reklamın en fazlası sponsorluk (MS Türkiye-DR) şeklinde olur ki site o konuma gelir mi bilemem.

İkincisi isteyen herkesi "Yazar" yapabilirim. Site sonuçta ortak malımız. Kimseye herhangi bir şekilde sorumluluk yüklemem, kafanıza göre takılın

Yorumlarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum, sizce böyle bir site kurmam yerinde bir karar mı olmuş??

XBOX Cemiyeti (İsim isteğe göre değişebiliriz)
Araba peugeot 3008 araba aküsü boşaldığından olmalı tasarruf moduna girdi araba çalışmıyor.

Yıl 2014 en azından arabayı çalıştıracak kadar enerji sakladığını düşünüyorum
Aşağıda da göründüğü gibi oyunlar kısımında hiç bir gösterim yok. Hangi oyunlar gelmiş, neler indirimde, bu ay gold'da neler var hiç birinden haberim olmuyor. Sizde de durum böyle mi??? Kendi oyunlarımı dahi bazen göremiyorum, ancak açıp kapatınca geri geliyorlar çok sinir bozucu...

Olması gereken:

Bendeki:
Televizyonumda DVI ve VGA girişleri var. DVI X360 tarafından işgal edilmiş durumda. Geriye VGA kalıyor.

Ancak okuduğuma göre HDMI'ı VGA'a çevirmek pekte kolay değilmiş. İyi bir dönüştürücü gerekiyormuş.

Bende internetten şu ürünü sipariş ettim;

S-link SL-HVS15

Ürün bugün geldi fakat evde ne kadar cihaz kablo varsa hepsini tüm kombinasyonlarıyla denememe rağmen sonuç alamadım. Ürünü geri iade edeceğim.

Sizce aldığım ürün mü yanlış yoksa bir sorun olma ihtimali daha mı yüksek?
Ayrıca almam gereken ürün ne olmalı?

<<Bunca zaman 21inç TV ile idare ettim. (Gerçi uzun bir süre dedemlerdeki TV'yi kullanmıştım) Konsolu artık salona taşıma vakti geldi demiştim ki planlar umduğum gibi olmadı.
Dönüştürücüde ses çıkışı olması da gerekli. Ses sistemim maalesef Spdıf desteklemiyor. Başka türlü ses almam mümkün değil.

Şimdiden teşekkürler...
Televizyonumda DVI ve VGA girişleri var. DVI X360 tarafından işgal edilmiş durumda. Geriye VGA kalıyor.

Ancak okuduğuma göre HDMI'ı VGA'a çevirmek pekte kolay değilmiş. İyi bir dönüştürücü gerekiyormuş.

Bende internetten şu ürünü sipariş ettim;

S-link SL-HVS15

Ürün bugün geldi fakat evde ne kadar cihaz kablo varsa hepsini tüm kombinasyonlarıyla denememe rağmen sonuç alamadım. Ürünü geri iade edeceğim.

Sizce aldığım ürün mü yanlış yoksa bir sorun olma ihtimali daha mı yüksek?
Ayrıca almam gereken ürün ne olmalı?

<<Bunca zaman 21inç TV ile idare ettim. (Gerçi uzun bir süre dedemlerdeki TV'yi kullanmıştım) Konsolu artık salona taşıma vakti geldi demiştim ki planlar umduğum gibi olmadı.
Dönüştürücüde ses çıkışı olması da gerekli. Ses sistemim maalesef Spdıf desteklemiyor. Başka türlü ses almam mümkün değil.

Şimdiden teşekkürler...
Yanlış alarm bir daha kine görüşmek üzere...

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MiniMesa PC
Mobil cihaz
Lumia 925
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Oyun Platformu
Xbox One
Oyun Platformu
Xbox 360
Takım
Galatasaray
Steam
VIMurad
TV
Philips 42PFK6309
Ses Sistemi
Logitech Z-506
Tablet
İpad Mini
Xbox Live GamerTag
ASSASSİNSTR
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon Coolpix s9100
İşlemci
Pentium G3258
Anakart
Asus H81M-PLUS
Sabit Disk
Sandisk Ultra Plus 128gb SSD
Sabit Disk
Seagate Barracuda 7200rpm 1TB
Sabit Disk
Seagate Desktop 2TB
Ekran Kartı
Asus GTX 760 DirectCU II OC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 636
İkinci El Bölümü Mesajları: 25
Konularının görüntülenme sayısı: 18.370 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 347 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.