Şimdi Ara

Life is Strange (2015) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
15
Favori
23.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oyunun Linki:

http://store.steampowered.com/app/319630/

Platform: PC, PS3, PS4, X360, XONE
    Tür: Aksiyon, Macera
    Geliştirici: DONTNOD Entertainment
    Yayımcı: Square Enix
    Çıkış Tarihi: 29 Ocak 2015

Life is Strange: Episode 1 - Chrysalis PC

Metascore 78

http://www.metacritic.com/game/pc/life-is-strange-episode-1---chrysalis

Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU]
     Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU]
     Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU]

Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

Processor: Dual Core 2.0GHz or equivalent
    Memory: 2 GB RAM
    Graphics: ATI or NVidia card w/ 512 MB RAM (not recommended for Intel HD Graphics cards)
    DirectX: Version 9.0
    Hard Drive: 3 GB available space

ÖNERİLEN:
    Processor: Dual Core 3.0GHz or equivalent
    Memory: 2 GB RAM
    Graphics: ATI or NVidia card w/ 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 260 or ATI HD 4890)
    DirectX: Version 9.0
    Hard Drive: 3 GB available space
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Oyunu maalesef Xbox da oynarken ps4 de devam edip en baştan oynamak zorunda kaldım. Buda gecikmesine sebep oldu son bölümün.

Nasıl açıklasam bilmiyorum. Baya bir oyun oynamışımdır sayısını söylemek zor ama life is strange kadar içime işleyen belki birkaç oyun vardır belki yoktur. Daha iyi oyunlar var ama bu oyunun yeri ve bıraktığı duygu çok farklı diğerlerinden.

Ben sonunda arcadia bay i feda ettim. Mantığım ile değil duygularım ile hareket ettim kısaca. Bütün oyun boyunca chloe için uğraştık şimdi ölmesine izin vermeye içim el vermedi. Kurtardım, pişman değilim

Oyuncuların %45 chloe yi kurtarırken % 55 i arcadia bay i kurtarmış. Sonuç olarak benle hemfikir olan ciddi kitle varmış.

Umarım oyunun devamı gelmez. Max yada chloe yerine kimi koyabilirim bilmiyorum yada başka karakterleri Nasıl sevebiliriz bundan sonra hiçbir fikrim yok. Farklı karakterle devam oyunu gelebilir demişti çünkü yapımcılar. Gelmesin.

Dontnod a çok baskı yapmışlar ve dağıtımcı bulamamışlar ana karakteri kadın değil erkek yap diye. Adamlar direnmiş ve Max i değiştirmemişler. Square Enix tereddütsüz kabul etmiş bu haliyle. İyikide etmişler.

Maxine unutulmaz karakterlerim Arasına girmiş oldu.

Edit ile eklenenler :
    William hakikaten harika bir baba oyun içinde. Ölmesine izin verirken oldukça üzüldüm. Nedense inanılmaz bir sempati besledim kendisine.

Joyce da harika anne profili. Çabalıyor uğraşıyor sevdiriyor kendisini bir şekilde. Şartlar filan kolay değil onun içinde.

Diğer bir karakter olan David e hiç kin beslemedim. Birşeylerin peşinde olduğu belliydi hep. Chloe ile atışmasında onun yanında durdum. İyikide öyle yapmışım. David reyizde yanıltmadı beni.

Oyunun en büyük artısı kendi adıma oyundan öte film gibi sanki. Her karakterin bir ağırlığı var. Duygusal olarak muhakkak etkiliyor sizi. Telltale ın oyunları life is strange yanında bence basit kalıyor.

Game of the year Witcher 3 yada fallout 4 olabilir ama benim gönlümün game of the year ı kesinlikle life is strange

Unutmadan Warren. delikanlı çocuksun iyisin ama seni hiç sevmedim.
    Ne sarılmasına izin verdim ne öpmesine max in. Leave dedim sadece
    . Kıskandığım içindir belkide.

Max ve chloe için yorumum yok. Ne desem boş.

PC için Türkçe olarak daha sonra Baştan tekrar oynarım. Bir süre unutmaya çalışmak daha iyi sanırım şimdilik..
    Forumda oyuna az ilgi gösterilmesi üzücü bir durum.

Bir kitap ya da film düşünün, baş rolde siz varsınız ve hikaye siz nasıl isterseniz öyle şekilleniyor. Senaryo olarak oynadığım en güzel oyun! Başka hiçbir oyunda, verdiğim kararların ardından bu kadar fazla düşünmedim. Verdiğim kararları sorgulamadım.

İngilizce çoğumuz için problem olabilir fakat çevirilerden memnun kalacağınızı da düşünmüyorum. (Örnek= Eksik Tarih )

Oynamayanlar ve mesajımı görenler bu oyuna bir şans verin. Pişman olmayacaksınız.

EP 3 bitiren arkadaşlar varsa oyun üzerinde konuşmak isterim.
    Global Game Awards'ta

Life is Strange 2015'in en iyi oyunlarında 2.oldu(1.Witcher 3)

Kategorilerde ise şöyle:

En iyi Adventure(macera) oyunu kategorisinde 1.

En iyi hikaye kategorisinde 2.

En orjinal yapım kategorisinde 1.

Witcher birinci olmuş olabilir ama bende yılın en iyi oyunu Life is Strange diyorum,

Bakalım birdaha böyle oyun gelecek mi...

Diğer ödülleri merak eden varsa:
    http://www.game-debate.com/awards/2015
  •  Life is Strange (2015) [ANA KONU]

• Hikaye ilgi çekici oyun dinamikleride yavaş yavaş belli olur takip edeceğim.
  • Remember Me eksikleri olsa da farklı ve eğlenceli bir oyundu bana kalırsa,bu da en az onun kadar iyi bir oyun olur umarım
  •  Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU] Life is Strange (2015) [ANA KONU]

• Life Is Strange'in geliştiricileri endüstriyi değiştirmek istemiyor

Dontnod Entertainment, oyun endüstrisine adım attığından itibaren toplamda 2 oyun geliştirdi ve her iki oyunun da ana kahramanları, kadınlar oldular.

Bu durum da uzun zaman boyunca sektörü domine eden kadın ana karakterlerin azlığı tartışmasını tekrardan gündeme getirdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan stüdyonun yönetmeni Jean-Maxime Moris, sanılanın aksine böyle bir niyetleri olmadığını, farklılaşmak amacıyla böyle davranmadıklarını açıkladı. Bu durumun sadece bir tesadüften ibaret olduğunu dile getiren Moris, her şeyin senaryoya bağlı olduğunu, önümüzdeki günlerde erkek ana kahramanlı bir oyun geliştirebileceklerini belirtti.

http://www.merlininkazani.com/Life_Is_Strangein_gelistiricileri_endustriyi_degistirmek_istemiyor-haber-76357p1.html

• Minimum Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows 7 | Windows 8
    CPU: Intel Core 2 Duo E4400 2.0GHz | AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ 2.0GHz
    Graphics Card: Nvidia GeForce 315 512MB | AMD Radeon HD 5450 512MB
    RAM: 2 GB
    Disk Space: 3 GB
    DirectX: 9

Önerilen Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows 7 | Windows 8 | Windows 8.1
    CPU: Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz | AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ 3.0GHz
    Graphics Card: Nvidia GeForce GTX 260 | AMD Radeon 4890
    RAM: 2 GB
    Disk Space: 3 GB
    DirectX: 9

Toplamda 5 bölümden oluşacak olan Life is Strange'in ilk bölümü, 30 Ocak 2015 tarihinde Xbox360, Xbox One, PS3, PS4 ve PC platormları için piyasada olacak.
  • Life is Strange - İlk 8 Dakika [Oynuyoruz]

• Life Is Strange İncelemesi

• Pek ilgi yok sanırım. Daha ben de oynayamadım fakat çok ilgimi çeken bir oyun. Twitch'ten spoiler yememeye çalışarak ufak takiplerim de oldu. Yarın ya da öbür gün tüm bölümleri satın alıp, ilk bölümü oynamayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asetil Co A -- 6 Şubat 2015; 0:26:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş güç sebebiyle çok fazla oyun oynamaya vakit bulamıyorum ama ilk bölümü bir oturuşta bitirdim. Bu tür interaktif sinema tarzı oyunlar çok ilgimi çekiyor. PS'te Heavy Rain, Beyond Two Souls gibi oyunlar hep içimde ukteydi, sırf bunları oynamak için PS3 almayı düşündüğüm bile oldu. Life is Strange şimdilik bu isteğimi karşıladı gibi.

Henüz ilk bölüm olduğu için hikayenin çok azını biliyoruz ancak biraz klişe gibi duruyor. (spoiler vermeden biraz Butterfly Effect filmini andırdığını söyleyebilirim) Yeni bölümler de gelince bu konuda daha net birşeyler söyleyebiliriz. Hikaye kadar önemli bir diğer unsur da bu hikayenin nasıl sunulduğudur. Çizimler (grafikler) çok güzel. Seslendirmeler de öyle. Dudak hareketlerinin konuşmalara uymaması en başta biraz yadırgansa da oyunun güzelliğini gölgelemiyor. Müzikler ise tek kelimeyle mükemmel, akşamdan beri Spotify'dan oyunun müziklerini dinliyorum tekrar tekrar.

Bu tarz oyunlara ilgisi olan herkese tavsiye ederim. Yanlış hatırlamıyorsam 5 bölüm için toplam 28 TL gibi bir fiyatı vardı. Sadece ilk episode'un bile bu parayı hakettiğini söyleyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tristam

İş güç sebebiyle çok fazla oyun oynamaya vakit bulamıyorum ama ilk bölümü bir oturuşta bitirdim. Bu tür interaktif sinema tarzı oyunlar çok ilgimi çekiyor. PS'te Heavy Rain, Beyond Two Souls gibi oyunlar hep içimde ukteydi, sırf bunları oynamak için PS3 almayı düşündüğüm bile oldu. Life is Strange şimdilik bu isteğimi karşıladı gibi.

Henüz ilk bölüm olduğu için hikayenin çok azını biliyoruz ancak biraz klişe gibi duruyor. (spoiler vermeden biraz Butterfly Effect filmini andırdığını söyleyebilirim) Yeni bölümler de gelince bu konuda daha net birşeyler söyleyebiliriz. Hikaye kadar önemli bir diğer unsur da bu hikayenin nasıl sunulduğudur. Çizimler (grafikler) çok güzel. Seslendirmeler de öyle. Dudak hareketlerinin konuşmalara uymaması en başta biraz yadırgansa da oyunun güzelliğini gölgelemiyor. Müzikler ise tek kelimeyle mükemmel, akşamdan beri Spotify'dan oyunun müziklerini dinliyorum tekrar tekrar.

Bu tarz oyunlara ilgisi olan herkese tavsiye ederim. Yanlış hatırlamıyorsam 5 bölüm için toplam 28 TL gibi bir fiyatı vardı. Sadece ilk episode'un bile bu parayı hakettiğini söyleyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

Türkçe Yama yayınlandı...

http://turkceoyunmerkezi.com/life-is-strange-ep1-turkce-yama-calismasi.html

Geçen günlerde çalışmaları gördüm ve direk aldım.İngilizce yetersiz olduğundan şuan için bu tip hikayeli oyunlarda türkçe yamalıları tercih edip satın alıyorum.Umarım diğer bölümler çıkıtğındada yamaya devam ederler

• DATE MISSING = EKSİK TARİH
  • HAYAT NE KADAR ACAYİP! // Life is Strange - İlk 10 Dakika

• Episode 2 çıktı mı arkadaşlar?
  • ben bu oyunu bitirdikten sonra dontnod firması en sevdiğim firma life is strange ise en sevdiğim oyun oldu hayatımda oynadım en güzel oyun, bu resmen bir efsane denemeyen varsa denesin(cod gta tarzı hikayesi boş,sadece patlamalı aksiyon oyunları seviyorsanız nolur deneyip salak salak yorumlar yapmayın bu aradığınız oyun değil)
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    martın ortasında çıkıcak
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.