Şimdi Ara

LİAN-Lİ ye rakip geliyor bizimki OSMAN-Lİ :))OSMANLİ TUTMADI ŞİMDİ KARŞINIZDA UZAYLİ :)) zuhaha (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
14.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o su deposu bu kasaya küçük kalıcak biraz ayrıca ehiem pompayıda içine alıcak bi su kabı yapacağım bu şekilde sıfır ses elde ediceğim ve daha fazla su kullanarak tüm kompanentleri rahat bir şekilde soğutmayı planlıyorum
    bu arada resimlerde görünmüyor fakat ön tarafta bir adet de 240 lık radyatörümüz olucak o yüzden hacmi küçük su deposundan vaz geçtim fakat istenirse onuda bir yere monteleye bilirim çünkü kasada yer çok
    kasanın sağ bölümü tamamen soğutmaya adandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mülo26 -- 26 Mayıs 2008; 23:51:05 >
  • su tankının devamı olabilirmi olmassa 2 hortum tak içine uv at süs olsun
  • neden olmasın. soğutma sistemine onu da dahil edebiliriz. nolur o zaman su miktarı artar. nasılsa pompamız saatte 2 ton su basabiliyor. dediğin içine uv doldurulup göze çarpacak bir şekilde konuladabilir. bu ilk kasada çok şeyler öğrendik. böyle bir kasayı düşünürken estetikten çok, o/c ve sessizlik ön planda kaldı. performansa öncelik veren bir düşünceydi. yine de tamamen bitmeden değerlendirme yapmak benim içinde zor. bu kasa bitsin yenisi geliyor inş. kağıt üzerinde çalışıyoruz. ben bu işte ustalaşayım derken batmazsam iyidir. sporsor bulmam lazım en kısa zamanda

http://modcase.blogcu.com/

• harika bir calısma... super gidiyor.. kasayı imal etmeyi dusunursenız ılk alıcınız benim.Tam aklımdaki iskelet ve radyator yerleşimi de mozart taki gibi.Kutu hali ve anakart tablası yerleşmiş hali ( fan delikleri olmadan,kapagın kesilmemiş hali vs.. ) ne kadara mal oldu?
  • Btince çok güzel olucak belli .. Tebrik ederim
  • güzel çalışma başarılar iyi gidiyor yanlız bir sorum var kasanın duvarlarını iskelete vidalanmamış vida yerine kaynakmı yapıldı tam net göremedim cünkü.
  • kolay gelsin abime malzemeler süper ..
  • kasa güzel gidiyor ama dışarda güzel şeyler yaparsın umarım.yoksa lianliler gibi peynir tenekesi gibi bi görüntüsü olmasın kasanın tebrik ediyorum çabalarından dolayı kolay gelsin
  • çok güzel olucak kolay gelsin kardeşim...
  • yorumlarınıza teşekkürler,

Scream Of Pain; iskelete L şeklinde kıvrılmış olan yan duvarları (demir sac) iskelete içeriden pop perçin ile montaj yaptım.

woxed;bu kasanın köşeli hatları ve teneke kutu görünümü hakkındaki düşüncelerine katılmak durumundayım fakat tam bittikten sonra bu tarz kasa görünümlerini beğenecek insanlar olduğunuda düşünüyorum. bundan sonraki kasa çalaışmalarımızda senin sevdiğin tarzı da deneyeceğiz ayrıca kişinin isteğine görede kasa tasarlamayı vede yapmayı düşünüyoruz .

aopen700 ; kasanın kutu şekli ve anakart tablasının yerleşmiş halinin bana malzeme maliyeti :

1x1 cm standart demir profil 10 metre ...................... = 12 ytl
    0,70 mm kalınlık 2x1 merte demir saç ...................... = 25 ytl
    100 adet 4 mm pop perçin....................................... = 3 ytl
    kaynak, kesici ve delici alet uç takımları toplam........ = 14ytl *matkap,dekupaj ucu, kesme ve taşlama taşı
    saç kesimi ve büktürme işlemi için ücret.................... = 10 ytl
    ikinci el kasa........................................................... = 15 ytl *anakart tepsisi cd room yuvaları için
    nakliye oldu bana sanayiden getirirken malzemeleri = 20 ytl
    toplam 99 ytl

*bu fiyata artan mazemelerde dahil. ;bunlar kapakların içine yerleştirmek için gerekli profil. bir miktar saç ,perçin ve kalan işlerde kullanılacak uçlarda dahil.

220 vollta çalışan pompalar için molex 12 volta dönüştüren devre (10 ytl ) (her kasada olması gerekmiyor)
    kasanın tamamlanabilmesi için ; yan kapaklar ve öndeki su haznesi izleme penceresi için flexi (25ytl)
    flexi leri kapaklara montaj için alien başlı vida somunlar 40 adet (4 ytl)
    power ve reset düğmeleri ve ledler için (15ytl )
    anti pas ve son kat için tiner dahil yaklaşık (25 ytl )

tahmini giderler bunlar toplam aksesuarsız kasanın Malzeme maliyeti bunlarla beraber 165-170 ytl arası olucak

isteğe göre ultraviole boya ve uv ışıklandırma ,fan ızgarası,zevke uygun renkte fan, fan konturol,220 voltta çalışan pompalar için molex 12 volta dönüştürücü devre ,radyatör hortum rekor,yüksek hacimli flexsi su deposu.piyasada bulunan veya kendi tasarımınız her hangi bir ürünü temin yapım ve montaj imkanı sunmaya çalışacağım.
     LİAN-Lİ ye rakip geliyor bizimki OSMAN-Lİ :))OSMANLİ TUTMADI ŞİMDİ KARŞINIZDA UZAYLİ :)) zuhaha

devre rolesi, reset power butonu ve ledler, plexi montaj vidaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mülo26 -- 27 Mayıs 2008; 21:41:10 >

• bu kasa bitince nasıl olcak çok merak ediorum ama LİAN-Lİ ye rakip olduğu kesin :D
  • Güzel birşey olacak kanımca
  • Dostum gidişat süper sonucunu merakla bekliyeceğim... Şimdiden kafamı kurcalattın acaba hayalimdekini bende yapabilirimiyim..
  • kasanın gidişatı iyi dostum..biran önce bitirde bizde görelim..ama bitince zaten güzel olacak çok merak etmeye gerek yok
  • eee hadi bekliyoruz ama merakta bırakma adamı...
  • gerçek mod bu olsa gerek
  • dewamını bekliyoruzz sabırsızlıklaa
  • o düğmelerde ışık var mı acaba? bir de nereden aldığınızı söylerseniz almak isteyenler için iyi olacaktır çünkü bir ara forumda aranıyordu yanlış hatırlamıyorsam
  • çok güzel olacak durmaksızın devam =)
  • yaa beyler ben antepi gezdim fan grilden eser yok 12 cm fan bile yok :S
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.