Şimdi Ara

LİAN-Lİ ye rakip geliyor bizimki OSMAN-Lİ :))OSMANLİ TUTMADI ŞİMDİ KARŞINIZDA UZAYLİ :)) zuhaha

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
14.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasayı araştırdım şu 360 lık radyatör takılabilen uygun bir kasa bulamadım. var ama istediğim gibi değil. ya kasa çok dar yada çok pahalı. şöyle kafama göre bi kasa hayal ettim ve ufak ufak işe koyuldum. 360 lık artı 240 lık radyatör takabileceğim bi kasa tasarladım. dual bişiy oldu buda
    şimdilik bunlar çıktı ortaya. bilmiyorum ilerde nası bi hal alacak. halen yapım aşamasında. tamamen duygusal nedenlerden işler çok yavaş ilerliyor.

LİAN-Lİ ye rakip geliyor bizimki OSMAN-Lİ :))OSMANLİ TUTMADI ŞİMDİ KARŞINIZDA UZAYLİ :)) zuhaha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mülo26 -- 7 Ağustos 2008; 21:28:08 >

• Güzel Olacak Gibi Ama

Hadi Hayırlı Olsun Basarılar..!
  • bencede güzel bişi cıkcak ortaya
  • teşekkürler problemchild::
    daha fazla resim yükleyemiyorum nette bir problem var sanırım
    resimlere ayrıca blog sayfamdan bakabilirsiniz
    http://modcase.blogcu.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mülo26 -- 25 Mayıs 2008; 23:35:26 >
  • Hocam resimleri ImageShack a upload edip direct linkini [simage]buraya[/simage] yapistirirsan resimlerin gozukecektir. hem resim sinirlamasi da yok o sekilde..

Onun disinda kasan cok guzel gidiyo. Tavsiyem one bi tane 25 lik fan takman tam ortaya (bu tur kasa yapanlarin hepsine bu tavsiyeyi verdim ama gercekten cok guzel duracagina inaniyorum
  • malzemeleride yazasrsan sevinirim...
  • tabiyki arkadaşlar zaman buldukça resimleri çoğaltacağım vede kullandığım mazemeleri fiyatları ile yazacağım
    kasa şu an biçimsiz görüne bilir ama bittiğinde bişiye benzeyecek
    hatta beğenen isteyen olursa istenilen şekilde kasa yapabilirim
  • vallaha ben çok umutluyum çok güzel bir kasa olacak yalnız sana tavsiyem ışıklandırmayı çok önem ver bu kasada güzel duracağına inanıyorum...
  • elbette uv siz olmadan olmaz mazemeler hazır bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mülo26 -- 26 Mayıs 2008; 21:25:32 >
  • hazırlık güsel olmuş hadi bakalım sabırsızlıkla sonunu beklıyorum ii bişi cıkcak ortaya maliyetide soylersen tam bayagı bi malzeme war

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_crazy -- 26 Mayıs 2008; 18:24:03 >
  • Başlangıç için çok güzel görünüyor. Tabi bir sürü hesaplama ve çizim sizi bekliyor olacak. Özellikle ön panel tasarımı konusunda zorlanaabilirsiniz. Çünkü normallerden geniş bir kasa tasarımı yapmışsınız. İçeriği bol şık ve ışıl ışıl bir kasa çok güzel olacaktır. Ayrıca tek bir renk yerine iki renk kullanabilirsiniz. Örn siyah-lacivert, siyah-k.kırmızı gibi çeşitli varyasyonlar yapılabilir. İleriki çalışmalarınızda başarılar.
  • cevap: ToffieBoi;
    yan kapağa 25 cm'lik fan önerin için teşekkür ederimToffieBoi , fakat benim kafamdaki daha transparan bir kasa..
    sanırım 25'lik fan içerideki almak isteğim görüntüyü baya kapatacak.. bu yüzden düz plexi kullanmayı planladım bu kasamda.. ama isteyen olursa koymak hiç sorun olmaz. hatta kandalf kasamdaki orjinal 25 lik fanı çıkarıp yerine düz flexi taktım.. fırsat bulunca da kasanın içini uv boya yapmayı düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mülo26 -- 26 Mayıs 2008; 21:53:55 >

• güzel iş çıkcak gibi
  • arkadaşlar şu an size tam maliyet hakkında kesin bir bilgi veremiyorum ancak not aldıklarımı sizinle paylaşayım;
    1x1 cm standart demir profil 10 metre ...................... = 12 ytl
    0,70 mm kalınlık 2x1 merte demir saç ...................... = 25 ytl
    100 adet 4 mm pop perçin....................................... = 3 ytl
    kaynak, kesici ve delici alet uç takımları toplam........ = 14ytl *matkap,dekupaj ucu, kesme ve taşlama taşı
    saç kesimi ve büktürme işlemi için ücret.................... = 10 ytl
    ikinci el kasa........................................................... = 15 ytl *anakart tepsisi cd room yuvaları için

bunları temin ederken de 20 ytl nakliye ücreti tuttu.. henüz boya ve aksesuara girmedik, onlarda zevke ve durumlara bağlı değişecek ilerleyen günlerde hepsini paylaşacağımm.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mülo26 -- 26 Mayıs 2008; 21:57:35 >

• şu anda çalışmanın gelişimini tam canlandırmadım ama plexy/boya/ışıklandırma ve bana göre en önemlisi bu büyüklükte bi kasa için tutacak ve tekerlekler çok önemli
  • bugün gelinen durum ise bu..http://modcase.blogcu.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mülo26 -- 26 Mayıs 2008; 22:06:57 >

• hadi bakalım boyayınca ve ışıklandırınca çok güzel olacak valla sizleri takip ederken bende çok mutlu oluyorum..
  • Hocam guzel gıdıyorsun hız kesme Pm attım buarada bırara yanıtlarsan
  • teşekkürler bicontac ve yorum yapan tüm arkadaşlar,
    bu güzel yorumlarınız sayesinde daha iyi sonuçlar alacağıma eminim..
    amatör bir çalışma en nihayetinde. çok dersler aldım bu kasa yapımında. umuyorum ilerleyen çalışmalarda çok daha iyi sonuçlar alacağız. fikirleriniz benim için çok önemli hepsini dikate alıyorum.

A.C RYAN Blackfire4 UV Led Fan 120MM (UVYeşil) 1 adeti....= 28 ytl *sanal marketimde
    ALPHACOOL NexXxoS Pro III - Rev. 2 Radyatör .................= 107 ytl * sanal marketimde
    AKASA 12 UltraViole Soğuk Katot Işığı (İkili Set)................= 28 ytl *sanal marketimde
    ALPHACOOL Cape Coolplex Pro 25 external su deposu ......= 90 ytl *sanal marketimde( bu kasada bu su deposunu kullanmaktan vazgeçtim, daha hacimli flexiden depo yapacağım)
    120 lik fan grilleri.................................................1 adeti= 3 ytl
    ehiem 2000 sessiz üniversal pompa...............................= 150 ytl
    sprey boyalar; düz renkler = 5 ytl, uv olanları ise 7,5 ytl

sıfırdan kasa yapmak ve içini doldurmak oldukça masraflı ve zahmetli oluyormuş. daha eksikler var. aldukça fiyat veririm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mülo26 -- 26 Mayıs 2008; 22:50:56 >

• kardeş o su tankından vazgeçilirmi yaa öyle duruşu bile insanın içini kıpır kıpır edior
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.