Şimdi Ara

LG5000 Vs Samsung 32A553

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • pls yardım...geçen yine samsung 533 ile lg5000 i yanyana izledim.tv lerinayarlarını default a getirdim.kaynakta hd ready dvd oynuyordu (satıcının yalancısıyım)...

gözlemlediğim kadarı ile samsung simsiyah görüntü basarken lg de renk bariz olarak açık.yani misal filmin altında ve üstündeki siyah .çi,zgiler samsung da tamamen siyahken, lg de beyaz bir tül çekilmiş gibiydi.sanırım dediğimi anladınız.

bunuda geçtik lg de dikkat edildiğinde takılma varken samsung da görüntü çok daha akıcıydı.

bunların ndeni tv olabilirmi?hade beyazlığı neyse de bu takılma olayı bence kaynaktan...?

bu durum aklımı çok karıştırdı.

• ?????????????
  • quote:

Orjinalden alıntı: SpAwN

?????????????

• Kesin bir anormallik var, çünkü ben çok, baktım teknosalarda, Lg nin paneli hep daha doğal kırmızıyı daha kırmızı, siyahı daha siyah gösterdiğini gördüm. Samsung'un zaten parlak bir panel kullandığını biliyoruz, aslında tam tersi olması gerekiyor Ama kimisi daha parlak seviyor kimisi doğal olanı, zevke göre değişebiliyor tabii...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 21 Kasım 2008; 0:24:57 >
  • quote:

kaynakta hd ready dvd oynuyordu (satıcının yalancısıyım)..

quote:

gözlemlediğim kadarı ile samsung simsiyah görüntü basarken lg de renk bariz olarak açık.yani misal filmin altında ve üstündeki siyah .çi,zgiler samsung da tamamen siyahken, lg de beyaz bir tül çekilmiş gibiydi.sanırım dediğimi anladınız.

satıcı yalan söylemiş !!!

Saygılar
  • sahne geçişlerindeki 2-3 sn lik kararmalar mesela.samsung simsiyah bir karartma yaparken lg5000 deki karartma daha açık renkti.ya tv de beyazı arttırırsınız da bezaz bi tül cekilmiş gibi olur ya.öle işte.özellikle ayarlarda mı bişey var die baktım.her iki cihazı da sıfırlattım ama sonuç deişmedi.

bide bu görüntü akıcılığındaki fark neden olabilir?
    samsung sanki 100 fsb basıyor, lg5000 ise 25 fsb sabit gibi.

anlamadım ben bu işten hiçbişey??tam karar veriyom böyle bi bariz fark görünce sinir oluyorum.aklım karışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpAwN -- 21 Kasım 2008; 8:40:30 >
  • LG'de ki o takılmaları bende farkettim hızlı görüntülerde sanki hafif tekleme yapıyor
    geçen Beyoğlu'nda ki Darty'de LG6000 ve SAMSUNG'un 6 ve 5 serilerinde aynı kaynaktan HDyayın oynuyordu bu teklemeler LG'de olurken SAMSUNG'lar da görüntü çok akıcıydı bağlantıları da kontrol ettim hepsi component di
    ayrıca 6000'lerde görüntü sanki tam HD değilmiş gibi bir izlenim hissediyorum pixeller diğer markalara göre daha büyük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightmare666 -- 21 Kasım 2008; 9:51:17 >
  • Arkadşlar şu ana kadar 10 Teknosa, 3 darty ve 1 electroworld gezdim, böyle bir şeye rastlamadım, sadece 100 hz olmayanla 100hz olan arasında biraz farkı biliyorum, onları da her modelde gözlemledim, özellikle 3ms denilen philipsler hepsinden daha akıcı ama Lg ve samsung arasında öyle bir fark göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 21 Kasım 2008; 10:06:32 >
  • Kendim de LG5000 kullanıyorum ve bugüne kadar ne SD ne de HD yayında takılma falan görmedim. Renk meselesine gelince, yapacağın kişisel ayarlarla o kadar çok değişiyor ki görüntü; ayar yaparsın cam gibi net ve renkleri tam kıvamında veren bir görüntü alırsın, başka bir ayarda ise çamur gibi görüntü alabilirsin...Mağazalarda ya canlı renk seçimi yapılıyor ya da öncelikli satmak istedikleri ürünün renk ayarını daha iyi yapabiliyorlar (nadiren de olsa).

Her iki tvnin birden kumandasını alıp kurcalama imkanın olmadığına ve sana sunulanlar içinde Samsung'dan memnun kaldığına göre (ki Samsung'da daha parlak ekran kullanılmakta ve bence LG kadar doğal renkler yerine abartılı renkler veriyor-ama zevk meselesi, parlak ekran oluşu da hoşuna gitmiş olabilir), doğrudan Samsung'u al; LG alıp da sonradan "keşke 200 YTL daha verip Samsung'u alsaydım" diye pişmanlık duymandan iyidir

edit: Mesela 2 gün önce Scart kablosu almak için Teknosa'ya girmiştim. Daha kapıdan girer girmez ve yakınlaştıkça da 2 tvnin görüntüsü diğerlerinden ayrılıyordu, adeta çok daha net, canlı ve doğal geliyordu o kadar Samsung, Philips, Sony, LG içinde...Sony'nin bir modeli (sanırım V) ve 42LG5000....ama dediğim gibi, yapılan renk ayarlarıyla da ilgili olabilecek bir durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boldshark -- 21 Kasım 2008; 10:30:54 >

• burada kıyaslanan modeller aslında kategori olarak birbirinden giraz farklı. örneğin samsung full hd lg5000 ise hd bir televizyon. bence bu iki ürünü karşılaştırmak pek doğru değil. karşılaştırıldığını düşünürsek bence samsung daha başarılı bir televizyon.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nbzp

burada kıyaslanan modeller aslında kategori olarak birbirinden giraz farklı. örneğin samsung full hd lg5000 ise hd bir televizyon. bence bu iki ürünü karşılaştırmak pek doğru değil. karşılaştırıldığını düşünürsek bence samsung daha başarılı bir televizyon.

32" LG5000 HD ready'dir; daha büyük boyutlar full HD
  • zaten hd olayı deil de görüntü netliği ve takılma olayı dikkatimi çekiyor benim.nedense lg takılıyor.samsung daha akıcı bir görüntü veriyor.bana öyle geldi.
  • cemaat 32lg5000 de hoparlörler 7w x2 mi yoksa 10wx2 mi? biyerde 7 yazıyo bi yerde 10 yazıyo ne ayak?
  • Bende 42LG5000 kullanıyorum yaklaşık 6-7 aydır, bugüne kadar hiçbir takılma görmediğim gibi, renklerde de samsung'dan çok daha başarılı. Alacağım zaman samsung 5 ve 6 serisi en büyük alternatiflerdi fakat herkesin bildiği üzere Samsung'un bu serileri renkleri aşırı abartıyor,

bence 42 LG 5000, plazma tv lerdeki doğal renklere en yakın LCD lerden biri
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.