Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (603. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.251
Cevap
97
Favori
838.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servise vereli neredeyse 2 hafta olacak hala ses çıkmadı. Arızayı bulamıyorlar herhalde. Bu arada ben Samsung A53 e geçtim. V30 un kasasını ve yazılımını arıyorum şu an. Gerçekten Lg güzel telefonlar yapmaya başlamıştı. Tr pazarından çekilmesi üzücü oldu. Bir dahaki maceramda Lg yeniden TR ye gelirse tek geçeceğim marka olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • baymirza kullanıcısına yanıt

LG TR'den çekilmedi, dünyadan çekildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

LG, mobil telefon üretimini bıraktı.

• Evet telefon piyasasından çekilmiş. Şimdi daha çok üzüldüm.

• Telefonu hala sağlam olan arkadaşlar telefonunuza çok iyi bakın. Başka markaya geçince bu telefonundaki yazılımı çok arayacaksınız. En iyi yazılımlardan birine sahip olan Lg nin G3 -G4 ten kalma kötü şöhreti yüzünden başarısız olması incelenmesi gereken ayrı bir konu. 2019 da 2300 TL verip almıştım V30u. Şimdi ise 10 bin TL verip A53 aldım. V30 u mumla arıyorum. Eğer bir gün Lg yeniden bu pazara girerse tek tercihim olur.

• Tavsiye edeceğiniz Android 12 veya 13 rom var mı?

• ugarb kullanıcısına yanıt

Yanlış hatırlamıyorsam 13 için çok erken sürümler var ve 12'den pek de farklı sayılmaz o yüzden stabil sürüm gelmeden geçmek çok mantıklı değil.

12 için ise uzun süre pe+ 12.1 kullandım gayet stabil ve güzel bir rom. Crdroid, evolutionX gibi popüler romlar ve los 19.1 gibi daha sade romlar da var ama bence önce pe denenip geçilmeli.

Bu arada uzun süreli rom deneyimimden sonra benim telefonumda her romun önünde sonunda kamera problemi (art arda 2. veya 3. fotodan sonra çekmemeye başlaması veya rastgele direk fotoğraf çekememesi) ve donma problemleri (her romda oldu bu bende, bazısında 3 ay bazısında 5 ay sonra başladı ama hepsinde oldu. Bu süre zarfından sonra 1-2 günde bir rastgele bir anda telefon aşırı kasmaya başlıyor ve yeniden başlatmadan geçmiyor.) yaşadığımı gördüm. Bu problemler çok az kişide ortaya çıkıyor ve neden olduğunu çözemedik.

Ben a.i.x. romunu(modlu stock rom) çok abartılı ve çirkin bulmuştum, meğer tüm eklentileri kurduğum içinmiş. Şu an sadece lazım olanları kurdum güzel bir şekilde devam ediyorum. Üstelik haumea kernel ile de batarya konusunda android 12'den çok daha başarılı.

• Telefonum serviste. Anakart değişecekmis bulabilirlerse. Ama sanmıyorum. Elinizde ekranı kasası kirik vs ama çalışan tel varsa fiyatı abartilmamak kaydıyla talibim.

• Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt

Android auto kullanıyor musunuz? Android12 ye bu yüzden geçmek istiyorum. Artık sıkıntı çıkarıyor sanırım telefon.

Kullandığınız rom için link verebilir misinz?

Havoc-OS-v4.12 ye de iyi deniyordu. Buna ne dersiniz?

Android auto kullanmadım ama hiç çalışmıyor vs. gibi bir şey diyen görmedim. Eğer vowifi-volte gibi direk sotck harici çalışmayan bir özellik değilse sıkıntısız çalılıyordur bence.

Benim bahsettiğim rom'un telegram kanalı kapandı, download linkleri de silindi. Ben zamanında indirmiştim onu bilgisayardan silmemişim o şekilde yükledim şu an.

Havoc da güzel bir rom, 4.12 de güzeldi ama bazı telefonlarda chrome son sürümler çalışmıyor eski sürüm yüklemek gerekiyordu(diğer mesajda bahsettiğim gibi nadir değil sık görülen bir sorun) Bende yine bu sıkıntı vardı + kamera da yine bende sıkıntı çıkarınca değiştirmek zorunda kaldım.

Keşke bu kamera ve donma olayı çıkmasaydı da uzun uzun kullansaydım bu romları hepsi çok güzel bence. Sizlerde sıkıntısız çalışır umarım.

• Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt

Tek amacım android auto da AAmirror cartube vs. gibi uygulamaları çalıştırmak. Ayrıca araca bağlantıda sürekli sorun yaşıyorum. İphone bağlantıda hiç sıkıntı yok mesela.

Yoksa android 8 ile devam ederdim.

Sanırım bu telefonun geliştirici modu sıkıntılı. Çok anlamıyorum bu işlerden ancak tahminim bu.

Ses özellikleri üst seviyede olduğu için seviyorum bu cihazı. Geçen bi akrabamın çocuğu sennehiser marka üst seviye büyük bi kulaklığını bağladı benim telefona. Poweramp'i açtım. Şok oldu. "Nasıl besler dedi bu telefon bu kulaklığı" dedi. Bayıldı telefona.

Kısaca android auto için adam gibi rom arıyorum. Başka derdim yok.

• Arkadaşlar LgV30+ in orijinal şarj aletinin değerleri nedir? Yani kaç volt vs?

5V/1.8A
    9V/1.8A

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pixel experience plus Android 13 çıkmış.
    Version 8 kullanıyorum
    Bunun için pie rom (9) dan geçmen uygun diyor. Versiyon düşürmeye gerek varmı?

Rom yüklemek için önce twrp kurmanız gerek. Twrp kurabilmeniz için bootloader kilidi açmanız gerek. Bootloader kilidi de sadece belli tarihten önceki oreo sürümlerinde (temmuz 2018 gibi bir şeydi xda konusunda ayrıntılı yazıyor) bulunması gerekiyor telefonun. Eğer o tarihten yeni bir android 8 kullanıyorsanız yine sürüm düşürmeniz gerekir. Daha eski ise direk bootloader kilidini açabilirsiniz.

Android 10 ve özellikle 11 sonrası için ise telefona android 9 yüklüyken rom flashlamanız gerekiyor yoksa kritik hatalar meydana geliyor.

Kısacası temmuz 2018 öncesi oreo ile bootloader açıp twrp kurup stock pie yükleyip sonra android 10 ve sonrası rom yükleyeceksiniz.

Android 13'e gelirsek yeni çıktı çok fazla kişide wifi problemi var. Denemek isterseniz yükleyin ama uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız biraz daha beklemeniz tavsiye ediliyor. İsterseniz android 12 yüklemeden önce bir kurar genel bakarsınız sorun yoksa devam edersiniz.

• Temiz LG V30 satan varsa alıcıyım. PM atabilirsiniz arkadaşlar.

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    G6 arıyordun sanırım geçenlerde.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

G6 buldum hocam. Eski temiz LG cihazları topluyorum sıfırdan farksız olanları. Koleksiyonluk.

Sahibinden de bitane wing aldım 6500 liraya :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 1 Şubat 2023; 12:22:25 >
  • ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde V60 buldum alamadım. Nasıl canım yandı bilemezsin.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

Ben bi Gürcistan'a gidicem hocam önümüzdeki ay. Denk gelir mi bilmiyorum ama v60 ben de arıyorum.

• 
Sayfa: önceki 601602603604605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.