Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (544. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.251
Cevap
97
Favori
838.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir tane v30 bulmuştum, chrome'u açtığımda ekran sarı idi (beyazı sarıya çalıyordu). hatalı bir telefondur değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @kronik Türkiye'de cep telefonları için yetkili servisler dışında orijinal yedek parça bulmak zor hocam ve V30'un orijinal arka kapağı Gorilla Glass, doğru. Yan sanayi arka kapakların cam kalitesi için bir şey demek zor ama büyük ihtimalle Gorilla Glass değildirler. Yalnız arka kapağın yetkili servisteki fiyatı da epey yüksek, 400-450 lira civarı olması lazım Telefonun garantisi bittiyse ve yakında kenara koymayı düşünüyorsanız değmeyebilir. Ama garanti bitmediyse ve/veya telefonu uzunca bir süre daha kullanmayı planlıyorsanız yetkili serviste yaptırmanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum

@N4F V30'daki panelin renk dengesi soğuk beyaza daha yakın aslında; ama buna rağmen S9/S10 gibi cihazların panelleriyle kıyaslarsanız beyazlar sarımtırak görünüyor, en azından benim karşılaştığım örnekler hep böyleydi. Bu beyazların sarımtırak görünmesi sorunu V30'daki P-OLED'in bir karakteristiği maalesef sanırım (V50 ve V60 gibi modellerin ekranlarının daha iyi olduğu söyleniyor ama onlar bizim ülkemize gelmedi). Yani tüm ekran "bir parça" sarımtırak görünüyorsa problem olmayabilir. Ancak başka V30'lara kıyasla bile fazlasıyla sarı görünüyorsa bir problem olabilir (muhtemelen telefon fazlasıyla kullanılmıştır ve mavi piksellerin gücü diğerlerine kıyasla belirgin şekilde azalmıştır). Bunun haricinde bir de ekran kusurları var, ki benim aldığım her iki V30'da da belli seviyelerde çıktı maalesef. Beyazın ve grinin belli tonlarında ekranın sağ üst köşesinde ekranın ortasına göre hafif sarılık, sağ alt köşesinde de hafif yeşil-gri bir bölge var sanki. İlk aldığım cihazda problem çok ağır seviyede olduğu için cihazı servise verdim ve para iadesi aldım. Şu an kullandığım V30'da da var aynı problem ancak çok daha hafif seviyede. Ne serviste ne de piyasada sıfır cihaz kaldı, bu yüzden şimdilik böyle kullanmaya devam ediyorum ama ileride ekran değişimi talep edebilirim V30'un ekranı tam bir piyango maalesef hocam, benim gibi 2 kez üst üste kusurlu örneklere denk gelen insanlar olduğu gibi neredeyse kusursuz denebilecek panelli V30'ları olan arkadaşlar da var. Lakin V30 alıyorsanız şunu bilin: Muhtemelen hiçbir zaman "%100 kusursuz" denecek bir panele denk gelmeyeceksiniz, panelde başka hiçbir problem olmasa bile parlaklık seviyeleri düştükçe grinin tonlarında kumlanma ve black crush oluşuyor. Bu konuda da yapacak pek bir şey yok, bu panelin "doğası" böyle maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 21 Haziran 2020; 15:18:58 >

• ses kayıt için önerdiğiniz bir program var mı yoksa telefonun kendi programı yeterli midir?
  • uthec_ U kullanıcısına yanıt
    Telefonun kendi içindeki program -bence- fazlasıyla yeterli ve konser gibi ortamlarda ahizeyi de kullanarak ses kaydı yapabilen tek programdır muhtemelen. Aranırsa bu telefonda eleştirilecek çok şey bulunabilir ancak ses kaydı bunlardan biri değil, cam gibi kayıt yapıyor bu telefon resmen hocam
  • Merhaba 500 liraya kadar kulaklık arıyorum.

Birinci önceliğim müzik ve istediğim şey müzikteki her ayrıntıyı duyabilmek. Ekstra bas gibi şeyler pek umrumda değil, sadece müziği olabildiğince net ve olduğu gibi duymak istiyorum, efektli falan değil.

Telefonun ses potansiyelini gösterecek (HiFi vb.) Bir kulaklık arıyorum. Kablolu, kablosuz fark etmez.

Yardımcı olabilir misiniz?

Daha çok Rock, metal dinliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sıradan1nick -- 22 Haziran 2020; 0:42:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bütçenizi fazlasıyla aştığının farkındayım ama konfor eksikliği, sahne darlığı ve biraz "ucuz" görünen plastik aksam meselelerini görmezden gelebilirseniz sizin için en iyi seçenek Grado SR80e olur muhtemelen hocam Daha önce SR60e ve SR80i gibi modellerini denemiş biri olarak Grado'ların gitarlı müziklerde coştuğunu söyleyebilirim. n11'de Babalar Günü indirimiyle 770 lira şu an, taksit seçeneği de var. Amerika fiyatı 100 dolar zaten... Denersiniz, beğenmezseniz iade edersiniz en kötü ihtimalle ama yukarıda bahsettiğim meseleler problem değilse öyle bir şey yapacağınızı da sanmıyorum ben pek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 22 Haziran 2020; 17:23:53 >
  • Killing Spree K kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Aklıma bir şey takıldı Bu fiyata (-1000) 50+ ohm kulaklık bulmak zor olur değil mi? Bu seçenek mantıklı gibi duruyor.

• Bende Soundmagic E50 var fiyat/kalite oranı ve yüksek empedans açmasından memnunum. Ancak mikrofonlu değil. Mikrofon da olsun derseniz Soundmagic E10C modeli olabilir veya E50C olabilir. E10 serisinde pasif gürültü önleyici yok, E50 serilerinde var ve işe yarıyor.

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Evet bu kulaklık çok öneriliyor ama Belirtmeyi unutmuşum daha çok kulak üstü tercih ediyorum.

• Hocam size özel mesaj attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackace

Merhaba hocam kulaklik cikisi ses konusunda baska alternatif cihazlar denedimiz mi peki? bende yeni cihaz alacagim sirf telefondan muzik dinlemek icin v30 ya da g7 bakiyorum. bu konuya bir arkadas yazmis v30 kullandigini xiaomi mi 10 gectigini soyledi ve kulaklik ses cikisi ikiside ayni oldugu icin v30 u satisa cikartim demis. bende xiaomi note 10 lite dusunuyorum mi 10 ile ses ozellikleri ayni iki cihazda Yüksek Kaliteli (Hi-Fi) Ses ve Hi-Res Audio Sertifikası var. bu ozellikler hakkinda bilginiz var mi? ses kalitesi mi 10 ile aynimidir acaba note 10 lite in?

Alıntıları Göster
    İyi bir kulaklığın varsa v30 piyasadaki en iyi telefon kötü kulaklıkla farkı anlayamıyacağın telefonlar qualcomm un yeni ses çipine sahip kulaklıkları örnek mi9t mi9pro da var. Aslına bakarsan onlardanda iyi tabi ama kötü kulaklıkla anlayamassın kötü kulaklıktan kastım 500 tl altı

• wolverine55 kullanıcısına yanıt
    yorumunuz için çok teşekkürler hocam LG G7 de karar verdim artık bakalım temiz cihaz denk getirmeye çalışacağım. Android 10 da alacak olması V30+ a göre donanım bir tık daha iyi olması daha mantıklı bir tercih olur sanırım. G7 de içinde quad dac var. Kulaklık olarak Audiosense t300 kullanacağım ileride daha üst seviye kulaklıklara geçiş yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackace -- 23 Haziran 2020; 13:12:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese esenlikler diliyorum. Telefonumda bir iki haftadır bir sorun var. Telefon elimdeyken şarja takıp girdiğimde sıkıntısız şarj oluyor. Lakin şarja takıp ekranı kapattığımda bir iki dakika sonra şarj kesiliyor ve etmiyor. Uygulamadan baktığımda akım gelmiyor ama şarjda gösteriyor. Sizce sorun nedir entegremidir? Telefonu yeniden başlattığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Şimdiden teşekkürler...

• selam arkadaşlar. android 9'a güncelleyenler farkındadır telefon biraz hantallaştı. kullanmadığım ve gereksiz ne kadar uygulama vs. varsa kaldıran biriyimdir. buna çözüm önerisi olan var mı? bu durumun çözümü için küçükte olsa ek güncelleme gelme ihtimali nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackace

Merhaba hocam kulaklik cikisi ses konusunda baska alternatif cihazlar denedimiz mi peki? bende yeni cihaz alacagim sirf telefondan muzik dinlemek icin v30 ya da g7 bakiyorum. bu konuya bir arkadas yazmis v30 kullandigini xiaomi mi 10 gectigini soyledi ve kulaklik ses cikisi ikiside ayni oldugu icin v30 u satisa cikartim demis. bende xiaomi note 10 lite dusunuyorum mi 10 ile ses ozellikleri ayni iki cihazda Yüksek Kaliteli (Hi-Fi) Ses ve Hi-Res Audio Sertifikası var. bu ozellikler hakkinda bilginiz var mi? ses kalitesi mi 10 ile aynimidir acaba note 10 lite in?

Alıntıları Göster
    ses çıkışı bir çok şeyle alakalı. Tidal hifi kullanmayıp müziği youtube vanced ile dinliyorsan bişey bekleme zaten. Stok kulaklıkla tidal hifi dinliyorsan da bişey bekleme. Kaliteli kulaklık + kaliteli ses çıkışı + kaliteli kaynak. bunların 3 ün den biri de eksik olsa problem. lg v30 donanımsal olarak kaliteli ses vereceğini garanti ediyor. ben soundmagic e10c kullandım tidal hifi ile müzik dinliyordum. çok da memnun kalmadım. sebebi rootsuz kullanmak aslında. dts x yok, dolby atmos yok bişey yok. Çok flat bir düzen var v30'da. e10c de o düz karaktere sahip olunca çok hoşuma gitmedi. e10c kulaklık bence çok da harika sayılmaz. köpük uç kullanmayınca tizleri patlıyor mesela. canlılık ve karakter pek yok e10c'de. referans kulaklık gibi sanki.

sorduğunuz telefonların ama ses konusunda özel bir donanım var mı diye bakın. yoksa v30'dan net olarak daha zayıf diyebiliriz.

bu arada v30'un avrupa romlarında dts x açık mı hifi ayarlarında bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinanthewhite

ses çıkışı bir çok şeyle alakalı. Tidal hifi kullanmayıp müziği youtube vanced ile dinliyorsan bişey bekleme zaten. Stok kulaklıkla tidal hifi dinliyorsan da bişey bekleme. Kaliteli kulaklık + kaliteli ses çıkışı + kaliteli kaynak. bunların 3 ün den biri de eksik olsa problem. lg v30 donanımsal olarak kaliteli ses vereceğini garanti ediyor. ben soundmagic e10c kullandım tidal hifi ile müzik dinliyordum. çok da memnun kalmadım. sebebi rootsuz kullanmak aslında. dts x yok, dolby atmos yok bişey yok. Çok flat bir düzen var v30'da. e10c de o düz karaktere sahip olunca çok hoşuma gitmedi. e10c kulaklık bence çok da harika sayılmaz. köpük uç kullanmayınca tizleri patlıyor mesela. canlılık ve karakter pek yok e10c'de. referans kulaklık gibi sanki.

sorduğunuz telefonların ama ses konusunda özel bir donanım var mı diye bakın. yoksa v30'dan net olarak daha zayıf diyebiliriz.

bu arada v30'un avrupa romlarında dts x açık mı hifi ayarlarında bilen var mı?

Alıntıları Göster
    Lg G7 de dtx 3d surround sound ozelligi var bu ozellik ile sanirim v30+ dan bir adim one geciyor. kulaklik olarak audiosense t300 kullanacagim tidal hifi ile sanirim bir miktar daha tatmin edici olur?

• kronik kullanıcısına yanıt
    GSM iletişime yazın gerekirse rica edin belki bulabilirler benimde arkası kırıldı servis 450 lira fiyat çekti.

• V30 plus ekran kapanması telefon kapanması değil ekran gidiyor resete kadar açılmıyor şarjda takılıyken şarjın kesilmesi boştayken usb de takılıymış gibi göstermesi seçwnek istemesi şarjın çabuk bitmesi. Üst kısım dokunmatik hassaslığının düşmesi pupg oynarken daha aklıma gelmeyen sorunlarda var servise gönderdim anakart ve batarya değiştiler bu telefonu kullanırken hoşuma gidiyor ama artık lg marka son cihazım zaten pazardan çekti kurtuldum doğal olarak aldıklarımın hepsinde anakart problemi oldu hatta çiziksiz kılcal çizik bile yok g3 var anakartı gitti kasa çatladı değişti felen çok sorun yaşattı ağız tadıyla bi lg telefon kullanamadım lg bana borçlu bu konuda yapacak bişey yok...

• uthec_ U kullanıcısına yanıt
    Ben extra program kullanıyordum bir ara ama telefonun kendi kayıt programının olduğunu bilmiyordum. Nasıl aktif ediyoruz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.