Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.250
Cevap
97
Favori
838.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dahlia

Merhaba arkadaşlar daha önce lg g2 telefonumda ekrana baktığım sürece ekran kapanmazdı bu özellik v30 da var mı?Nasıl açılıyor?
    Aynı durum bende de var ve bu ayrı kesinlikle bulamıyorum kafayı yedirdi, lütfen bilen biri yardım etsin nerede bu göz takibi veya smart stay ayarı, ekranda göz işareti çıkmıyor.
  • Merhaba arkadaşlar.
    Ben de üstteki mesajda yazan soruyu tekrar soracağım. Az önce EVKUR'dan 4-5 dakika telefonu inceledim. Kamerası ve 1080 p 60 fps video kalitesi çok iyi gibi geldi. Ön kamera için aynı şey söylenmese de benim için satın alma kriteri değil.

2 ay önce kuzenime Xiaomi Redmi Note 8 Pro aldık. Hiç memnun kalmadı ve sattı.
    V30+ ile ilgili şu aklıma takılanları sormak istiyorum. Sıkılmadan cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Maalesef memnun kalmadım deyip kısa sürede değiştirme şansım yok. :)

1- Galeri uygulamasına girişte karşımıza albüm klasörleri olarak mı geliyor. Xiaomi de varsayılan ayar olarak doğrudan tüm fotoğraflar gösteriliyordu. Ve bunu değiştirme imkanı yoktu.

2- V30+ da bildirim ledi varmı? Varsa renkleri değişiyor mu?

3- Güncel resmi android sürümü nedir?

4- Galeriden fotoğraf albümü gizlenebiliyor mu? Gizlenen albümler whatsapp, instagram ..vb gibi uygulamardan paylaşım yapılınca gösteriliyor muydu? Maalesef Xiaomi de böyle bir saçmalık vardı.

5- Pil ömrü bir günü çıkartabiliyor mu? Aslında bir günden kastım 11-12 saat. Çünkü oyun oynamıyorum.

• srdrrr kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Bildiğim kadarıyla,

1- Albüm klasör olarak geliyor
    2- Bildirim ledi yok, OSD var
    3- Android sürümü 9
    4- içerik kilidi ile kitlenebiliyor, paylaşım yapınca görülebiliyormu bilmiyorum.
    5- Pil ömrü efsane, sabahın köründe çıkıp akşam eve geldiğimde % 50-60 daha var oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gltsry2000 -- 26 Şubat 2020; 14:50:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrrr

Merhaba arkadaşlar.
    Ben de üstteki mesajda yazan soruyu tekrar soracağım. Az önce EVKUR'dan 4-5 dakika telefonu inceledim. Kamerası ve 1080 p 60 fps video kalitesi çok iyi gibi geldi. Ön kamera için aynı şey söylenmese de benim için satın alma kriteri değil.

2 ay önce kuzenime Xiaomi Redmi Note 8 Pro aldık. Hiç memnun kalmadı ve sattı.
    V30+ ile ilgili şu aklıma takılanları sormak istiyorum. Sıkılmadan cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Maalesef memnun kalmadım deyip kısa sürede değiştirme şansım yok. :)

1- Galeri uygulamasına girişte karşımıza albüm klasörleri olarak mı geliyor. Xiaomi de varsayılan ayar olarak doğrudan tüm fotoğraflar gösteriliyordu. Ve bunu değiştirme imkanı yoktu.

2- V30+ da bildirim ledi varmı? Varsa renkleri değişiyor mu?

3- Güncel resmi android sürümü nedir?

4- Galeriden fotoğraf albümü gizlenebiliyor mu? Gizlenen albümler whatsapp, instagram ..vb gibi uygulamardan paylaşım yapılınca gösteriliyor muydu? Maalesef Xiaomi de böyle bir saçmalık vardı.

5- Pil ömrü bir günü çıkartabiliyor mu? Aslında bir günden kastım 11-12 saat. Çünkü oyun oynamıyorum.
    1. galeri ye girince albümler görülüyor. her dosya içeriği ayrı grup

2. bildirim ledi yok. always on display var. ayrıca bildirim geldiğinde edge aydınlatma şeklinde ekran tepkisi sağlanabiliyor

3. android 9 eylül 1 güvenlik yaması. android 10 almayacak

4. gizleme de görünüyor whatsappta ama kilitleme seçeneği var desen yada pin ayarlayarak albüme girip tamamını kilitleyebiliyorsunuz. kilitli dosyaları göster deyince desen yada pin soruyor. bu şekilde yapınca whatsappta da görünmüyor.

5.oyun oynamıyorsanız çıkartır bence. çalıştığınız yer yada ev de wifi ağırlıklı ise kesin çıkarır. 4g de kullanınca daha hızlı gidiyor tabi ama çekim kötü değilse çıkarır yine 1 günü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sup3rNatural

1. galeri ye girince albümler görülüyor. her dosya içeriği ayrı grup

2. bildirim ledi yok. always on display var. ayrıca bildirim geldiğinde edge aydınlatma şeklinde ekran tepkisi sağlanabiliyor

3. android 9 eylül 1 güvenlik yaması. android 10 almayacak

4. gizleme de görünüyor whatsappta ama kilitleme seçeneği var desen yada pin ayarlayarak albüme girip tamamını kilitleyebiliyorsunuz. kilitli dosyaları göster deyince desen yada pin soruyor. bu şekilde yapınca whatsappta da görünmüyor.

5.oyun oynamıyorsanız çıkartır bence. çalıştığınız yer yada ev de wifi ağırlıklı ise kesin çıkarır. 4g de kullanınca daha hızlı gidiyor tabi ama çekim kötü değilse çıkarır yine 1 günü.

Alıntıları Göster
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Android 9 sürümünün yeterli olduğunu düşünüyorum. Birkaç gündür araştırıyorum. Çin malı telefonlar ile Samsung A50, A70 gibi telefonlar V30+ plus kadar kaliteli gelmiyor bana. Kamera, telefonun malzeme kalitesi vs.

Yukarıda sorduklarım dışında sizin eklemek istediğiniz bir not olabilir mi ? Ön kamerası ile fotoğraf ve video çekimi dediğim gibi kaliteli mi gerçekten? (sizi sıkmak istemem ama önemli bir konu benim için.)
    Ayrıca gelen bildirimler Samsunsg telefonlarda olduğu gibi ekranda bildirim simgesi gösteriyor mu?

• quote:

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Android 9 sürümünün yeterli olduğunu düşünüyorum. Birkaç gündür araştırıyorum. Çin malı telefonlar ile Samsung A50, A70 gibi telefonlar V30+ plus kadar kaliteli gelmiyor bana. Kamera, telefonun malzeme kalitesi vs.

Yukarıda sorduklarım dışında sizin eklemek istediğiniz bir not olabilir mi ? Ön kamerası ile fotoğraf ve video çekimi dediğim gibi kaliteli mi gerçekten? (sizi sıkmak istemem ama önemli bir konu benim için.)
    Ayrıca gelen bildirimler Samsunsg telefonlarda olduğu gibi ekranda bildirim simgesi gösteriyor mu?

Alıntıları Göster
    ön kamerası google camera uygulaması ile bana yetiyor ama çok aktif kullanıyorsanız yetersiz kalabilir. Bu telefonun tek eksi yönü belki. Ama ben ve muhtemelen çoğu kişi bunu bilerek almıştır.
    always on display i kastediyorsanız gelen bildirime göre simge çıkıyor. Eğer simgesi desteklemeyen bir uygulama ise kare kutucuk görünüyor. whatsapp mı sms mi yada sosyal medya uygulamaları mı anlıyorsunuz kısaca.
    Şuan aynı bütçem olsa yine v30 alırdım ben. müzik konusu ön planda bende. Ayrıca çentiksiz olması yada 18:9 ekran oranı gibi diğer konular da var.

• Şu sorum hatalı olmuş. " Ön kamerası ile fotoğraf ve video çekimi dediğim gibi kaliteli mi gerçekten?" Aslında merak ettiğim "arka kamera"ydı. Benim hatam. Cevabınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Şu sorum hatalı olmuş. " Ön kamerası ile fotoğraf ve video çekimi dediğim gibi kaliteli mi gerçekten?" Aslında merak ettiğim "arka kamera"ydı. Benim hatam. Cevabınız için teşekkür ederim.
    Ön kamera, dengi modeller kadar iyi olmasada arka kamera harikalar yaratabiliyor. Arka kameradan yana karşılaştırmalı örnek cekimleri vs var. Redmi note 8 pro ile kiyas resminde epey bir fark atıyor. Detay seviyesi "modeline göre" çok iyi.
    Bende bunu almadan önce note 8 pro alip, teslim almadan siparisi iptal etmiştim.

• Note 8 pro'yu ben çok iyi bulmadım. Yazılımsal hatalar var. Xiaomi bu sorunları neden çözemiyor bilemiyorum. Bunun dışında LG V30+
    malzeme kalitesi, IP68, kablosuz şarj gibi özellikleri bana göre gayet iyi.
    Tamam ön kamera çok iyi değil. Buna razıyım. İlk mesajımda yazdığım gibi birkaç dakika 60 fps ile video çekimini denedim. Ortam ışığı da iyi olduğu için video kalitesi iyiydi, akıcıydı. Dikkatimi çeken bir nokta da video modları arasında 60 fps seçeneğinin olması. Arka kamera video ve fotoğraf çekimi de iyi demişsiniz zaten. Sanırım tercihim bu yönde olacak.
  • Hard reset yaptıktan sonra Google soruyor yedekten yükleyeyim mı diye önceki ayarlarınız wifi uygulama app data vs hepsini geri yükleyebilirim diyor( hatta en son 30 dakika öncesinden yedek almış onun da saatini yazıyor) buna da tamam diyor musunuz arkadaşlar?

Yoksa yeniden kurulum ve sıfırdan başlamak için bunu atlayıp kendimiz mı bütün ayarları yapmamız lazım?
    Google yedeği geri yüklerse bizim hard reset yaptığımızda kazanacağımız temiz sistem ile çelişiyor ve onu bozuyor mu?

• Sup3rNatural kullanıcısına yanıt
    Edge ekran hani şu oneplus telefonlarda olan tarzda bir bildirim efekti değil mi hocam hangi uygulama ile yapıyoruz?

• quote:

Note 8 pro'yu ben çok iyi bulmadım. Yazılımsal hatalar var. Xiaomi bu sorunları neden çözemiyor bilemiyorum. Bunun dışında LG V30+
    malzeme kalitesi, IP68, kablosuz şarj gibi özellikleri bana göre gayet iyi.
    Tamam ön kamera çok iyi değil. Buna razıyım. İlk mesajımda yazdığım gibi birkaç dakika 60 fps ile video çekimini denedim. Ortam ışığı da iyi olduğu için video kalitesi iyiydi, akıcıydı. Dikkatimi çeken bir nokta da video modları arasında 60 fps seçeneğinin olması. Arka kamera video ve fotoğraf çekimi de iyi demişsiniz zaten. Sanırım tercihim bu yönde olacak.
    Note 8 pro ve V30+ karsilastirmali detay fotograflari. Arkadas 15 sayfa once paylasmis.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/141803238

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 27 Şubat 2020; 6:56:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Edge ekran hani şu oneplus telefonlarda olan tarzda bir bildirim efekti değil mi hocam hangi uygulama ile yapıyoruz?
    ayarlara girince yukarda arama kısmına "kısa bildirimler" yada side light yazınca çıkıyor kısaca hocam.

• quote:

Hard reset yaptıktan sonra Google soruyor yedekten yükleyeyim mı diye önceki ayarlarınız wifi uygulama app data vs hepsini geri yükleyebilirim diyor( hatta en son 30 dakika öncesinden yedek almış onun da saatini yazıyor) buna da tamam diyor musunuz arkadaşlar?

Yoksa yeniden kurulum ve sıfırdan başlamak için bunu atlayıp kendimiz mı bütün ayarları yapmamız lazım?
    Google yedeği geri yüklerse bizim hard reset yaptığımızda kazanacağımız temiz sistem ile çelişiyor ve onu bozuyor mu?
    Arkadaşlar eğer Google yedek izin vermemek gerekiyorsa bugün tekrar hard reset yapacağım haber verebilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar eğer Google yedek izin vermemek gerekiyorsa bugün tekrar hard reset yapacağım haber verebilir misiniz?

Alıntıları Göster
    fark etmez o sıkıntı olmuyor. sizin keyfinize kalmış bir şey. ben 0dan başla yapıyorum genelde ama yedek yükle deseniz de bir şey olmaz cakismaz

• Oncelikle almak isteyenler icin bir kac cumlede ben yazayim.. 8 ay oldu benimde telefonu alali.. Bende cok arastirdim orta seviye bir cihaz mi yoksa lg mi alayim diye.. Oncellikle almanizdaki kriterler ne bunu iyi bilmek gerekiyor.
    Benim icin dayaniklilik cok onemliydi.. Bu cihazda askeri seviyede dayaniklilik suya toza karsi koruma var ve benim icin olmazsa olmazdi...
    Pubg call of duty vb cok oyun oynadim en yuksek ayarlarda en ufak takilma olmadan saatlerce oynatiyor.. Ben en ufak sorun yasamadim.. Ne bir afaki isi nede donma fps dususu olmadi..
    On kamera vasat (onceki telim s7 idi gercekten bunu kirbaclar )
    Arka kameralari gayet iyi hatta bir cok yeni cikan telden daha iyi..
    Yazilimsal yada donanimsal en ufak sorun yasamadim.. Android 9 gayet yeterli... Android 10 yada 11 alamayacak sizin icin sorunsa dert etmeyin.. 9 da butun oyun ve uygulamalari destekliyor...
    Bataryasi bana bir gun fazlasi ile yetiyor.. Surekli whatsapp (her 10sn de bir mesaj gelir) youtube ve netflix bir gunu cikariyorum..
    Gps performansi cok cok iyi..
    Sesi muazzam hem kullaklikta hemde kendi hoporlorundeki bir cok telden ustun.. Eger siz begenmedim diyorsaniz ozaman daha onceden iphone xs max vs gibi ultrapremium cihazdan gecmissiniz demektir ki o tur cihaz kullanipta bu cihaza gecmeyin yapamazsiniz...
    Bataryamda en ufak bir kaybim olmadi.. Ekran goruntumde renklerde vs de en ufak bir sorun yok.. Ghost screen vb durumlar yok.. Hdr videolarda sorun yok... Siyah olan modeli kullaniyorum.
    8 aydir kilif ve ekran koruyucu kullanmadim telde en ufak bir cizik olmadi bir kac kere dusurdum kirilma iz vs olmadi..
    Macro cekim denemelerim oldu ve begenmedim.. S7 tek kamerasi olmasina ragmen daha detayli daha temiz cekimler yapiyordu kamerasi s7 den bir tik geride..
    Centikli delikli vs ekran sevmiyorum bu ekran tipi benim icin en ideali..
    Yuz tanima ve parmak izi gayet hizli bekletmiyor...
    Yani orta segment parasina premium bir cihaz ariyorsaniz v30 plus oneririm... Xiaomi note 8 pro huawei lite modelleri samsung a serisi ve turevlerinden 50 gomlek ustun bir cihaz...
    Ha surekli tel degistiriyorsaniz guncelleme olsun yazilimi b.k tan olsun su alsin toz alsin aninda kirilsin 6 ay kullanip atarim gorusu varsa lg ye bakmaya gerek yok.. Ozaman direk xiaomi alin gecin

• quote:

Orijinalden alıntı: srkngncy

Oncelikle almak isteyenler icin bir kac cumlede ben yazayim.. 8 ay oldu benimde telefonu alali.. Bende cok arastirdim orta seviye bir cihaz mi yoksa lg mi alayim diye.. Oncellikle almanizdaki kriterler ne bunu iyi bilmek gerekiyor.
    Benim icin dayaniklilik cok onemliydi.. Bu cihazda askeri seviyede dayaniklilik suya toza karsi koruma var ve benim icin olmazsa olmazdi...
    Pubg call of duty vb cok oyun oynadim en yuksek ayarlarda en ufak takilma olmadan saatlerce oynatiyor.. Ben en ufak sorun yasamadim.. Ne bir afaki isi nede donma fps dususu olmadi..
    On kamera vasat (onceki telim s7 idi gercekten bunu kirbaclar )
    Arka kameralari gayet iyi hatta bir cok yeni cikan telden daha iyi..
    Yazilimsal yada donanimsal en ufak sorun yasamadim.. Android 9 gayet yeterli... Android 10 yada 11 alamayacak sizin icin sorunsa dert etmeyin.. 9 da butun oyun ve uygulamalari destekliyor...
    Bataryasi bana bir gun fazlasi ile yetiyor.. Surekli whatsapp (her 10sn de bir mesaj gelir) youtube ve netflix bir gunu cikariyorum..
    Gps performansi cok cok iyi..
    Sesi muazzam hem kullaklikta hemde kendi hoporlorundeki bir cok telden ustun.. Eger siz begenmedim diyorsaniz ozaman daha onceden iphone xs max vs gibi ultrapremium cihazdan gecmissiniz demektir ki o tur cihaz kullanipta bu cihaza gecmeyin yapamazsiniz...
    Bataryamda en ufak bir kaybim olmadi.. Ekran goruntumde renklerde vs de en ufak bir sorun yok.. Ghost screen vb durumlar yok.. Hdr videolarda sorun yok... Siyah olan modeli kullaniyorum.
    8 aydir kilif ve ekran koruyucu kullanmadim telde en ufak bir cizik olmadi bir kac kere dusurdum kirilma iz vs olmadi..
    Macro cekim denemelerim oldu ve begenmedim.. S7 tek kamerasi olmasina ragmen daha detayli daha temiz cekimler yapiyordu kamerasi s7 den bir tik geride..
    Centikli delikli vs ekran sevmiyorum bu ekran tipi benim icin en ideali..
    Yuz tanima ve parmak izi gayet hizli bekletmiyor...
    Yani orta segment parasina premium bir cihaz ariyorsaniz v30 plus oneririm... Xiaomi note 8 pro huawei lite modelleri samsung a serisi ve turevlerinden 50 gomlek ustun bir cihaz...
    Ha surekli tel degistiriyorsaniz guncelleme olsun yazilimi b.k tan olsun su alsin toz alsin aninda kirilsin 6 ay kullanip atarim gorusu varsa lg ye bakmaya gerek yok.. Ozaman direk xiaomi alin gecin
    Hocam güzel yazmışsınız. S7 benimde elimden geçti. Kamera konusunda değilde kulaklık performansında evet S7 den üstündür tabiki ama v30 a geçiş yapınca böyle" woah be farka bak" diyeceğimiz bir durum var mı kulaklık performansında? Ayrıca mono hoparlörü s7 den ne kadar iyi? Batarya konusunda da bunu vaktiniz varsa denerseniz çok memnun olurum. Yarım saatte yüksek ayarda pubg oynayıp yüzde olarak ne kadar sarjı gitmiş test edebilir misiniz? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykırı22

Evet arkadaşlar, cihazı dün kargo ile İstanbul'daki Şengüller LG yetkili servisine gönderdim, bugün servisten değişim için yeni cihaz beklendiğini bildiren bir mesaj aldım. Hayırlısı inşallah..

Alıntıları Göster
    Özelden konu ile ilgili soran @Makify rumuzlu arkadaşa da buradan cevap vermiş olayım;

Şengüller LG Servisi cihazın stokta olmadığı için cihaz ücretinin iade edileceği bilgisini verdi. Üreticinin stoğunda LG V30 Plus model telefon kalmamış ve bu yüzden değişim yapılamıyormuş.

• Aykırı22 A kullanıcısına yanıt
    O zaman tekrardan lg ile stok bilgisi vermeleri için görüşmeme gerek yok cihaz kalmadı demek ki. Hepsiburadaya yazdım tekrardan getirecekler mi diye cevap bekliyorum. Getirmezlerse en güvenilir satıcı bittibitiyor gibi gözüküyor. O da hepsiburadada 2700tl gittigidiyorda ise 2559 tlye satıyor üzerine biraz daha para koymamız gerekecek sanıyorum. Bittibitiyordan alan var mı arkadaşlar hizmetleri nasıl ?
  • Camera konusunda bir tik geride belirtmistim.. Batarya konusunda s7 den cok daha ileride.. S7 de 4 saat ekran suresi alabiliyorken bunda en az 6 saat aliyorum.. Kulaklik ve haporlor s7 den 3 tik daha iyi bariz fark anlasiliyor.. Oyun suresi olarak s7 4 saat oynatiyorsa bu 6 saat oynatiyor oyle diyeyim.. Ama sunuda belirteyim s7 bozulmasa idi degistirmeyi dusunmuyordum vaz gecilmezimdi.. Samsung s10 serisi alamiyorsaniz lg v30 plus iyi bir tercih.. Bide eger samsung note 8 vs alabiliyorsaniz butce uygunsa 3200 3500 tl civari note 8 de alabilirsiniz bundn daha iyi ama belli bir butce varsa 2500 tl max ozaman direk v30 plus her konuda iyidir ses ekran batarya olarak...

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.