Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (509. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.242
Cevap
96
Favori
837.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geliştirici seçeneklerinden Bluetooth ayarlarına girip ses kalitesini en üst tercihlerle seçiyorum (codec:LDAC. Örnekleme hızı 96.0 khz ses biti 32 bit kanal modu stereo ve oynatma kalitesi 990 kbps olarak seçiyorum) kulaklığım bunların hepsini destekliyor sony wi 1000x bluetooth kulaklığım var.Ses çok farkediyor.Fakat ayarlardan çıkıp girince bakıyorum tekrar sistem varsayılanı ayarlarına dönmüş.Bu geliştirici seçeneklerinde yaptığımız ayarları kaydedemiyor muyuz?Ya da bu ayarları kalıcı hale getirmenin bir yolu yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demiurgos kullanıcısına yanıt
    Geliştirici özellikleriyle uğraşmanıza gerek yok ki. Sony nin programını indirin marketten. En iyi ses kalitesi ve kararlı bağlantı seçenekleri var. En iyi sesi seçerseniz ldac bağlantısı kuruluyor zaten.

• Bir anda pil performansı % 50 düştü telefonun..
    1 günü rahat çıkaran telefon günde 2 şarj istiyor neredeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 19 Şubat 2020; 7:8:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_1981

Geliştirici özellikleriyle uğraşmanıza gerek yok ki. Sony nin programını indirin marketten. En iyi ses kalitesi ve kararlı bağlantı seçenekleri var. En iyi sesi seçerseniz ldac bağlantısı kuruluyor zaten.
    dostum bilgin varmı acaba , bi yerlerde SBC protokolünün bant genişliğinin "geliştirici seçeneklerinden" ayarlandığını okumuştuım.
  • odeon3 O kullanıcısına yanıt
    Bende dediğin hiç olmadı ayarları bir kurcala bence

• yirthan kullanıcısına yanıt
    Benim cihaz 2 seneye gidiyor bir kere bile öyle birşey olmadı

• Artizt kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru 2k nın keyfini baltalamaya değmez.

Cihaz 1 sene gibi bir süre kullanıldıysa ve batarya performansı yarı yarıya düştüyse batarya arızası olabilir... Aşırı şarj tüketen bir uygulama da yoksa servise verin derim.
  • gokayozyer G kullanıcısına yanıt
    Geliştirici seçeneklerinde protokol olarak sbc seçeneği var evet. Hemen altında ses örnekleme hızı (44 hz 48 hz 96 hz) onun altında bit sayısını seçtiğimiz bir menü var (16,24,32). Çok bilgim yok ayarlarla ilgili.Genelde kablolu bağlantı kullanmayı tercih ediyorum. Bluetooth ile kalite düşüklüğü hissediyorum müzikte. Belki de psikolojiktir :)

• umut_1981 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam psikolojik değil hangi cihaz olursa olsun hatta bluetooth versiyonu da fark etmez kulaklığınızdan 20hz/20khz ses alırsınız. Bende Sony Mdrxb950bt var mesela 3hz/28khz ses alabiliyorsunuz ama kablo ile :) Kablosuzdayken dediğim gibi.
  • Durum bu...
    ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★
    ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 19 Şubat 2020; 14:53:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Bir anda pil performansı % 50 düştü telefonun..
    1 günü rahat çıkaran telefon günde 2 şarj istiyor neredeyse.
    Ne kadar zamandir telefonu kullanıyorsunuz? Son zamanlarda farklı bir uygulama yuklediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

Ne kadar zamandir telefonu kullanıyorsunuz? Son zamanlarda farklı bir uygulama yuklediniz mi?

Alıntıları Göster
    43 dk youtube %36 çok fazla değil mi...
    Yukarı fotoları ekledim...
    1 yıl 2 ay felan oldu telefonu alalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 19 Şubat 2020; 14:56:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

43 dk youtube %36 çok fazla değil mi...
    Yukarı fotoları ekledim...
    1 yıl 2 ay felan oldu telefonu alalı

Alıntıları Göster
    Youtube için bu oran benimde dikkatimi çekti. Sömürmüş resmen. Fabrika ayarlarina dönüp yüklemek sorunun çözülmesine yardimci olabilir. Aksi takdirde servise verip pil değişimi talep etmeniz gerekecek.

• Whatsapp yerine telegram kullanın arkadaşlar aşırı şarja etkisi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_1981

Geliştirici seçeneklerinde protokol olarak sbc seçeneği var evet. Hemen altında ses örnekleme hızı (44 hz 48 hz 96 hz) onun altında bit sayısını seçtiğimiz bir menü var (16,24,32). Çok bilgim yok ayarlarla ilgili.Genelde kablolu bağlantı kullanmayı tercih ediyorum. Bluetooth ile kalite düşüklüğü hissediyorum müzikte. Belki de psikolojiktir :)
    https://msaaltiok.blogspot.com/2019/03/eski-bluetooth-kulaklklar-cope-mi.html
    işte burada bahsediyor dostum. sanırım 2. parti bi program ile ve rootlu telefonda yapıyor bu işi. "Bluetooth Audio SBC Bitrate Changer" diye bi menü aktif oluyormuş ve 576 Kbit/s 'e kadar arttırabiliyormuş sbc bitrate'sini. bu oldukça yüksek bi değer ve mutlaka farkedecektir diye düşünüyorum. denemek lazım.

ben spoty ve bt ile kullanıyorum aracımda oldukça memnunum . aracım golf7 ve bağlantı sırasında ayarlardan kontrol ettiğimde sbc ile bağlandığını görüyorum ve oldukça memnunum.
    fakat sizinde başınıza geldimi bilmiyorum ama golf7'de spotyde ne çalıyorsa ekranda gösteriyor bt ile. ama şarkı atlattıktan sonra , nedense hep bi önceki şarkı görünüyor ekranda . :)
    ne yaptı isem çözemedim bu durumu. başka telefonlarda başıma gelmedi. bundan önce g2 kullandım. kızımın ve eşimin telefonlarından da denedim. v30 da oldu nedense hep.

son olarak şunu paylaşmak istiyorum. syllable s101 bt kulaklığımla lvg30 kullanıyorum. bu kulaklık aptx protokolünü kullanıyor ve telefonun geliştirici seçeneklerinden görünüyor.
    spoty ile ve tidal ile ayrı ayrı dinleme yaptığımda tidalin bariz farkı anlaşılıyor. ama kablolu iphone kulaklığı ile bu kadar fark hissetmiyorum. şimdi aptx-hd ve ldac'ı kullanan kulaklıkları daha fazla merak etmeye başladım.
    Benim de alalı 1 yıl 3 ay oldu ben de pil performansının düştüğünü hissettim. Sanki pie oreodan daha çok pil tüketiyormuş gibi hissediyorum. Yine 6-6.30 saat ekran alıyorum ama eskisi gibi 8-9 saatleri göremiyorum son zamanlarda.
  • gokayozyer G kullanıcısına yanıt
    Valla 2 senedir motor kullanıyorum. Arabanın bluetooth özelliğine bi bakarım merak ettim bir önceki şarkı olayına. Polo ile golf ün benzerdir heralde mutimedya ekranları.
    Kulaklık mevzusu ise çok göreceli ya. Bende ldac ve aptx hd destekleyen kulaklıklar var. Mesela sony 1000mx3 ldac modunda ekolayzır ayarına izin vermiyor. Oynarsan sbc ye geçiyor. He çok fark var mı dersen yok. Hiç olmazsa kendi zevkime göre ayarlayabiliyorum basları tizleri. Yanlız şöyle söyleyeyim Tidal ın 24 bit mqa özelliğini kablolu olarak dinleyince vazgeçtim bluetoothtan. Kulaklık olarak kafaüstü pxc 550 ıı ve saundmacig e80 c favorilerim. Genellikle jazz blues ve entrumental müzik dinlerim. Sony nin ekstra bir bası var kulaklıklarında.
    Bir de v30 un dac ına ekstra kulaklık amfisi bağladın mı tam stüdyo ortamı yaratıyor.
    Root işine girmediğim için söylediğin ayarları bilemiyorum ama denersen ve burdan paylaşırsan sevinirim.

• Arkadaslar suan bende lg v30 varda bunu kardeşime vercem sizce lg g7 alsam mı yada başka ne önerebilirsiniz ...suan lg g7 3400 tl...

• umut_1981 kullanıcısına yanıt
    Polo ile denerseniz sevinirim. Sürekli bi önceki parçayı gösteriyo.
    Spoty ile tidal arasında fark olduğunu belirtmek istedim. İyi bi kablolu kulaklıkla mutlaka btden daha iyi olacaktır. Kulakiçi kullanıyorum dışarda ama bahsettiğiniz modelleri araştıracağım.
    Sbc konusunu deneyeceğim buradan paylaşırım başarı olursa .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.