Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.251
Cevap
97
Favori
838.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meeb

teşekkürler hocam note 8 uzun ve ekranın sarıntrak olması dışında benimde beğendiğim bir model ancak 4000 5000 gibi rakamlar aşırı yüksek benim için.

Zaten v30+ ı sa n11 den 11.11 de indirim çekiyle 2200 gibi rakamlara denklersem alacağım.

note 8 de varmı bilmiyorum ancak

v30 da bildirim ışığı olmaması

Her ne kadar ekran oled de olsa duyulan renk dengesizliği gri beyaz fonda ki dalgalanmalar

Özellikle ön kameranın başarısızlığı

Arka kamera 1.6 olarak açıkkansada aslında 1.69 olmasından karanlıktaki grenleşmeler

Sonradan gcamla çözülcek olsada bokeh efektinin portre modun olmayışı

Her ne kadar yeni cihazlarda da irda olmasada lg nin irdayı kaldırmış olması

biliyorum ki dediğini gibi hoporlerin yine zayıf olması

canımı sıkıyor 2200 bandında alamazsam hiç niyetim yok bu yüzden hocam.
    Renk dengesizliği mi? Telefon daha piyasaya çıkmadan önceki cihazların ekranlarında bazı sorunlar var diye tüm V30'ları bu şekilde mi değerlendireceğiz? Aşağıdaki linkte benim ekranın görüntüleri var. Herhangi bir dengesizlik görüyor musunuz? Herkes bu testi yapabilir kolaylıkla.
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/135481229

---

Arka kamera 1.69 diye bir şey yok. Elimde Mi Note 3 var ve onun lensi 1.8. V30 ondan kayda değer şekilde aydınlık çekiyor. 1.6 ile 1.8 arasında 1/3 duraklık fark var. Yani Mi Note 3 ile iso 400 ve 1sn şeklinde çektiğimiz fotoğrafın aydınlık seviyesi ile V30'un iso 400 ve 0.8sn şeklinde çektiğimiz fotoğrafın aydınlık seviyeleri aynı olmalı. Aşağıda aynen bunu yaptım ve görüldüğü üzere parlaklıklar aynı. Hatta V30 daha aydınlık bile diyebiliriz. O zaman V30 1.6 değil de 1.5 veya 1.4 bile olabilir mi diyelim? Fotoğraflara bakınca 1.6'dan daha geniş gözüküyor çünkü. İlki Note 3.

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ ★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★

---

Bokeh efektinin olmamasını olumsuz olarak saymışsınız ama sırf bu efekt için neredeyse hiç kullanmayacağım 2X zoomlu kamera olacağına çok daha kullanışlı olan ultra geniş açılı kamera bence kat kat daha mantıklı. Sonuçta portre efektini ve hatta çok daha başarılısını Gcam ile yapabiliyoruz.

---

Ön kamera hariç bu telefonun hiçbir eksiği yok. Hatta Quad Dac ve ultra geniş kamera gibi hiçbir telefonda olmayan 2 tane artısı var. Buna rağmen 2200'den fazla etmeyeceğini belirtmek benim açımdan çok garip. Bu telefon 2200 ediyorsa Mate 10 Pro 1500 eder bence. Gcam Kirin'lerle çalışmıyor bildiğim kadarıyla, sırf bu bile kamera kaliteleri arasında büyük fark yaratıyor.

Bu arada Mate 10 Pro ile Mi Note 3 aynı kamera modüllerini kullanıyorlar. Mi Note 3 ile V30 arasında bir fotoğraf testi yapmıştım, aşağıdan bakabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135487934

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 24 Ekim 2018; 21:52:26 >

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam çentikli tasarıma merağım olsada sanırsam v30+ almaya sayenizde bir adım daha yaklaştım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefon dün geldi bugün kullandım, telefonu çok beğendim, ekranı çok güzel renkler doygun çok net, oled ekranda siyahlar mükemmel, hızlı takılma olmuyor, gayet ince hafif, ön kamerası düşük ışıkta kötü, arka kamera güzel, parmak okuyucu güzel çalışıyor, çift tık olayı çok güzel, ip68 sertifikası 128 gb olması ses olayı felan çok güzel, telefonun kasası samsung s ve note serileri gibi ince uzun değil orantılı ve güzel duruyor, ince uzun telefon bana orantısız geliyor hoşuma gitmiyor, tasarımı çok güzel, kablosuz bağlantı çekimi güzel, farklı telefonun çekmediği yerden çekiyor ,türkiye garantili olması çok iyi, teknoloji markette beğendiğim telefonlara iyi güzelde bu para etmez diyordum, 2500 e bu telefonu alınca içime çok sindi, şuan için fazlasıyla memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabgufurkan

LG'nin zaten kendi servisi olmadığından başka bir servis bakacak illa. Çift hat lazım değilse ucuz olana yönlenmekte fayda var gibi. Çift hat H930DS modeli olmalı; birinde vardı, Doğu Banktan aldım yazmıştı.
    Cift Hat lazim maalesef.Bu yüzden problem varmi diye sormak istedim 2 hattin ses kalitesinde,yoksa coktan Lg Garantiliyi almistim

Fiyat gercekten bu cihaz icin makul.Bu fiyat araligi ve hatta biraz uzerindekilerde bile bu performans yok.

• Arkadaşlar cihazı uzun süredir kullanan ve sorun yaşayan var mı ? Duyan, gören , bilen ? LG' nin servis sağlayıcıları hakkında araştırma yaptım kurumsal firmalar değil galiba ? XXX GSM veya XXX Elektronik gibi firmalara yaptırıyorlar sanırsam ? LG' nin kendi servisi veya KVK, TELESERVİCE gibi firmalarla iş birliği var mı ? Ve hepsiburada üzerinden cihaz alanlar, satıcı hepsiburada olarak aldıysalar sevisleri hangisi ?
    Ses kaydı başıma iş açacaktı az kalsın, geçen baktım kuzen gitar çalıyor, dedim beni videoya çek çalıyormuş gibi yapayım sonra senin çaldığın sesi üstüne eklerim. Onunkini ses kaydı aldım videoya ekledim, baktım videoda ortam sesleri var, ben çalmaya başlayınca sadece gitar sesi var dış sesler yok. Fail olduk

• quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Arkadaşlar en iyi çalışan gcam modunun linkini verebilirmisiniz.
    Piyasada ne kadar sürüm varsa hepsini karşılaştırdım, tek tek. En beğendiğim sürüm linkteki sürüm, zoom yapmadan porte çekme, portreleri diğer fotoğraflararla aynı klasöre atma gibi özellikleri var, tavsiye ederim.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/cstark27_GCam_5.1.018_24_v4.2t3_fu24-03a.apk

• Baveran kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

• Kanalın adı: Genel Kullanıcı bunu 2-3 gün önce incelemiştim elindeki Çift Hatlı bir modeldi.
    Ben kulaklık nasıl içinden çıkan diye baktmıştım.

Kısa:
    https://www.youtube.com/watch?v=U0zne-rYDIA
    Uzun:
    https://www.youtube.com/watch?v=RgvfD_nxz0M
  • TR sürümünün Boot Kilidini açan oldu mu hiç ?
  • yabgufurkan Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Baveran kullanıcısına yanıt
    Cok tsk ler bende cok surum denedim portre foto cektigimde galeride tek tek farkli klasor olarak kaydediyordu.sizin paylastiginiz hepsini biraraya kaydediyor. G5 e yukledim gercektn baya farkediyor. Tlf nu ilk aldigimda endiselerim vardi ama camera konusunda memnun kaldim ikinci el aldm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahyademirci kullanıcısına yanıt
    Hocam portlama olayı nedir benim devreler yandı şu anda apk falan bunu yükleyince kendi kamerasıyla aynı yerdenmi açılıyor farklı yerdenmi birde g cam yüklemek için rootmu yapmak lazım rootuda yeni ögrendim öyleyse girmem o işlere

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Renk dengesizliği mi? Telefon daha piyasaya çıkmadan önceki cihazların ekranlarında bazı sorunlar var diye tüm V30'ları bu şekilde mi değerlendireceğiz? Aşağıdaki linkte benim ekranın görüntüleri var. Herhangi bir dengesizlik görüyor musunuz? Herkes bu testi yapabilir kolaylıkla.
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/135481229

---

Arka kamera 1.69 diye bir şey yok. Elimde Mi Note 3 var ve onun lensi 1.8. V30 ondan kayda değer şekilde aydınlık çekiyor. 1.6 ile 1.8 arasında 1/3 duraklık fark var. Yani Mi Note 3 ile iso 400 ve 1sn şeklinde çektiğimiz fotoğrafın aydınlık seviyesi ile V30'un iso 400 ve 0.8sn şeklinde çektiğimiz fotoğrafın aydınlık seviyeleri aynı olmalı. Aşağıda aynen bunu yaptım ve görüldüğü üzere parlaklıklar aynı. Hatta V30 daha aydınlık bile diyebiliriz. O zaman V30 1.6 değil de 1.5 veya 1.4 bile olabilir mi diyelim? Fotoğraflara bakınca 1.6'dan daha geniş gözüküyor çünkü. İlki Note 3.

---

Bokeh efektinin olmamasını olumsuz olarak saymışsınız ama sırf bu efekt için neredeyse hiç kullanmayacağım 2X zoomlu kamera olacağına çok daha kullanışlı olan ultra geniş açılı kamera bence kat kat daha mantıklı. Sonuçta portre efektini ve hatta çok daha başarılısını Gcam ile yapabiliyoruz.

---

Ön kamera hariç bu telefonun hiçbir eksiği yok. Hatta Quad Dac ve ultra geniş kamera gibi hiçbir telefonda olmayan 2 tane artısı var. Buna rağmen 2200'den fazla etmeyeceğini belirtmek benim açımdan çok garip. Bu telefon 2200 ediyorsa Mate 10 Pro 1500 eder bence. Gcam Kirin'lerle çalışmıyor bildiğim kadarıyla, sırf bu bile kamera kaliteleri arasında büyük fark yaratıyor.

Bu arada Mate 10 Pro ile Mi Note 3 aynı kamera modüllerini kullanıyorlar. Mi Note 3 ile V30 arasında bir fotoğraf testi yapmıştım, aşağıdan bakabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135487934

Alıntıları Göster
    hocam otofocus odaklama sorunu vardı bir videoda devam ediyor mu.? fotoğraf çekerken hemen çekmesini istiyorum

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Hocam sen arkadaşın linkini verdiği kamerayı indir kur. Ayrı bir kamera uygulaması olarak kurulacak.

hocam attığınız iki sürümden türkçe olan hoşuma gitti ancak her seferinde ayrı klasör açıyor galeride.Ayarı var demişsiniz ancak nem bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Diğer sürüm pek kullanışlı gelmedi nedense.Ayrıca onda da ayarı bulamadım

teşekkürler...
  • Selam arkadaşlar. belki sorunun yeri değil ama başka da soracak yer bulamadım. LG V35'in ülkemizde ne zaman satışa geçeceği ile ilgili bilgi sahibi olan var mı? sadece türkiyede değil, dünya genelinde bile satışa sunulmadı. bi amazonda var sanırım. dubai'de bile satışa sunulmadı henüz.
  • MedBoy kullanıcısına yanıt
    Bu iki model bizim pazara sunulmuyor.

LG V35 ThinQ
    LG V30S ThinQ

Bizim pazara LG V40 ThinQ gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabgufurkan

Bu iki model bizim pazara sunulmuyor.

LG V35 ThinQ
    LG V30S ThinQ

Bizim pazara LG V40 ThinQ gelecek.
    Yapma be hocam :( V35 i kaç zamandır bekliyordum. ama dubaide hepsiburada gibi bir site var. orda bile daha satışa sunulmamış. ama sitede coming soon , çok yakında diyor. taiwanda da aynı şekilde satışa sunulmamış henüz. sanki önümüzdeki zamanlarda eş zamanlı her yerde satışa çıkacak gibime geliyor. ithalatçılar bile getirtemiyorlar, onlar bile temin edemiyorlar bence dünyanın farklı yerlerinden. bulabilselerdi sahibinden.com da satış ilanları boy gösterirdi. bilemedim ya
  • yabgufurkan Y kullanıcısına yanıt
    Garantisi bitsin öyle açacağım bootladerı

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.