Şimdi Ara

LG V20 H990TR Rootlama (Bootloader Kilidine Çözüm)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
2.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UYARI: Kendim bu işlemleri H990TR LG V20 üzerinde gerçekleştirdim herhangi bir sıkıntı yaşayacak olsam yaşardım tüm sınırları zorladım
    sizin sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Tam detaylı anlatım yapmıyorum kısa tutmak için. Bazı şeylerden anlamanız gerek. Sorunlarla karşılaşırsanız XDA üzerinden çok çözüm verilmiş ingilizcenizin yeterli olması gerek. Anlatımı eksiksiz uygulayıp custom rom seçmeniz gerek xda üzerinden ben henüz sadece Lineage test ettim ve memnun kaldım başka custom rom deneyimim yok

Kaynak olarak donanımhaber LG V20 ANA KONU içindeki yorumları kullandım ancak orda yeterli bir anlatım yok hataların çözümü belirtilmemiş ben de toparlayıp konu açıyorum hiç bir sitede de anlatan yok zaten ilk olacak Dirty Santa'nın Türkçeleştirilmiş anlatımı

İlk olarak bilgisayarınızda Minimal ADB'yi Fastboot ve LG driverlarını eksiksiz bulundurun. Minimal ADB'yi googledan en son sürüm bulup indiriniz.

Hangi sürümde olduğunuz farketmez yüklemeniz gereken KDZ stock rom
    H990N10b_00_OPEN_HK_DS_OP_1017.kdzhttps://lg-firmwares.com/downloads-file/4065/H990N10b_00_OPEN_HK_DS_OP_1017

bu işlemleri ben anlatmayacağım burayı takip ederek yapınızhttps://idealkaynak.net/lg-up-ile-stock-rom-yukleme-kdz-yazilim-yukleme/

Bu sürümü telefonu kurduktan sonra başlayabiliriz

DirtySanta indir:https://androidfilehost.com/?fid=457095661767122821
    TWRP indir:https://drive.google.com/file/d/1qFSm8ia2FRvuqdAY_XlxH6bgpD4PrOfG/view?usp=sharing
    Terminal Emulatoru'de google play veya apk sitelerinden telefona indirin
    Magisk (root):https://github-production-release-asset-2e65be.s3.amazonaws.com/67702184/81204200-6ca5-11ea-8f19-3a5b8341b6e2?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=AKIAIWNJYAX4CSVEH53A%2F20200430%2Fus-east-1%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20200430T015520Z&X-Amz-Expires=300&X-Amz-Signature=a4bed94760b126a3201468bfc24086810ab4964033d4af7914bf632bd8a03198&X-Amz-SignedHeaders=host&actor_id=0&repo_id=67702184&response-content-disposition=attachment%3B%20filename%3DMagisk-v20.4.zip&response-content-type=application%2Foctet-stream

Dirty Santa için indirdiğiniz klasörü çıkartın RUNMEFIRST.bat açın dursun sonra step1.bat dosyasını çalıştırın yazma yeri gelene kadar bekleyin ve run-as con kodunu yazın ve enter basın.
    bu işlemi yaparken hata alırsanız sürümü düşürmemişinizdir. 2016 sürüm güvenlik yamasına sahip olmalı

sonra chmod 0777 /storage/emulated/0/* kodunu yazın

telefondan terminal emulator açın ve id yazarak telefon klavyesinden enter'a basın bir kaç absürt yazı gelecek

applypatch /system/bin/atd /storage/emulated/0/dirtysanta kodunu yazın

step2.bat dosyasını çalıştırın telefon fastboot moda geçmiş olacak bu sırada klasörün içine gelecek olan "abootbackup.img" ve
    "bootbackup.img" dosyalarını bir yere kopyalayın saklayın demiş yöntemin sahibi ama bu dosyalar lazım olmadı bana stock roma dönerken de kdz ile dönebiliyorsunuz yine de saklasın isteyen :D

şimdi dikkat edilmesi gereken aşamaya geldik fastboot modda açılmıştı telefon minimal adb klasörüne gidip shift + sağ tıklayıp "komut penceresini burada aç"
    yapıp komutu yazın

fastboot flash recovery recovery-twrp-h990-2018-10-18.img yaz (GÜNCELLEME: IMG'NİN ADINI BASİT BİR ŞEYLE DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ ONU YAZIN MESELA TWRP.IMG OLARAK DEĞİŞTİRİP ONU YAZIN) enter bas 30 saniye bekle ve tekrar aynısını yaz 30 saniye yine bekle

şimdi tek seferde yapmanız gerek yoksa twrp açılmayacak 2 defa komutu yazıp bekledikten sonra telefonun bataryayı çıkarın kabloyu sökün
    ses kısma tuşuna basılı tutarken güç tuşuna basılı tutun lg logosu geldiğinde parmağınızı güç tuşundan çekip geri tekrar basılı tutun
    beyaz bir ekran gelecek 2 defa yes dedikten sonra ekrana bir uyarı gelecek umursamayın telefon 30 saniye sonra falan sonra twrp de açılacak

eğer 2 defa yes'e bastıktan sonra ekran karıncalanırsa ve normal açılma sesi falan gelirse başaramadınız demektir. tek seferde yapmanız gerek

tekrar telefonun pilini sökün kabloyu çekin ses kısma tuşuna basılı tutarken usb kabloyla bağlayın bilgisayara fastboot'ta açılmış olacak
    tekrar twrp flashlayıp tek seferde girmeniz gerekiyor

twrp'yi kurdunuz artık kalıcı olarak twrp flashlandı root atabilir, custom rom yükleyebilirsiniz. Bootloader kilidi kimin umrunda? :D

Tavsiye ettiğim custom rom Android 10Q Lineage OS oldukça akıcı ve resmi romhttps://download.lineageos.org/ listeden lg v20 globalden indirip sd karta atıp twrpden wipe sekmesinden wipe-system-data-cache yapacaksanız ardından romu flashlayacaksınız

Stock Rom rootlu kullanmak istersenizhttps://androidfilehost.com/?fid=11410963190603902279
    stock romu kurduktan sonra sorun yaşamamak için bu kernelide twrpden flashlayınhttps://androidfilehost.com/?fid=1395089523397890426

eğer dirty santa, twrp root her şeyden kurtulup stock rom kullanmak istiyorsanız lg kdz ile stock rom yükleme işlemini tekrar yaparak tek işlem ile stock roma dönebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakankk -- 13 Ekim 2020; 13:55:56 >

• kardeşim merhaba; lineageos 17.1 kurduktan sonra çalışmayan bazı şeyler oldu mu? mesela vowifi, volte, parmak izi vs.
  • ssefer88 kullanıcısına yanıt
    volte test etmedim benim denediklerim

bluetooth çalışıyor kulaklık bağlıyorum, parmak izi, kameraların hepsi çalışıyor fakat gcam kullanırsan, nfc, hotspot

lineage resmi sürüm olduğu için 1-2 güne bir güncelleme geliyor ama twrp yerine lineage recovery'si kurmanız gerekli
  • teşekkürler...
  • atakankk kullanıcısına yanıt
    keşke volte ve vowifi deneyebilseniz benim için çok önemli çalışıyo mu çalışmıyomu öğrenmem lazım yoksa boşu boşuna yapmış olurum bu işlemleri...
  • Kardeşim bende aynı şekilde herzaman yaptığım gibi yaptım önce sürüm düşürdüm aynı verdiğin linkteki kdz dosyasını işlemleri aynı şekilde yaptım 3 kez yaptım aynı işlemi düzgün bir rom bulamadığım için orjinal roma döndüm lgup ile şimdi tekrar yapmak istediğimde telefon fastboot modda iken twrp yi yüklerken
    sending 'recovery' (19144 KB)... OKAY [ 0.629s] writing 'recovery'... FAILED (remote: partition table doesn't exist) finished. total time: 0.633s
    Böyle hata alıyorum çözümünü bulamadım
  • 3 farklı twrp denedim yine olmadı adb fastboot tekrar yükledim olmadı malesef okadar işlemden sonra mecbur yine döndük orjinal roma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi networktrr -- 4 Mayıs 2020; 1:48:11 >
  • Bu sorunu çözebilirmiyiz bir fikri olan varmı
  • Telefon fastboot modda iken twrp yi yüklerken
    sending 'recovery' (19144 KB)... OKAY [ 0.629s] writing 'recovery'... FAILED (remote: partition table doesn't exist) finished. total time: 0.633s
    Böyle hata alıyorum çözümünü bulamadım
    Bu konu hakkında fikri olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim
  • Sorun çözüldü lineageos 17.1 kurulumunu yaptım ilk deneyimlerin olumlu kamera ilk etapta çalışmadı bende verdiğin driver ile hallettim şuan kullanıyorum memnunum şuan için
  • Ghost screen çözümü icin
    Kernel adiutor'da ekran ayarları: sıfır ghost amoled netliği için:
    Kırmızı 230 yeşil 230 mavi 235 renk doygunluğu 58 ekran tonu 1520 ekran değeri 112 kontrast 138 olacak.
  • Selamlar. Annem kullanıyor telefonu. Çok önceden unofficial Lineage OS kurmuştum. Fakat kamera uygulaması çok kötü. Kendi stock kamerasını flashlama şansımız var mı?
  • sayamorra S kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam. Maalesef stock kamera custom rom'lara kurulamıyor.
  • Exfat E kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler. Official versiyona geçmeli miyim sürüm olarak? Bir de kamera olarak ne kullanıyorsunuz siz hocam?
  • sayamorra S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Bu telefonu kullanmıyorum. Sadece stock kameraların custom romlara yüklenemediğini biliyorum :(
  • Anladım hocam sağolun.
  • Merhaba; Bende lg v20 h990tr modeli var. Orjinal rom ile kalmasnı isterim. Android 9 güncellemesi gelmiş olan kore versiyonu F800K rom yükleyebilir miyin. Üstte sürüm ne olursa demişsiniz.
  • twrp mode girmek için sürekli factory reset yapmak zorunda mıyız?

• tercumanlik T kullanıcısına yanıt

aslında o aşamada factory reset yapmıyorsunuz twrp yi kalıcı olarak gömdüğünüz için factory reset kısmı işe yaramıyor sadece gösteriyor o bölümü yes yes dediğiniz de twrp açılıyor normalde resetleme işlemini tetiklemesi gerekirken

• "Hangi sürümde olduğunuz farketmez yüklemeniz gereken KDZ stock rom

H990N10b_00_OPEN_HK_DS_OP_1017.kdzhttps://lg-firmwares.com/downloads-file/4065/H990N10b_00_OPEN_HK_DS_OP_1017"

Tam anlayamadım önce stock rom H990N mi yapıcaz telefonu? şuanda h990tr yüklü telde. bu stock rom olunca rom atamıyor twrp yükleyemiyor muyuz telefona?

Ayrıca Magisk(root) linki ölmüş..yenileyebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gercekmanyak -- 24 Ekim 2020; 12:40:12 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.