Şimdi Ara

Xiomi cihazlar için stock rom yükleme (bootloader gerekmez)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
81
Cevap
11
Favori
20.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oluşacak sorunlardan sorumlu degilimdir

İşlemler tamamen anlatıldığı gibidir tüm adımları anlattım yinede fazla bilgisi olmayan daha bilgili birisi ile yaparsa iyi olur...

rom yüklemeyi araştırdğmda heryerde bootloader kilidinin açık olması gerektiği yazıyordu biraz araştırınca birazdan anlatacağım yöntemi buldum ve rom yükleme işlemi
    çok kolay şekilde gerçekleşti

umarım yeterince anlatabilmişmdir
    neyse başlayalm :)
    [size="2"] 64 bit işletim sistemi olması gerekmekte 32bit olanlar denemesin işe yaramıyor malesef
    işlemlerden önce tüm dosyalarınızı yedekleyin rom kurulumu yaptığımız için sistem dosyalarıda dahil herşey silinip tekrar kurulacaktır

linkten cep telefonumuza uyumlu olan global stable romu indirmeniz gerekmekte

http://en.miui.com/a-234.html

indirdiğimz tgz uzantılı arşivi winrar ile açıyoruz içerisinde bulunanları rom isminde bir klasör oluşturup içerisine atıyoruz
    Xiomi cihazlar için stock rom yükleme (bootloader gerekmez)
    klasör içeriği resimdeki şekilde olmalı...

Ardından linkteki dosyayı indirin masaüstüne çıkartın

http://www.mediafire.com/file/uzqnajuvez4ea4c/programlar.rar

tüm işlem boyunnca programları yönetici olarak çalıştırın
    şimdi ilk önce telefonumuzu hata ayıklama moduna alarak bilgisayara bağlıyoruz daha sonra
    bilgisayara izin vermeniz gerektiğini söyleyen bir bildirim gelecek telefona ona her zaman izin ver diyoruz
    1 numaralı programı çalıştırıyoruz
    birkez refresh dediğimizde telefonumuz device kısmında görünür daha sonra install diyerek driverların kurulmasını sağlıyoruz
    sıra geldi 2 numaralı programa
    programı çalıştırıyoruz cmd ekranı gelecek bize adb modunu kurmak istermisiniz gibisinden 2 veya 3 soru soracak herbirine y yazıp enterlıyarak tamamlıyrz
    bu islemden sonra
    telefonumuzu kapatıyoruz
    ses kısma ve güç tuşuna bir süre basılı tutarak fastboot moduna alıyoruz
    sıra geldi edl moduna geçmeye
    şimdi indirdiğimiz klasörde bulunan "platform-tools" klasöründe bulunan adb.exe
    pogramını çalıştırıyoruz gerekli şeyleri cmd ekranında kendisi kuracak ve kapanacaktr
    daha sonra
    yine "platform-tools" klasöründe shift+sağ mouse kılik ile boş bir alana tıklıyoruz
    komut pencerisini burada aç sekmesi görünecektir ona basıyoruz
    açılan cmd ekranında
    adb reboot edl
    yazarak enter'a basıyoruz ardından
    fastboot oem edl
    yazarak tekrar enter'a basıyoruz telefonun ekranı kararırsa işlem doğru demektir
    şimdi sıra geldi 3.programı kurmaya 3 numaralı programı kuruyoruz
    kurulum sırasunda windows güvenliği doğrrulamıyor hatası verecektir bu hatalara yinede yükle diyerek devaö etmesini sağlıyoruz
    kurulum tamamlanınca programı çalıştırıyoruz
    masaüstüne kısayol gelmez ise
    "Program Files\Xiaomi\MiPhone " klasörüne giderek bulabilirsiniz
    prpgram açılınca refresh'e basıyoruz gelen kısımda device kısmı com ile başlarsa
    doğru yoldayız demektr
    browse diyerek indirdiğimiz rom dosyasının olduğu klasörü seçiyorz
    (rom dosyası rardan çıkarılmış klasör halinde olmalı klasöre girdiğimizde direk dosyalar görünmeli
    romu'uda seçtikten sonra
    programın sağ altında bulunan " flash all " tikine basıyoruz ve flash diyoruz 5-10 dakika arasında işlem bitecektir ve sisteminiz güncel stock rom ile açılacaktır

Verdiğim klasördeki adb driver hata verirse Google'a adb driver yazarak ilk sayfada çıkan siteden güncel sürümü indirebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah kara -- 8 Aralık 2016; 22:16:9 >

YakusukluPanda bu mesajı paylaştı

• Bütün mesele edl moda geçirme. Ana konuya ipucu olarak eklettirseniz iyi olur.
  • Megacooler kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ana konuda da aynılarını yazdım bir kaç arkadaş dışında dikkat edip deneyen olmadı bu şekilde daha çok kişi görür diye düşündüm sonradan eklerler sanırım ana konuya
  • Hayırlı cumalar
    Öncelikle emeğine sağlık hocam. Çoğumuz bu kadar teknik detayları bilmiyor o nedenle işlemi yapamıyoruz. Yalnız bilgisayara indireceğimiz dosyanın linkinde sorun var galiba. Sayfa açılmıyor bir bakabilirsen iyi olur.
    selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaskin77 -- 2 Aralık 2016; 14:20:23 >
  • vaskin77 kullanıcısına yanıt
    Sorun yoktu hocam mi5 cihazını seçmek ve ardından açılan sayfadan download rom demeniz gerekiyordu linki mi5 seçili halde düzenledim

Download Flash rom diyerek stabil global veya developer romu indire bilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah kara -- 2 Aralık 2016; 14:50:12 >
  • abdullah kara kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam miui sitesindeki rom linkinden değilwww.mediafire.com linkindeki bilgisayara indireceğimiz dosyada sıkıntı var. Sayfa açılmıyor.
    Düzelttim hocam şimdi denermisiniz
  • abdullah kara kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam
    Son aşamaya kadar sorunsuz geldim ancak miflash programında klasörü seçip flash dediğimde "dosya adı dizin adı veya birim etiketi sözdizimi hatalı" diye bir uyarı veriyor. Sorun ne olabilir acaba?
    Romu doğru şekilde rardan çıkaramamş olabilirsnz klasor içeriğinin ekran resmini gönderirmisiniz
  • fastboot oem edl
    yazarak tekrar enter'a basıyoruz telefonun ekranı kararırsa işlem doğru demektir

Şu kısımda ekran kararmadı FASTBOOT ekranında kaldı telefon ne yapıcam brick mi oldu. 3 günlük telefon :(((
  • Frostlord F kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam brick felan olmadı açın normal şekilde birşey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah kara

Hayır hocam brick felan olmadı açın normal şekilde birşey olmaz

Actim bir sey olmadı ama diğer arkadaş gibi bende sonda kaldım. Fastboot oem edl komutunu girdikten sonra ekran karardı. Tamam buraya kadar her şey normal. Fakat miflash ile ne yaptıysam "dosya adı dizin adı veya birim etiketi sözdizimi hatalı" alıyorum. Forumlarda kelimelerinin arasında boşluk olmasın demişler onu da denedim yok flash'lamıyor. Telefon kapalı bekliyor

"Sayfadan güncel global rom'u indiriyoruz indirdiğimz rar dosyasının içindeki dosyayı tekrar winrar ile açıyoruz"

Burda söylediğiniz gibi değil bende. İndirdiğimde rar dosyası indiriyorum. Onu açıyorum başka rar dosyası yok.

cust ( klasör )
    firmvare-update ( klasör )
    META_İNF ( klasör )
    boot
    file_contex
    system.new.dat
    system.patch.dat
    system.transfer.list

dosyaları var klasörde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frostlord -- 4 Aralık 2016; 19:35:51 >

Klasör içeriği doğru hocam bir dakika. Beklerseniz romu tekrar kontrol edeyim
  • Herkesten çok özür diliyorum kusura bakmayin lütfen rom linkini yanlış vermişim kotalarınızı harcattim boş yere

Doğru link budur gözümden kaçırmışm yanlis rom linkini vermisim fastboot mod üzerinden attığımız için linkten cep telefonumuza uyumlu olan global stable romu indirmeniz gerekmekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah kara -- 4 Aralık 2016; 20:14:41 >
  • quote:

Herkesten çok özür diliyorum kusura bakmayin lütfen rom linkini yanlış vermişim kıtalarınızı harcattim boş yere

Doğru link budur gözümden kaçırmışm yanlis rom linkini vermisim fastboot mod üzerinden attığımız için linkten cep telefonumuza uyumlu olan global stable romu indirmeniz gerekmekte

Hocam 4 saattir uğraşıyorum valla :) Sizin verdiğiniz recovery rom'u. Oysa fastboot olması lazımmış. Bende siz yazmadan 2 dakika evvel çözdüm.

Özür dilerim gerçekten gözümden kaçırmışm
  • quote:

Özür dilerim gerçekten gözümden kaçırmışm

Sorun değil. Fakat gene olmuyor. Offf bu sefer de işleme başladıktan 4 saniye sonra Dosya Sonuna Gelindi (0x80070026: Receiving Hello Packet) diyor ve duruyor
    Bilgisayarı yeniden başlatin veya yarın tekrar deneyin hocam

İnternette hatayı araştırınca bu çözümü bulmuşlar ve sonrasında devam ediyormuş yükleme
  • quote:

Bilgisayarı yeniden başlatin veya yarın tekrar deneyin hocam

İnternette hatayı araştırınca bu çözümü bulmuşlar ve sonrasında devam ediyormuş yükleme

Yok hocam hırs yaptım saatlerdir uğraşıyorum. Şimdi bilgisayarı yeniden başlatacam bu sizin yazdığınız işlemleri en baştan yapmam lazım mı bir daha. Nereden devam edeyim?
    Fastboot moda alıp adb komutlarını verme kısmından başlayabilirsnz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.