Şimdi Ara

★★★ LG V20 ANA KONU ★★★ (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.918
Cevap
35
Favori
209.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 2013 mayıs 2016 agustos arası lg nexus 4 kullandım bozulunca lg oled tvnin yanında hediye gelen lg g4 kullandım 5 gün falan bootlop olup kapanınca servise verip htc 10 aldım servisten donen g4 u ise kardesime verdim. Tidal ile hifi muzik dinliyorum htc 10da gercekten muthis ama telefonda karsı taraftan gelen konusma sesi dusuk ve g4teki kadar net ve yuksek değil. Bir de v20nin ses cipi 32 bit htc 10unki ise 24 bit. Daha kaliteli bir hifi muzik dinlenecektir hifi plus moduluyle ise ucusa gecer. Tabi b&o kulaklık fa htcnin kendi kulaklıgından daha iyidir. İsrafı hiç sevmem ama bu telefona cok içim gidiyo seytana uyup almısken bulabilirim kendimi. Bir de 5.7 inc ekran tam bana gore htc 10 5.2 inc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nick the Whopper

Bu hifi modül tam olarak ne oluyor ? Ben bu cihazı tamamen ses kayıt için düşünüyorum 6s'im var sizce değer mi ? App bile kullanmıyorum doğru dürüst ! Sadece kamera ve özellikle ses kayıt önemli benim için değer mi sizce ? Ya da başka tavsiyeniz olur mu ?

arkadaşlar hifi plus normalde g5 in modülü olarak çıktı ancak Micro usb kablo ile destekleyen telefonlara hifi özelliği sağlıyor. v20 ile uyumlu bir donanım değil zira v20de hifi dac dahili olarak sunuluyor zaten. v20 nin kutusunda bu modül farklı bir telefonda kullanmak içindir diye ibare mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok cok profösyonel değilseniz 24 ve 32 bit arasındaki farkı anlamak imkansız gibi. Ayrica bu sayisal değerler tek başına cok şey ifade etmiyor. Dinlediğiniz parçanın formatı 128 kbps değerinde mp3 ise cihaz isterse 132 bit olsun... Ayrica BO yerine keşke kulaklık markasında v10'da olduğu Akg ile devam edilseydi. BO biraz tasarımlarıyla ünlü bir marka, kesinlikle kötü demiyorum ama Akg gibi bir deneyim varken pek yüzune bakilmaz açıkçası. Htc 10'un kulaklığı mı yoksa BO h3 mü daha iyidir denemeden emin olunamaz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: wickedfb

quote:

Orijinalden alıntı: Nick the Whopper

Bu hifi modül tam olarak ne oluyor ? Ben bu cihazı tamamen ses kayıt için düşünüyorum 6s'im var sizce değer mi ? App bile kullanmıyorum doğru dürüst ! Sadece kamera ve özellikle ses kayıt önemli benim için değer mi sizce ? Ya da başka tavsiyeniz olur mu ?

arkadaşlar hifi plus normalde g5 in modülü olarak çıktı ancak Micro usb kablo ile destekleyen telefonlara hifi özelliği sağlıyor. v20 ile uyumlu bir donanım değil zira v20de hifi dac dahili olarak sunuluyor zaten. v20 nin kutusunda bu modül farklı bir telefonda kullanmak içindir diye ibare mevcut.

Sanırım bu modüller elde kalmış ve cihazla uyumsuz bir aksesuar hediye ediliyor. Ama kesinlikle kullanışlı bir ürün, bağla tablete veya baska cihaza tak kulakligini adam gibi muzik dinle.

• quote:

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

uzunca zamandır telefonları inceliyorum.
    Son dönem çıkan telefonların içerisinde marka açısından en iyi telefon olarak V20 dumakta.
    Bir tık altında ise alınacak olan Axon 7.
    Şu an ZTE Axon fiyatını 1799 TL yapmış.
    V20 de hediyelerle beraber 2,999 TL olacak.
    Burada tek sorun acaba LG G2 den sonra yapamadığını yapıp bu telefon ile tekrar kusursuz bir telefon yapmışmıdır?
    özellikleri 6 GB Ram koymaması dışında çok iyi ve mevcut piyasa ve kur durumunu düşününce bu telefonun fiyatı mecburen diğerlerine göre çok makul olmakta.
    bakalım kim satışını gerçekleştirecek.

LG G2'nin sorunsuz ve başarılı bir telefon olduğu ile ilgili yaygın bir yanılgı var. Kronik ekran sararması, zayıf GPS sinyali, kötü malzeme kalitesi ve düşük ışıkta başarısız kamera sorunları ile ben dahil birçok kullanıcısını üzmüştür. Ancak dönemine göre başarılı boyut-pil, ekran-kasa ve en önemlisi fiyat-performans oranları ile büyük miktarda satış hacmi sağlamıştır. G2'den sonra gelen modellerde de kronik sorunlar katlanarak artmıştır. Bu nedenle V20 satın alma kararında kullanıcıların acele etmemesini tavsiye ederim.

Ben şu anda android cehpesinde en başarılı telefon üreticisi olarak Huawei'yi görüyorum. Belki kağıt üzerinde donanım olarak biraz geride kalıyor olabilir, ancak sorunsuzluğu ve üretim kalitesiyle bundan sonra tercih edeceğim telefon büyük ihtimalle Huawei olacak. P9 gibi bir sanat eserini deneyimleme fırsatı bulduktan başka markaya yaklaşasım gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 14 Aralık 2016; 0:53:27 >

• Türkiye pazarında yalnızca titan renk seçeneği bulunuyor sanırim, oysaki ben gri renk isterdim :/

• hi-fi plus v20 ile pek işe yaramıcak anlaşılan ben başka yerde de kullanırım diyorum ama nasıl olacak onu anlamadım? başka telefonlar ile kullanılabiliyor onda sorun yok ama bilgisayarımı mesela nasıl buna bağlayıp ses çıkışı alıcam anlamadım? 3.5 luk jackı micro usb ye döndürcek bir kablo ile olur sanırım başka birşey gelmiyor aklıma? öle bişi olursa işe yarar
  • Bilgisayarda hifi plus ı çalıştırmak zor gibi geliyor bana. Çünkü usb giriş aygıtıdır çıkış vermez. Bu cihazın asıl amacı telefonunuzda kaydettiğiniz sesleri başka telefon yada tabletlerde kayıpsız dinleyebilmek için. Yukarıda denildiği gibi V20 için gereksiz bir aksesuar.
    Belki bu işe yarayabilirhttp://urun.n11.com/kablolar/micro-usb-to-4-kutuplu-35-mm-jack-kablo-30-cm-P125779728?cid=604001&gclid=Cj0KEQiA1b7CBRDjmIPL4u-Zy6gBEiQAsJhTMJ9fbxazwyUPT0OJvz-zhzO9IQg-lJdpgc56OEJwaScaAsHE8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dancingman -- 14 Aralık 2016; 9:47:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dancingman

Bilgisayarda hifi plus ı çalıştırmak zor gibi geliyor bana. Çünkü usb giriş aygıtıdır çıkış vermez. Bu cihazın asıl amacı telefonunuzda kaydettiğiniz sesleri başka telefon yada tabletlerde kayıpsız dinleyebilmek için. Yukarıda denildiği gibi V20 için gereksiz bir aksesuar.
    Belki bu işe yarayabilirhttp://urun.n11.com/kablolar/micro-usb-to-4-kutuplu-35-mm-jack-kablo-30-cm-P125779728?cid=604001&gclid=Cj0KEQiA1b7CBRDjmIPL4u-Zy6gBEiQAsJhTMJ9fbxazwyUPT0OJvz-zhzO9IQg-lJdpgc56OEJwaScaAsHE8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Hocam o modül G5 için yapılmıştı aslen, G5 satışları başarısız olunca haliyle bu modülde elde kaldı, şimdi bu elde kalan modülleri V20 nin muhtemel başarısız olacak satış rakamlarını arttırmak için hediye verip göz boyamadan başka birşey değil... Sabredin, 3 ay sonra bu modülleri malum sitede çok uygun fiyatlara alabileceksiniz zaten, gerçi ne kadar kullanışlı, ne kadar tercih edilir o da tartışılır... V20 anlatılana göre müzik olayında zaten yeterince güçlü... Hee unutmadan 360 kamera da ses modülü ile aynı kaderi paylaşıyor...

• V20 aslında özellik olarak çok güzel cihaz. Kamera neredeyse prof işler yapılabilecek düzeye gelmiş.

Ben müzik dinlemeyi çok seven bir insanım, ve maalesef 5.5 inç Samsung marka telefon kullanıyorken eski Nokia telefonlar büyüklüğündr bir yüksek çözünürlüklü ses çıkışı sunan bir müzikçalar taşımak zorunda kalıyorum. V10 ve v20 bu problemi ortadan kaldıran cihazlar ama v10 2.5 saat ekran süresi verebilen ve ekranı müthiş sorunlu bir cihazdı. G5'de bile bu ekran sorununu çözemeyen Lg v20'de çözmüş müdür?..

• quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

V20 aslında özellik olarak çok güzel cihaz. Kamera neredeyse prof işler yapılabilecek düzeye gelmiş.

Ben müzik dinlemeyi çok seven bir insanım, ve maalesef 5.5 inç Samsung marka telefon kullanıyorken eski Nokia telefonlar büyüklüğündr bir yüksek çözünürlüklü ses çıkışı sunan bir müzikçalar taşımak zorunda kalıyorum. V10 ve v20 bu problemi ortadan kaldıran cihazlar ama v10 2.5 saat ekran süresi verebilen ve ekranı müthiş sorunlu bir cihazdı. G5'de bile bu ekran sorununu çözemeyen Lg v20'de çözmüş müdür?..

işte zaten sorun burada başlıyor.
    çömüşmüdür?
    bilinmez ama samsung s8 çıkarttığında da insanlar note 7 patladı buda patlarmı diyecekler.
    yani bence eletronik malesef risk işi alacaksak alıp riski yükleneceğiz.
    bence güzel telefon ama acabalar hep aklımızda tabi.

• quote:

V20 aslında özellik olarak çok güzel cihaz. Kamera neredeyse prof işler yapılabilecek düzeye gelmiş.

LG müzik ve kamera olayında gerçekten başarılı işlere imza atıyor, işin bu kısmını tartışmaya bile gerek yok. Fakat gel gelelim ekran konusuna, işte dananın kuyruğu burada kopuyor. G2, G3, G4, G5, V10 bu modellerin alayında ekran sorunları var ve kaç nesil geçti, ne adam gibi bir açıklama geldi firmadan, ne de bu sorunları düzeltmek için bir çaba... Başka kronik sorunları da var ayrıca birkaç nesildir devam eden... Kronik sorunu olmayan bir marka var mı peki, yok. Tüm markalarda irili ufaklı sorunlar var fakat yaa yeni çıkaracağı modelde düzeltiyor, yada çıkıp bir açıklama yapıyor , yada düzeltmeye çalışıyor. Fakat LG sanki hiç sorun yokmuş gibi davranıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

quote:

işte zaten sorun burada başlıyor.
    çömüşmüdür?
    bilinmez ama samsung s8 çıkarttığında da insanlar note 7 patladı buda patlarmı diyecekler.
    yani bence eletronik malesef risk işi alacaksak alıp riski yükleneceğiz.
    bence güzel telefon ama acabalar hep aklımızda tabi.

Hocam Samsung'u bence bu konuda Lg ile aynı kefeye koymak haksızlık olur. 2010'lardan beri bir tek Note 7 kronik sorunlu çıktı. Note 8 çıkarsa kendi adıma patlar mı diye düşünmeden alabilirim. Ama Lg'nin her cihazı kronik sorunlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

LG müzik ve kamera olayında gerçekten başarılı işlere imza atıyor, işin bu kısmını tartışmaya bile gerek yok. Fakat gel gelelim ekran konusuna, işte dananın kuyruğu burada kopuyor. G2, G3, G4, G5, V10 bu modellerin alayında ekran sorunları var ve kaç nesil geçti, ne adam gibi bir açıklama geldi firmadan, ne de bu sorunları düzeltmek için bir çaba... Başka kronik sorunları da var ayrıca birkaç nesildir devam eden... Kronik sorunu olmayan bir marka var mı peki, yok. Tüm markalarda irili ufaklı sorunlar var fakat yaa yeni çıkaracağı modelde düzeltiyor, yada çıkıp bir açıklama yapıyor , yada düzeltmeye çalışıyor. Fakat LG sanki hiç sorun yokmuş gibi davranıyor.

Hocam Lg kadar kronik sorunlu marka yok. Dediğiniz kaç nesildir devam eden ekran rezaleti... Apple, Samsung, Htc gibi markalarda bu kadar sorun görmüyoruz.

İyi bir kulakiçi kulaklık ihtiyacım var, 300-500 tl aralığında. Aslında 3000 tlye bu cihaz, BO h3 kulaklık, çok kullanılmayacak da olsa 360 cam ve hifi modül şu anki piyasa şartlarında gayet makul. Ama gel de Lg'ye güven... Bu paraları verip servis peşinde koşmak istemiyorum. Bekleyip kullanıcı deneyimlerini beklemek en iyisi. O zaman da bu hediye kampanyası bitecek...

• quote:

quote:

quote:

Hocam Lg kadar kronik sorunlu marka yok. Dediğiniz kaç nesildir devam eden ekran rezaleti... Apple, Samsung, Htc gibi markalarda bu kadar sorun görmüyoruz.

İyi bir kulakiçi kulaklık ihtiyacım var, 300-500 tl aralığında. Aslında 3000 tlye bu cihaz, BO h3 kulaklık, çok kullanılmayacak da olsa 360 cam ve hifi modül şu anki piyasa şartlarında gayet makul. Ama gel de Lg'ye güven... Bu paraları verip servis peşinde koşmak istemiyorum. Bekleyip kullanıcı deneyimlerini beklemek en iyisi. O zaman da bu hediye kampanyası bitecek...

Hocam hediye işini kafanıza takmayın, şimdi şöyle düşünün, şuan bu cihaz hediyeleri ile beraber 3000 tl, siz bu telefonu 3 veya 4 ay sonra hediyesiz olarak çok daha uygun fiyata alacaksınız, fiyat oturmuş olacak, hat üzerine alıp paraya çevirmek isteyen olacak vs... vs... Aradaki fiyat farkı ile çok rahat ihtiyaç duyduğunuz aksesuarları alabileceksiniz, sadece aksesuar veriyor diye 3000 tl lik bir risk alınmaz... Zira aksesuarlarda malum satış sitelerinde uygun fiyata bulunabilecek... Bekleyip sabretmek en doğru karar bence.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam hediye işini kafanıza takmayın, şimdi şöyle düşünün, şuan bu cihaz hediyeleri ile beraber 3000 tl, siz bu telefonu 3 veya 4 ay sonra hediyesiz olarak çok daha uygun fiyata alacaksınız, fiyat oturmuş olacak, hat üzerine alıp paraya çevirmek isteyen olacak vs... vs... Aradaki fiyat farkı ile çok rahat ihtiyaç duyduğunuz aksesuarları alabileceksiniz, sadece aksesuar veriyor diye 3000 tl lik bir risk alınmaz... Zira aksesuarlarda malum satış sitelerinde uygun fiyata bulunabilecek... Bekleyip sabretmek en doğru karar bence.

Benim şahsi görüşüm şudur bu 3 hediye şu anda minimum maliyetle 1000 Tl gibi bir fiyatı var bunları isteyen alsın satsın isteyen kullansın isteyen hediye etsin. Noldu cihaz 2 bin civarı bir rakama geldi. Hiç işine yaramayacak birisi bu cihazları min. 500 Tl ye satar. O zamanda telefon 2500TL ye gelir. Bu seviye bir cihaz için çok uygun bir rakam.

Ben cihaza bakarım şuanda sorsam herkes iphone 7 en iyisi diyor min.3 bin tl cihaz batarya desen sorun ikindiyi zor görürsünüz ekran ufak ios dışında ne avantajı var iphone ların. Tabi bu fiyat bide 32gb için geçerli yeterli mi değil mi o da sizin sorununuz.

s7 - 7 edge mi dersiniz inanın note 7 patlamasaydı şuanda 2 bin civarı olacaktı o cihazlar note 7 patladı diye bu fiyata satıyorlar alınır mı asla.

HTC 10 güzel cihaz ama kimse şuanda almaz almak mantıksızlık niye mi M9 yanıyordu işlemciden kaynaklı deniliyor iyide kardeşim sen bu işlemciyi takarken bakmadın mı bu kadar basit bir cevap olamaz. Siyah renginin boyası çıkıyormuş şimdiye kadar boyası çıkan telefon ilk defa duydum:)
    Tamam sorunlar hallolmuş olabilir gümüş renk alırım derseniz bu sefer de HTC iflasa giden firma böyle bir sorun çıkıyor. Şu anda gidip hangimiz Blackbery alırız hiç kimse muhtemelen HTC nin sonuda yakın.

Eee şimdi hangi cihazı alacaksınız peki hangisi mantıklı geliyor size?

Diyorsunuz ya 3 4 ay bekleyin 3 4 ay sonra HTC ve samsung yeni cihazlar çıkarır onları beklersiniz onlarda da 3 4 ay geçsin dersiniz apple lg vs çıkaracak bekleyelim dersiniz 3 4 ay da onları bekleyin siz bu gidişle elinizdeki cihazla baya bir yaşarsınız:)

Bence LG V20 gayet başarılı olmuş şuanda F/P ürünü denilebilir. Dezavantajı nedir derseniz pil min 4000ma olmalıydı. Ama değiştirilebilir pil koymuşlar buda bir satış stratejisidir. Çok tereddüte gerek yok ben şahsen çıktığı an gidip alacam.
    Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: conywolker

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim şahsi görüşüm şudur bu 3 hediye şu anda minimum maliyetle 1000 Tl gibi bir fiyatı var bunları isteyen alsın satsın isteyen kullansın isteyen hediye etsin. Noldu cihaz 2 bin civarı bir rakama geldi. Hiç işine yaramayacak birisi bu cihazları min. 500 Tl ye satar. O zamanda telefon 2500TL ye gelir. Bu seviye bir cihaz için çok uygun bir rakam.

Ben cihaza bakarım şuanda sorsam herkes iphone 7 en iyisi diyor min.3 bin tl cihaz batarya desen sorun ikindiyi zor görürsünüz ekran ufak ios dışında ne avantajı var iphone ların. Tabi bu fiyat bide 32gb için geçerli yeterli mi değil mi o da sizin sorununuz.

s7 - 7 edge mi dersiniz inanın note 7 patlamasaydı şuanda 2 bin civarı olacaktı o cihazlar note 7 patladı diye bu fiyata satıyorlar alınır mı asla.

HTC 10 güzel cihaz ama kimse şuanda almaz almak mantıksızlık niye mi M9 yanıyordu işlemciden kaynaklı deniliyor iyide kardeşim sen bu işlemciyi takarken bakmadın mı bu kadar basit bir cevap olamaz. Siyah renginin boyası çıkıyormuş şimdiye kadar boyası çıkan telefon ilk defa duydum:)
    Tamam sorunlar hallolmuş olabilir gümüş renk alırım derseniz bu sefer de HTC iflasa giden firma böyle bir sorun çıkıyor. Şu anda gidip hangimiz Blackbery alırız hiç kimse muhtemelen HTC nin sonuda yakın.

Eee şimdi hangi cihazı alacaksınız peki hangisi mantıklı geliyor size?

Diyorsunuz ya 3 4 ay bekleyin 3 4 ay sonra HTC ve samsung yeni cihazlar çıkarır onları beklersiniz onlarda da 3 4 ay geçsin dersiniz apple lg vs çıkaracak bekleyelim dersiniz 3 4 ay da onları bekleyin siz bu gidişle elinizdeki cihazla baya bir yaşarsınız:)

Bence LG V20 gayet başarılı olmuş şuanda F/P ürünü denilebilir. Dezavantajı nedir derseniz pil min 4000ma olmalıydı. Ama değiştirilebilir pil koymuşlar buda bir satış stratejisidir. Çok tereddüte gerek yok ben şahsen çıktığı an gidip alacam.
    Saygılar..

Hocam öncelikle şunu belirtmek isterim ki, kimse kimsenin ne marka telefon alacağına karışamaz veya şunu al diye diretemez. Burada paylaştıklarım tamamen şahsi görüşümdür, markalar veya modellerden ziyade, insanların bir hevese kapılıp yanlış karar vermelerinden dolayı duyduğum üzüntüyü anlatmak istiyorum. Olay marka yarışı değil, şimdi sizin saydığınız tezlerin hepsini burada tek tek çürütürüm ama bu konuyu kirletip forumdaşlarımı üzmek istemem.. Size cazip geldiyse tabiki V20 alacaksınız, zevk sizin, para sizin. Sizin neye ihtiyacınız olduğunu en iyi yine siz bilirsiniz, benim burada anlatmak istediğim bahsedilen cihaz her ne marka ise zarar görmeden, en iyi fiyata sahip olmanın yolları veya ufak tavsiyelerden öte gitmez.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Hocam v20 bir kaç ay içinde 1600-1700'e inecekse haklısınız ama böyle olacağını hiç sanmıyorum. Sadece BO'ın h3 model kulaklığı 350 tl civarında. Bir kaç ay içinde hrdiyesiz olarak düşse düşse 2700'e falan düşsün. Paralel ithalatı kastetmiyorum.

Lg'ye güvenebilsem bu paketi 3000 liraya alırım.

• Bence s7 Edgr ve Htc 10'a haksızlık etmişsiniz. Note 7 patlamasaydı s7 Edge bence 100 lira falan daha ucuz olurdu. Samsung'da fiyatlar eskisi gibi inmiyor. S7 Edge de Htc 10 da çok iyi cihazlar. Lg'nin bu konuda yemesi gereken daha 40 fırın ekmek var bence. Her cihazı kronik sorunlu. Kağıt üstğnde v10 mükemmeldi ama kullanımda rezil...

• Arkadaşlar kronik sorunlu olmasına rağmen LG G4 telefonu 1 yıl kullandım (aldığımda kronik sorunu baş göstermemişti)İnanın kullanımından o kadar memnundum ki tekrar arıza yapmayacağını bilsem alır tekrar kullanırdım. LG arayüzü ve kullanım rahatlığı ile beni memnun etti. diğer telefonlar çok yavan gelmeye başladı. THH yoluyla paramı geri aldım şimdi V20 yi bekliyorum. LG Türkiye garantili alıcam sorun çıkarsa veririm servise değiştiriler yada hakem heyeti ile alırım paramı.Sonuçta zevkli ve eğlenceli bir kullanımı kaçırmamış olurum.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.