Şimdi Ara

★★★ LG V20 ANA KONU ★★★ (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.919
Cevap
35
Favori
209.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani hocam bir bakıma doğrusunuz tabide ben genel olarak hepsini pahalı buluyorum zaten . Ülkemiz şartlarında telefonların olması gereken fiyatlar 1000 tl nin bile altında bile olmalı aslında . Verdikleri hediyeler güzelde hifi plusın anlamını bir türlü çözemedim , yeirne yedek batarya verselerdi efsane bir paket olurdu bence .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cintrikus

verilecek şeyler çok kullanılmayacak şeyler olsa da (kulaklık hariç) bence güzel fiyat yeni çıkan bir telefon için.. ama anlamadığım hi-fi modül ne işe yarayacak zaten v20 nin içine yerleşik değil mi bu telefonun ses özelliğini getiren eklenti? ben kulaklık takıp evden çıkacağım zaman modülü de takıp çıkmam açıkçası.. g4 ümü satıp almayı düşünüyorum ama genede gidip bir elimle canlı olarak yoklarım cihazı.. onu bekle bunu bekle diyenlere de katılmıyorum çünkü beklemenin sonu yok g5 yerine g6 çıkıcak onu bekle s7 yerine s8 çıkıcak onu bekle bunun sonu yok bu telefonunda karşılayamayacağı bir özellik ve kullanıcı isteği olacağını sanmıyorum açıkçası hele benim gibi sadece müzik, nette sörf ve sosyal ağları kullanıyorsanız her türlü gideri var..

edit: hi-fi modül yüksek kalitede ses kaydı yapmak ve bunu telefona aktarmak amaçlı kullanılıyormuş kulaklığa verilecek ses ile alakası yok

sadece nette sörf ve sosyal ağ için alıyorsanız o kadar para ödemeye gerek yok. snapdragon 6 serisi ve aşağı yukarı 3gb ram olan bir telefon işinizi görür. ses ve kamera için veya oyun oynamak için alacaksanız orası ayrı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• wickedfb kullanıcısına yanıt
    oyun hiç oynamadım gibi bişi telefonda bilgisayarımda da oyun yoktur oynamam yani.. ama müzik çok dinlerim sese de meraklıyım sistemlerim kulaklıklarım var o yüzden bana cazip geliyor kamera zaten sosyal ağ dediğim için kullandığım bir şey.. ne bilim bana cazip geliyor açıkçası bu telefon.. ama dediğim gibi 360 kamerayı iki üç kullanımdan sonra kenara koyarsın hi-fi modülde öle..
  • Turkcell hemen üzerine 100tl bindirmiş. ilk çıkardılar ya yontmaya çalışıyorlar. Bende biraz daha bekleme kararı aldım. Kulaklık hariç diğerleri beni çok cezbetmedi, eğer hediyelerle alırsam zaten 360 cam ile hifi plus ı satarım.http://www.turkcell.com.tr/cihazlar/akilli-telefonlar/lg-v20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dancingman -- 9 Aralık 2016; 10:18:35 >
  • Hi-Fi destekli kulaklığı merak eden, "telefon zaten hi-fi değil miydi kulaklık ne alaka" diyen arkadaşlar olmuş onlara bi açıklama yapalım.

Arkadaşlar hi-fi ses desteği yüksek kaliteli ses desteği demek ve evet bu telefonun içinde var, ancak bu sesi duyabilmek için bir de bu sesi oynatırken gereken tüm sesleri verebilecek olan bir kulaklığa ihtiyaç duyuyoruz. Örneğin telefonda hi-fi ses desteği var ancak kulaklık 5 liralık pazar kulaklığı, o zaman telefonda bulunan hi-fi ses bi işe yaramıyor. Ya da diyelim ki kulaklıkta hi-fi ses desteği var ancak telefon atıyorum 600 liralık bir telefon. Yine ses LG V20'ye takılı kulaklığa göre kötü gelecektir. Yani kısaca LG hem telefonu hem de ona uygun kulaklığıyla müzik dinlemeye düşkün insanları tam tatmin edecek bir kampanya yapmış. Helal olsun valla. Sony zamanında ne reklamlar yapmıştı "ses engelleyicili kulaklığımız var yeni Xperia'ların müzik deneyimi efsane olacak" diye, ancak geldi Türkiye'de ucuz kalitesiz berbat bi kulaklık verdi. LG'yi bu konuda tebrik etmek lazım.

• lg v20'de bootloop sorunu çıkmaya başlamış videosunu atayım
  • Bi millet alsın 1,2 ay kullansın sonra düşünürüz almayı atlamamak lazım hemen.

• kronik sorunu olmazsa ve bir kaç ay sonra fiyatı alınabilir seviyeye inerse bende almayı düşünebilirim.
    özellikleri, sağlamlığı ve tasarımı güzel görünüyor. sanırım tek sorunu pil.
  • Yanındaki hediyelere göre fiyat gayet iyi bence, özellikle s7 edge ve iphone7 fiyatlarına kıyasla. Bir kaç aya ithal olanlarıda iyice düşerse alınabilir bir telefon olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matt_Murdock

lg v20'de bootloop sorunu çıkmaya başlamış videosunu atayım

Valla Lg alınacaksa şöyle 5-6 ay beklenmeli artık. Kronik sorunsuz telefonları yok.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Emeğinize sağlık, şiir gibi yazmışsınız, ama emeğinize yazık, araştırmalarınıza harcadığınız zamana yazık. LG den bahsediyoruz hocam, lg hangi sorununu düzeltti ki ? Bence çok büyük umutlar bağlamayın bu cihaza, sonra yaşadığınız hayal kırıklığı daha büyük olur. Size nacizane bir kaç tavsiyede bulunmak isterim,

1) V20 yi çıkar çıkmaz almayın, ortalama 6 ay bekleyin...
    2) Eğer kronik sorunu olursa bu ASLA DÜZELMEZ, yeni seri cihaz beklemeyin, düzelir bu kronik sorun demeyin, hemen bu sayfadan uzaklaşın... Zira LG asla sorunlarını düzelten bir firma olmadı, bol bol servise gider haftalarca mücadele verirsiniz arızalı cihazınız için.
    3) Yok ben lg ye tapıyorum, ille de alacağım diyorsanız da önceden türk telekom ile görüşün uygun bir sabit hat tarifesine geçin, çünkü çok uzun bekleyeceksiniz hatta servise bağlanmak için...
    4) En önemli olanı bu, V20 yi almadan önce orta halli 2. el bir telefon alın, en çok bu 2. el telefonu kullanacaksınız çünkü. Aslında 2. el almayın sıfır alın :)

Benim görüş ve düşüncelerim bunlar, inşallah yanılırım. Saygılar...

Kardeşim, öncelikle iyi dileklerin için teşekkürler

Araştırmalara harcadığım zamana gelirsek; mobil cihazlar ilgi alanıma girdiği için burada harcadığım zamana yazık etmiyorum Aksine benim için her zaman eğlenceli olmuştur.

1) Kafamda bazı soru işaretleri olduğundan, cihazı hemen almayacağım zaten. Bu yüzden kullanıcı yorumlarını bekleyeceğim. Ancak 6 ay da beklemeye gerek yok, 1-2 aya herşey belli olur.
    2) Zaten kullanıcı yorumlarını bu yüzden bekliyorum. Cihazın ne gibi sorunları var, bunların hangileri kronik herkeste yaşanıyor? gibi sorular üzerinden giderek ona göre alıp almamaya karar vereceğimden, dediğin süreci yaşamayacağım.
    3) Bu çok iyiydi
    4)

Dostum LG iyi bir marka. Her markanın kendine özgü bazı dezavantajları var, bunu inkar edemeyiz. Her zaman büyük markaların amiral gemi cihazlarını kullandım ve kullanmaya da devam ediyorum. Samsung cihazlar kullandım, cihazların ya bataryaları şişti yada arayüzleri 1.5 sene sonra resmen kendini bıraktı. HTC kullandım, süper hızlı arayüz & efsane ses ve malzeme kalitesi ama cihazların ya ekranı yada kamerası kısa bir süre sonra perte çıkıyor. LG'ye geldim telefon yine HTC gibi süper akıcı, kamerası HTC'yi katlar ama telefonlarda bootloop sıkıntısı var. Yani bu işin sonu yok. Kusursuz cihaz yok, hiçbir zaman da olmayacak. Olursa zaten insanlar alır, birkaç yılda bir sadece bataryasını değiştirir kullanmaya devam ederler. Ancak o zaman firmalar yeni cihazlarını kimlere satacak?

V20 şuan piyasada alınabilecek en iyi 2-3 cihazdan biridir. Şu cihazın Note 7 gibi gelişmiş özelliklere sahip bir kalemi olsaydı, son nokta diyebilirdim. Benim gibi telefon seçiminde wireless şarj ve su geçirmezlik özelliklerini önemsemeyip, malzeme kalitesi & kamera & ses gibi özellikleri öncelikli sıraya koyanlar için bu cihaz çok iyi bir tercih olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: _extreme_

Emeğinize sağlık, şiir gibi yazmışsınız, ama emeğinize yazık, araştırmalarınıza harcadığınız zamana yazık. LG den bahsediyoruz hocam, lg hangi sorununu düzeltti ki ? Bence çok büyük umutlar bağlamayın bu cihaza, sonra yaşadığınız hayal kırıklığı daha büyük olur. Size nacizane bir kaç tavsiyede bulunmak isterim,

1) V20 yi çıkar çıkmaz almayın, ortalama 6 ay bekleyin...
    2) Eğer kronik sorunu olursa bu ASLA DÜZELMEZ, yeni seri cihaz beklemeyin, düzelir bu kronik sorun demeyin, hemen bu sayfadan uzaklaşın... Zira LG asla sorunlarını düzelten bir firma olmadı, bol bol servise gider haftalarca mücadele verirsiniz arızalı cihazınız için.
    3) Yok ben lg ye tapıyorum, ille de alacağım diyorsanız da önceden türk telekom ile görüşün uygun bir sabit hat tarifesine geçin, çünkü çok uzun bekleyeceksiniz hatta servise bağlanmak için...
    4) En önemli olanı bu, V20 yi almadan önce orta halli 2. el bir telefon alın, en çok bu 2. el telefonu kullanacaksınız çünkü. Aslında 2. el almayın sıfır alın :)

Benim görüş ve düşüncelerim bunlar, inşallah yanılırım. Saygılar...

Kardeşim, öncelikle iyi dileklerin için teşekkürler

Araştırmalara harcadığım zamana gelirsek; mobil cihazlar ilgi alanıma girdiği için burada harcadığım zamana yazık etmiyorum Aksine benim için her zaman eğlenceli olmuştur.

1) Kafamda bazı soru işaretleri olduğundan, cihazı hemen almayacağım zaten. Bu yüzden kullanıcı yorumlarını bekleyeceğim. Ancak 6 ay da beklemeye gerek yok, 1-2 aya herşey belli olur.
    2) Zaten kullanıcı yorumlarını bu yüzden bekliyorum. Cihazın ne gibi sorunları var, bunların hangileri kronik herkeste yaşanıyor? gibi sorular üzerinden giderek ona göre alıp almamaya karar vereceğimden, dediğin süreci yaşamayacağım.
    3) Bu çok iyiydi
    4)

Dostum LG iyi bir marka. Her markanın kendine özgü bazı dezavantajları var, bunu inkar edemeyiz. Her zaman büyük markaların amiral gemi cihazlarını kullandım ve kullanmaya da devam ediyorum. Samsung cihazlar kullandım, cihazların ya bataryaları şişti yada arayüzleri 1.5 sene sonra resmen kendini bıraktı. HTC kullandım, süper hızlı arayüz & efsane ses ve malzeme kalitesi ama cihazların ya ekranı yada kamerası kısa bir süre sonra perte çıkıyor. LG'ye geldim telefon yine HTC gibi süper akıcı, kamerası HTC'yi katlar ama telefonlarda bootloop sıkıntısı var. Yani bu işin sonu yok. Kusursuz cihaz yok, hiçbir zaman da olmayacak. Olursa zaten insanlar alır, birkaç yılda bir sadece bataryasını değiştirir kullanmaya devam ederler. Ancak o zaman firmalar yeni cihazlarını kimlere satacak?

V20 şuan piyasada alınabilecek en iyi 2-3 cihazdan biridir. Şu cihazın Note 7 gibi gelişmiş özelliklere sahip bir kalemi olsaydı, son nokta diyebilirdim. Benim gibi telefon seçiminde wireless şarj ve su geçirmezlik özelliklerini önemsemeyip, malzeme kalitesi & kamera & ses gibi özellikleri öncelikli sıraya koyanlar için bu cihaz çok iyi bir tercih olacaktır.

Söylediklerinize katılıyorum,
    Daha öncede ifade ettim lg telefonlarla iphone samsung gibi telefonları karşılaştırıken dikkat etmek lazım, lg g3 kullanıyorum ilk çıktığında diğer markaların amiral gemileri 2300 tl iken ben lg g3 ü 1300 tl'ye aldım.
    kronik sorunu kasa çatlaması ve hafif ekran sararması oldu, ama 3. yılındayız hala kullanıyorum. kronik sorunları performansını etkilemedi ve bence fiyatına göre çok iyi. lg g3 aldığıma pişman değilim.

lg v20 için de 4-5 ay içinde 2000 tl civarına çekilir fiyatları, performansını etkileyecek bir sorunu olmazsa diğer amiral gemilerine göre de 1000 tl daha ucuz olacağını düşünürsek, kesinlikle alınabilir bir telefon olacak.

• bence de şu sorunun bir cevabı yok 'hangi marka telefon almalıyım?' herkese göre değişiyor ben lg g4 kullanıyorum 2 kere bootloop gördüm bu üçüncü sıfır telefon iki değişimde de 15 gün bekledim ama bence normal ve bunu kabul edipte adamların telefon yağdırması bence küçümsenecek bir olay değil. samsung s6 , note 4 ikisini de kullandım ikisinde de şebeke çekme problemi var ama servis kabul etmiyor yazılım atıp geri verdiler mesela..
    lg nin ara yüzünü ben seviyorum takılma donma asla olmuyor g2 den beri g serisini kullanıyorum g5 i modüler yapı olduğu için almadım çünkü orası bir sallanma bir sıkıntı yaptımıydı ben rahat durmam batar o bana içime dert olur..
    birde şeytan bir risk alıp telefonun fiyatının düşmesini bekle kulaklığı da burdan uygun fiayata al diyor tabi kampanya devam eder mi bilemem
    https://www.bimeks.com.tr/urun/bang-olufsen-h3-kulaklik-151899/urun-ozellikleri

• xiomi mi 5 yada mi mix arkadasim 1100 tl hepsine bin basar

• Lg bu cihazı v20 yi 60bin küsür testten geçirdi haberleri yokmuydu geçen aylarda yani kronik sorunlardan arınmış bir cihaz olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtunc52 -- 11 Aralık 2016; 17:49:34 >
  • gelecek3535 kullanıcısına yanıt
    Kağıt üstünde basar anca iki kullan herşeyi ortaya çıkıyor mi mix in ekran kırılmaları şimdiden yazıyor yabancı forumlarda bu tarz markalar değişik şeyler yaparak ön plana çıkıyor sadece bu gerisi boş

• quote:

Orijinalden alıntı: cintrikus

bence de şu sorunun bir cevabı yok 'hangi marka telefon almalıyım?' herkese göre değişiyor ben lg g4 kullanıyorum 2 kere bootloop gördüm bu üçüncü sıfır telefon iki değişimde de 15 gün bekledim ama bence normal ve bunu kabul edipte adamların telefon yağdırması bence küçümsenecek bir olay değil. samsung s6 , note 4 ikisini de kullandım ikisinde de şebeke çekme problemi var ama servis kabul etmiyor yazılım atıp geri verdiler mesela..
    lg nin ara yüzünü ben seviyorum takılma donma asla olmuyor g2 den beri g serisini kullanıyorum g5 i modüler yapı olduğu için almadım çünkü orası bir sallanma bir sıkıntı yaptımıydı ben rahat durmam batar o bana içime dert olur..
    birde şeytan bir risk alıp telefonun fiyatının düşmesini bekle kulaklığı da burdan uygun fiayata al diyor tabi kampanya devam eder mi bilemem
    https://www.bimeks.com.tr/urun/bang-olufsen-h3-kulaklik-151899/urun-ozellikleri

Bu kulaklık nasıl oluyor da bu fiyata satılabiliyor ki? Diğer sitelerde 600 TL bandıydayken 179 TL şüphe uyandırıcı bir fiyat.
    Ben de v20 takipçisiyim ve sırf bu kulaklık için önsipariş vermeyi düşünüyorum :/

• hocam al benden de o kadar bu kulaklık inanılmaz farklı fiyatlara satılıyor malum alış veriş sitesinde dedigin fiyatlara satılıyorken satıcıların olduğu sitelerde de 200tl civarına satılıyor nası bi piyasa anlamadım. bu kadar uçurum sahtesi olsa olmaz dedirtiyor. veya 600 den satanlar iyi kar edip milleti kazıklıyor. başka bi açıklaması olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brifing -- 11 Aralık 2016; 22:20:4 >
  • loftuk kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bende anlamadım hepsi buradaya baktım ordada normali 200 altın kaplama olanı 600 demekki piyasası 200 falan bunun.. Senelerdir sennheiser kullanıyorum bi fark olmıcaksa almanın manası yok

• Şimdiden satın almayıp bekleme konusu kullanıcı yorumu almak için mantıklı olabilir fakat fiyatlandırmada büyük değişim beklemek bence yanlış. Eğer bu telefon tutulur ve Türkiye'de dolar artışını sürdürürse -ki bunlar beklenenler- fiyatın ineceği maximum seviye 2500 civarıdır. Durum böyleyken 3-4 ay beklemeden yanındaki bu hediyelerle birlikte 3000 e almak pek mantıksız görünmüyor.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.