Şimdi Ara

LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
16
Favori
12.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • değişimden talep ettiğim monitör geldi arkadaşlar şuana kadar bir sıkıntı göremedim gece olduğunda ışık sızmasıyla diğer şeylere bakacağım, eğer arkadaki numara üretim tarihi ise 08/2021 yazıyor öncekinde 06 yazıyordu. Yanlız bu rakam yıl haftasıda olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekranın bir tarafı sıcak renk bir tarafı soluk renk olunca beyaz bölümlerde gözümü aşırı yoruyor yanma yapıyor bu yüzden iade etmeyi düşünüyorum. bence iade ürün gelmez ama kulaklık asma aparatını taktığımız yerin orda daha önce takılmış gibi izler vardı ve UG logosunda herhangi bir jelatini bulunmuyordu ekranın sol alt tarafına yapıştırılan güç bildirme kağıdı da kutunun üstüne yapıştırılmış ve sticker gibi kutu içine koyulmuştu sizlerde bu durum nedir? videoların çoğunda benimki gibi jelatin vs yok ama bazılarında var. siyah renkler cidden berbat bana göre 8 yıllık asus monitörümün eline su dökemiyor beyazlar maviler ve tepkime hızı konusunda başka bir artısı yok bana göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phen -- 27 Kasım 2021; 21:24:2 >
  • selamlar içinden çıkan hdmi ile 144 hz alamadım ne yapmalıyım ayrıca hdmi girişli laptopa dp üzerinden bağlayaiblir miyim çevirici var mı

• Bu monitörü bende aldım 1.4 dp ile kullanıyorum çözünürlük 4k yapılabiliyor bu gerçek 4k mı,aoc g24g2u de var onla kıyaslarsak lg de renkler daha doğal görünüyor ama siyahlarda g24g2u biraz daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbesiz gandalf -- 28 Kasım 2021; 9:4:11 >
  • cübbesiz gandalf kullanıcısına yanıt

Selamlar gandalf. Kartin nvidia ve nvidia denetim masasindan daha once DSR secenegini aktif etmis miydin? O secenek aktif oldugunda cunku gpu vasitasiyla oyun ve masaustunde 2160p secilebilir oluyor. Ancak elbette gercek 4k degil bu, sonucta 27gl83a 1440p bir panele sahip. DSR ile 4K cozunurlukle kullandiginizda gpu dan goruntu 4k seviyesinde render edilir 2k olarak ekrana yansir. Kimi kesim ve nvidia tarafina gore daha keskin ve 2k ya gore biraz daha iyilesmis bir goruntu saglaniyormus boylece. Bende kullaniyorum ama bir goruntu farki gozlemlemedim acikcasi.

Bu mevcut cozunurlugun uzerinde render ettirme ozelligi amd de de var bu arada, ismini unuttum.

EDIT: Hayirli olsun bu arada. Yazmayi unutmuşum yukarida.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dutch van der Linde -- 28 Kasım 2021; 10:11:42 >
  • Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt

Rtx 2060 var 1080p monitörde (g24g2u) de bf 5 de görüntü ölçeğini yüzde 130 yapınca belirgin keskinleşiyordu,bence bu monitörde 4k yapınca görüntü daha iyi oluyor ama rtx 2060 yetersiz kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbesiz gandalf -- 28 Kasım 2021; 12:5:36 >
  • İcc profili yükleyince daha iyi oluyor,sonrasında nvdia ayarlarına alınca fark net bir şekilde görülüyor

• cübbesiz gandalf kullanıcısına yanıt

icc profili nasıl yükleniyor

• Bright like a Diamond kullanıcısına yanıt

Google a yazınca detaylı anlatımı çıkıyor ben öyle yaptım

• siyah ekranda mauseyi yuvarlak şekilde hareket ettirince arkasından beyaz bir gölge takip ediyor mu? sizde ve siyah bir iz bırakıyor mu

• Xbox series s ile 1440p ile 120hz alamıyorum otomatik 1080p ye ayarlıyor. Nasıl ayarlayabilirim?

• Arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu monitörden aldım. Sol üstte 1 adet ölü piksel çıktı. Buna karşın ışık sızması yok denebilir neredeyse. Sizce risk edip değişim yapmak mantıklı mı?
    Daha doğrusu ölü piksel mi toz mu emin olamadım anlayacağınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenny5 -- 29 Kasım 2021; 13:19:19 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kenny5 kullanıcısına yanıt

Buna biz bir sey diyemeyiz senin karar vermen lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 29 Kasım 2021; 13:24:58 >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, tabikide orası öyle ama işte emin olamadım toz mu ölü piksel mi sırf bu yüzden de iade etmesem mi ki diye kafada deli sorular. Ben akşam tekrardan inceleyim toz olup olmadığını netleştirmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenny5 -- 29 Kasım 2021; 13:32:14 >
  • ICC profilini yükleyip emin olmak isteyen arkadaşlara ben şu videoyu tavsiye edeyim;

LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubütechlessyoutube
    I show you how to install ICCs the quick and easy way and how to improve the quality and reliability of the installation by using third-party software. DisplayCAL: https://displaycal.net/#download Support me on Patreon: https://www.patreon.com/techlessYT Instagram: https://www.instagram.com/iamtechless Index: 0:00 - What we're doing 0:32 - Get your ICC 0:52 - Install in Windows 1:56 - Why that's not enough 2:19 - DisplayCAL Profile Loader 4:20 - Check your ICC
    https://www.youtube.com/watch?v=65VVCXBmnbs

Videoda dendiği gibi kapatıp açtığımda ben de hiç bi değişim olmuyor ama şuan zaten memnunum bu halinden olmasa da olur LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü 

Buarada ilk defa 2k IPS monitör kullanan biri olarak aşırı memnunum ben monitörden. Yanında Aoc c24g1 var oyuncak gibi kaldı kendisi.

• Luc4sHood kullanıcısına yanıt

bende de rtings ekibinin icc profili hiçbir fark yaratmadı o zaman direk aklıma şu geliyor bunlar revize edilen modeller o yüzden varsayılan olarak gelen renk doğruluğu daha iyi olabilir

bilmeyen varsa söyleyeyim bu monitör 2019 yılında piyasaya çıktı 1 defa revizeye uğradı

• kenny5 kullanıcısına yanıt

işte o yüzden kimse burada kesinlikle iade et veya etme diyemez o sorumluluğu almaz şimdi iade et deriz yeni gelecek olan model belki daha sorunlu çıkacak burada şansın şu satıcı amazon mağdur etmez

burada kararı sen vermen lazım çokda kafama takmam derseniz devam edebilirsiniz

ben kendimden örnek vereyim 1 tane dahi ölü piksel görsem direk iade ederim ben takarım çünkü he alırım 1 yıl sonra çıkar önemsemeyebilirim orası ayrı ama sıfır ürün kusursuz olmak zorunda benim felsefem bu

Aynen haklısınız, çokta güzel açıklamışınız ayrıca teşekkür ederim. İşte insanda şüphe oluyor aceba mı diye neyse bakalım akşam iyice inceleyip duruma göre karar vereyim.

• Arkadaşlar durum aşağıdaki şekilde sizce de bu ölü piksel değil mi?

LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü

hocam benim değişimden gelen monitörün arka etiketinde rev02 yazıyor, iade ettiğimde rev01 yazıyordu aynı yerde. LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü 

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.