Şimdi Ara

LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
16
Favori
12.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aslında sol alttaki en parlak sızma ama sağdaki sarı renk daha çok dikkatimi çekiyor. Ha nerde cekiyor, karanlık sahnelerde veya koyu renkli arka planlarda. Kullanılmayacak gibi değil yani.

Benim eski monitörüm gene LG'ydi, 29" UW 2560x1080 IPS panel. Inanın onda yoktu böyle sızma, zaten yan yana koyup bakınca canım sıkıldı iade etmeyi düşündüm.

Ama bu konuyu okuyunca tereddüt ettim, çünkü her panelde var benzer durum anladigim kadarıyla.

Uğraşmaya değmez gibi, gene benzer panel gelecek. Para iadeside işe yaramaz bu paraya böyle monitör yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • doramason D kullanıcısına yanıt

en kritik noktayı en sonda söylemişsin keşke ekonomi iyi olsa hemen değişime gönder derdim illa sızma seviyesi düşük monitör bulursun benim eski asus IPS monitörümde bile sol altta vardı ama çok rahatsız etmiyordu ben glow olayına takılmam sürekli siyah arkaplanda çalışmıyorum renkler iyi olsun ölü piksel olmasın yeterli benim için

şimdi 2900 küsüre böyle bir monitör bulunur mu bilmiyorum bulan varsa değerlendirebilir

• 7.800 küsüre yurt dışından getiriliyor sanırım amazonda, Türkiye'de bunu tekrardan bulamayız 3k ya. Bunun gibi varsa tavsiye verebilirsiniz yoksa iade etmiyicem :/

• Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum bu monitörü fakat bir türlü renklerine alışamadım. Fotoğrafta sağdaki Lg 24GN600-B , soldaki 27GL83A-B menüdeki ayarlar aynı olmasına rağmen renkler rahatsız edici seviyede farklı. Denemediğim ayar kalmadı beyaz renkler hafif mor tonunda 27GL83A-B de. Çift monitör kullanıp bu durumu fark eden oldumu içinizde ? 24GN600 den çok memnun olduğum için bu modeli seçtim ama pek memnun kalmadım.
    LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü

• DarkisT kullanıcısına yanıt

iade et o zaman dostum memnun kalmadıysan ne diyelim şimdi herkesin göz zevki farklıdır

QLED monitörden geçtim bende renk derinliği o kadar değil biliyordum ama benim için sıkıntı yaratmadı bu durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 13 Aralık 2021; 23:38:14 >
  • Göz zevkinden ziyade bendeki üründe bir sorun olduğunu düşünüyorum açıkçası. Evdeki TV ve hatta telefon ekranıyla kıyaslıyorum 24GN600B hemen hemen aynı renkleri verirken bu monitörde sanki mor bir filtre var gibi. Amazon’a ulaşıp değiştirmeyi deneyeceğim.

• 144 hz'de 10 bit alan var mı? gtx 970 ekran kartım var ama sadece 120 hz de 10 bit alabiliyorum 144hz de direkt 8 bite düşüyor monitör. sizce ekran kartıyla alakalı bir durum mudur? Paugge DP 1.4 kablom mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phen -- 14 Aralık 2021; 6:21:2 >

Monitörün renk ayarlarından maviyi azaltmayı veya yeşil ve kırmızıyı arttırmayı deneyin.

• phen P kullanıcısına yanıt

Ben de aynı ekran kartıyla aynı değerleri alıyorum.. Ekran kartından kaynaklı sanırım.

• Aldığım ilk 2 modeldeki ışık sızması çok fazlaydı. Üretim tarihleri 06/21 idi. 3. monitör stokta yok gözükürken geldi ve ışık sızması diğerlerine göre daha az. Pek rahatsız etmiyor. Üretim tarihi ise 08/21.

• zed Z kullanıcısına yanıt

umarım ondandır :) sende hareket bulanıklılığı durumu nedir sağa sola çevirdiğinde çok fazla mide bulantısı vs yapıyor mu? bende ap aşırı bir bulanıklılık söz konusu gözlerimi fena yakıyor, birde ekran arada bulanıkmış gibi geliyor mu sharpness 80 ila 100 arasındayken. 100e çekiyorum uygulama yazılarının kenarında yeşillikler kırmızılıklar 80e çekiyorum hafif bulantı oluşuyor, amazonda başka ülkelerden alan insanların bazılarıda bu hareket bulanıklılığından şikayetçilermiş geri iade edip daha almamışlar diye okudum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phen -- 15 Aralık 2021; 0:40:40 >

Sadece forza oynadım, hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım açıkçası. Herhangi ayar da yapmadım. Detaylarla uğraşmayı sevmiyorum zaten.LG Ultragear 27GL83A-B Kullananlar Klubü 

Memnunum monitörden. Haftasonu zamanım kalırsa fps oyunda denerim.

• Genel olarak Rtings kalibrasyon ayarı oyunlarda gayet iyi ancak film deneyimini tatmin edici bulmuyorum. Özellikle 2160p UHD filmlerde hangi ayarları kullanıyorsunuz? Hareketli sahnelerde gözü rahatsız eden bir tepkimesi oluyor monitörün nedense. Bu durumu yaşayan yada çözmüş olan var mı? Deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

• zed Z kullanıcısına yanıt

bulanıklık durumunu oyunun ayarlarını kısarak 120fps çekince düzelmeler oldu netleşti keskinleşti gibi, forza da 60 fps'de bunu yaşamamıştım bende :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phen -- 16 Aralık 2021; 2:36:15 >

Düzeldiğine sevindim. Bilgi için teşekkürler.

soldaki daha güzel duruyor

• Bu monitör için en iyi ayarlar nasıl olmalı? Renk vs?

• Bu arada benim ayarlarda 8bit gözüküyor (ekran kartım ise GTX 1070) 10 bit yapma imkanı yok mu?

• PVH kullanıcısına yanıt

Bende yeni kurdum sorun çıkmadı çok şükür. Görüntü ayarlarını basitleştiren uygulaması vardı sanki. Bilen varsa bende indireyim??

• Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    Lg on screen control, sitesinden indirdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.