Şimdi Ara

LG TV Kullanıcılar Kulübü ★★★★★ [Yeni!] 15.9.2013 Dev Konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.488
Cevap
140
Favori
310.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhabalar settings opsiyon smart tv ayarı manuel oradan da Türkiye'yi seçerseniz Türk uygulamalara bağlanırsınız. Ama en iyi uk. hollanda uygulamaları yüklüyse silinir. bilginize.
  • mustafaaxu M kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de vardıııı. yazılımınız güncel mi tv ye internet bağlı mı? (internetsiz de oluyor) ben de ağ arama (türksatta) arıyorum sonra kapa aç siliniyordu. İnternette bağlı değildi. PC'den yazılımını indirip (LG'NİN SİTESİNDEN HEM DE BAYAĞI BİR ESKİYMİŞ) FLASH BELLEĞİMDE LG_DTV diye bir klasör açtım. yazılımı içine attım. tvye taktım güncelleme sayfası geldi güncelledim. sorun ortadan kalktı sonra yine bozuldu. kalkmazsa uydu ayarında uydu ekle diğerleri'ni seç ağ aramaya tik koy olmayan kanallar hangi uydudaysa o uygunun ağ arama (transporter) frekansını gir arat. oluyor. ayrıca ağ arama yapıyorsunuz değil mi yoksa aynı kanallar üst üste gelir ve lgnin hiç bir tvsinde silme özelliği yok servis de bilmiyor. silme yöntemi de keşfettim. iyi günler. ayrıca bu konuyu insanlara yardım amaçlı açtık.

• inan denedim ama degisen bisey olmadi, tekrar hollanda smart tv sayfasi cikti
  • freedream1 F kullanıcısına yanıt
    ülke değiştirdiniz ve olmadı ha garip ben ukun uygulamalarını kullanıyorum nasıl yav?
  • freedream1 F kullanıcısına yanıt
    lg türkiye logini falan dil değiştirme modem arayüzünden türkiye dnssi verip denedin mi mkvod
  • Simdi anladim aslinda ne dedigini. Benim tv de turkiye ulke seceneklerinde yok. Son secenekte te diger ulkler yaziyor. ordada appstore yok.
    @çizmania Resimle gostermek istedim ama olmadi.
  • 2013 serisi 42LA6130 aldım yaklaşık 1 ay önce

Öncelikle televizyonumdan çok memnunum çok güzel fakat şöyle bir sorun kafama takıldı.

Tesadüfen farkettim bende ekranı parmağımla bastırdığım zaman ekran içeri doğru gidiyor.Acaba panelden dolayı mı dersiniz? Ben panelden dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü görüntüde bozulma yok bastırdığım zaman.Rica etsem bu seriden kullanıcılar varsa deneyip bana ulaşabilir mi? onlarda sonuç nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-323E4D72D -- 20 Ekim 2013; 22:17:30 >
  • (((((çizmania
    Onbaşı
    37 Mesaj
    merhabalar settings opsiyon smart tv ayarı manuel oradan da Türkiye'yi seçerseniz Türk uygulamalara bağlanırsınız. Ama en iyi uk. hollanda uygulamaları yüklüyse silinir. bilginize.
    Paylaş)))))

sağol ama sorun şu kısaca anlatayım uydu eklemeden eklediğim uydu türksat olsun taratıyorum kanallar geliyor örneğin tv 8 yok trasponder frekansını ekliyorum manuel ayarlardan taratıyorum kanal geliyor yanında CURRENT yazıyor her şey güzel aç kapa kanal yok olmuş sorun bu
    teşekkürle şimdiden
  • panelden dolayıdır. koruyucu gibi kalın yapıyorlar tv panelini. hepsinde olur. iyi birşey.
    aynı şey bende de oluyordu. üstteki mesajlara bakarsanız. yazılımınız güncel mi? değilse güncelleyin internetli ve internetsiz oluyor. şimdi bazı kanallarda current yazıyor ya bu epg'den dolayı hangi programın olduğunu yazar. Ama bazı kanallar epg satın almış fakat kullanmıyorlar bu yüzden current veya next yazar. o ayrı. şimdi sizin sorununuza gelelim. eğer böyle birşey oluyorsa uydu ekle'den "diğerleri" diye bir yer var uyduların en sonunda. onu seçin ve ağ arama açık bir şekilde transporter frekansını taratın. olması gerekir. ama illa ki olmadıysa tv8'in frekansını ağ aramada girip taratın:

TV8 FREKANS TURKSAT 3A 12515 MHz - YATAY (H) POLARİZASYON - 8888 Ksym/s- FEC 3/4 eğer yine olmazsa 12514 deneyin ağ aramada. bende de oluyordu silinme güncelledim sorun ortadan kalktı. ama yine bozuldu ben de diğerlerinden arattım.

TURKSAT 3A TRANSPORTER FREKANSLARI 2013:

11844 V 2222

12015 h 27500

12729

• sayın:
    çizmania Onbaşı
    ilginiz için teşekkür ederim aldığımdan beri uğraşıyorum kafayı yiyeceğim benim en dandik uydu alıcımın özellikleri bu tv ye on çeker
    rezalet bir arayüzü var LG ye yakışmıyor karizmayı bunla çizdirdi bence
    aslında güzel bir tv sıradan kullanıcı için ama ben kurcalamayı seviyörum
    akşam deneyecegim dediklerinizi inşallah olur
    yazılımı güncelmi bilmiyorum alaı 2,5 ay oldu
    yazılım güncellemede internet tvye bağlıysa settings destek yazılım güncellemesiyle otomatik yüklersiniz ama internet bağlı değilse flash diskinizde LG_DTV diye klasör oluşturun lg'nin sitesine girin http://www.lg.com/tr/destek/software-manuals tvnizin modelini yazın aratın indirin içindeki sosyayı flash diskteki klasöre atın tvye takın güncelleyin kanal listesi falan hiçbir şey bozulmuyor. evet lg ye hiç ama hiç yakışmıyor silmesi bile yok yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: çizmania

panelden dolayıdır. koruyucu gibi kalın yapıyorlar tv panelini. hepsinde olur. iyi birşey.

evet sağolsun bu işlerden anlayan bir üyemiz dün yanıtladı sorularımı panelden dolayıymış
  • Arkadaşlar LG 42 LM 760 S model tv sahibiyim.
    Son yazılım yüklü tv internete bağlı otomatik kanal taraması yapıp kanalları bulabiliyorum.
    Fakat 2 adet sorunum var.

1) Otomatik kanal taramadan sonra örneğin Kanal D 200 nolu kanalda ise ben bunun yerini 5 numaraya alıp kapatıp açtığımda kanalın yerine başka kanal geliyor veya kanal kayboluyor.
    2)Madem kayboldu o zaman manual arama ile ilgili kanalı bulup 5 numaraya yerleştirmek istiyorum. Fakat Manual arama için frekans ekranına geldiğim de tv kapanıp açılıyor.

Bu problemi forumlarda bir kaç yerde okudum çözümü ile ilgili bir bilginiz var mı?
  • lanet olsun bu LG uydu bölümüne (diğer bölümleri hariç)
    bir kanal ekliyemedim uydu eklemeden diğer4 uydu dört olarak seçtim transponder frekansını ekledim
    manuel tarama ya geçtim tarattım kanalları buluyor hepsi güzel açıp kapatınca hepsi yok oluyor

aslında en doğrusu ilk yaptığım gibimi yapsam bütün uyduları siliyorum yediden uydu seçip diğer1 -diger2 - diğer3 uydu seçip
    bire türksat ikiye hotbird üçe tekrar türksat tarama frekansını girip
    uydu aramadan oto arama yok kör arama deyip tüm uyduları taratınca oluyor
    AMA sorun eğer bir kanal gelmesse aynı terane devam eklenmiyor

yazılım güncellemesini deneyeceğim inşallah tv ye birşey olmaz
    yazılımdan sonra tekrar silindi demişsiniz

Şu işe bakın burada ya burada yüzlerce kişi toplanmış LG nin hatalarını tartışıyoruz eminim hepimiz servisleri aradık onlarda bilmiyorlar yada alakadar olmuyorlar kimsenin umurunda değil bu kadar kalitesizlik olmaz.
    Çok güzel bir TV yapabilirsin ama servisin bir şeye yaramassa ürün de hiç olur işte böyle
    Bence LG bir önerim var internet sitende sorunları görsel ve işitsel olarak video ve resimli anlatımlar yapsın

• stressiz kullanıcısına yanıt
    arkadaşım senin sorununda aynı
    sayın ÇIZMANA bu işi çözecektir inşallah
  • Benim bir tespitim var bir önceki yazılımda kanallar kaybolsa da yer değiştirse de

Manual tarama yapılabiliyordu. Yazılımları usb ile yüklemiş olan arkadaşlar önceki yazılıma sahipse paylaşsa eski yazılıma dönmek mümkün müdür??
  • kanal silme seçenegini bulabilen varmı ?
  • trasponder frekansını silersn kanal yok olur
    amaa o frekansta başka kanallarda silinir

çok saçmalıklar var LG bir an önce iyi bir yazılın güncellamasi yapması lazım
    bir kanal eklemek veya silmek için 50 takla atıyoruz ya ne iş
    35 tl alınan receiverin yazılımı bundan iyi
  • Arkadaşlar kanal silme özelliği yok. Ama ben kanallarda en çok izlediklerimi favoriler olarak kaydettikten ki yaklaşık 30-35 kanal sonra istediğim gibi sıralayıp numaralandırdım. Bence kanal silmek yok diye sıkıntı yapacağınıza kendinize göre kanalları ayarlayın kullanın gitsin. Bende 42LA660S var gayet memnunum. SD yayınlar yakından sıkıntılı olsada uzaktan gayet güzel.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.