Şimdi Ara

LG TV Kullanıcılar Kulübü ★★★★★ [Yeni!] 15.9.2013 Dev Konu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.488
Cevap
140
Favori
310.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    elektrik garantiye giriyor mu bilmiyorum ama bence garantisi varsa yetkili servise götür kargo parası alırlar, tamiriciye falan verme sakın, muhtemelen dump dosyasını halledecekler. Yazılımı, fabrika haline dönecek yani. Bu işi iyi bilen pek yok o yüzden servise ver. Zaten bu konuyu insanlara yardım etmek amacıyla açtık ne kusuru
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Evet güneş çıktığında falan biraz yansıyor. Belki kumandada alttaki q. menüden enerji tasarrufunu kapatabilirsiniz. Ya da perdeleri çekin

Yazılımınız güncel mi? İnternet bağlayıp güncelleyin. Halen aynıysa yapacak bir şey yok. Nasıl çıkmıyor? :( ??? tuhaf
  • yok artık
  • efka_vasi E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ben de 42lm640s kullanıyorum. Hiçbir tv'nin kendi yerleşik playerinde bluray oynatamazsın. 40 - 50 gb kadar değil mi? ya bluray player alacaksın ya da en kolayı bilgisayarına bluray oynatan player (powerdvd, corel windvd tarzı, tam sürümü var internette) yükleyip, hdmi ile bağlayıp izleyeceksin. Bluray'ı da convert etme kalite mahvolur. Dışarı çıkmaz muhtemelen.
  • tasarrufu sanırım hep kapalı..
    Yazılım güncellmesi yapmadım.Yapalım bakalım.Sık sık yapmak tavsiye olunur mu ?
    Elektriğin pek gitmiyorsa yap bence. İyi olur. Hem bazen tv saçma sapan şeyler yapıyor. Mesela ağ arama kanal aratıyorsun bir yere koyuyorsun. TV'yi kapatıp açıyorsun hop silinmiş. Böyle garip şeyler yapıyor kafasına göre. Ben tavsiye ediyorum.
  • Tamam.
    Eğer yaparken elektrik kesilirse ne olur ? Çok uzun sürüyor mu ?
    yok çok uzun sürmüyor. İndirip, tam yüklerken elektrik kesilirse tv açılmayabilir. Servise götürüp dump dosyasını yeniletmen gerekir (fabrika yazılımını yüklerler). Ben çok güncelledim . Hiç de elektrik kesilmedi. Oturduğunuz yerde sık elektrik kesilir mi? TV'nin yazılım versiyonuna bir bakar mısın? Settings> Destek> Versiyon (Hakkında)'dan (çok eskiyse yükle, yeniyse risk almadan yüklemesen de olur.) TV'NİN MODELİ 32LA620S değil mi 2013 model? Bu ise (ayrıca tv'n gayet iyi (:D) ) SENİN TV'NİN DAHA 2 GÜN ÖNCE BİLE GÜNCELLEMESİ ÇIKMIŞ BURAYA TIKLAAAAAAAAAAAAAAAA aşağıda yüklemeler var, oranın üstünden yazılım güncellemelerine tıkla. (Burada kullanım kılavuzu, pc smartshare programı falan var istersen servis kumandasıyla (serviste bulunur istersen elle de yaparsın ama bunu boşver) da yükleyebilirsin. Burada sadece en güncel versiyonu gör diye koydum. EN GÜNCEL SÜRÜM (VERSION 04.00.29) TV'NİNKİYLE KARŞILAŞTIR. İSTERSEN YÜKLE İSTEMEZSEN YÜKLEME... 500 mb birşey

• Hayır sık kesilmez.Ama Türkiye işte belli olmuyor.
    Geçen bir uyarı çıktı güncellemek ister misiniz diye ? Güncelleyelim bakalım
    evet belli olmaz. bence güncelle. yazılım versiyonuna baktın mı tvden
  • srcnclskn26 S kullanıcısına yanıt
    :D
  • Merhabalar 42LA620s led tv kullanıcısıyım kanal listesinin yedeğini usb ye nasıl alabilirim.Forumda bir tarif buldum yalnız Home tuşu bendeki kumandada yok hangi tuşa denk geliyor veya başka bir yöntemi varmıdır.
  • xstudio1972 X kullanıcısına yanıt
    GALİBA "LA SERİSİNDE" OLMUYOR YA DA SERVİS YAPIYOR

BİLEN VARSA ARKADAŞA YARDIM ETSİN

aşağıda ihtiyacı olan olur diye yazdım

2012 modellerin hepsinde SERVİS KUMANDASIYLA ve home tuşuyla YAPILIR AMA BU BİZDE YOK AMA ELİNDE SES KABLOSU UCU BİLGİSAYAR VARSA YAPABİLİRSİN.
    (AŞAĞIYA İSTEYENLER ALSIN DİYE YAZDIM SENİNKİNİ DAHA AŞAĞIDA ANLATACAĞIM

LM'DE BEN DENEDİM

Kanal yedekleme:

HOME tuşuna 5 saniye kadar bas.
    TV'nin yukarıdan kanal bilgisi görüntüleme ekranı çıkacaktır.
    Kumandadan 1105 tuşla ve ardından OK'e bas.
    Ardından bir menü açılacak, Link Loader bölümüne gir ve yine OK yap.
    USB'ye kaydet seçeneğine gel ve tekrar OK'e basıp yüklemeyi başlat.
    Gösterge dolunca kanal listesi yedeklenmiş demektir.

Geri yükleme:

HOME tuşuna 5 saniye kadar bas.
    TV'nin yukarıdan kanal bilgisi görüntüleme ekranı çıkacaktır.
    Kumandadan 1105 tuşla ve ardından OK'e bas.
    Ardından bir menü açılacak, Link Loader bölümüne gir ve yine OK yap.
    Recieve from USB seçeneğine gel ve OK de.
    Daha önce yedeklediğin dosyayı göster ve OK'e bas.
    Artık kanal listesini başarıyla geri yükledin.

oluyor alıntı

SENİNKİNE ÇÖZÜM (LA SERİSİNDE OLUYOR MU BİLMİYORUM AMA BU TÜM MODELLER İÇİN GEÇERLİ BİR FORUMDA YAPANLAR OLMAMIŞ)

istersen gizli servis menüsü de açabilirsin:

LG channel list save to USB. LG LV, LW, LM serileri için muhtemelen diğer bazı modelleri de destekleyen kanal düzenleme yazılımı. 2013 LA serileri için test edip bilgilendirin lütfen.

USB'ye kanal yedekleme işlemi için servis kumandası lazım bu da kullancı da olmadığı için farklı bir yöntemle servis menüsüne gireceğiz.

1) Öncelikle 3,5'luk kulaklık jackını, bir tane kumanda gözü ledini ve kısa bir kabloyu aşağıdaki resimdeki gibi birbirine bağlıyoruz.
    [Resim: jIyYA99.jpg]

2) Sonra ekteki ir-ses.zip dosyasını indiriyoruz.

3) Kulaklık jackı ile yaptığımız düzeneği bilgisayarımızın kulaklık çıkışına takıyoruz.
    [Resim: 9krNy1D.jpg]

4) Şimdi indirdiğimiz ir-ses dosyasındaki IN_START sesini çalıyoruz. TV'ye doğru yaklaştırıp sesi çaldırıyoruz. Ekranımıza bir şifre ekranı gelecek.
    [Resim: cZFG0A3.jpg]

5) Şifre olarak 0413 giriyoruz.

6) Sonra TV'de IN_START menüsü belirecek Burada hiçbir değişiklik yapmadan kumandamızın settings tuşuna basıyoruz ve karşımıza aşağıdaki ekran geliyor.
    [Resim: rYzg8ud.jpg]

Receive from usb (Kanalları usb'den yükle) Send to usb (Kanalları usb'ye yedekleme) işlemlerini yapabilirsiniz.

http://uploaded.net/file/s0lzgrbx

Kaynak:http://forum.skystar-2.com/lg-kanal-duzenleme-yazilimi-t-6727.html#ixzz2i4fgixpi

http://www.turke****.com/satforum/archive/index.php/t-705442.html

BİR FORUMDA DA ŞÖYLE ANLATIYOR

Aşağıdaki resimdeki tuşları kullanarak kısa yoldan kanal listeniz ve ayarlarınızı yedek alabilirsiniz. usb bellek takılı iken usb menü hızlı erişim tuşu ve fav tuşuna basarak yedek alabilirsiniz.yedeğiniz usb belleğinize "udb" (UserDataBase_20122010_1.UDB) dosysı olarak kaydolur.

1-: USB menuye hızlı erişim tuşu [Bu özellik USB'li Modellerde Geçerlidir.]

2-FAV [FAVORİ] tuşu.

menü+girişler+usb kontrol+ kumandanızdan ok+fav tuşu, sıralamasını takip ederekte kanal listeniz ve ayarlarınızı yedek alabilirsiniz.

BİLEN VARSA ARKADAŞA YARDIM ETSİN

• xstudio1972 X kullanıcısına yanıt
    ARKADAŞIM SANA SEVİNDİRİCİ BİR HABER ÇÖZÜMÜNÜ BULDUUUUUUUUMMMMM!!!!!!!http://sourceforge.net/p/chansort/wiki/Other%20channel%20editors/ buradan aldım.

TÜRKÇESİ
    2013 LG LA/LN SERİSİ KANAL AKTARMA GERİ YÜKLEME GİZLİ SERVİS MENÜSÜ!!!!!!!!!
    Settings tuşuna basılı tut
    settings açılır açılmaz hemen 1105 yazıp ok'a bas
    ve USB Close'yi seç

İngilizcesi:
    Good news is that LG re-enabled access to the In-Start menu. To get there:
    press and hold Settings
    wait until a popup with program information opens
    quickly press "1105" + OK on your remote control
    select "USB Close"

DİĞER ARKADAŞLAR DA YARARLANSIN DİYE 2012 serilerini de yazayım:

2012 ( LM/LS/PM) MODELLERİ
    Standart kumandayla gizli servis menüsü açma
    MENÜ ya da HOME tuşuna basılı tutun kanal bilgileri falan açılacak hemen 1105 yazın ve ok'a basın
    Ekran açılmazsa Menü / Home düğmesine tekrar bas.
    Sonra yedeklemek ve aktarmak için TV-Link-Loader'i seçin

İNGİLİZCESİ:

Models prior to 2012 (pre LM/LS/PM)
    With these models you can access the secret "In-Start" menu with your standard LG remote control.
    A nice walk-through in German language can be found on Sven Ullrich's website:
    Press and hold the Menu/Home button on your remote until the menu disappears again.
    While you can still see some channel information on the screen, press 1105+OK on your remote
    Ignore the screen that pops up and press the Menu/Home button again.
    Select the TV-Link-Loader to export/import your channel lists

by çizmania

• 2012 LM serisi kullanıcısıyım, Home yada menü tuşuna basılı tutyorum ama şifreyi girmek için açılacağını söylediğiniz bir ekran gelmiyor,güncelleme ile bunun önüne geçmiş olabilirler mi? (Tv mde son güncelleme yüklü)
  • maxidextr kullanıcısına yanıt
    merhabalar galiba öyle benimki de 2012 42lm640s eskiden oluyordu yazılım güncelleyince yok oldu mecburen ses kablosu, IR, bilgisayar yöntemi kalıyor. maalesef. hatta daha dün güncelledim.
  • Arkadaşlar bu sefer ben sorayım, yayın kayıt özelliği, rec, time machine, dvr var ya. Onu flash diskle yaptırsak olmuyor mu flash disk'i (8 gb) hdd olarak gösterip kullanamaz mıyız? İlla 40 gb'dan büyük 2 tb'den küçük bir hdd ile mi olacak yöntemi yok mu bunun. HDD'min içi dolu olduğu için kullanmıyorum. TV'deki yayını nasıl flash diskle kaydedebilirim?
  • Selam arkadaslar,

LG smart tv turkiye uygulamarini nerden indirebiliriz? Ben kedim Hollandada yasiyorum, burda tvde sadece buraya yonelik programlar var.

Yardimci olursaniz sevinirm , Simdiden tesekkurler
  • evet bende 42lm640s kullanıcısıyım.sizde de olmuyorsa güncelleme ile önüne geçilmiş.teşekkür ederim.
  • LG LN 575 S UYDU KANAL SORUNU
    hocan yerimidir bilmiyorum ama bu konu öncede işlenmiş olabilir ben lg 32 ln 575s tv aldım
    uydu da manuel aramada bulduğum kanallar açıp kapatınca kayboluyor
    uydu1 uydu2 uydu3 diye üç uuydu tanımladım uydu 1 türksatı ayarladım uydu2 hotbirt uydu3 gene türsat yaptım
    uydu3 e yeni tranponder frekansını buraya ekliyorum manuel taramadan uydu3 te bu transponder frekansını taratıyorum
    bulunan kanalllar tv açılıp kapanınca kayboluyor
    şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.