Şimdi Ara

<===::: LG R400 KULÜBÜ :::===> (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.562
Cevap
3
Favori
129.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lg laptop işine yeni girmedi.benim akrabada bi lg var.yaklaşık 4 senelik filan.halen kullanıyor ve ekran kalitesi tek kelimeyle mükemmel.masaüstü monitörlere bile taş çıkarır cinsten sadece bir kez servise gitmiş ve o da adaptör bağlantı yerinden bi sorunu varmış.kullandığım acer notebooku anakart arızası sebebiyle iade ettim.bugün yarın paramı geri alıcam inşallah.ben de yakında lg r400 sahibi olmak için dört gözle bekliyorum.umarım bundan önce dell ve acer de yaşadığım sorunları artık yaşamam

ekran kartı konusunda ben de diğer arkadaşlara katılıyorum o güzelim laptopları oyun oynama aracı olarak kullanıp eskitmek gereksiz bence.laptop mobilitedir.yani her an her yerde elinin altında internetinin,sana özel şeylerinin olması demektir.oyun oynamıyorum ve bu yüzden lgr400 deki gma ekran kartının bana bi dezavantaj getireceğine inanmıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: Torinolu

teşekkürler thebaylo,

kaçgündür burayı takip ediyorum. herkes LG şöyle LG böyle diye övüp duruyo. iyide kardeşim daha adam gibi bi ekran kartı olan modeli yok. ee ne anladım bu işten!

ben çok oyun oynayan biri değilim ama bi oyunu bilgisayara yükleyincede yüksek çözünürlükte oynamak isterim. şimdi LG'yi öven arkadaşlara soruyorum var böyle bi LG eğer yoksa daha bu piyasaya tam adapte olamamıştır diye düşünüyorum.

bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum...

Kardeşim bu konuyu daha fazla devam ettirmek istemiyorum ama biz LG leri överken kendi kategorileri arasında değerlendiriyoruz!Mesala ben kendi LG P1-KPP1T modeli için konuşayım 919$+kdv lik bilgisayarımı kaldırıp 2000$ lık bi notebook la karşılaştırmam elbette saçma olur!Bu fiyata alınabilecek en iyi ürünlerden biri olduğunu idda ediyorum özellikleri ve de karizması bu fiyatı fazlasıyla karşılıyor!Oyun performansıda (gene bu fiyattaki notebooklara göre) çok çok iyi!Övgülerimiz memnuniyetimizin belgesidir!
    LG KPP1T
    Intel Core 2 Duo T5600
    1.83 GHz
    667 Mhz
    2MB cache
    1024MB Ram
    DDR2
    667 Mhz
    Max 4096 Mb Ram
    120 Gb Sata HDD
    5400 Rpm 8mb
    128 Mb MAX.384MB
    ATI
    Radeon X1400
    15.4 " FINEBRIGHT
    WXGA
    1280*800
    DVD Multi Double Layer
    Kart Okuyucu
    Wireless
    BlueTooth
    Ent parmak izi okuma
    Win Vista Premium Tr
    2.7 KG
    3 USB - VGA - IEEE 1394 TV OUT
    bütçesi 919$+kdv olan arkaşlara TAVSİYE ederim pişman olmassınız!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebaylo -- 4 Ekim 2007; 0:10:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: bulsacu

Torinolu slm, 8400'ün çok iyi bir kart olduğunu söyleyemem. Ama bu makinada her istediğin oyunu oynayabileceğini garanti ederim. Tabiki görüntü ayarlarını biraz kısarak. Eğer yeni çıkan oyunları yüksek çözünürlükte oynamak istiyosan E500 yanlış bi tercih. Bütçeni biraz daha zorlayarak 8600'ü olan bi makina alman daha mantıklı olur.

Ama sürekli oyun oynamıyosan E500 gerçekten çok güzel. Bu laptobu kullanmak büyük bi keyif onu söyleyim.

8600m ile 8400 m arasında bi fark yok arkadaşlar fazla para vermeye değmez. 8600 gt alıcaksın alcaksan ki notebookta 8800 gtx bile olsa ısınacağından dolayı oyunlarda normal pc'ye göre performans alamazsınız. unutmayın. Ekran Kartı 8800 gtx lerde bile Crysis c2 duo işlemcili pcler bile kasarken ( dx10 destekli oyun ) sen notebookta nasıl performans beklersin... ama dx9 destekli oyunlarda iyi performans veriyo...

E500 canlı olarak STALKER oynadım full detayta kasıyo ( baya fark edilio ) medium da biraz daha akıcı oynanıyo low detaylarda ise oyunu iii oynayabiliyorsunuz..... ( STALKER'dan daha çok yüksek grafik isteyen oyun varmı oynayan vilir ) ;)

• quote:

teşekkürler thebaylo,

kaçgündür burayı takip ediyorum. herkes LG şöyle LG böyle diye övüp duruyo. iyide kardeşim daha adam gibi bi ekran kartı olan modeli yok. ee ne anladım bu işten!

ben çok oyun oynayan biri değilim ama bi oyunu bilgisayara yükleyincede yüksek çözünürlükte oynamak isterim. şimdi LG'yi öven arkadaşlara soruyorum var böyle bi LG eğer yoksa daha bu piyasaya tam adapte olamamıştır diye düşünüyorum.

torinolu kardeşim

baktımki oyun oynamak istiyorsun Sana tek bir makina önericem al sonra git 8400 gs -gt veya 8600 gt modelli bir ekran kartlı makinanın yanına koy ve STALKER oyna bakalım... LG S1-express dual pro serili notebookta X1600 pro var eski bi ekran kartı ama oyunlarda son derece iyi performans veriyor. nedeni ise ağır grafik verileri biraz daha yoqun o ekran kartının bu yüzden grafiksel oyunlarda veya işlemlerde daha ağır basıyo. işlemciye yük bindirmeden renderleme yapabilyor... unutma sadece fsb hızları bi işe yaramaz. ram hızın 667 mhz olursa 800 mhz fsb hızın boşuna .. onun için bana s1 modelinden daha iyi bir makina göster bakalım....

not: üretilme aşamasındaki testlerden geçiş süresi ve başarısından dolayı S1-pro denildi. özel üretime sahip soğutma sistemi %40 daha iyi, surround ses sistemine sahip , özel piyano siyahı ve beyaz'ı kaplamasıyla çizilmez ve kirlenmez bi yapısında, dual hexa band anten ile kapsama alanı %50 daha geniş ve 6 alt bandda yayın yaptığı için download süresi daha kuvvetli wireless , Anakart üzerinde TPM chip ile format atmak isterken bile Parmak izi sorma özelliği ki ( hp - toshıba - sony - lenovo - ıbm TPM chip yoktur HDD üzerine kayıt eder format atabiliyorsun ) 10 kullanıcıya kadar destek verebilyor. ekran özel A-plus birgt ekran 8 ms ( gidip bakarsan anlarsın ) ve dahası oyun ve grafiksel işlemlerde maximum perfformans....

;)

• quote:

Orjinalden alıntı: bulsacu

quote:

teşekkürler thebaylo,

Arkadaşım hiç bi laptop zaten oyunlarda mükemmel performans vermez. Oyunları max çözünürlükte oynamak istiyosan masaüstünde oynayacaksın. LG'nin piyasaya daha tam adapte olmadığı doğru. Çünkü laptop işine yeni girdi (1 yada 1,5 yıldır sanırım). Bu yüzdende fazla bi ürün çeşidi yok.

Sen E500'ü al pişman olmazsın. O paraya daha iyisini bulamazsın zaten

4 yıldır LG türkiye'de 3 yıl boyunca sadece Vatan bilgisyar'da satılıyordu ama artık teknosa ve bimeks ( cnr Expo ) bulabiliyorsunuz ama her ürün çeşidini değil. en çok çeşidi hala LG Vatan Bilgisayara vermektedir....

• quote:

Orjinalden alıntı: DerbenTli

quote:

teşekkürler thebaylo,

torinolu kardeşim

baktımki oyun oynamak istiyorsun Sana tek bir makina önericem al sonra git 8400 gs -gt veya 8600 gt modelli bir ekran kartlı makinanın yanına koy ve STALKER oyna bakalım... LG S1-express dual pro serili notebookta X1600 pro var eski bi ekran kartı ama oyunlarda son derece iyi performans veriyor. nedeni ise ağır grafik verileri biraz daha yoqun o ekran kartının bu yüzden grafiksel oyunlarda veya işlemlerde daha ağır basıyo. işlemciye yük bindirmeden renderleme yapabilyor... unutma sadece fsb hızları bi işe yaramaz. ram hızın 667 mhz olursa 800 mhz fsb hızın boşuna .. onun için bana s1 modelinden daha iyi bir makina göster bakalım....

not: üretilme aşamasındaki testlerden geçiş süresi ve başarısından dolayı S1-pro denildi. özel üretime sahip soğutma sistemi %40 daha iyi, surround ses sistemine sahip , özel piyano siyahı ve beyaz'ı kaplamasıyla çizilmez ve kirlenmez bi yapısında, dual hexa band anten ile kapsama alanı %50 daha geniş ve 6 alt bandda yayın yaptığı için download süresi daha kuvvetli wireless , Anakart üzerinde TPM chip ile format atmak isterken bile Parmak izi sorma özelliği ki ( hp - toshıba - sony - lenovo - ıbm TPM chip yoktur HDD üzerine kayıt eder format atabiliyorsun ) 10 kullanıcıya kadar destek verebilyor. ekran özel A-plus birgt ekran 8 ms ( gidip bakarsan anlarsın ) ve dahası oyun ve grafiksel işlemlerde maximum perfformans....

;)

bak arkadaşım ben bu sözlerimi LG'yi kötülemek için söylemedim sadece bu markayı daha yakından tanıyabilmek için sizin görüşlerinize başvuruyorum. mesele şu oyunu yada bu oyunu oynayabilmek değil. ben sadece LG'nin neden ürün yelpazesinin geniş olmadığını öğrenmek istedim. 4 yıldır bu işin içinde ama neden hala adam gibi bi ekran kartı olan ürünü yok (8600GT gibi). Bu sadece ekran kartı meselesinde değil işlemci olarakta diğer markalarda olan işlemciler LG'de yok.

kaldıki bende LG'nin tasarımını çok beğeniyorum ve LG almak üzereyim. yani yakın bi zamanda bende LG kullanıcısı olucam. sadece böyle güzel bi markanın ekran kartı, işlemci ve ürün yelpazesi konusunda neden diğer markalardan geri kaldığını merak ettim. Datron gibi kötü bi markanın bile envai çeşit laptob'u var.

bunları tartışma çıkarmak için değil bilgilenmek için burda dile getiriyorum.

• benimde eski laptopumun ekranında sorun oldu iade için yolladığımda aras kargo kaybetti ve işte sürecin sonuna yaklaşıyorum sanırım yeni laptop bakmaya başladım açıkçası lg hiç aklımda yok ama biraz girip okumak istedim ve r400 ve e500 gayet beğenilen modellermiş özelliklerine baktım özellikle e500 çok tatmin edici bir ürün gibi geldi. genelde ofis uygulamaları, müzik ve internet için kullanacağım için ekran kartının ayrıntısıyla pek ilgilenmiyorum. iki modeli kullanan arkadaşlar biraz ayrıntılı bir değerlendirme yaparlarsa ve kendi çektikleri güzel fotoğrafları da eklerlerse benim gibi kararsız pek çok kişiye yardımcı olurlar. ısınma sorunu var mı, pili ne kadar gidiyor, kamera görüntü kalitesi nasıl, vista puanları neler vs. vs.
    laptoplarınızı madem seviyorsunuz biraz bize de sevdirin de yardımcı olun

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler thebaylo,

torinolu kardeşim

;)

bak arkadaşım ben bu sözlerimi LG'yi kötülemek için söylemedim sadece bu markayı daha yakından tanıyabilmek için sizin görüşlerinize başvuruyorum. mesele şu oyunu yada bu oyunu oynayabilmek değil. ben sadece LG'nin neden ürün yelpazesinin geniş olmadığını öğrenmek istedim. 4 yıldır bu işin içinde ama neden hala adam gibi bi ekran kartı olan ürünü yok (8600GT gibi). Bu sadece ekran kartı meselesinde değil işlemci olarakta diğer markalarda olan işlemciler LG'de yok.

kaldıki bende LG'nin tasarımını çok beğeniyorum ve LG almak üzereyim. yani yakın bi zamanda bende LG kullanıcısı olucam. sadece böyle güzel bi markanın ekran kartı, işlemci ve ürün yelpazesi konusunda neden diğer markalardan geri kaldığını merak ettim. Datron gibi kötü bi markanın bile envai çeşit laptob'u var.

bunları tartışma çıkarmak için değil bilgilenmek için burda dile getiriyorum.

ozaman sana şunu söylim demekki sen LG ürün yelpazesinin geniş olduğu zamanlarda LG ile ilgilenmiyordun.. Lg nin her zaman Diğer markalara göre ürünlerinin özellikleri daha iyi ve güçlüydü. Şu anda LG nin ürün stokları bitmiştir. Yeni Seriler Ve daha güçlü ürünleri Türkiye'ye gelecek. O zaman Yine Göreceksin ki Ürün yelpazesinin ne kadar geniş olduğunu. Bu gün VatanBilgisayarlarda Toshıba Ve Hp nin satışlarını kesen Bu Marka Ürün yelpazesinin geniş olmasından kaynaklanıyor. Datrona gelince hiçmi dikkat etmedin işlemci ve ekran kartlarına işlemci yüksekken ekran kartı onboard oluyor / ekran kartı harici iken işlemci düşük oluyor... makinaya takıcağın her parça veya yaptığın her şekil fiyatı artırır unutma..

bir diğeri ise İntel Firmasına en yakın Firma LG'dir. İlk yeni çıkaracakları teknolojiden LG nimetlenir.. ve LG kullanır. bu yüzden E500 fiyatı biraz daha uygundur diğer markalara göre. alan memnun kaldı. Lg Amd ile de çalşabilir ilerleyen dönemlerde ama tercihi değil şu arlar...

• quote:

Orjinalden alıntı: SnypeR

benimde eski laptopumun ekranında sorun oldu iade için yolladığımda aras kargo kaybetti ve işte sürecin sonuna yaklaşıyorum sanırım yeni laptop bakmaya başladım açıkçası lg hiç aklımda yok ama biraz girip okumak istedim ve r400 ve e500 gayet beğenilen modellermiş özelliklerine baktım özellikle e500 çok tatmin edici bir ürün gibi geldi. genelde ofis uygulamaları, müzik ve internet için kullanacağım için ekran kartının ayrıntısıyla pek ilgilenmiyorum. iki modeli kullanan arkadaşlar biraz ayrıntılı bir değerlendirme yaparlarsa ve kendi çektikleri güzel fotoğrafları da eklerlerse benim gibi kararsız pek çok kişiye yardımcı olurlar. ısınma sorunu var mı, pili ne kadar gidiyor, kamera görüntü kalitesi nasıl, vista puanları neler vs. vs.

E500 model olarak satış yapan yerlerin stoklarında tükenecektir.. çünkü az sayıda kaldı alacakların yada beğenenlerin erken davranmaları gerekir. yada yeni serileri beklemeleri gerekecek...

• "Intel'in yeni çıkaracağı ürünlerden ilk LG faydalanır" diyosun ama neden T7500 yada T7700 işlemcili bi ürünü yok! tamam iyi bi marka ama bi çok konuda diğer markalarla yarışamamıyo...
  • quote:

"Intel'in yeni çıkaracağı ürünlerden ilk LG faydalanır" diyosun ama neden T7500 yada T7700 işlemcili bi ürünü yok! tamam iyi bi marka ama bi çok konuda diğer markalarla yarışamamıyo...

peki sana örnek 7500 makinalı ve ekran kartı iyi bişi söyle ve notebook ısınmayacak.. dostum LG getirmediyse notebook satıyor notebooklarda ısınma pili bitirir unutma... getirenlere bak casper - datron - dell hepsi ertesi gün patladı iade edildi aşırı ısınmadan dolayı... keza monster alanların bazıları bile şikayet ediyorlar.. pc almıyorsun notebook alıyorsun az ısınacak pil uzun gidicek ağır olmayacak şık olacak fiyatı uygun olacak özellikleri orantılı olacak.. bunu yapan tek marka LG şu an başka gösterebilirmisin bana :)
  • quote:

quote:

"Intel'in yeni çıkaracağı ürünlerden ilk LG faydalanır" diyosun ama neden T7500 yada T7700 işlemcili bi ürünü yok! tamam iyi bi marka ama bi çok konuda diğer markalarla yarışamamıyo...

peki sana örnek 7500 makinalı ve ekran kartı iyi bişi söyle ve notebook ısınmayacak.. dostum LG getirmediyse notebook satıyor notebooklarda ısınma pili bitirir unutma... getirenlere bak casper - datron - dell hepsi ertesi gün patladı iade edildi aşırı ısınmadan dolayı... keza monster alanların bazıları bile şikayet ediyorlar.. pc almıyorsun notebook alıyorsun az ısınacak pil uzun gidicek ağır olmayacak şık olacak fiyatı uygun olacak özellikleri orantılı olacak.. bunu yapan tek marka LG şu an başka gösterebilirmisin bana :)

arkadaşım kusura bakmada biraz saçmalamaya başladın. yanlış anlama hakaret etmek için söylemiyorum. nedemek T7500 ve T7700'lü makinalar çok ısınıyo ve problem çıkarıyo. böyle bi saçmalık olur mu

bazı modellerde böyle bi sorun olabilir ama bunu neye dayanarak genelleme yapıyosun ki. benim arkadaşım iki hafta önce Acer Aspire 5920G aldı ve gayet memnun. işlemcisi T7500 ve ekran kartıda 8600 GT. çoğu zaman bende onunla oyun oynuyorum ve makina gayet sorunsuz çalışıyo. hatta download falan yaptığı için laptobu hiç kapatmıyo.

eee hani t7500'lü ve iyi bi ekran kartlı makina ısınma problemi yaşardı. ben Acer Aspire 5920G'nin ısınma problemi olmadığını biliyorum çünkü bende kullandım. demekki adam gibi bi laptop yapılınca sorun olmuyomuş.

lütfen biraz mantıklı konuşalımda burdaki arkadaşlarıda yanlış bilgilendirmeyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torinolu -- 4 Ekim 2007; 2:33:53 >

• işte LG nin bir diğer farkı daha O tarz ürünleri satıp iade alımı yapıp markasını zedelemektense az sat öz sat ama alan memnun kalsın düşüncesiyle yola çıktı ve hala devam ediyor... ve memnun olanlar belli olmayan ise - 4 senede 10 kişi :( 10 kişi bile büyük rakamdır LG için o 10 kişi neden memnun değil araştırması yapılıp memnun kalmalarını sağlıyor Peki ya diğerleri sat gitsin isterse geri gelsin ben satayımda malımı...
  • işte ilk defa bu gece bu ürünü gördüm biraz daha fikir edinmek isterim bu topicte daha sonrada stokları olan yer arayıp almak isterim. dvd writerdan başka lg hiçbir ürünüm olmadığı için yabancısıyım biraz ama ikna olursam gerekirse yeni partiyide beklerim çünkü bu ürünün özellikleri gerçekten çok iyi

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: SnypeR

benimde eski laptopumun ekranında sorun oldu iade için yolladığımda aras kargo kaybetti ve işte sürecin sonuna yaklaşıyorum sanırım yeni laptop bakmaya başladım açıkçası lg hiç aklımda yok ama biraz girip okumak istedim ve r400 ve e500 gayet beğenilen modellermiş özelliklerine baktım özellikle e500 çok tatmin edici bir ürün gibi geldi. genelde ofis uygulamaları, müzik ve internet için kullanacağım için ekran kartının ayrıntısıyla pek ilgilenmiyorum. iki modeli kullanan arkadaşlar biraz ayrıntılı bir değerlendirme yaparlarsa ve kendi çektikleri güzel fotoğrafları da eklerlerse benim gibi kararsız pek çok kişiye yardımcı olurlar. ısınma sorunu var mı, pili ne kadar gidiyor, kamera görüntü kalitesi nasıl, vista puanları neler vs. vs.

E500 model olarak satış yapan yerlerin stoklarında tükenecektir.. çünkü az sayıda kaldı alacakların yada beğenenlerin erken davranmaları gerekir. yada yeni serileri beklemeleri gerekecek...

• quote:

işte LG nin bir diğer farkı daha O tarz ürünleri satıp iade alımı yapıp markasını zedelemektense az sat öz sat ama alan memnun kalsın düşüncesiyle yola çıktı ve hala devam ediyor... ve memnun olanlar belli olmayan ise - 4 senede 10 kişi :( 10 kişi bile büyük rakamdır LG için o 10 kişi neden memnun değil araştırması yapılıp memnun kalmalarını sağlıyor Peki ya diğerleri sat gitsin isterse geri gelsin ben satayımda malımı...

ne alakası var ya. adam gibi bi ürün yaparsan geri dönmez. "Acer Aspire 5920G" gibi. şimdi diyeceksinki çok beğendiysen git onu al. Valla kasanın görüntüsü hoşuma gitmedi yoksa hiç düşünmeden alırdım. şuan DELL takozunu kullandığım için dış görünüşü güzel bi laptop almak istiyorum. Bütün markalara baktığım zamanda dış görüntüsü en iyi ürünler LG'de. Üstelik ekranıda çok iyi oluyo. Tek eksiği yüksek özellikte ürünleri olmayışı...

• LG nin acaba diğer ülkelerde farklı modelleri yok mu arkadaşın dediğin gibi..belki var da Türkiye ye daha gelmedi..çünkü ben sanmıyorum ki LG gibi bir firmanın henüz t7500 lü 8600 gt li modeller çıkarmayacağını..yakın zaman da geleceğini düşünüyorum..

he ayrıca başka bir markadan örnek verecek olursak packard bell in de mesela santa rosalı modelleri çok geç çıktı..diğer modellerin temmuz gibi çıkmasına rağmen packard bell yanlış bilmiyorsam daha eylül ayında getirdi santa rosalılardan.ki packard bell de sevdiğim markalardandnır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmnd -- 4 Ekim 2007; 5:17:12 >
  • arkadaslar merhaba bende Lg yi cok begeniyorum tasarım oLarakda cok iyi anL 058 kuLLanan varmı merak ettm bana ayrıntılı bilgi veririmsnz alamyı dusuuyoumda....
  • BU KULÜP DİĞER MARKALARIN YANINA LG KONU BAŞLIĞI AÇILMASINI SAĞLAYABİLİR Mİ?
  • e500'ün fotoğraflarını ve daha ayrıntılı değerlendirmesini bekliyorum. sony vaio vgn-fz11m düşünüyordum ama bu model çok aklımı karıştırdı
  • kardeş burdan inceleyebilirsin

http://forum.donanimhaber.com/m_17018101/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: Canpol45

arkadaslar merhaba bende Lg yi cok begeniyorum tasarım oLarakda cok iyi anL 058 kuLLanan varmı merak ettm bana ayrıntılı bilgi veririmsnz alamyı dusuuyoumda....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.