Şimdi Ara

LG Projeksiyonları - ANA KONU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
4
Favori
9.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: astramastra

hayır yok , keystone özelliğini ,lens shift yani lens kaydırma özelliği ile karıştırmayasınız diye söyledim. Lens kaydırma özelliği olsaydı yan duvardan karşı duvara görüntü belirli bir açıya kadar sorunsuz alırdınız
    ama keystone ile sadece 15 derecelik bir açı ile düzeltme yapar buda size yetmeyecektir.

Teşekkür.

Yani sonuç olarak, çok fazla olmasa da yamuk ve orantısız bir görüntü alırım.
  • quote:

Sayın Astramastra,

Sizin de bahsettiğiniz gibi, bu projeksiyon un uzaktan kumanda için infrared alıcısı arkadaymış ve yalnızca arkadan 30 derecelik alan içersinde uzaktan kumandayı algılıyormuş.

Yani önden ve yandan bu cihaza kumanda edemiyorsunuz. Bu büyük bir eksiklik.

Ancak;
    ben bu cihazın (LG PF80G) türkçe kullanma klavuzunu indirdim. Klavuzun 20.sayfasın da şöyle diyor.

"Arka bağlantı noktasına kablo bağlıysa, uzaktan kumandanın
    erişim aralığı 3 metreden az (sol/sağ) ve IR alıcısının çizdiği 30
    derecelik yayın içindeki alandır"

Acaba bu ifadenin anlamı, bu cihazın infrared alıcısını kabloyla uzatabiliyor muyuz mu demek oluyor ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 26 Haziran 2014; 21:29:46 >
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    sn @kayamtky kutunun içerisinden ekstra bir IR kablosu çıkmıyor en azından benim test ettiğim demo üründe çıkmadı,
    zaten kılavuzun 12. ve 13. sayfalarında aksesuar ve isteğe bağlı aksesuarlar kısmında da böyle bir kablodan bahsetmemekte

kaldı ki cihazın arkasına baktığımızda IR kablo girişi zaten yok 20.sayfada ki açıklamayı LG ye sormak lazım :)
  • quote:

sn @kayamtky kutunun içerisinden ekstra bir IR kablosu çıkmıyor en azından benim test ettiğim demo üründe çıkmadı,
    zaten kılavuzun 12. ve 13. sayfalarında aksesuar ve isteğe bağlı aksesuarlar kısmında da böyle bir kablodan bahsetmemekte

kaldı ki cihazın arkasına baktığımızda IR kablo girişi zaten yok 20.sayfada ki açıklamayı LG ye sormak lazım :)

Sayın Astramastra,

Sizi tekrar LG PF80G projeksiyon hakkın da rahatsız ettim kusura bakmayın. Çünkü bu güne kadar hiç projeksiyon kullanmadım, tecrübem yok. Ve bu ürünü satın almayı düşünüyorum.

Diğer sormak istediğim konu:
    Bildiğiniz gibi cihaz da optik zoom yok. Cihazın kurulumunu yaparken, projeksiyonu diyelim ki olması gereken den yanlış hesaplayıp 5 cm ileri veya 5 cm geri ye tavan montajı yaptık. Yani görüntü perdenin 5 cm dışına taştı veya perdenin 5 cm içerisine girdi. Projeksiyonu ileri veya geri hareket ettiremeyeceğimize göre, bu küçük 5-10 cm lik ayarlamaları projeksiyonun odak ayarın dan yapabiliyor muyuz ?

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 27 Haziran 2014; 13:47:44 >

sb @kayamtyk perdeniz montaj olduktan sonra cihaz portatif zaten çalışır vaziyetteyken denemesini yapar ,ölçer biçersiniz.
    Bildiğiniz gibi zoom yok cihazda .
    @kayamtky, serdar hocamın dediği gibi biraz dikkatli ölçü alırsan sorun yaşamazsın. Zoom özelliği olmayan cihazlar raf ya da tabla üzerinde konumlandırılırsa ileri - geri veya sağa - sola hareket ettirme imkanı olur. Tavana bile askı aparatı yardımı ile tabla montajı yapılabilir. Almayı düşündüğün lg led cihazın zoom özelliği yoktur fakat focus yani netlik ayarı mevcut. Bu nedenle cihazı montaj yaptığın yerden focus ayarını yapabilirsin ...
  • quote:

sb @kayamtyk perdeniz montaj olduktan sonra cihaz portatif zaten çalışır vaziyetteyken denemesini yapar ,ölçer biçersiniz.
    Bildiğiniz gibi zoom yok cihazda .

Cevap veren herkese teşekkür,

Cihazı almaya karar verdim.
    hayırlı olsun şimdiden,paylaşımlarınızı bekleriz
  • Şu lamba ömürleri olmasa televizyon yerine bunlardan alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlucan96

Şu lamba ömürleri olmasa televizyon yerine bunlardan alırsın.

Chazın 30.000 saat çalışma ömrü var.

Günde 8 saat TV olarak kullandığımızı varsayarsak 10 yıl yapıyor.

Gün ışığın da perdeler açıkken kullanma problemini göz ardı edersek, TV niyetine de kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 29 Haziran 2014; 1:00:15 >
  • Merhaba Serdar hoca, adınızı diğer arkadaşların yorumlarini okuyorak öğrendik :) , umarım bana da bir Yardımınız dokunur, uzun araştırmalardan sonra kendime en uygun olani buldum " Lg bf85u " (led lamba, airplay, 1000 ansilumen, full hd,smart tv, tv çıkışı .....) fiyati 1199 $ . Yani 2000 $ lik PF80G den daha uygun, bütçem zorlanacak olsa da bir sekilde ayarlarim, ama işin kötü tarafı LG bu ürünü turkiye pazarına sürememis, siparis edecek güvenli bir yer, site bulamıyorum. Çünkü Türkiye de yok , ayrıca ben isveç te yaşıyorum ama ısveç te de yok, var mı bi fikriniz dostlar ? Newegg ve bestbuy avrupa ve turkiye ye yollamiyor ,Amazon, ebay da satın alan arkadaşlar var mı , yada bilginiz, tavsiye edermisiniz? 

Bakmak isteyen arkadaşlar : 

http://m.youtube.com/watch?v=5DLgietMKCo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ciwano C kullanıcısına yanıt
    sn @ciwano, siz zaten model tercihi yapmışsınız ama avrupa da yaşadığınız halde kendinizi usa fiyatına göre ayarlamışsınız,baktığımda bu model ebay de 1100 küsür euro pf80g ise 100 euro farkla 1200 küsür euro
    amazona baktığımız da avrupaya gönderim yapanlar var,fakat isveç gümrüğünün usa den gelen ürünlere nasıl bir vergilendirme yaptığını bilmiyorum.forumlarıızda denk geldiğim amazon ve ebay den farklı cihazl
    alımları yapan çokça arkadaş var önemli olan gümrük maliyeti usa den aldığınıza değecek mi onu hesaplamak.
  • Cevaplariniz icin tskler, Amazon un ingiltere deki sitesi gümrük sorunu çıkarmıyor ama o model orda yok, PA75U diye bir model var yani benim istedigimin bir alt modeli,bu model hakkında bir değerlendirme yaparmisiniz size zahmet, Hocam bi de Türkiye de gümrük vergisi sabit mi? 110$ ps4 alan arkadaşımdan alınmıştı 4-5 ay önce, ayrıca eğer ebay da alırsan, karşı tarafa paketin üstüne hediye yazdirirsan gümrükten ücretsiz geçme gibi durumlar oluyormuş,

gümrük vergisi ürünün GTİP koduna bağlı olmakla beraber projeksiyonu baz alacak olursak %18-%20 civarı diye biliyorum.Mevzuata çok hakim değilim,yanlışım varsa arkadaşlar düzeltecektir.
    ebay gibi alış veriş sitelerinden alınan paketlere GIFT ibaresi koymak ürünün gümrüğe takılmayacağı anlamına gelmez bence bir riskdir.

PA75U yu test\demo etme imkanım olmadı,kullanım amacınız çoğunlukla ne olacak,ledi tercih etme sebebiniz sadece uzun saat ömrü müdür?
  • Tv yerine kullanmayı düşünüyorum açıkçası,smart tv özelliği bayagi bi ilgimi cekiyor, 4 ay önce Netflix kullanmaya başladım. Hem wifi ve smart tv özelliği hemde tv ye baglayabilme falan,bu model bir çok istegime cevap veriyor. ayrıca görüntü kalitesi falan baya bi güzel, youtube da değerlendirme videolarindan tavsiye ediyorlar.

tv içinse bütçenizin el verdiğini değerlendirebilirsiniz.
  • Serdar Hocam Saygılar

Hocam Lg.com sitesinde Smart tv destekli modelini buldum !http://www.lg.com/us/projectors/lg-PF85U-portable-led-projector
    Amazon.com fiyatı 1.157 dolarhttp://www.amazon.com/dp/B00JST4RP8?&m=ATVPDKIKX0DER

Eğer tavsiye ederseniz şu an Londra da olan arkadaşa aldırmayı düünüyorum..Usa dan ingiltereye girişlerde gümrük olayı varmı acaba bizdeki 75 Euro gibi onuda bilmiyorum
    Türkçe menüsü yok ama artıları=Smart tv sihirli kumandası ve Analog digital Tv girişi var

Sizce Türkiye de ki LG PF80G modelini 2999 TL ye almalımıyım yoksa 1.157 Dolara amazondan LG PF85U modelini mi almalıyım ?
    ileride Türkiye ye bu model sizce gelirmi ?

cevap için teşekkürler eline yüreğine sağlık

• abdispowerr kullanıcısına yanıt
    geç cevap için kusurabakmayın bir haftalık bir tatilden yeni döndüm :) bu arada forumu takip edemedim.

diğer başlıkta teknosadan alacağınızı yazmışsınız zaten ama burada da sorunuz cevapsız kalmasın diye yazmak istedim.

U modeli TR ye gelir mi bilmiyorum açıkçası ,USA den İngiltereye girişte de vergi var diye biliyorum.

zaten alım kararı verilmiş hayırlı olsun ,keyifli seyirler diliyorum.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim :)
    Araştırma yaptım ve ingiltere gümrükte aşırı vergi alıyormuş bende Amerika da kimsem olmadığı için Teknosaya kaldım :)

25 TL Hediye Çeki 45 TL normal çekle beraber 2999 TL lik ürünü aldım...
    Kaç gündür bekliyorum UPS kargo getirmedi...2 gündür şubede bekliyor yazıyor :D sanırım turşusunu koyacaklar

Pazartesi gelir inşaallah
  • Acaba lg pf80 media playeri mkv lerin dts sesini çözer mi? Kendi hoparlöründen sesi çıkarır mı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.