Şimdi Ara

LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500 (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.013
Cevap
17
Favori
79.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gecemelek

ustalar sıze bır sey soracam sımdı malum ekonomık krızden dolayı bu lg pf1500 paramız yetmeyecek ama youtubede gezınırken bır cıhaz gordum 500$ civarı 4k ve full hd dıyor bazı forumlarda bu ürün için çinlilerden beklenmedik performans dıyorlar. acıkcası hintliler kesfetmiş ve bayagı saglam satısları var hint milletine bı ıncelermısınız youtubede farklı ıncelemeler var ve gayet hos bır de sız degerlendırın

https://www.youtube.com/watch?v=iGJpJLq6dec

cihazın gerçek çözünürlüğü 1280*800 anladığım kadarıyla. 4k çözünürlüktei filmleri oynatabiliyor 20000 kontrast 1500 lümen

• quote:

Orijinalden alıntı: teco1095

quote:

ustalar sıze bır sey soracam sımdı malum ekonomık krızden dolayı bu lg pf1500 paramız yetmeyecek ama youtubede gezınırken bır cıhaz gordum 500$ civarı 4k ve full hd dıyor bazı forumlarda bu ürün için çinlilerden beklenmedik performans dıyorlar. acıkcası hintliler kesfetmiş ve bayagı saglam satısları var hint milletine bı ıncelermısınız youtubede farklı ıncelemeler var ve gayet hos bır de sız degerlendırın

cihazın gerçek çözünürlüğü 1280*800 anladığım kadarıyla. 4k çözünürlüktei filmleri oynatabiliyor 20000 kontrast 1500 lümen

evet cözünürlük öyle ama diğer formatları destekliyor parlaklıgı düşük promacto denilen düşük cihazdan katkat iyi geliyor benım gönlüm pf1500 g de ama kalkıpta 4000 yakın bi para varemem 2 ıncı elide kimbilir ne zaman cıkacak birde arastırmalarıma göre lg ciddi anlamda garanti şartlarını uygulamıyor bunu alsam gümrükte ne kadar tutar fıyatın %20 kadardı en son bıldıgım ama emın degılım
    ayrıca cevabın için teşekkur ederım teco1905

• quote:

quote:

quote:

evet cözünürlük öyle ama diğer formatları destekliyor parlaklıgı düşük promacto denilen düşük cihazdan katkat iyi geliyor benım gönlüm pf1500 g de ama kalkıpta 4000 yakın bi para varemem 2 ıncı elide kimbilir ne zaman cıkacak birde arastırmalarıma göre lg ciddi anlamda garanti şartlarını uygulamıyor bunu alsam gümrükte ne kadar tutar fıyatın %20 kadardı en son bıldıgım ama emın degılım

ben sitenin birinde 580 dolar gördüm %20 de gümrük oldu sana 2600 tl bu paraya Türkiyeden 1080p garantili cihaz alırsın
    yanındahttp://urun.n11.com/medya-oynatici/tv-smart-stick-mk809ii-mini-bilgisayar-android-P96456686?cid=604001&gclid=CJbBw53fnNICFY8K0wodIeIEIw&gclsrc=aw.ds bunun gibi bir cihaz bence daha mantıklı

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben sitenin birinde 580 dolar gördüm %20 de gümrük oldu sana 2600 tl bu paraya Türkiyeden 1080p garantili cihaz alırsın
    yanındahttp://urun.n11.com/medya-oynatici/tv-smart-stick-mk809ii-mini-bilgisayar-android-P96456686?cid=604001&gclid=CJbBw53fnNICFY8K0wodIeIEIw&gclsrc=aw.ds bunun gibi bir cihaz bence daha mantıklı

ben bır yerde gordum ındırımle 430 dolara gelıyor gift olarak gonderılırse gumrukten gecebılır gercı gumrukte kalsa bılene fazla gumruk parası cıkartmaz dıye dusunuyorum en fazla 50 dolar koyar 1560 edıyor olabılır dıye dusunuyorum . ha turkıyeden 1980 p den alsam bılene lambalı cıhaz ve ben lambalı cıhaz ıstemıyorum mevcutta bulunan lambalı cıhazlar.... led olanlar malesef 3 ooo ustunde ve bence en ıyısı lg ama param yetmiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben bır yerde gordum ındırımle 430 dolara gelıyor gift olarak gonderılırse gumrukten gecebılır gercı gumrukte kalsa bılene fazla gumruk parası cıkartmaz dıye dusunuyorum en fazla 50 dolar koyar 1560 edıyor olabılır dıye dusunuyorum . ha turkıyeden 1980 p den alsam bılene lambalı cıhaz ve ben lambalı cıhaz ıstemıyorum mevcutta bulunan lambalı cıhazlar.... led olanlar malesef 3 ooo ustunde ve bence en ıyısı lg ama param yetmiyor

avrupadan gelirse %18 diğer ülkelerden %20 diye biliyorum gümrükteki kdv yi

• teco1095 T kullanıcısına yanıt
    gift olarak işaretlernirse bazen takılmadan gecıyor takılsa bılene paket üzerindeki degerden hesaplanıyor . bu çinlilerde akıllanmıs dusuk gosterıyorlar fıyatları
  • quote:

gift olarak işaretlernirse bazen takılmadan gecıyor takılsa bılene paket üzerindeki degerden hesaplanıyor . bu çinlilerde akıllanmıs dusuk gosterıyorlar fıyatları

hocam bence pek güvenme o gümrük memuruna kalmış böyle bir işe girişeceksen gift olarak almanın zamanı var yılbaşı ve dini bayramlar olarak hatırlıyorum bi araştır derim değeri düşük göstermeyi bence aklından geçirme riskli ceza bile yiyebilirsin çünkü memurlar kıllanırsa internetten fiyat araştırması yapıyorlar
  • Lg pw 1500 bu pf 1500 den cokmu dusuk ustatlar. Ben pw 1500 almayi dusunuyordum 1500 lumen 2.500 tl sizce cokmu fark vardir bu pf 1500 le aralarinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anlclk22

Lg pw 1500 bu pf 1500 den cokmu dusuk ustatlar. Ben pw 1500 almayi dusunuyordum 1500 lumen 2.500 tl sizce cokmu fark vardir bu pf 1500 le aralarinda

çözünürlük farkı var, birisi 1280x800 diğeri 1920x1080, görüntü kalitesinde çok fark eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toggy06 -- 21 Şubat 2017; 13:55:44 >
    hocam satıcı güvenceli alcam aliexpress veya dhgate birde paybal kullancam yurtdısından kayıt yaptırdım cunku paybala
  • quote:

hocam satıcı güvenceli alcam aliexpress veya dhgate birde paybal kullancam yurtdısından kayıt yaptırdım cunku paybala

daha önce dediğim gibi hediye olarak sadece yılbaşı ve diğer dini bayramlarda geçerli yılbaşından ve dini bayramlardan 10 gün önce ve 10 gün sonra (hatırladığım kadarıyla 10 gün) bu tarih aralıklarında gift olarak geçer gümrükten harici tarihlerde kocaman puntolarla bile gift yazsa geçmez kdv alırlar ikincisi paketin içinde ne olduğu belli olacak şekilde paketlenmeli yoksa seni gümrüğe çağırırlar paketi açtırmak için memur fiyattan işkillenirse internetten fiyat araştırması yapar 500 dolarlık cihazı 100 dolar fatura ettirirsen memurda gerçek fiyatına bakarsa o zaman cezası var bende yurtdışından cihaz getirtecektim ama araştırıp bunları öğrenince vazgeçtim forum sitelerinde canı yanan çok kişi yazmış bu konuda hatta bir akrabam fotoğraf makinesini astarı yüzünden pahalıya geliyor diye gümrükte bıraktı almadı cihazı

şayet ürünü bilinen ve garantili bir siteden aldıysan mesala aliekspress den ornek verelim burdan aldıysan aliexpress ayrıca garanti veriyor . gonderi kodunda bızım çinlilerlerin çok ıyı bir takip sistemi var kalkıpta gümrüğe takılsa ve beni çagırsalar ve fıyatının ustunde bir gumruk isteseler ben kabul etmıyorum ve bunu kabul etmedıgımı gorduklerı ıcın gerı gonderıyorlar ve bu gerı gönderimde onlıne olarak goruyorlar ve sıze paranızı ıade edıyor aliexress . aliexpressden belli firmalardan alım yaptıgınızda herhangı bır sorun yasamıyorsunuz yaklaık 3 yıldır tanımlı bır sanal kartım var ınanın lımıtınde hıc bır sey degısmıyor ve global bır şırket oldugu için satıcı güvenceli değil alıcı guvenceli çalışıyorlar .benim 20 yasında yıgenım telefon almıs alıexpresten :) arkadaslarına geldıgı ıcın kendıde almıs neyse urun gelıyor bızımkiler yasak dıye tutuyorlar :) bunu cagırıyorlar neyse her turlu sevımlılıkle gumrukcu amcası gerı gonderıyor hatta bızımkısı gumrukcuyede suphelı davranıyor dıyorkı emınmısın gonderecegıne adam da dıyorkı bız gerı gondermesek bızım memurlugumuz yanar... herşey onlıne sistemde oldugu ıcın takıpte hersey gozükuyor

• toggy06 kullanıcısına yanıt
    Peki 1400 1500 lumen normal gunduz isiginda goruntu vermeye yetermi ben acikcasi sadece xbox baglayip fifa oynamak icin alicam bu aletlerden tasinabilir olmayanlari daha uygun ve daha yuksek lumenli ama ben portatif istiyorum

• Bu pf1500 g de oto keystone varmi acaba urun sahibi olanlar yardimci olabilirmi arkadaslar yani bunu mesela sehpa uzerine koyup duvara yansittigimda cihaz biraz assagida kalicak bunu oto olarak duzeltiyormu yoksa izleyecegimiz yere illa tam karsidanmi vurmasi gerekiyor

• Arkadaşlar geçen hafta pf1500 led cihazım açılıştan 30 sn sonra kapanmaya başladı.

İstanbul'da tek bir servisleri varmış(Tüm Türkiye için) . Zaten telefon vs hiç aklınıza gelmesin açan yok. Neyse geçen perşembe cihazı orijinal paketiyle kargoladım Ankara'dan. Arayan olmayınca pazartesi sabah telefon ettim gene nafile.

Pazartesi akşam cihaz kargoyla geldi . Üzerinde servis fişi. Cihaz açılınca kapanıyor. "Fan değiştirildi. Sorun giderildi" diye. Yani gülermisin ağlarmısın. Hayatımda aldığım en hızlı servisti ama Allah korusun telefonla ulaşmaya imkan yok. Arz edeyim dedim
  • merhaba ben cihazı alalı 1 hafta oldu görüntü gerçekten çok güzel fakat cihaz siyah görüntülerde (örneğin uyduda kanal değiştirirken veya boşta bekleme yaparken) ekranın ortasına yakın yerde dairesel bir kızarık ışık bulutlanması mevcut. tvlerde bulutlanma veya ışık sızması dediğimiz olaydan. Bu hepsinde var olan bir durum mu yoksa benim cihazımda bir sıkıntı mı var? Siz kullanıcıların bu konudaki bilgi ve tecrübelerini paylaşmanızı bekliyorum. Cihazı değiştirmeli miyim? cevaplarınız için şimdiden tşk. ederim.
  • burak_burkay B kullanıcısına yanıt
    Başka kaynaktan da deneyin .Eğer devam ediyorssa servise yollayın. Benimkinde yok. İsterseniz çekim yapıp yükleyin siteye bir bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr5454

quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Işık sızması genelde görüntü dışındaki alanda oluşuyor. Ama sizdeki de kesinlikle bir sorun. Normalde karanlık görüntüde uniform bir görüntü oluşması lazım. Tam siyah olmasa da siyaha yakın, hafif aydınlık bir görüntü.

Sayenizde ışık sızması sorununu bulduk sanırım. Ciddi manada ortasında ışık bozukluğu varken, görüntü dışı kenarlarda daire şeklinde bir sızıntı mevcut. Tam siyah ekranda daha az belli oluyor, ancak uzun pozlamalı fotoğraf makinesini bulamadığımdan dolayı cep telefonu ile çektim.

Kenardaki beyaz kaydırma çubuğu olsada olmasada o yuvarlak ışık sızması mecut. Ortadaki patlama zaten her koşulda mevcut. Projeksiyon perdemi sökmüştüm yenisi için. Duvar yarı mat boya ve çok çok açık gri. Ayrıca beyaz çarşafla da denedim değişen pek fazla bir şey olmadı. Kenardaki sızıntı için ekran parlaklığını artırmanız görmenizi kolaylaştırabilir.

Foto aşağıda:

önceki sayfaları gezinirken gördüm.İşte bendeki görüntüde bu şekilde rengi ise hafif kızarık turuncumsu diyelim.Hatta bunun lens etrafındaki turuncu halka var onun yansıması mı diye düşündüm.Eğer öyleyse hepsinde olması lazım.(Yalnız bu resimde kenarlarda beyaz çizgi ile beyaz bir nokta var.onu kastetmiyorum.yanlış anlaşılmasın.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak_burkay -- 22 Şubat 2017; 16:14:42 >

• burak_burkay B kullanıcısına yanıt
    Işık sızması var, bende hem ışık sızması hem mercek netleyememe mevcuttu.

Tam karanlık ortamda bakın ve o dikdörtgen görüntü alanının çevresinde yuvarlak şekilde bir kaç metre çapında aydınlanma dahi görme ihtimaliniz var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr5454 -- 23 Şubat 2017; 21:29:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr5454

Işık sızması var, bende hem ışık sızması hem mercek netleyememe mevcuttu.

Tam karanlık ortamda bakın ve o dikdörtgen görüntü alanının çevresinde yuvarlak şekilde bir kaç metre çapında aydınlanma dahi görme ihtimaliniz var.

Bende mercek netleyememe vb.. başka sorun yok. Tek sorun bu ışık bulutu ama beni çok rahatsız etti. Siz ne yaptınız değiştirdiniz mi cihazı? Forumda bu sıkıntıyı yaşayan biz varız sadece sanırım. Cihazı çok sevdim ama bu durumda değiştirsemde yine aynı durumu görür müyüm diye çekincelerim var.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.