Şimdi Ara

LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500 (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.014
Cevap
17
Favori
79.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bitsede gitsek mi B kullanıcısına yanıt
    Kaça denk geldi hocam?

Memnun musunuz?

2.el olarak hiç ilan bulamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lg pw1000 den geçtim arada çok fark var memnunum. Ama daha tam kuramadım şimdilik duvara yansitiyorum perde almak istiyorum ama nasıl bir perdeye eniyi performansı alırım bilmiyorum. Malum sitede satan vardı 2500 TL. Fiyat var ben ondan 2200 e aldım. Sanırım elinde birkac tane vardı . Benim aldığım 17 saatte deydi ama kutusuz ve garantisizdi. sanırım ilan hala var almak istersen pazarlikla biraz daha uyguna elden cihazı kontrol ederek almanız tavsiye ederim.
    Sitede halen ilanı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 22 Temmuz 2017; 21:42:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Kaça denk geldi hocam?

Memnun musunuz?

2.el olarak hiç ilan bulamıyorum.

Elimde mevcut uygun fiyata veririm. Pm attım

• işten güçten şimdi ilan açabildim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-sinema-sistemleri-uygun-fiyata-full-hd-3d-led-lg-pf1500g-470713209/detay
    ürün bu fotoları vs var.
    Pazarlıksız fiyattır. forumdan arkdaşlardan 50 TL almayıp 2100 TL ye vereceğim.
    elden satış get gittigidiyor vs olur.
    referanslarıma bakabilirsiniz
  • İstanbul içi alınık LG PF 1500G.

Az kullanılmış faturalı garantisi devam eden cihaz arıyorum.

İlgilenen arkadaşlar özelden görüşelim.

• arkadaşlar merhaba vatanda fiyat düştü 6 taksitle ben de aranıza katıldım lg nin 1280 800 çözünürlükte 4 5 cihazını kullanan birisi olarak waaaoooww diyorum cidden iyiymiş bu cihaz...!cihazı önceden araştırarak boyadığım duvarda izliyorum gayet yeterli oldu... sormak istediğim bir kaç soru var bilenler yanıtlarsa sevinirim..!! bu ışık sızması nedir nasıl anlaşılır..!!
    kalibrasyon nedir? nasıl yapılır gerekli midir?
    bir de pf 1500g değil de sadece pf1500 olan başka modelini gördüm ancak bizde satılmıyormuş..! onunla bizim kullandığımız lg pf 1500g arasında ne gibi fark var..!!!
    önerileriniz olursa sevinirim...
  • Hayırlı olsun hocam, kaça mal oldu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Hayırlı olsun hocam, kaça mal oldu?

Teşekkür ederim uzun süredir takip ediyordum maalesef çok düşüş olmadı 3389tl....bu meretler 2. el olmazsa mağazalarda pek istenilen seviyelere gelmiyor ama 6 taksit yaptım artık ödeyeceğiz...cidden çok iyi cihaz kesinlikle gayet iyi iş görüyor fakat ben "g" olmayan modeli merak ettim doğrusu biraz kıyaslamış birilerinin sözlerine göre "g" olmayan model smart tv özellikleri olmasına rağmen "g"g olan modelden lümen ve bir başka sebepten dolayı geriymiş..! neyse almayı düşünüyorsanız vatanda bakın;http://www.vatanbilgisayar.com/lg-pf1500g-full-hd1920x10801400-alumen30000-saat-lamba-omruhdmi.html

• Cihazınızı iyi günlerde kullanın. Bende birçok alt modelden sonra pa1000, pw800-1000-1500 ut10000

Pf1500 e geçtim hepsinden daha iyi. İmkan olursa birde lazer LED olan HF80 deneyeceğim

Işık sızması sanırım görüntünün kenarında kalan aydınlık yerler bundan kaçış yok ancak görüntüyü çok iyi oturtup etrafına siyah çerçeve yaparsanız engel olursunuz ama bu çok zor çünkü standart bir görüntü formatı yok.

Kalibrasyon için farklı yerlerden ayarlar buldum denedim ama hiçbirini beğenmedim. En iyisi sizin göz zevkinize göre ayarlarla oynayarak zamanla bir förmül bulmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Cihazınızı iyi günlerde kullanın. Bende birçok alt modelden sonra pa1000, pw800-1000-1500 ut10000

Pf1500 e geçtim hepsinden daha iyi. İmkan olursa birde lazer LED olan HF80 deneyeceğim

Işık sızması sanırım görüntünün kenarında kalan aydınlık yerler bundan kaçış yok ancak görüntüyü çok iyi oturtup etrafına siyah çerçeve yaparsanız engel olursunuz ama bu çok zor çünkü standart bir görüntü formatı yok.

Kalibrasyon için farklı yerlerden ayarlar buldum denedim ama hiçbirini beğenmedim. En iyisi sizin göz zevkinize göre ayarlarla oynayarak zamanla bir förmül bulmak.

Çok teşekkür ederim..ben de pa1000 ğb60g.pw800 pa700 pw300 gibi çeşitli modelleri lullandım pf1500 ise başkankategoride...p1000u 1080p olan model sanırım onu da mı geçmiş pf1500? Peki "g"olmayan modelden herhangi bir artısı eksisi var mı ya da başka bir özelliği? . Umarım isteyen arkadaşların da bu cihaz veya daha iyisi olur... Ben seneye Amerikaya gidebilirim gidersem bestbuy veya amazondan lazer olanlardan birini sipariş edebilirim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de bir de 1080p viewsonic var 77hd birşey o da 3200 ansilümen onu da çok uygun 2. El almıştım..lg yi taşıması kolay olduğu için aldım bir de pf yi tv olarak kullanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manon Lescout -- 14 Ekim 2017; 19:04:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serisini tam bilmiyorum ama pf1500 lerin smart olanlıları var ama onlarda 1500G de olan 3D özelliği yok. Smarta takılmayını kullanışlı olmuyor. Bende androidbox var herşeyi yapıyor veya laptop da bağlayabilirsiniz.

• quote:

Serisini tam bilmiyorum ama pf1500 lerin smart olanlıları var ama onlarda 1500G de olan 3D özelliği yok. Smarta takılmayını kullanışlı olmuyor. Bende androidbox var herşeyi yapıyor veya laptop da bağlayabilirsiniz.

evet evet okudum bir Avustralyalı demiş g modeli en iyisiymiş... bu ultra short throw olan ut1000u kullanmışsınız arada netlik çözünürlük vs fark var mı?
  • Netlik ve çözünürlük olarak makinede bir sorun yok ama zamanla aynasında ki simler dökülüyor o zaman bulanıklık oluyor birde yansıttığı yerde duvarsa en ufak bir pürüz ve dalgalanma olmaması lazım perde de aynı en ufak bir dalgalanma yıl hemen belli ediyor birde 1500 e göre lümen daha düşük smarta özellikleri var.

Bence normal projeksiyon kullanma imkanı olmayanlar için bir seçenek ama netleme ve yerini ayarlamak için uğraşmak gerekiyor.

Sizdeki pf 1500 de netleme sorunu varmı dikkat ettiniz mi. Mesela trt1 kanalında altta yazıya göre netleyince üstteki logo bulanık oluyormu. Bendeki de yok ama 2.el kardeşime alacaktım onda bariz vardı.

• quote:

Netlik ve çözünürlük olarak makinede bir sorun yok ama zamanla aynasında ki simler dökülüyor o zaman bulanıklık oluyor birde yansıttığı yerde duvarsa en ufak bir pürüz ve dalgalanma olmaması lazım perde de aynı en ufak bir dalgalanma yıl hemen belli ediyor birde 1500 e göre lümen daha düşük smarta özellikleri var.

Bence normal projeksiyon kullanma imkanı olmayanlar için bir seçenek ama netleme ve yerini ayarlamak için uğraşmak gerekiyor.

Sizdeki pf 1500 de netleme sorunu varmı dikkat ettiniz mi. Mesela trt1 kanalında altta yazıya göre netleyince üstteki logo bulanık oluyormu. Bendeki de yok ama 2.el kardeşime alacaktım onda bariz vardı.

bende ki 1500g de hiç bir sorun yok... bu cihazlar elektronik olunca bazen sıkıntı olanları oluyor amazon.com da 1 2 3 yıldız verenleri okudum bazılarının şikayetleri var..! ama 4 de 3 memnun ve övgü ile bahsetmişler...

• quote:

Netlik ve çözünürlük olarak makinede bir sorun yok ama zamanla aynasında ki simler dökülüyor o zaman bulanıklık oluyor birde yansıttığı yerde duvarsa en ufak bir pürüz ve dalgalanma olmaması lazım perde de aynı en ufak bir dalgalanma yıl hemen belli ediyor birde 1500 e göre lümen daha düşük smarta özellikleri var.

bendekinde netleme problemi yok, buradaki renk kalibrasyon ayarlarını yaptıktan sonra biraz kendime göre parlaklık, netlik, gama ayarlarını değiştirdim, mat beyaza boyadığım duvarda kullanıyorum, son derece memnunum.İlerde ucuzlarsa lazer olan modele geçerim ama şu anda başka bir cihazla değiştirmeyi düşünmem...

• quote:

Orijinalden alıntı: toggy06

quote:

bendekinde netleme problemi yok, buradaki renk kalibrasyon ayarlarını yaptıktan sonra biraz kendime göre parlaklık, netlik, gama ayarlarını değiştirdim, mat beyaza boyadığım duvarda kullanıyorum, son derece memnunum.İlerde ucuzlarsa lazer olan modele geçerim ama şu anda başka bir cihazla değiştirmeyi düşünmem...

ben de boyadığım duvara yansıtıyorum ..boyayı da araştırıp almıştım boyanın içine biraz da gümüş bisiklet boyası kattım karışım iyi sonuç verdi hatta duvar kağıdı üzerine boyamış olmama rağmen hiç fena değil... sizin ayarlarınız nedir paylaşabilir misiniz?

• arkadaşlar 3 yıllık 1500 saatte olan lg pf80 cihazı bi arkadaşa sattım.1 hafta sonra görüntü bazı bölgelerde bulanık ne yapsam gideremedim dedi geri getirdi.
    cihazı geri aldım.
    görüntünün sağ tarafı ne yapsam flu kalıyo. sanki bi tül var gibi.
    sorun ne olabilir . fikri olan var mı.
  • Taşıma esnasında veya temizlerken lens zarar görmüş olabilir. Soğukken lens temizleyici ile silip bir şansınızı deneyin.

• bir projeksiyon servisine götürün sanırım içine su gibi bir şey kaçmış olabilir temizlerler diye düşünüyorum...
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.